Ako naučiť 10-mesačného na spinkanie v postieľke?

leila_b
18. feb 2020

Ahojte maminy, potrebovala by som poradit 🙄 moj maly od narodenia spava s nami v postielke, ale nakolko uz ma 10m+ tak by som ho chcela naucit na samostatne spanie v postielke. Je mi jasne, že to bude pravdepodobne tazke, ale viete mi poradit nejake triky a tipy ako sa vam to poradilo naucit ? Ďakujem velmi pekne za rady ! 😊

mogaa
18. feb 2020

@leila_b zo začiatku keď zaspí preložiť do jeho postielky, najskôr cez deň potom aj v noci

leila_b
autor
18. feb 2020

@mogaa cez den spinka vo svojej ale v noci nie... nebude sa budit so strachom ze neni pri nas ?

mogaa
18. feb 2020

@leila_b veď aj cez deň ked sa zobudí, vidí že je vo svojej postielke.....treba mu tam dať hračku...naša v nej spávala sama cca od 1roka a bola to klasická detská posteľ, len so zábranou, ale padnúť mohla tadiaľ kde sa vchádza....prvé dni boli okolopaplóny keby náhodou....ale ona prespinkala celú noc a ráno si len sadla a začala sa hrať na posteli

brna1989
18. feb 2020

@leila_b ahoj,ja som mala problém s uspavanim,lebo som ju naučila zaspávať na rukách
Má 11mesiacov a už je tazka a hlavne, nemohla by som sa od nej pohnúť a vždy ju ukladať do postieľky len ja.
Tak som sa rozhodla rázne s tým skoncovať,postieľku mam v spálni vedľa manželskej postele, malú položím po kúpaní do svojej postieľky a ja si ľahnem do manželskej .vidí má,že som tam a je kľudná .ale!
Prvé 3,4dni to bol ozaj masaker,vrieskala , chytala sa za tyčky postieľky a zdvihala sa,nervačila,celá zasoplena a unavená.no dali sme to.
Viem že sa to ťažko počúva , ale nebrať na ruky.slovne je ukludnuj ,že si tam.my máme ešte rituál,zasvietit si malé svetielko do zásuvky , poprípade malú lampičku.ale naozaj radim, nebrať na ruky,inak sa interval odúčania bude len predlžovať.
Veľa síl prajem,dáte to aj vy 👍😊

leila_b
autor
18. feb 2020

@brna1989 a zaspala aj po ukludneni slovami alebo ako to potom prebehlo? 😂 či ste ju uspali nejako alebo proste sa vykricala a zaspala? .... v tomto nejako nemam problem vydrzat, keby pistal, uz ma teraz svoje maniere kedy reve len zo zlosti 🤦🏻‍♀️😂

brna1989
19. feb 2020

@leila_b áno urevala sa až k spanku
🤷😊 3dni poplakala a teraz keď ju položím do postieľky ,do 2minut spí,bez plaču.

leila_b
autor
19. feb 2020

@brna1989 no musim to asi vyskusat uz 🙄 lebo cim dlhsie hudem cakat tak to bude pravdepodobne tazsie

brna1989
19. feb 2020

@leila_b aj za mňa lepšie skôr, kým nevykrikuje a nevyjde sama/sam z postele..potom je to väčší boj.

zdenulkam
19. feb 2020

@leila_b nebude nič ťažšie 😊 mam syna ročného v posteli a sme spokojní.
Starší už spia vo svojich.
Nenechala by som vyplakat, vola mamu až zaspí.. 😪 Veľmi smutné

ninakajka
19. feb 2020

Nas maly ma za chvilku 14mesiacov a zaspava medzi nami, ked zaspi tak ho prelozim do jeho postielky, mame jednu stranu postielky dole a postielku prisunutu k nasej posteli, v noci ked zacne mrnkat a prehadzovat sa tak ho chytim za ruku a ukludni sa.