Stavanie sa na nožičky

monika553
20. jan 2023

Ahojte. Môj malý syn sa začal stavať na nožičky. Len ľavú nožičky si vždy dá na špičku. Keď to videla doktorka na poradni, tak mi povedala, nech si na to dávam pozor. Ale nepovedala co s tým robiť. Syn 11 mesiacov.nechodime v pavúku, cely deň sa plazí po zemi a hra s hračkami. Je len troska ťažší, takže mu to asi chvíľku potrvá, kým ho nožičky udržia. Prejde to samo, alebo máte nejaku radu, ako ho to odnaucit?

pribinak
20. jan 2023

@monika553 však uvidis či to bude pretrvávať a ako bude pokračovať keď začne chodiť okolo stien a nábytku, ak to nevymizne tak sa pýtaj na rehabilitácie

anavixy
20. jan 2023

Normalne mu ju napravuj, tak aby nemal vytocene spicky a aby stal na celej ploske, ale na zaciatku je to normalne, pri len stavani sa nic neobvykle, aj v zaciatkoch chodze je to v pohode, ak nechodi vylucne po spickach.

ls56
21. jan 2023

Moja tiez tak zacinala okolo 9-10m…ako je zosilneli nohy,tak to prestala tak robit a normalne si zacala stupat potom na cele chodidlo…zaciatok je taky,moze sa dost davat aj na spicky ale casom to utne ako mu budu silniet nozky…

monika553
autor
21. jan 2023

@ls56 ďakujem, lebo doktorka sa tvárila ako keby je to najväčší problém sveta. A ze nás chce vidieť o mesiac