Stolica 3,5 týždňového bábätka na umelom mlieku

mojusko555
5. okt 2016

Ahojte, poprosim rady. O 4 dni ma môj syn mesiac.
Čím ďalej mám menej mlieka a tak čím ďalej viac dokrmujeme nutrilonom 1. Už je skoro úplne na umelom mlieku.
No dokrmujeme od narodenia, takzze na nutrilon zvyknutý.
Maly začal mať 4 dni dozadu kolíky, davame mu espumisan 25 kvapiek pred každým krmenim a probiotiká 6kvapiek raz denne. Popritom feniklovy čaj. Maly prdka, no kaká len raz denne. Dokonca teraz už 36 hod bez stolice.
Doktori hovoria, že je to ok, no neviem, bo predtým kakal 4 x denne.
Uz som zúfalá! Však čo môže byť horšie ako nevedietbpomoct vlastnému dieťaťu ☹☹☹

JE V PORIADKU, AK NEMA STOLICU KAZDY DEN???

Dakujem za každý názor/skusenost

mondolina
5. okt 2016

Pravdaze je to bežné,kludne aj 5 dni nemusí kakat,tak sa ukludni

betka269
5. okt 2016

Môj chlapček bude mat v pondelok 6 týždňov, a tiež sme uz na umelom, keby sa nám iba deň nevykakal (stačí raz, no poriadne) tak je nepokojný, uplakany, pritom poprdkava si poriadne 😀 no bez cvičenia to nejde,minule som musela vytiahnuť rurku, potom sa poriadne vykakak a bol spokojný. Je nepokojný? Puci sa? Ak sa ti uZ bude taky zdať cvič s ním, a v pripade núdze skús s tou rurkou, nám to pomôže keď to uZ nijak nejde...

julkajulkajulka
5. okt 2016

my sme na UM od narodenia, 1den ako sme prisli z porodnice ho prehnalo a druhy den ho uplne upchalo, vecer neskutocny plac, brusko ako balon, nakoniec sa na pohotovosti vykakal pomocou rektalnej rurky...na com sme boli asi dalsi mesiac kym sme nasli vhodne mlieko z ktoreho kakal sam, nie kazde je vhodne, kazde dieta je ine...kazdy vecer sme mu pchali teplomer do zadocku a ked uz kakal sam tak kazdy druhy den, niekedy aj treti...boli sme na gastre a povedali ze je to normalne pri UM, dojcene deti napr. nemusia aj 10dni....ked uz budete na UM uplne, casom sa nezlaknite ze to nebude ako prazenicka zlte,ale tmavozelene, to je tiez ok 😉 vela stastia

maykaaa1122
5. okt 2016

je to bežné, kludne aj 4 dni nemusí kakat 🙂

mojusko555
autor
5. okt 2016

@betka269 cvičíme, masirujeme bruško, teplý kúpeľ na bruško (dlhšie vo vode-prud vody na bruško púšťame, vtedy je najspokojnejší)
Je uz lepšie (dnes)ako to bolo prvý deň, takže zatiaľ sa tej firme vyhýbame.
Ako si postupovala s tou rurkou? Nechas chvíľu dnu a držíš nôžky hore? Nemam s tým skúsenosti... a ďakujem baby všetkým za info 🙂

betka269
5. okt 2016

Ona má dve dierky, ja to strcim max po koniec druhej dierky a pokrutim ňou, manžel pri tom drzi nozicky ako ked cvicis zabicku, aby trosku tlacilo na bruško 🙂 veľa šťastia, ja som skúšala aj iné mliecko ale žiadne zmeny skúsila som nutrilon a nutrilon expert na zapchu ale vratila som sa k Bebe Hckovej