Trojročná dcérka sa nevie s ničim zahrať

12. dec 2021

Ahojte dievčatá chcem sa opýtať či aj vaše detí sú také ?Dcéra bude mať 3 roky vo februári, ale s ničím sa nevie zahrať, iba by skákala, behala po byte žiadna hračka ju nezaujíma trošku pokreslí a koniec. Ziadne skladačky, knižky nič. Stále si vyžaduje moju pozornosť. V podstate už aj rozpráva celé vety ale nie stále je je rozumieť, plienky už nenosí tie prestala nosiť skoro na 2 roky. Ale napríklad ked je nervozna tak sa začne byť po hlavke , alebo ma znepokojuje to že dosť kričí proste začne kričať na mna. Niekedy keď sa jej niečo pýtam tak sa jej to musím opýtať aj 3x aby mi odpovedala. Narodila sa s nízkou hmotnosťou a ku koncu tehu som brala AD preto sa bojím že nemôže mať diagnozu.

ivangeline
12. dec 2021

Je sama. Nudi sa. Je zivsia. Emotivnejsia. Stava sa.

gubcikova
12. dec 2021

Podobne na tom bol môj syn.Diagnostikovali mu v 4rokoch ADHD

autor
12. dec 2021

@gubcikova v čom sa ti to zdá podobné ? môžeš rozpísať ?

gubcikova
12. dec 2021

Nevydržal pri hraní,stále skákal,behal,vyžadoval pozornosť.Len s tým že náš mal časté úrazy, nerozprával,bil a kúsal nás a sestru.Nervačil sa, stále kričal,zmeny nálad

autor
12. dec 2021

@gubcikova Tak naša nás nebije vôbec a ani iné deti síce nechodí do škôlky ešte, ale s tým problém nemáme. A moja ani nenerváči možno raz za čas a spanie ste mali aké? Chcel spať ? lebo moja pekné spí od narodenia celú noc a ešte aj poobede potiahne aj 2 hodky.

gubcikova
12. dec 2021

No náš nechcel od 2,5 roka spávať a nočný spánok bol od 20:00 do 4:30 🤦 bože keď si na to spomeniem som rada že už je vačší.

clarissa96
12. dec 2021

Po mne dcéra v tom veku tiež kričala, teraz má 3 a pol, čiže nebolo to tak dávno. Vždy bola taká hlasnejšia, tak nejak mi to bolo normálne. Ale keď sme v lete boli na dovolenke viacerí, všimla som si, že fakt kričí iba na mna, mala má vycvicenu, rozmaznala som ju, tak som musela zmeniť trosku prístup, aspoň nejaké hranice dať. Je to o poznanie lepšie.

autor
12. dec 2021

@gubcikova Tak naša spí od 21:30 do 08:00 a keď bola menšia tak ten spánok bol ešte lepší prespala mi celú noc, síce aj teraz spí celú noc ale predtým zaspávala už o 20:00

autor
12. dec 2021

@clarissa96 presne aj moja tak vzyšuje hlas...

danielahamar
12. dec 2021

netlačí jej nosná mandla na uši náhodou?

autor
13. dec 2021

@danielahamar neviem ...

autor
13. dec 2021

@clarissa96 tak moja je tiež dosť rozmaznaná.

autor
13. dec 2021

@gubcikova a napríklad pri kreslení ako dlho vydržal tvoj synček?

danielahamar
13. dec 2021

vtedy deti nepočujú a kričia dosť, lebo si myslia, že ich niekto nepočuje

clarissa96
13. dec 2021

No moje dieťa je tiež veľmi zive, behá, skáče, spieva, nič ju dlho nebaví, len sa nebije po hlave. A s tým kričaním, fakt, že na mna kričala, že toto nechce, ona chce iné, a podobne veci, s nikym inym tak nevymýšľala. Jednoducho povedať, ja som tu dospela, bude teraz ako ja poviem, bez vymýšľania. Povedať nie na take vymýšľanie, lebo čo bude neskôr. My sme mali problém sa ráno vypratať do škôlky, lebo ona nechce ísť, ale bohužiaľ ja musím ísť do prace. Chvíľku to trvá a zvykne si a znormalni sa, aj sa sama zahrá, keď nebudeš robiť animátora celé dni. Uvidis. Nemusí tam byt žiadna diagnóza ani hluchota. Možno tak selektívna.

gubcikova
13. dec 2021

On nekreslil jeho to nezaujímalo,iba vystrihovanie