Trvalé zúbky. Ako rástli vašim deťom?

martija
13. sep 2010

Dobry vecer, skusala som to pregoooglovat, a nenasla som temu na trvace zubky, tak by som sa rada spytala mamiciek, kedy a ako zacali rast vasim detom trvace zubky. Mna totiz velmi zarazilo to,ze mojmu 6 rocnemu synovi zacala rast stolicka!!! Mliecne zubky mu rastli ukazkovo,presne ako mali, a v dvoch rokoch mal vsetky vonku. Doteraz mu vsak ani jeden mliecak nevypadol,a ani sa nekyve, a vzadu sa mu prerezava stolicka, podla mna dost divne? ako rastli vasim detickam zubky? a este by som sa rada opytala,ci plati to, ze cim neskor zacnu rast mliecne zubky (teda ak vyrastu neskor,ako zvycajne),tak potom zacnu aj neskor vypadavat? Dakujem.

marianeta
13. máj 2016

Mojmu vysli prve trvale spodne sestky(stolicky).Ja som ani nevedela ze ich tam ma az pri preventivke mi zubarka povedala ze su tam..potom sa mu zacala kyvat horna jednotka no nie a nie vypadnut tak mu ju vytrhla..to bolo minuly rok v januari a trvaleho zubu nikde..vykukla az dakedy cez prazdniny to uz mal 7a pol roka.. druhu si vytrhol sam .. teraz nedavno mu narastla horna dvojka ..

lenicka12
10. júl 2016

tak mojej vypadol prvý dnes,v októbri bude mať 5 rokov,pýtala som sa pred dvoma týždňami zubárky,keď sa jej začal kývať,či je to normálne v jej veku a povedala že je to ok,tak som pokojná,a vybrala si ho úplne sama,len teraz premýšlam čo dať pod perinu-nahaluzili sme ju na zúbkovú vílu,že jej niečo donesie ak si ho vytrhne a dá pod perinu-napadá ma niečo čo so zubami súvisí -dám jej cukrík-ha-ha
ale nie,dám jej asi euro,nech má radosť a kúpi si omalovánku-to jej zuby nepokazí

murkodm
30. nov 2016

My máme 4 roky a pozeram ze drobcovi sa prerezala sestka. Normalne nechápem ze tak skoro

epelino
2. feb 2018

@marianeta ahoj vidim ze prispevok je uz starsi.chcem sa len spytat ked pises ze synovi vypadla horna jednotka v januari a trvala narastla az v lete.nasmu vypadla pred skoro 3 mesiacmi a zatial trvala nic.narastol mu potom zubok ok? Dakujem

jananinka
3. feb 2018

@epelino mojej museli hornu jednotku vytrhnut v marci a trvaly jej zacal rast az v decembri a ma ho v poriadku, krasny 🙂

siska53
3. feb 2018

@martija no.. Nasi mali prvy zub v 11.m.a v 12.m... Prvy zub starsiemu vypadol vo veku 7r. Mladsia bude mat 6r. O 2mesiace a tiez sa jej ziadny nekyve..

epelino
3. feb 2018

@jananinka ahoj dakujem ale dcere sa neknisala ked ju museli vytrhnut vsak? Nasmu sa kyvala velmi, sam si ju vyknisal a od 14.11.nerastie...:-/

martija
autor
3. feb 2018

@siska53 jéj to je aké milé pripomenutie ten "6 ročný" už má 13 a všetky trvalé 😀 puberta s ním trieska, kde sú tie časy keď som riešila stolicky 😀

jananinka
4. feb 2018

@epelino nie, jej sa neknisala. Nemaj obavy, vyrastie 🙂

epelino
4. feb 2018

@jananinka ved to mi nejde do hlavy ze trvaly zub ten mliecny vytlacil a teraz kde ten trvaly je? :-0 inak dakujem za povzbudenie.

marianeta
4. feb 2018

@epelino ahoj..jasne.narastol mu..len to dlho trvalo..je rovnaky ako ta prva jednotka,ziadne odchylky vo farbe ci velkosti..neboj on vylezie..

epelino
5. feb 2018

@marianeta dakujem za povzbudenie 🙂

jananinka
6. feb 2018

@epelino toto som nasla na nete 🙂
Dobrý deň, synovi pred 3 a pol mesiacmi vypadol mliečny zub – horná jednotka- a trvalý mu ešte stále nerastie. Je to ešte v norme? Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Trvalý zub tam niekde v kosti vysoko pravdepodobne bude, inak by mu nevypadol mliečny… Ak chcete mať istotu, môžete si nechať urobiť roentgen, no zatiaľ to asi nemá zmysel. Je možné, že mu v prerezaní bránia dvojky, no s tým veľa aj tak neurobíte… Ja by som ešte počkal.

Mliečne zuby
Mliečne zuby

27. 12. 2012 | Počet zobrazení: 556 | Komentáre: 0 | Zdieľať na FACEBOOKu

Novotný Rudolf, MUDr.
Odpovedal: Novotný Rudolf, MUDr.

email: rudolfnovotny@gmail.com

web: www.dentapex.sk

epelino
6. feb 2018

@jananinka jej dakujem si zlata.jemu uz aj dvojka vypadla tak dufamze nebudu mat problem.vyjst oba zuby....mozno maju malo miesta alebo.co :-/

bamblbi
11. apr 2018

X

epelino
13. apr 2018

Ahojte pridavam svoju skusenost.synova vypadla horna jednotka 14.11.17 a az teraz sa mu velmi pomaly tlaci cez dasno trvala.takze 5 mesiacov to trvalo....

francesska2
4. jún 2019

Výška a váha prvákov