V akom veku sa vaše bábätko zmenilo na uvedomelé dieťa?

kika1111
14. mar 2013

Ahojte,

Hľadala som podobnú tému, no nenašla som....

Mám 9 mesačného chlapčeka, ktorý doteraz bol tam, kde som ho dala, spokojný... vedel sa sám zahrať niekedy aj hodinu... no v posledných týždňoch sa toto moje nevinné bábätko zmenilo na dieťatko, ktoré vie ako na nás a vie ako si od nás vynúti čo práve chce...
Keď ho dám do ohrádky, začne hneď plakať, keď sa zobudí , mám ho na rukách a ak si s ním sadnem, začne fňukať aby sme sa prechádzali, keď ho dokúpem a chcem natrieť mliekom a obliecť, tiež fňuká, proste sa mu zrazu nič nepáči... čítala som ale, že si deti do jedného roku, resp. do 18 mesiacov nedokážu dať veci dokopy a keď plačú tak preto, že im niečo je..no ale ja vidím, že u nás je to uvedomelé správanie.. napr. keď hodí hračku 100x na zem a čaká, že ja mu ju 100x podám a smeje sa tomu... okrikuje nás, normálne tak akoby vrčal a kričí kým si ho niekto nevšimne.. 😀

zdá sa mi to nejak skoro vzhľadom k tomu, že má 9 mesiacov...rada by som si prečítala ako to bolo u vás, vaše skúsenosti, prípadne zážitky s deťúrencami...

ja už malému hovorím "malý vydierač" 😀 😀 😀 😀

matozazzo
14. mar 2013

Vobec to nie je skoro 🙂 Zacina to uz aj skor, ked zisti, ze zaplace, a ty prides, usmeje sa a ty mu usmev opatujes 🙂

henikav
14. mar 2013

@kika1111 sikovny a mudry je drobec, vie co na Vas plati 😀 😀 😀

kika1111
autor
14. mar 2013

@matozazzo najradšej mám, keď si vyzuje ponožku, ja mu ju zoberiem a kým mu ju obujem naspäť, on si vyzuje druhú, tak mu druhú zoberiem, a kým obujem, tak si zase vyzuje tú prvú...takto si zo mňa robí dobrý deň... 🙂 ale ak to takto pôjde ďalej, tak asi zošediviem. 😀

briketa
14. mar 2013

@kika1111 specialne to opakovane hadzanie hracky a nasledne dvihanie je velmi dolezity znak vyvoja psychiky dietata (akcia-reakcia, cin - nasledok)
vsetko ostatne je vybornym znakom toho, ze dietatu zacina pracovat logika aj pamat (pamata si, ze vcera si ho zobrala a tulila a ked zacne mrncat tak ho budes tulit znova...)
tvoje dieta rastie , rozmysla, ze zdrave a hrave.
s fnukanim sa zas vy naucite stavat mu hranice a selektovat kedy tutulkat treba a kedy ani nie.
vitaj v rodicovstve 🙂

kika1111
autor
14. mar 2013

@briketa len on už má 10 kíl a mne rastú bicepsy tuším... fakt niekedy nevládzem..doteraz to bolo také skromné, tiché bábätko a teraz sa mi mení na čerta

matozazzo
14. mar 2013

uz si napamatam, co vsetko moje robili, ale viem, ze tocili so mnou riadne 😀 Ked mi niekto povie, ze dietatko nerozumie napr. v 2r, ked sa pokaka do plienky, nemam chut sa hadat... velmi dobre vie, co urobilo! sama vidis, aky je sikovny uz v 9m, pochopil pricinu - nasledok, uci sa hre, zrucnosti, ma tvoju pozornost... a vie, ako ju ziskat 🙂

kika1111
autor
14. mar 2013

@matozazzo no to mi takto veru neprišlo sa nad tým zamýšlať, že to je vlastne rozumový vývoj..ale keď tak uvažujem.... keď mu dám pusu na nožičku a opýtam sa "ešte?" tak tú nôžku znovu natrčí a čaká pusu zase.. 🙂

briketa
14. mar 2013

@kika1111 Kikus, ja ma tri deti a mohla by som ti rozpravat pribehy a zazitky cele tyzdne..... 🙂

kika1111
autor
14. mar 2013

@briketa no veď daj nejaké naj 🙂 nech sa zasmejeme 😀 myslím, že zážitkom s deťmi sa nič nevyrovná a mnohým takéto čítanie vyčarí úsmev 😉

sybo5
14. mar 2013

ja nie som uvedomelá do dnes, a to mám 35 ..... 🙂))

jfd
14. mar 2013

neremcej! Chtělas bábo, máš ho! 😝 😀
Kdyby ti celej den ležel apatickej v postylce a nijak se neprojevoval, bylo by to horší. roste ti doma osobnost, smiř se s tim

ankalv1
14. mar 2013

vitaj v klube, plne súhlasím s @briketa je to normálny vývoj dieťaťa.. na obdobie vzdoru si zadováž nejaké ľahšie drogy 😀 😀 😀

kika1111
autor
14. mar 2013

@jfd niee.. ja som rada, že sa prejavuje, len niekedy by mohol brzdiť..a som čakala, že toto príde neskôr 😅

kika1111
autor
14. mar 2013

@ankalv1 ty aké používaš? 😀

piacere
14. mar 2013

@kika1111 to "pravé orechové" ešte len príde, takže predýchaj, toto, čo máte teraz doma je eňo-ňuňo slabučký odvar 😝
Ako ti tu už jedna mamička písala, "vitaj v rodičovstve" 😅

ankalv1
14. mar 2013

@kika1111 žiadne už som si zvykla hehe 😀

rebroza
14. mar 2013

@kika1111 ja mám doma 20 mesačnú dcérku. tak okolo roka sa nám krásne pýtala na nočník. dokonca aj na cikanie. potom zistila, že dá signál a mamička či tato hneď k nej bežia, berú na ruky, sedia s ňou pri nočníku... začala to využívať. žiaľ my sme prestali tak pohotovo utekať a ona sa prestala pýtať na nočník 😒
dnes ma 20 mesiacov, zasa začína zneužívať pýtanie sa. keď ju chcem prezliecť, ideme von a podobne, pýta sa na nočník... a potom uteká preč. a dnes, keď chcela upútať moju pozornosť ukázala na bruško, že ju bolí. ale akonáhle som k nej prišla, bolo všetko v poriadku...
my si myslíme, že deti sú malé a hlupučké. blbosť. oni s nami manipulujú, ako sa im zachce 😀
a nedaj sa oklamať, to že dieťa nevie hovoriť, neznamená, že nerozumie. ja som na tom žasla pri prvom a teraz zas.

kika1111
autor
14. mar 2013

@piacere
@ankalv1 😀 😀 😀 😀 😀 tak to ste ma povzbudili 😅

kika1111
autor
14. mar 2013

@rebroza to s tým bruškom je super 😀