V pôrodnici po pôrode a doma 3 ročné dieťa s angínou..

gabikacentrum
7. okt 2018

Ako to zvládnuť ísť s malym domov nená kazí sa od dcéry

charlie1980
7. okt 2018

Ak sa da, separuj novorodenca. U nas to bolo rovnako (starsi nastupil do skolky) a detska lekarka tiez doporucila, lebo som tam bola v tej dobe s obidvomi detmi.

beky1813
7. okt 2018

Kolko uz berie atb? Uz nebude infekcne, ked dojdete domov

oliali
7. okt 2018

@gabikacentrum angina nie je tak prudko infekcna, pokial nebude babatko bozkavat, nebudu pouzivat rovnaku lyzicku, flasky tak by to malo byt ok... my sme sa na toto pytali lekarky ked starsi mal hnisavu anginu a isli sme na chatu kde boli dalsie 3 deti... nikto to od neho nedostal

gabikacentrum
autor
7. okt 2018

@beky1813 len od včera jej manžel dal bol snov na pohotovosti a tam jej predpisali mňa už prepustili z nemocnice tak sme u babky ale manžel to s nou ťažšie zvláda stále plače za mnou ale domov veľmi nechcem kvôli malému

gabikacentrum
autor
7. okt 2018

@oliali a keď teplotu je a ma aj sople nemôže to mali chytit

beky1813
7. okt 2018

@gabikacentrum pozri na nete, kolko je dieta infekcne po brati atb na anginu. Tusim je to 72 hodin, neviem presne

mogaa
7. okt 2018

Ešte taký deň-dva počkaj, ATB zaberajú 3dni....Nikde nie je písané že by ochorel hlavne ak ho kojíš tak má imunitu od teba, ale pre istotu...teda ja by som to nesilila...malej ešte deń-dva s ockom nezaškodí a aj ocko si uvedomí že ti s deťmi treba pomáhať🙂keďže zažíva starostlivosť na plno.🙂

katkalubkova
7. okt 2018

podla mna sa nenakazi, ak ma dcerka lieky a ty kojis, pravidelne, ze nemusis davat prikrm, tak neochorie. Len by som ich drzala, trochu bokom, az ho nebozkava, alebo mu nechyta hrkalky a podobne veci.

mogaa
7. okt 2018

budeš vedieť malú udržať od novorodenca? , bude ho chcieť chytať, hladkať, bozkávať hneď ako prídete domov...prípadne bude nalepená na tebe ak má ešte teplotu a ty budeš potrebovať kojiť....počkaj aspom pokiaľ jej neprejde teplota....väčšina novorodencom nič nechytí, ale ak prídete prvý krát domov ťažko budeš oddelovať malé choré dieťa od novorodenca.....iné by to bolo ak by malá ochorela po mesiaci, bábätko jej nebude také vzácne.

esterba
7. okt 2018

@gabikacentrum ak by som rodila vaginálne a kojila, nestresovala by som vôbec, len by neboli v jednej izbe. Myslím, že aj staršie dieťa ťa teraz veľmi potrebuje a pri chorobe mu nepomáha, keď sa separujete. Ak by som mala cisársky, kojenie + pridala by som probiotika.

iveta143
7. okt 2018

urcite separovat novorodenca...ja som sice uz mala mesacne babo a dcerka ochorela...tak lekarka mi povedala, ze moze sa nakazit aj malicky, takze ho mam separovat,pretoze tazke je zatvorit 3 rocne dieta v jednej izbe...lahsie je to s babatkom 🙂...bol aj kojeny aj na um...takze maleho som stale mala zatvoreneho v spalni a ona mala volnost v dome..i ked som jej len bola fukat nos alebo nieco s nou riesila,stale som si umyvala ruky s mydlom ked som sla k malemu a nenakazil sa vobec.....zakaz k nemu ist...ale urcite ma protilatky este od teba kedze ma este len 4 dni a ak pije aj tvoje mliecko,tak je to plus...urcite sa nenakazi,ak urobis opatrenia...🙂

wieruska1
7. okt 2018

Az ma srdce pichlo ze starsia za tebou place a ty sa “nechces” vratit domov. Neviem si to ani predstavit ako sa musi citit odstrcene, zufalo.... babatko na imunitu od teba

sadika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata223
7. okt 2018

@gabikacentrum kludne choj domou nemusis sa bat moj mal anginu v auguste spal v jednej izbe z mladsim a nechitil to , uvedom si ze doteraz to starsie dieta bolo s tebou, urcite bude lepsie znasat celkovi priebeh choroby ked budes s nim angina sa prenasa tak ako ti pisali vysie ziadne bozky , pohar lyzicka ale to asi nehrozi 😉 a vela vetraj drzim palce

asocial
7. okt 2018

@gabikacentrum tiez by som sla domov..chuda.starsie dieta...ty zrejme kojis...myslim, ze babatko bude aj kojenim imunne...

mogaa
7. okt 2018

Tam je naozaj malá pravdepodobnosť že novorodenec ochorie, ale strašia dcérka by ho naozaj nemala chytať, hladkať, bozkávať - teda pokiaľ ešte má aj teplotu....Pre ňu to bude ako nová bábika, niečo nové čo bude chcieť minimálne pohladkať....Nikto ti nezaručí akú imunitu má tvoje bábätko a ide o novorodenca pre ktorého žiadne vírusy, baktérie nie sú dobré (bábo je vysilené po pôrode, ešte uplne nedozretý imunitný systém) - preto sa prvé týždne ani neodporúčajú návštevy novorodenca aby niečo "nechytilo".Nepíšeš ako stará je dcérka, či býva ked je chorá nalepená len na tebe, to vieš len ty....Ak ju dokážeš separovať od novorodenca, vydržať behanie z jednej miestnosti od novorodenca do druhej kde sa na teba "lepí" druhé dieťa s teplotou - tak kludne choď domov.....samozrejme vetranie, umývanie rúk .....ja by som počkala kým malej prejde teplota, potom by už aj mohli byť spolu v jednej miestnosti a nemusela by si sa tolko stresovať že ochorie.....

gabikacentrum
autor
7. okt 2018

@wieruska1
@wieruska1 aj mne za ňou srdce trhá ale bojím sa o malého kojím aj dokrmujem um je skôr narodený v 37tt počkám co bude zajtra ozvem sa lekárke a uvidím mala ma tam aj babku neje sama z manželom ale viem mama je mama

srdiecko9
7. okt 2018

@gabikacentrum určite domov, dietatko neochorie..dcera je”sterilná “ už pri tretej DÁVKE atb..a novorodenci angínu nedostávajú..oveľa horšia by bola obyčajná nádcha pre babo..

beyka
7. okt 2018

takze pozor!! mne takto syncek dvojtyzdnovy ochorel od starsej dcerky. Mala zapal priedusiek, on chytil od nej nadchu a kasel, skoncili sme v nemocnici. samozrejme, ze moze od nej ochoriet! je to novorodenec, je nachylny uplne na vsetko. rozhodla si sa spravne, ze sa separujete.

lubi40
8. okt 2018

@gabikacentrum ja by som sa nemala. S malym som sla domov na druhy den (zijem v zahranici, tu je to bezne), druhy syn mal 40 horucky; Boli v tej istej miestnosti, len som mu nedovolila ho velmi hladkat a pusinkovat. vsetko bolo v pohode.