Váš denný režim 5 mesačného bábätka

miruschkar
7. jún 2019

Ahojky kocky chcela som sa spýtať aké má vaše babo režim počas dňa ?? Lebo môj synček má 5 mesiacov a cez deň vydrží hodinu a pól a ide spinkať ako je to u vás ? Kedy sa to zmenilo?? U nás to takto trva už dva mesiace možno aj vyše ...6 mesacne bábätko koľko Vám vydržia cez deň byt bdele? Dakujem 🙂

paulinoocka
7. jún 2019

@miruschkar my sme to mali asi kazdu hod a pol a potom kazde tri 🙂

barunka.k
7. jún 2019

@miruschkar naša malička má 9,5 mesiaca a doteraz to má tak že dve hodiny je hore..hra sa a pod.a potom si potrebuje 40 minút pospať 😁

mogaa
7. jún 2019

@miruschkar to je individuálne, sú detičky čo potrebujú viac spať a aj také čo majú krátke 10min.minispánky počas dňa(v čase najväčšej únavy keď sa im podarí zaspať)

ellieellie
7. jún 2019

Mali sme to presne tak isto - dlhsie ako 1,5 hod nevydrzal hore. Uplne ta chapem, bolo to tazke niekde s nim ist, kedze sa nic nedalo stihnut za ten cas. Ale neboj, postupne sa to bude predlzovat a bude lepsie 🙂

miruschkar
autor
7. jún 2019

@ellieellie ďakujem si zlata, no najhoršie je.. že niekedy to neviem odhadnúť bud už je zle, že si šucha očká alebo mrnci keď jo uspavam .. ťažko povedať čo chce 🤔🤷‍♀️

jarca1111
7. jún 2019

ja som tiez davala spat kazdu hodku a pol, ale pospal mi len 30-40minut.. pre mna hroza, ani nikde ist ani ja som si neoddychla, nic nezeobila.. tak som mu dala rezim kazde 2,5-3 hod. spat.. a spinka tak hodku a pol.. a od 19:00 spi az do takej 4-5, napapa sa a spi este take 2 hodky a potom stale 2,5-3 hod a spat..

miruschkar
autor
8. jún 2019

@jarca1111 a to ti toľko vydrží ?? Presne ako píšeš vydrží hodinu a pól a spi tiež len chvíľku ☹ a neni už moc nervózny tie 2 hodiny ?

jarca1111
8. jún 2019

@miruschkar no zo zaciatku bol nervozny, to je jasne pretoze som mu uplne zmenila rezim z 1,5 hodiny na 2,5 az 3 hodiny.. ale po 3-4 dnoch pohoda..len pevna vola.. a hlavne, polozit do postielky a nechat sameho nech zaspi a spi.

miruschkar
autor
8. jún 2019

@jarca1111 mne cez deň nechce byt v postieľke sa tam krúti a mrnci aj 2 hod tak ho dám na posteľ ľahnem s ním a za 10 min spi

galioska
8. jún 2019

@miruschkar sú deti a deti, niektoré prespia detstvo niektoré málinko ale za to si užijú detský život aj keď chápem byť maminke na krku celý deň tiež nieje vyhrá😊 a bude horšie😉

jarca1111
8. jún 2019

@miruschkar my sme mali to iste.. kupila som si postielku co sa dava ku posteli, tam som ho vzdy dala a lezala som pri nom a drzala za ruku, no tiez ma nebavilo lezat pri nom a nic som nestihala porobit.. no akosi si zvykol v tej postielke.. polozim ho tam , dam mu plienku ku tvaricke, zabalim ho este do zavinovacky, trosku pomrnci a zaspi do 5 minut sam.. ak place idem ho pohladkat a zaspi...ja som sa riadila knihou ,,kazde dieta sa vie naucit spat,, .. skus ju pozriet, je aj v pdf verzii

miruschkar
autor
8. jún 2019

@jarca1111 tu som čítala ale ja aj keď ho dávam večer tak mu trva hodinu kým zaspi ... a plienku keď mu dám tak ju dáva stále do úst a nič

anoushka33
9. jún 2019

Ahoj, môj päť a pol mesačník má potrebu 3 denných spánkov a predĺženie spánku ranného (po prvom rannom kojení ), tak som vypozorovala.
Dojčím raz v noci (o 2/3tej), potom sa zobudí o 5 tej/pol šiestej, pozerá, hrkúta, jesť nepýta, o 6/pol 7mej nakojím a do 7 zaspí na +/- 30 min.
1. spánok (cca 1hod) je od 9 do 10tej)
2. 11h30-13h
3. 15h/16h- 17h

Keď dodržím tieto spánky, ktoré sú, zdá sa, momentálne pre neho dôležité, máme dobrú noc, to znamená, že kúpeme sa o 19tej, o 19h15 dojčíme a medzi 19h30-20h00 zaspí sám v postieľke s plienkou, ktorú si žmolí 🙂.

Riadim sa zásadou ako pri prvom dieťati : pravidelný režim, dostatok denného spánku, kúpanie v tom istom čase, a to bez ohľadu na to, či posledný denný spánok sa pretiahne do neskoršieho času (napr. do 18h15).

anoushka33
9. jún 2019

Pri prvom synov sa približne po ustálení prvých príkrmov (desiata, obed) 3 spánky zdredukovali na dva spánky, bolo to okolo 8 mesiaca. Obednajší spánok bol potom cezobedný 3hodinový, od 11tej, súvislý, v kočíku. V postieľke som to ani neskúšala 🙂. Obedovali sme väčšou okolo 14/14h30.

anoushka33
9. jún 2019

@miruschkar odpovedala som ti do fóra 🙂