Záchvaty plaču 22-mesačného chlapca

zuzkaferko
18. apr 2023

Ahojte. Idem si k vám po radu, lebo ja už neviem ako ďalej, či robím niekde chybu. Syn má 22 mesiacov, je jedináčik, má moju pozornosť, je šikovný, rozpráva a celkom chápe. Spánkový režim a režim jedenia nič moc, nech sa snažím ako chcem, nemáme presný režim dodnes. V poslednej dobe má záchvaty plaču. Niekedy viac x do týždňa, niekedy menej. Z ničoho nič začne plakať a plače aj 1-1,5 hod vkuse. Hovorí, že nemôže prestať plakať a že ho nemôžem stískať, chytať. Snažila som sa zaujať jeho pozornosť niečím, nepomáha. Čím viac sa snažím a prihováram, tým viac plače. Keď sa ho spýtam, či ho môžem zobrať na ruky, povie nie. Dnes som sa spýtala, či mám odísť z izby preč a chce zostať sám, povedal nie. Spýtala som sa, či mám zostať s ním, povedal nie. Pýtam sa ho kľudným hlasom, nekričím. Snažím sa pýtať, čo sa stalo, nepovie len toľko že nemôže prestať plakať. Aj som na chvíľu odišla z izby, a prišla sa po čase spýtať, či chce ísť za mnou, a plakal ďalej a nechcel. Nakoniec sa príde potúliť a upokojí sa, ale až po dlhej dobe plaču. Ja neviem vlastne ako sa mám k nemu vtedy správať. Keď začne plakať a náhodou ho držím, a rozpráva, že nemôžem ho držať, tak poviem dobre, tu vedľa mňa ťa položím, ale drží sa ma ako kliešť. A pritom mi odhadzuje ruky, aby som ho nechytala. Zažil to niekto? Ako ste reagovali? Ďakujem za každú radu.

sasa1310
18. apr 2023

@zuzkaferko neočkovali ste MMR? Tam je v príbalovom letáku ako nežiadúci účinok neutíchajúci plač

zuzkaferko
autor
18. apr 2023

@sasa1310 nie je vôbec očkovaný, ani hexa ani mmr