Zelená stolica u 10 týždňového bábätka

vivien16
7. nov 2018

Doktorka mi povedala, že to je hladova stolica..je pravda, že posledné dni mám akosi málo mliečka z čoho som na nervy a malému dávam aj zmrazené keď je ešte hladný. Už vyše týždňa má zelenú stolicu a teraz tam mal aj troska krvi. Výsledky budú v piatok či nemá náhodou vírus, nemá s tým niekto skúsenosť? Malinky má 10 týždňov.

daja07
7. nov 2018

vycuc z jedneho clanku. snad pomoze. zelenou stolicou by som sa az tak nezaoberala. skor by som riesila tu krv. mliecko je casto uplne v poriadku len mamky stresuju a potom je ho uz casom menej. nestresujte, kojte na poziadanie a uzivajte si babatko

Máte pocit, že je stolica bábätka zelená a kamarátka vám povedala, že je určite hladné?
Zelená stolica nie je "hladová" stolica, ako sa hovorí. Renus, čiže zelená stolica, môže mať niekoľko príčin:
-dieťa má novorodeneckú žltačku,
-dieťa pije príliš predného mlieka a mliečny cukor, ktorý v črevách kvasí spôsobuje zelené zafarbenie (najmä v lete je to časté, kedy deti pijú na smäd hlavne predné mlieko),
-konzumujete príliš mlieka a mliečnych výrobkov alebo ste jedli nejakú zelenú potravinu obsahujúcu veľa železa,
-začali ste dokrmovať (náhradné dojčenské mlieko obsahuje železo, takže stolica umelo živeného dieťaťa býva často zelenožltá),
-alebo je jednoducho stolica v plienke dlhšiu dobu a na vzduchu zozelenie.

Jednoducho, zelená stolica vás nemusí znepokojovať - ​​ak by bolo dieťa skutočne hladné, stolica by bola skôr hnedastá, veľmi sporadická a výrazne by smrdela (obsahovala by hlien). Ak váhate, či je stolica vášho bábätka v poriadku, nie je nič jednoduchšie, než zájsť k detskému lekárovi, ktorý vám všetko vysvetlí.

pininka
7. nov 2018

To že je to hladovania stolica je dávny mýtus. Pije asi viac predného mlieka. Treba zlepšiť prikladanie. Ostatné veci by som ešte pripisovala docistovaniu, ale určite treba radšej vyšetriť.

vivien16
autor
7. nov 2018

mala som kopu mliečka len teraz kríza bo úplne mäkké prsia. Senovku som začala užívať, vody pijem až až... a keď papa tak je nervózny lebo bol zvyknutý na to jak mu ľahko tieklo..
@daja07 to boli akoby take tenke vlákna.

jessicai
8. nov 2018

Dobre je pit meltu kavu s mliekom. Mala by si mat potom dostatok mlieka.

vivien16
autor
8. nov 2018

@jessicai caro pijem, len uz som na nervy bo spapa len 80 ml z prsníkov a keď mu dam svoje rozmrazene tak jak keby mu nechutilo... viem, že bývajú krízy v kojení, len má to zaskočilo bo som mala toľko mlieka, že plny mrazak a teraz nič...

pininka
8. nov 2018

@vivien16 to len znamená že nevytiahli poriadne. Mne nepomáhalo caro,vinea ani nič podobné. Na tvojom mieste skôr skúsim laktačnu aby pozrela.ci sa poriadne prisava a koľko pije.

anna_maria1
8. nov 2018

ono sa treba hlavne upokojit. cim viac sa budes stresovat, tym budes mat menej mlieka. tak to funguje. mala by si sa snazit sa dostat do nejakej psychickej pohody a uvidis, ze sa aj mlieko spusti