Zlý denný spánok 4-mesačného bábätka

lily_279
28. sep 2022

Ahojte. Za pár dní ma moje bábätko 4 mesiace. (Je na UM) Doteraz bolo všetko super, krásne zaspával sám s cumlom a plienkou v rukách. No teraz keď ho ukladám spať tak plače, cumeľ vyplúva, pučí sa.... Mám pocit, že vie zaspať len v kočíku vonku. Mate s tým niektorá skúsenosť?

hederamonstera
28. sep 2022

@lily_279 ano, aj moj mal take obdobie, ze mi zaspal len na rukach a fitlopte. Ale po 3-4 tyzdnoch to preslo a zaspi pekne sam(lezim vedla neho len). Mozno mu idu zubky, tak potrebuje pomoc so zaspatim

bolarazjedna
28. sep 2022

Ja mam 3mesacne bábätko len, ale som čítala, že v 4 mesiacoch príde spankova regresia, deti, ktoré dovtedy prespali noc, začnú sa budiť aj 8x za noc... Tak ci to nebude v tom.

zorkahorka
29. sep 2022

Tak ho uspavaj v kociku, ved je jedno,kde spi,nie?

bubik6x
29. sep 2022

Ahoj moja dcéra prvých 5 mesiacov zaspala len v kociari cez deň, ináč vôbec a skúšala som všetko, po tých 5 mesiacoch sa to samo zmenilo, zasa syn zaspaval len mne na rukách a to len preto lebo mu išli zúbky už ako 3 mesačnému, skús si ľahnúť vedľa, zapni nejakú uspavanku, spievaj, skúšaj, skúšaj,skúšaj, a možno to aj samo prejde, držím palce 👍

lily_279
autor
29. sep 2022

@bubik6x A po tých 5.mesiacoch to prešlo samé, to zaspávanie v kočíku? Bojím sa, že si nato zvykne a inak mi už nezaspí. V noci mi krásne búva, aj zaspáva sám. Len cez deň má problém. Ďakujem ☺️

bubik6x
4. okt 2022

@lily_279 ahoj prepáč že tak neskoro odpovedám 😅 áno, začala už objavovať svet ako sa hovorí a v kociari mi už spat nechcela, niekedy zaspala sama a inokedy som si musela s ňou ľahnúť, ale každý deň som skúšala a skúšala aby si zvykla ale tak po tom 5.mesiaci ono sa to mení, v podstate každá fáza vývoja mení aj to spanie, jeden mesiac je tak, druhý zasa ináč, je to na dieťati či si zvykne ale ty ho musíš učiť aby si zvyklo, je to na nervy kým zistíš čo tomu dieťaťu vadí alebo čo chce, ale neskôr sa už len nad tým zasmejes, koľko krát som si hovorila, že prečo má to nenapadlo skôr ale od tej únavy človek už nerozmýšľa 😄