Zlý spánok 3 týždňového novorodenca

miskamichalka
6. okt 2020

Ženičky idem si po radu. mám doma 3 týždňové bábätko ktoré v noci pekne spinká každé dve hodiny sa budí na kojenie to je v poriadku. Cez deň spinká maximálne dvakrát po dve hodiny. Druhý spánok má od tretej do piatej. problém je v tom že od piatej do desiatej bábätko vôbec nechce zaspať je nakŕmené prebalené vyzerá spokojne je nervózne len kvôli tomu že nevie zaspať. Dnes sme už skúšali všetko hojdanie kočiar chodenie hore dole púšťali sme pesničky urobili sme absolútnu tmu v izbe. Nakoniec zaspal na prsníku od úplnej únavy. Máte s tým niekto skúsenosť? Zdá sa mi že na malé bábätko je to dosť 5 hodín vedieť. A taktiež sa mi zdá že má dosť málo denného spánku. Vylúčila som akékoľvek ťažkosti či už kolika alebo iné problémy. je pravda že mám trocha menej mliečka a večer ho prikrmujem umelým mliekom ale aj dnes ho odmietal. zdal sa byť napapaní keďže si aj pekne grckol ajz ust tieklo mliečko po kojeníĎakujem za postrehy a rady

limetka69
6. okt 2020

@miskamichalka 2 veci bam zaberali, ulitka, perinka, zviazane rucky, telicko, a druha white noise.... Appka v mobile mod vysavac, stacila minuta, mozno ani nie. Potom sme presli na prijemnejsie zvuky ako je vysavac, dazd na parapete, vlakove kolaje.... Spali sme pri tom asi 3roky, jak dobre sa mi spalo pri zvuku dazda. 😂

miskamichalka
autor
6. okt 2020

@limetka69 ulitku a zavinovačku odmieta nechce tam byť ... Tie.zvuku skúsim

leeshka
6. okt 2020

denny spanok ma podla mna pohode, pre ukludnenie, su deti co spavaju dost menej... teda snad nebol len moj taky, co do 6tyzdna spal cca 3hod prvy spanok a 1hod druhy spanok...od toho 6tyzdna to byvalo 2x30min....az do 13m kedy presiel na jeden spanok a odvtedy spava prevazne cca 1,25-1,5hod, teraz ma 2 roky...
moja rada je netrapit sa pre ten spanok, ked vydrzi 5hod tak nech je hore 5hod, a kludne na ten nocny spanok uspavat na prsniku, moj tak zaspaval asi do roka...potom to nanho prestalo ucinkovat...
neriadit sa tabulkami kolko by take babo malo spat, lebo cloveku len prepne a trapi sa preco jeho dieta spi inak "ako by malo"...

miskamichalka
autor
7. okt 2020

@leeshka asi.mas pravdu

dooodka
7. okt 2020

@miskamichalka No môj spával oveeeeeľa viac, vlastne skoro stále 😁😁 ale narodil sa v 35tt a mal 3m žltačku, pri nej je dieťa spavé (ževraj). No moja rada, perinka my sme používali klasickú ešte po mne 😁, kočík, veľa čerstvého vzduchu, veľa vetrať, nespať v prekúrenej, nevyvetranej miestnosti, nosič/šatka ak ju dieťa príme je na nezaplatenie. Môj má 15m a stále sa nosí (nepravidelne už, doteraz mi v nosiči zaspí ako drevo a skoro hneď), veľa mojkania, hrajte sa, veľa rozprávaj na drobca, čítaj, spievaj, pri kojení sa dieťatko unavý, na bruško dávaj a pod. A potom druhá možnosť, niektoré deti sú jednoducho nespavci a môžeš spraviť aj nemožné a spať nebude 😁 ale myslím, že to nemáš najhoršie v rámci normy spinká celkom ok 😊