Zlý spánok 5,5-mesačného dieťaťa

20. mar 2023

Maminy, idem sa ani neviem ci vyplakat alebo poradit..
5.5 m dcerke sa velmi pokazil spanok, kedysi spavala pomaly celu noc,teraz mame opacny extrem,v noci je hore kazdu hodinu a nad ranom kazdych 30 minut..cez den je mega placliva,mrnci temer nonstop,je problem ju uspat,ak zaspi tak s placom na 30 minut.vyzaduje pocas 3h bdeleho okna neustaly program,nedokazem sa pri nej ani napit,akonahle odvratim zrak tak place a dozaduje sa pozornosti.nic ju nebavi,vsetko par sekund,aj by sa pretacala ale akonahle sa pretoci tak ihned plac.venujem sa jej na 100%,cvicim s nou aj ked sa jej to nepaci,hrame sa,ale uz som fyzicky aj psychicky hotova..ani v lehatku nechce byt,v kociku len na spanok aj to sa musi hybat,ked ideme jest obedny prikrm tak opat plac aj ked je hladna-neustale sa chce posadit,mrnci a vzpiera sa..nosic odmieta lebo nevidi okolo seba 🙈
Poradte co robim zle,mam este 4r dcerku a ja jednoducho nemam na nu cas pri malej,nedokazem sa jej venovat,neviem sa rozpolit 🥺 ked drobec zaspi na 30 minut,snazim sa rychlo aspon zaklad urobit nech tu nieje celkom chliev,ale vsetko na ukor starsej dcerky 😔

snehulak77
20. mar 2023

Ahojky. Verím, že si unavená. Nejdú jej zúbky? U nás sa to vtedy tak dramaticky pokazilo, pretože dovtedy bol pokojný, spinkal úplne super. Potom to prešlo, nápady príliš nemám, len veľa síl prajem

autor
20. mar 2023

@snehulak77 toto trva uz cca 2 mesiace,takze tazko povedat ci zubky..od narodenia bola placliva,stale koliky krce hnacky,kym sa zistilo ze ma ABKM,tak sme presli peklom..ale aspon ta noc bola ok..v 4m ju zaockovali,o 3 dni ochorela -chytila od starsej,a odvtedy to islo dolu vodou..ale toto co je posledne 2 tyzdne je extrem..nevladzem,som podrazdena,doma padla bomba,muz chodi z prace vecer tiez vycerpany..

cookie29
20. mar 2023

Narocne dieta? Nejaky problem? Spanok deticiek zavisi od zrelosti nervovej sustavy a ta dozrieva okolo 3 rokov, takze dovtedy je to bud alebo a moze sa to menit. Viem co to je, moj starsi nespaval do 3 rokov. Bola som fyzicky aj psychicky na dne. A mladsie je ABKM, takze ako pises, kym zabrala dieta, bolo to peklo. Bohuzial dieta nemozes "donutit" spinkat. Mozes skusit a dufat, ze je to len milnik a ze to prejde. U nas je bomba uz skoro 2 roky, pretoze su ine priority a robim len minimum co "vladzem". Deti su prednejsie. Respektive ak mas moznost poziadat o pomoc, muza, kamaratku, rodicov... aj ked ja by som si v takom pripade radsej pospala, ako sa starala o domacnost, alebo si urobila nejaky program so starsou, aby ste si vychutnali spolu chvilku. Drzim palce

zorkahorka
20. mar 2023

Tipujem zubky

autor
20. mar 2023

@cookie29 tak domacnost je bokom odkedy sa mala narodila.ale aspon oprat,umyt riad,povysavat treba..nehovoriac o tom,ze aj navarit treba,nemozme zit na donaskach donekonecna...do toho starsia velmi ziarli,robi naprieky..manzel robi co vladze,venuje sa starsej ale tiez je vytazeny na 300%..striedame sa pri detoch,ale obaja sme k.o.
Stari rodicia su daleko,pracuju este,nik iny nema kto pomoct..
Zubky ma opuchnute uz vyse mesiaca,slinta,pcha si do ust vsetko,obkusuje ale nic nevyslo von 😏 cumlik nema,odmieta,uz sme hadam vsetky druhy vyskusali 😏

ivangeline
20. mar 2023

Snazit sa odosobnit (viem,tazke) a dat ju aj niekomu unemu alebo len nechat niekde chvilku...a pokym to nie je doslova,ze rev... tak neriesit.. a ukradnut si chvilku tu a tam. Ak pomaha chodit von (u nas pomahalo),tak stale proste byt von. xD A hovorit si,je to len obdobie,prejde to.

autor
20. mar 2023

@ivangeline manzel chodi vecer z prace,prezlecie sa a ihned ju berie,okupe obe.ja zatial aspon uvarim narychlo,poskladam pradlo..nemam ju komu inemu dat 😏 babky chodia raz za mesiac na hodinku na kavicku,mala ich nepozna cize akonahle sa jej prihovoria,tak plač akoby z koze drali..aj cez den behom chvilky z mrnkania rev o zivot,tazko utisit potom.v kociku vydrzi chvilku,ked sa zobudi tak musim letiet domov lebo place na celu dedinu,starsia nechce chodit s kocikom somnou,len po ceste zo skolky,a to je 20 min cesta 😏

snehulak77
20. mar 2023

Skúsila si jej dať gél na zúbky? Alebo jeden večer skús Nurofen. Ak zaspinka a bude jej lepšie, tak je to bolesťou. Máš to náročné, joj, je mi to fakt ľúto. Tento spánok, to je hotová alchýmia

autor
20. mar 2023

@snehulak77 skusali sme vsetky mozne geliky,vodicky..paralen,panadol,viburcol..len nemozem ju cele dni dopovat,nechcem jej ublizit

snehulak77
20. mar 2023

Jasné, to chápem. Asi to bude niečo iné. Och, veľa síl...

autor
20. mar 2023

@snehulak77 boli sme dnes u pediatricky,dala som stolicu na rozbor,tak uvidime..tiez tvrdila ze zuby to nebudu...dakujem 😉