Zlý spánok bábätka

ewka0012
15. dec 2018

Ahojte viem že sa o tomto určite veľa diskutovalo ale budem rada za akúkoľvek skúsenosť či radu,mame polročne bábätko ktoré v noci otrasne spi , ja som suca na prášky alebo skolabovanie, s večerným uspávanim mame problémy od narodenia,nedarí sa nám ho uspať skôr chodí spat až okolo21-22hod,ak zaspí skôr okolo 20hod aj tak sa ešte niekoľko krát zobudí a musíme ho uspať nanovo,vie zaspať len na rukách či v kočíku alebo nosiči,nikdy ešte nezaspal sám len tak od únavy v húpacke či na hracej deke,cez deň ešte spi ako tak ,doobeda raz niekedy dva okolo 30-40 minút,keď v noci opäť vystrája zaspí ráno po hodine bdenia asi na 1,5hodiny,poobede spi cca 2hodiny vedľa mna na posteli,uspavam ho veľmi ťažko aj niekoľko krát,na brušku že ho capkam po zadku alebo na rukách a položím ho ,po tých 30min je hore ale ešte ho väčšinou uspim po dlhej námahe,večer uspavame dlho,potom je v noci niekoľko krát hore,2-3 krát papa a niekoľko krát buď plače alebo sa začne hrať a brblat si,spi vo svojej postieľke vedľa mna ale v noci si ho dávame aj ku nám alebo keď muž odíde do práce po piatej ráno spi na jeho mieste ,posledný mesiac sa v noci úplne prebudí a je aj 1-3hodiny hore a skúšam aj nemožné ako ho uspať,mám staršieho syna prvaka ktorému sa malo venujeme,lebo sme obaja totálne vyčerpaný ,nás manželský život je nula bodov,nechápem čo robíme zle.starsi syn už v tomto veku prespal aj celu noc alebo len raz papal,zaspaval večer okolo20hod a pekne spal,tento druhý ja neviem čo sa deje,snažím sa mu robiť rovnaký režim,pred nočným spánkom aby bol aspoň tri hodiny hore,chodíme dva krát denne von,večer už papa kasu, kúpem každý druhý deň,potom už sme v spálni o slabom svetle,dáme ho do zavinovačky a ideme uspať po papani,fakt neviem čo robíme zle,ako ho naučiť aby sa po zaspani večer už nebudil niekoľko krát a aby v noci po napapani znova zaspal bez toho aby bol dve hodiny hore?nechali sme ho aj v postieľke samého s dudlikom a mojkacom ale nula bodov len stupňujúci plač až záchvat,ak na rukách zaspí,položíme ho a zobudí sa a tvári sa ako vyspany .zacne sa skerita brblat,fakt som nenormálne vyčerpaná, nemám čas na domácnosť ani staršieho syna a dospat cez deň sa mi to už nedá,ja cez deň nezaspim. Dakujem za každú radu

ultraalex
15. dec 2018

Moja dcerka problem zo spanim nemala, vzdy som ju nakojila z jedneho i druheho prsniku, to aby sa aj dobre tvorilo mliecko a nastastie 2roky a 2tyzdne som to dokazala niekto dokonca popri kojeni este prikrmuje umelym mliekom, aby potom lepsie spinkalo a este som raz vyskusala ked po prechadzke bola mrzuta tak pocikanom plienkou som jej presla ponad ocka, aby jej zle odislo z oci lebo su ludia a sami o tom ani nevedia, ze z nich druheho boli hlava po ich pohlade, "ochranne cervene stuzky ozdoby na kocik atd",ktore maju tiez ochrannu funkciu mnohe to poznate aj sa upokojila. Mozno sa Vam to bude zdat divne ale poradili mi to ine maminy a funguje to, deti su citlive na negativne vplyvy z prostredia a od ludi, ktory mozu zavidiet nepriat atd...... Tak len pocuvajte svoje babatko a skusajte rady a skusenosti 🙂 zelam vsetko dobre 🙂

blackcat8885
15. dec 2018

Starsi syn mal v 1,5r obdobie,ze v noci sme boli aj 2hodiny hore a hral sa a ako prislo tak to za 2tyzdne aj odislo. Dnes ma takmer 6r a spi tak 7-8h denne a je v pohode naobed mi nespi od 2,5r

daisylucky
15. dec 2018

@d_ika aka skupina? Je nejaka ohladom narocnych deti? Lebo aj moj treti je narocny, zle spi a pod., narozdiel od prvych dvoch, o ktorych ,,som ani nevedela,, ...

blackcat8885
15. dec 2018

V damskom magazine bolo o spankovych cykloch babatiek ze sa im to stale meni. Ze sa nauci spat v urcitom case a o par tyzdnov sa to zase zmeni lebo im mozog naplno pracuje,vyvijaju sa a maju stale nove podnety. Myslim,ze to ma velky suvis so spankom

vera519
15. dec 2018

Ahojte tak my si tiez prechadzame tymto moja mala od narodenia zle spavala vlastne skoro obec stale plakavala v postielkke nechcela spavat len v kociku sme ju uspavali do 8 mesiacov tiez chodila spavat neskoro skor ako o 22-23ani nezaspala cez den spavala tak 20 min. Ani teraz to nieje ruzove cez den chodi len raz spat aj to spi tak max.hodinku vecer ide okolo tej 20tej spinkat ale zaspi je pol 10 v noci ... este ju kojim a to sa zobudi aj 5krat za noc a rano o 6 uz vyspata ma uz 1,8mesiaca a nemozno ju oducit od kojenia... takze vela nenaspim a to nevravim ze mam este jednu dcerku 2,8 roka ja som sa nevyspala uz par rokov. Vsetko to chce len cas len treba vydrzat 🙂

kathy93
15. dec 2018

Skúšali ste ho nechať spať na brušku? Moja tak spáva má 4mesiace spí mi 12hodin bez kŕmenia. A tiež chodí spávať okolo 21-22:00 lebo skôr zaspávať nevie tak ju netrápim. Aj keď sme to uz viac krát skúšali. Tiež malú tak uspavam že ju položím do postieľky pocapkam po zadočku a spinkame. Občas spí hneď a občas k nej ešte musím ísť. Spáva sama vo svojej izbe a kúpem ju každý deň je to u náš rituál potom papať a spinkať na noc neradim kašu niektorým deťom je ťažká na noc.

perzefone
15. dec 2018

Ta kasa co sa stale spomina vsade to je klasicka krupicna?lebo ak ano. Nemoze mat problemi so spanim skrz toho ze mu to zatazi velmi zaludok.ja keby si to dam na veceru isto nespik do rana.

katrin21
16. dec 2018

@blackcat8885 cca.kazde 3 mesiace sa dieta meni..

katrin21
16. dec 2018

@kathy93 nato spanie na brušku 12 hodín v kuse veľký pozor ..
Môže to viesť neskor k deformite nožičiek, konkrétne nožičky do X prípadne vytáčanie chodidiel do vonkajšej strany pritom dieťa by malo pri chôdzi ukladať chodidlá rovnobežne... keďže dieťa spí v polohe na brušku veľa hodín má to vplyv na vývoj šliach členka a kolien neodporúča sa to z tohto dôvodu ako výhradný spôsob espania u malých detičiek u ktorých sa toto všetko ešte vyvíja hlavne do toho roka roka a pol..

camelopardal
16. dec 2018

ako keby to o nás písala polovička 🙂, možno pomôže keď si skontrolujete vlhkosť v izbe 🙂.

jahodka007
16. dec 2018

Mymame to iste.....ja uz ani neplacem....tesim sa ,ze je rano a dufam v lepsi den

monikafeliz
16. dec 2018

Podla toho co pises si riadne vystresovana, skus sa ukludnit a primi situaciu taku aka je. Taketo male babatka su dost naviazane na mamu, a citia vsetky jej emocie, a potom ich zrkadlia. Takze ked si nepokojna ty bude aj tvoje babatko. Ja som mala podobnu situaciu s malym, ale zacala som vsetko brat s kludom, sustredila som sa len na pritomny okamih a za par dni sa maly skludnil a uz spinkava dobre, cez den ma 3 spanky, dokopy okolo styroch hodin cez noc prespi pekne, a to ma pol roka

blackcat8885
16. dec 2018

@katrin21 ano tak to hovorili aj v damskom magazine

d_ika
16. dec 2018

@daisylucky ano je tu skupina Mám náročné dieťa 👍👍

daisylucky
16. dec 2018

@d_ika vdaka 🙂

kiara3
16. dec 2018

@ewka0012 ja som mala niečo podobné so starším...menší ten sa aj pýta buvat....Ale prvý nemal rád svetlo...izbe musela byť úplna tma...A aj menší nemá rád svetlo len vo vedľajšej izbe...takže za mňa vypni svetlo...A večer ho neuspavaj na rukách lebo si to bude vyžadovať aj počas noci...keď vieš že ti zaspí tak po dvoch hodinách uspavania tak ho ukladaj skôr...ten šum je super vec...Ale popravde s telefónu je to neúčinné aspoň u nás to tak bolo...u 6m je to rozne môžu to byť zubky bruško aj smad...Náš ma 1r 8m a budi sa v noci stále aj 4x lebo ho kojim...je na to tak zvyknutý že sa takmer v stejnu hodinu budi...

kathy93
16. dec 2018

@katrin21 malá mi ale inak spať nevie😔

kiara3
16. dec 2018

@kathy93 no zo začiatku to bude všelijaké ale treba si povedať raz zaspí určite...keď pôjde o 12tej v noci tak pôjde o 12tej ale postupne sa naučí takto zaspávať a bude vám to vyhovovať obom...aj pri staršom som toto neustále riešila na obed som ho na rukách uspavala asi 40min a preložila do postielky a spal asi 30 min...Ale ako na rukách samozrejme 40min nespal len mu to tak dlho trvalo...nakoniec som to v 2r vzdala a na obed nespaval...dávala som ho spať večer skoro a prespal tvrdo celu noc...teraz menší toho trošku pohojdam zaspievam a spi aj 2h na obed...Ale už to tak tragicky neberiem veď raz spať isto pojdu...Len ozaj aspoň večer si zvyknúť uspat v posteli...lebo potom sa drobec budi a potrebuje sa ukludnovat hojdanim...nehovorím že nehat vyplakat ale nie to je horšie...lebo detičky zaspavaju s nervozitou a v noci spia veľmi zle...treba si len nájsť ten svoj systém a pôjde to...

kiara3
16. dec 2018

Všetky maminka pevne nervy a hlavne kľud...viem že je to ľahké povedať a urobiť je iné...u nás sa zasa rieši papanie...Ale u mňa je obava pretože malý raz papa pekne veľa a skoro všetko a potom zasa takmer nič...A s toho mal anemiu...Ale treba len vydržať maminky každá to nejak zvládneme a toto obdobie je len prechodné potom sa zasa riešia iné veci 😉😉

janasab
16. dec 2018

Moja prvýkrát prespala celú noc ako 23mes,budila sa mi aj 8x za noc, všetci múdry ako je to možné, že niečo robím zle, proste sú deti hyperaktívne, temperamentné, narodia sa už s takou povahou a s tým my mami musíme už len bojovať,celkovo je temperamentnejsia ako ostatné deti v rodine, je ju počuť všade🙈🙉 je to všetko len obdobie na ktoré už hádam čoskoro budeme s nimi už len spomínať a vydychneme si konečne 😌

kiara3
16. dec 2018

@janasab ano aj u nás bolo veľa múdrych...ako si si naučila tak máš..ja už keď toto počujem mám alergiu na toto...Alebo daj na zadok alebo nech sa vyreve...Ale proste su to také deti...Nedajú sa naprogramovat iba usmerňovať...ako hovorí deti raz zaspia nebudú celu noc hore a celý deň😉😉Treba to tak brať...

ivik111
16. dec 2018

@janasab aj ja si myslim,ze dietatko to ma v sebe a my to nedokazeme zmenit,len mozno trosku ovplyvnit...syn bol velmi aktivny uz v brusku,stale sa mrvil,trepotal,kopal,ci cez den,ci v noci...a zostalo mu to aj po prichode na svet😁😀samozrejme najmudrejsie su rady od mamiciek,ktorym prespia babätka celu noc...tiez som sa citila uplne neschopna,ze co robim stale zle...ale uz to neriesim a mozno sa to casom a rokmi upravi a mozno nie😉

ivec16
16. dec 2018

predtym ako si zacala davat kase spal lepsie? pytam sa preto lebo mne velmi zle spal maly prave kvoli kasiam na veceru, budil sa aj 5-8 krat za noc, ked som kase vymenila a vecer davala len mixovanu zeleninu, popripade zeleninu s maskom, spal ovela lepsie... obcas som skusila kasu ci uz to znesie ale zniesol to az po roku a pol, jednoducho kase na veceru su niektorym detom tazke a nespia preto dobre... skuste vymenit za zeleninku mozno to pomoze... kase sme davali len na ranajky...

dancura
16. dec 2018

@ewka0012 podla toho, co opisujes, mas doma asi narocne dieta....po ang high need baby. Mam taku 20m dcerku a spanok je u nas stale katastrofa- i ked sa to uz trochu zlepsilo. Velmj dlho spavala len 30min. Teraz sa sice po 30min cez den zobudi, ale ked pridem, dam jej MM tak na prsniku potiahne este aj hodku. V noci sa budi velmi casto....12x je u nas priemer. Skusali sme vela veci, no naozaj funguje len to, ze sa s tym zmieris....telo matky je v tomto smere uzasne a ono to zvladne. Dufam, ze nam to skoro prejde, lebo je to o drzku, no nejako este vydrzime. Inak cez den nam isty cas vela pomahala satka a fitlopta...

larisalarisa
16. dec 2018

Vydržať vydržať a zas len vydržať . Kto nezažil...nepochopí....my mamy nespavcov to máme fest ťažké ale to sa zmení. Bude lepšie.

kiara3
16. dec 2018

@larisalarisa ano mali sme doma prvého nespavca...bolo to niekdy na zrútenie...Ale ísť sa ďalej muselo...teraz tak tvrdo spi v noci že môžem aj prerabat 😂menší ten sa zobudí v noci keď je super noc tak 4x keď katastrofa tak aj 6-7x ale stále lepšie ako starší...treba to len vydržať ono sa to raz zlepší...

dasenka26
16. dec 2018

@ewka0012 ja som to mala podobne s dvojcatami, v noci 3x hore minimalne, cez den spali kazda v inom case🙂 az v 2r prespali celu noc, deficit spanku som riesila cez den ak nahodou obe zaspali tak aj ja s nimi..ale strasne to bolo, obaja zbity a manzel nevyspaty do prace😳 uz by som to nechcela zazit

ewka0012
autor
17. dec 2018

@taga presne toto sme skúšali posledné dve noci ,tiež má napadlo či to nebude tou kašou,ze jej zje toľko pred spaním ,dala som len mlieko a bolo to lepšie,dnes len raz plakal a dva krát papal,ale večer sme ho usoavali hodinu asi štyrikrát čo sa zase budil,a ráno 6.20vyspaty

ewka0012
autor
17. dec 2018

@eliska13 to nie Jen uspavanie na silu,on ešte spat chce lebo vidím ze si sucha oči alebo ich má zavreté a len mrnci a väčšinou ho treba opäť len uspať,to je jediný jeho spánok kedy prespí 2hodky s tým jedným zobudenim,tak by som mu ten spánok nerada rušila a nechala ho hore lebo bude umrncany

ewka0012
autor
17. dec 2018

@petkasestka7 skúšala som hniezdo z deky ale nič nepomohlo ani biely sum