Zmena v spánku 16 mesačného dieťaťa

lucinka4387
14. okt 2015

Dobre rano mamicky,
obraciam sa na vas s otazkou,ci aj u vas nastala nejaka zmena v spanku cca v tomto veku? Moj maly ma 16 mesiacov a spaval ukazkovo-2x denne ( 2-3hodky) a vecer o 8-mej uz buval a spinkal do rana do siedmej. Cez vikend mu zacali rast stolicky a dostal sopliky. A odvtedy akoby utalo. ☹ Nechce spat cez den vobec!!!! a vecer zaspava s placom.No hroza...my toto vobec nepozname,lebo doteraz krasne zaspaval sam v postielke,ale to co sa deje od soboty,ja normalne nechapem. Uz sme mu podlozili postielku,aby mu nestekali sopliky do hrdla,ale nepomohlo. On zrazu nechce spat a myslim,ze je este velmi maly na to,aby bol cely den bez spania. Ak viete niektora,prosim poradte.
Dakujem

oskvarka
14. okt 2015

@lucinka4387 ak ma sopliky moze to byt tym a prejde to ... inak neviem nasmu sa tiez niekedy spanky menia neda sa s tym moc bojovat tak sa vzdy prisposobime

lucinka4387
autor
14. okt 2015

@oskvarka ake velke mas bejby? mna moj maly tak zaskocil takou rychlou zmenou.

oskvarka
14. okt 2015

@lucinka4387 moj mal strasne rychlu zmenu ked menil s dvoch spankov na jeden uplne zo dna na den pomaly.. mal dva dni take ze nespal vobec a potom uz spaval len jeden krat denne .. tiez som bola soknuta... ale ked mame sopliky tak aj u nas je rezim vseliaky... a aj maval take stavy niekedy ked este chodieval skoro spavat co teraz uz vobec nechodi ale zase neskoro vstava... ze obcas potiahol s cista jasna do desiatej... alebo tak.... ma teraz dva roky ale to mi od mala riesime tiez stale spanky... mne do 8 mesiacou nespal cez den dlhsie ako 30 minut som bola na prasky z toho

lucinka4387
autor
14. okt 2015

@oskvarka fuuuuu,to ste mali rusno. u nas uplne opacne.sam sa pytal spat,to uz bola klasika,ked liezol do spalne k postielke a mrnkal to uz sme vedeli,ze ide sa spat. a teraz place ako tur,ked ho ukladam.no na nervy ☹ dyfam,ze sa rychlo vratime spat do normalu,teda aspon na jeden spanok

tortelinka
14. okt 2015

@lucinka4387 podľa mňa sú dva spánky už veľa, ja mám ročné dieťa a spáva už iba raz

moni244
14. okt 2015

@lucinka4387 v 16 mesiacoch sú dva spánky dosť cez deň, moja od roka spávala cez deň len raz, ináč nemôžeš očakávať, že dieťa bude stále spať rovnako

lucinka4387
autor
14. okt 2015

@tortelinka myslim,ze ked sa maly pytal,tak nie je nic zle na tom dat ho spat podla jeho potrieb. Mna skor trapi,ze z dvoch spankov presiel na ziadny zo dna na den.a zacal mi plakat,ked ma ist spat.

lucinka4387
autor
14. okt 2015

@moni244 jasne,ze neocakavam.ako som vyssie pisala,skor ma zaskocilo,ze nechce spat vobec.no uvidme ako sa to vyvrbi u nas doma

tortelinka
14. okt 2015

@lucinka4387 to je dočasná zmena, kým neprejde na jeden spánok, pár dní to potrvá

lucinka4387
autor
14. okt 2015

@tortelinka ok,dufam,ze mas pravdu 🙂

marianna162
14. okt 2015

ja si myslim tiež že ho to prejde, ak su to zubky, len treba vydrzat a zas sa to vrati do normalu,,, este skusit nieco na zubky a odsavat , odsavat tie sopliky .....

svetielocko
14. okt 2015

Podla mna to moze suvisiet aj s rastom zubkov a soplikami, predsa len, take stolicky kym vyrastu je celkom neprijemne. A plac pri vecernom zaspavani moze suvisiet aj s tym, ze uz je strasne unaveny, ked cely den nespal a predtym aj 4 hodky cez den. Prilis unavene deti zaspavaju komplikovanejsie ako "primerane" unavene. Asi neostava ine, ako vydrzat, resp. Snazit sa ho aspon pobede uspat hocijako - kocikovanim, v aute, tapkanim po zadku, spievanim... Finty, co si doteraz nepotrebovala alebo pouzivala len zriedkavo 🙂

ninanela
14. okt 2015

Je to sposobene rastom zubkov.Urcite sa spanok upravi.Tazko sa mu teraz zaspava,trva to par dni az tyzdnov,nez stolicky vyskocia.U nas boli aj teploty,asi styri dni a potom za mesiac zase zvysena teplota asi tri dni.Dcera dmietala jedlo a bola mrzuta.Nielen spanok sa zhorsil.

bambola82
14. okt 2015

@lucinka4387 ahoj...moja ma tiez 16 mes. a tiez mame problem s poobednym spankom, strasne vymysla...nepomahal ani kocik a ani moje hodinove lezanie s nou v posteli...teraz ju uspavam na rukach,ziadna vyhra,kedze ma 12 kg, ale aspon zaspi a potom spi aj dve hodinky...moja uz od 10.mesiacov spinka iba raz cez den....vecerne zaspavanie trva tiez hodinu, ale to lezime v posteli a tak zaspi...aaa tiez jej ide stolicka, takze ma sopliky a musime odsavat...tak vela sil a urcite sa to vrati do normalu, len nech prejde to obdobie so zubkami 😉

ewisam
14. okt 2015

@lucinka4387 ono treba sa prisposobit dietatu. Starsi syn mal 2 roky a odmietal spavat cez obed, hoci by este mal... Pekne do vecera vydrzal a o osmej uz spal. Mladsi ma teraz 18m a tiez uz spavat nechce, ale do vecera nevydrzi, teda nastala u nas spartanska vychova 😀 bez kocara, pekne cupkas a cuduj sa svete, po obede lahne do postele a pospi si aj 2h. Takze tod moja rada
a zubky su ina kapitola, to treba len vydrzat a sopliky viackrat denne odsavat

lucinka4387
autor
14. okt 2015

@bambola82 joj,dakujem.to akoby som momentalne citala o mojom zbojnikovi.snad sa ustalime a budeme mat doma zas vesele a stebove dieta 🙂