Farbivo karotén vo vianočke s hrozienkami v tehotenstve

3. apr 2024

Ahojte dočítala som sa že v tehotenstve by sa karotén nemal. Chcela som si dať vianočku s hrozienkami lenže v tom zložení je napísané že je tam ten karotén. Aký máte na to názor ?

vyrovnanaosoba
3. apr 2024

Asi taky ako aj na tonic a grep v tehotenstve, či farbenie vlasov a kúpanie sa na kúpalisku 😉

janai1
3. apr 2024

že karotén je prírodné farbivo a musela by si tej vianočný zjesť za kamión aby ti vitamín A nejako ublížil

A pre tvoje vlastne dobro, prestaň čítať takéto chobotiny

anavixy
3. apr 2024

🙉🙉🙉 a mrkvu jest mozes?

guudy
3. apr 2024

@janai1 presne to iste som isla prave napisat😁

guudy
3. apr 2024

@anavixy to bude predmetom dalsej diskusie ;)

viestta
3. apr 2024

Karoten je proretinol, teda z neho si telo vyrobi retinol (A vitamin) ak uzna za potrebne ho vyrobit. Ak ho nepotrebuje cast ulozi do koze a zvysok sa vyluci. Takze karotenu sa bat nemusis ani ako tehotna, pre plod su nebezpecne nadmerne davky retinolu, a ten v sa beznej strave nevyskytuje v nadmernom mnozstve. Lepsie je jest viac proretinolov (napriklad karoten) a telo s nim nalozi ako potrebuje ako vitaminy s pridavkom A vitaminu, ktory sa priamo vstrebava

marhulka13
3. apr 2024

@vyrovnanaosoba cooooo, grep sa nemôže???

rozculena
3. apr 2024

to vážne,toto??🙈

janai1
3. apr 2024

@marhulka13 tak grepy obsahujú chinín.
Ale zároveň kopu ďalších vitamínov ak ich neplánuješ jest na tony nič ti nebude

marhulka13
3. apr 2024

@janai1 hehe, už neskoro, cele tehotenstvo so synom som jedla len grepy aj tri denne, syn už bude mať 14 a okrem toho, že zdedil lásku k grepom, tak nič iné mu nie je

54tinka54
4. apr 2024

Predpokladám že mrkvu z jedálnička si vyradila 😁

zorkahorka
9. apr 2024

To co sa dnes deje? 🙈 najprv deva, teraz vianocka 🙈

viestta
9. apr 2024

@zorkahorka vianocka je tu od minuleho tyzdna

zorkahorka
9. apr 2024

@viestta 😃 nemam pojem o case 😆

viestta
9. apr 2024

@zorkahorka vsak ja nic, len ze toto nie je dnes