Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
1. dec 2009

ivetka maju vo fote mikulasske oblecko,lebo kamoska sa tam bola fotit a maju.

nas tiez neznasa teplo,hned sa odkope a spi bez paplonu,obcas ho prikryjem(ty kokso ja neviem ci som dala spravne ypsilon 😀 )ale len sa tak zbytocne zobudi.

leni kedy chodite doobeda von??by sme mohli spolu??ivetka vacsinou az ked my sa vraciame spat.uz ma to nebavi kocikovat sama.

lenka0402
1. dec 2009

Zuzka mi ako kedy 😕 nie sme niaky pravidelny,,ako maly vstane. Ked vstane okolo 6 az 7 tak sme vonku uz o 9.00 a ked az okolo 8 vstane tak okolo 9.30.Staci napisat sms kedykolvek,,aj tak kocikujem sama. ☹

zuzula25
1. dec 2009

tak zajtra ak by neprsalo sa ozvem,aspon bude veselsie.aj ste zohnali ten vlacik??maly sa snim stale hra,chyta bublinky.uz ho aj pokazil a MM ho musel opravovat

ivetka5
1. dec 2009

Zuzka a za koľko si toho psíka vyhrala?
Inak aj ja koľkokrát rozmýšlam, či Vám zavolať, ale vždy mi to príde, že otravujem, že máte svoj plán. Tak snáď to niekedy výde 😉 Ale ako vidím, počasie sa nechce umúdriť 😠

Dobrú nôcku🙂

zuzula25
2. dec 2009

dobre ranko.
ivetka este som sa ta chcela opytat na tie pagaciky??robis z celej davky??mne to pride vela z kila muky.
a kludne volaj,doobeda som vzdy vonku,poobede vacsinou uz dedo.
a psika som vyhrala kolo 22-23 eur.
hadam dnes nebude prsat a stretneme sa s lenkou 🙂

mkatka
autor
2. dec 2009

Ahojte

holky látkařky, do kolika kg/ měcíců věku jste měli BL bambusky XS/S?

ivetka5
2. dec 2009

Ahojte, tak mi sme išli spať o pol noci☹ Ale to spal asi do 22-j a potom sa zobudil. Už bol ráno o 7 hore, ale po mliečku ešte zaspinkal, a buva doteraz.

Zuzka, nie, ja som robila polovičnú dávku a úplne to stačilo, mala som to asi na 3 plechy. Tak to si za ok cenu vyhrala, ja tiež jedného sledujem. Príjemnú prechádzku, ok zavolám 😉 A na piatok ako? Stretneme sa hore o 9:10, radšej skôr, kým tam prídeme, vyzlečieme ich....

mkatka
autor
2. dec 2009

Holky kdy vy stíháte uklízet, Já jsem začala ráno a nezastavila jsem se doteď. A to mám jen ložnici ☹ taky bych šla na procházku, snad jindy

ivetka5
2. dec 2009

Mkatka, to ide akosi samo od seba-upratovanie🙂 ja som si ráno upratala. Budeme rady, keď sa aj s tebou stretneme, vlastne, ja ťa ani nepoznám, keby som ťa vonku stretla 😕 😵

lenka0402
2. dec 2009

Ahojte
tak prechadzka bola prijemna 😉 najprv zalomil Alex a ked sa zobudil tak zalomil Matko 😀

Katka mi neupratujeme 😀 ked mna to uz ani nebavi,ja upracem a zachvilu je to take iste 😝

Upratujem ked maly zaspi,alebo ho mam v manduce na chrbte 😉

lenka0402
2. dec 2009

no nehovorim,,povesala som pradlo na susiak a polovicu mi uz stihol zhodit 😠 😠

zuzula25
2. dec 2009

ahojte,my sme este boli doteraz vonku,Matko si pospal do 12.

ivetka aj ich niecim potieras??peces ich na suchom plechu??alebo papieri na pecenie?

zuzula25
2. dec 2009

takze mame schvaleny zvysena rodicovsky prispevok,jupiiiii 🙂

sisa.b
2. dec 2009

zuzi, uz si si ho bola vybavit? bolo tam vela ludi? co si potrebovala?

zuzula25
2. dec 2009

nie nebola,len som o tom citala,este sa nedoporucuje ist na socialku,lebo zakon bol schvaleny len dnes a nemaju este metodicke pokyny a tlaciva.

sisa.b
2. dec 2009

oki, uz som sa tam chcela rozbehnut 😀 to zas budu rady, hlavne tu v dca, ked tu je tolko morgosov 🙄 😒

zuzula25
2. dec 2009

ako myslis morgosov na urade??ak ano,uplne s tebou suhlasim.

sisa.b
2. dec 2009

no ved ti tam budu asi ako prvi, nie 😕

zuzula25
2. dec 2009

sisa ja nechapem,myslis morgosov-uradnicky alebo morgosov-obcanky tmavsej pleti??pochybujem,ze sa najde ich 10 co maju na to narok,ze pracovali 😀

sisa.b
2. dec 2009

jaaaaaaaaj, tak to mas pravdu, zabudla som, ze je tam taka podmienka 😀 tak to super. morgosi su samozrejme "obcania" 😝

mkatka
autor
2. dec 2009

Mi neříkejte, že neluxujete a tak? Mě to zabralo dneska celý den, teda počítám to do 14 hod, pak se jde do školky a to už nedělám nic. Max. vyperu a pověsím, večer občas žehlím. Ale koupelka, vytírání, prach a tyhle věci, to dělám dopo. A zítra na to séééé*u a jedu si do maxu vybrat bundu nebo kabát. Prý v tý svojí vypadám jak socka 😀
Jinak se přidám ráda. Příští týden buud mít malého asi doma, protože budu bez mužskýho i bez auta a to se do školky prostě nestihneme dovléct. Tak nějakou procházku bych určo spáchala....kam tak chodíte?

Na kolik zvýšili rodičovský? Je v tom nějaká podmínka nebo to zvyšuje všeobecně?

ivetka5
2. dec 2009

Tak to je super, že je to už schválené 😵 No ja to budem asi vybavovať cez BA, keď zamestnávateľ tam má účtovníčku a firmu písanú, no neva, čo by som pre 100 ečiek nespravila 😀

Mkatka, myslím, že podmienka bola pracovať 3 roky pred materskou. Či inak baby, až to nedomrvím.

S tými morgošmi ste ma teda pobavili, že ste sa nerozumeli 😀

sisa.b
2. dec 2009

ivetka, neviem, ci su to az tri roky, ci to nie je len tolko, co pri naroku na matersku, cize nejakch do 300 dni.

zuzula25
2. dec 2009

ahojte baby (a pan Mihal), pre tie, ktore nestihate citat niekolko stran dozadu si dovolujem skopirovat zaver blogu p. Mihala (uvadzam zdroj: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/02/rodi...), ktory sa tyka zvyseneho RP od 1.1.2010:

Národná rada SR dnes schválila nový zákon o rodičovskom príspevku. Podľa nového zákona, účinného od 1. januára 2010:
- oprávnená osoba (rodič) nesmie vykonávať žiadnu zárobkovú činnosť, zakladajúcu nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania – nesmie mať príjem ani na dohodu, nesmie poberať náhradu príjmu pri PN ani nemocenské alebo ošetrovné,
- rodič, ktorý pred čerpaním rodičovského príspevku poberal materské, bude mať po skončení poberania materského až do dovŕšenia dvoch rokov veku dieťaťa nárok na rodičovský príspevok vo výške 256 € mesačne,
- v ostatných prípadoch bude rodičovský príspevok vo výške 164,22 € mesačne (pozn. suma platná v súčasnosti od 1.9.2009).

Este si dovolim napisat jednu vec: Neodporucam ist hned na UPSVaR a poziadat o zvyseny RP (ak sa vas bude tykat), pretoze "tety" este asi nebudu mat metodicke pokyny a tlaciva na jeho spracovanie a priznanie, pripadne niektore z nich ani nebudu vediet, ze je takyto zakon. Ja osobne (a verim, ze ja ostani) budem sledovat stranku UPSVaR, pripadne ine stranky a ked bude nieco definitivne (tlaciva, zoznam priloh, ako poziadat, kedy, kde atd), tak to sem napisem.

to som skopirovala z MK paragrafy

ivetka5
2. dec 2009

Zuzka, superrr 😉 Nepôjdeš ráno s nami do Tesca? Sa mi samej nechce, a dnes som nebola, malý spal skoro 3 hodky 😕

zuzula25
3. dec 2009

dobre ranko

ivetka mozem,my pojdeme von tak pred 10,doteraz drobec buval

ivetka5
3. dec 2009

Ahojte, Zuzka, ok, my sme už hore, tak sa nachystáme a môžme o 9:45 pred tebou?

zuzula25
3. dec 2009

dobre moze byt 🙂

ivetka5
3. dec 2009

😉

sisa.b
3. dec 2009

ahojte,

dnes nam prisli nase kanadske kozene capacky a su uplne uzasne 😵
pozerala som aj v tom deichmanne, ale nenasla som tam nic take. mali tam len elephanty, ktore mali taku divnu podrazku a to sa mi vobec nepacilo. navyse robila tu ortopedicku klenbu na nozicku 😒 tak som rada, ze som nakoniec tieto objednala 🙂