Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

yvka1
30. jan 2010

u nás padnú za mesiac 4 kartóny mlieka 😅 😵

zuzula25
30. jan 2010

yvi to by sa vam oplatilo aj kravicku doma chovat

sisa.b
30. jan 2010

yvka, to nebol clanok s damianom, teda aspon si myslim 😕 bolo tam popisane, ako mlieko zahlienuje organizmus, az to moze mat trvale skodlive nasledky. inak ja som mala mlieko tiez velmi rada, ale od urciteho casu (ani neviem kedy), mi zacalo robit velke problemy. normalne krce ako pri salmonele, ze sa po stenach skriabem ☹ ked je prevarene, tak je to trosku lepsie. akurat ta trocha v kave mi nerobi problem, tak neviem, ci mam nejaku alergiu alebo co 😒
dokonca my sme mavali od ujca aj cerstve nadojene kazdy den, a ani to mi nerobilo dobre 😔

zuzula25
30. jan 2010

vidis sisa a ze je to velky mytus,ze mlieko zahlienuje.minule to hovorili v damskom magazine.takze si vyber

sisa.b
30. jan 2010

zuzi, tak ako so vsetkym 😅 nikdy sa na nicom nevedia dohodnut 😖 a pritom roky pocuvam, ze pri prieduskovych ochoreniach nic mliecne, lebo to zahlienuje 😒

yvka1
30. jan 2010

veď práve to je to najhoršie-v dnešnej dobe sa až príliš rozchádzajú názory na všetko a človek fakt nevie z čoho si má vybrať 😠

zuzula25
30. jan 2010

ja viem,tiez som to pocula,ale ze najnovsie je dokazane,ze mlieko nezahlienuje.ze to nema vobec nic s tym spolocne 😅

sisa.b
30. jan 2010

kazdopadne my ho z jedalnicka nevylucime, k tomu sme este financne nedospeli, aby sme to nahradzali super drahou zeleninou a ja ho nemozem tak, ci tak... 😒 aspon krupicna kasa mi nerobi problem. ale ja mam celkovo problem so vsetkymi potravinami, co sposobuju plynnatost 😔 ☹

sisa.b
30. jan 2010

inak cely ten clanok bol zalozeny na tom, ze kravske mlieko je materske mlieko pre telata a pre cloveka je prirodzene a zdraviu prospesne ludske materske mlieko. a toto ma teda vedelo vytacat aj pocas dojcenia. zena, ktora este v roku dojcila dieta bola pred par rokmi rarita a vsetci krutili hlavou, hlavne ze ked pilo dieta kravske mlieko, tak to vsetkym prislo prirodzene 😝
v altermamickach su dve take, co praktizuju tandemove dojcenie. cize cele tehu mladsie dieta dojcili a po porode obe. velmi to obdivujem 😵

sisa.b
30. jan 2010

profesorka mi zas odpisala 😵 😵 😵 vzdy som mala rada vsetkych matikarov a fyzikarov

sisa.b
30. jan 2010

uz ste zdrhli? 😕 asi privela kecam 😝 idem sa ucit, aj ked sa mi neda, kym tu MD strasi 😒

sisa.b
30. jan 2010

tak uz o tom citam... zaujimave zistenie 😨 a celkom logicke.

ivetka5
30. jan 2010

Ahojte, tak my sme dnes na oslave boli. A ešte sme mali večer návštevu.

No ako vás čítam, to človek, aby nič nejedol, nepil, je taká doba, že nič nieje zdraviu prospešné. a čo tak kozie mlieko? Na to čo písali odborníci? Síce nieje chuťovo moc fajn, ale je oveľa zdravšie vraj ako kravské. No vyberte si teraz, že?

S tým nočníkom ja napr. nesúhlasím, nikdy som malého an silu nenútila tam sedkať, ale akosi pochopil, že je lepšie to dať tam, ako to nosiť so sebou. Ja ho naň dám a do 5 min. je po všetkom a keď aj zrovna ka.kať nechce, tak sa vždy aspoň vyciká. Nikdy by som nerobila, aby som ho tam hodinu držala, to neuznávam 😒

No zajtra sa pripájam aj ja, už sa teším, snáď sa dobre zabavíme 😵

Yvka, nemala by si lepšiu výstroj pre malú na začiatok ojazdenú od niekoho? Veď ľudia to kupujú vlastne len aj tak na jednu sezónu, ale to aby si natrafila, inak aj vo výpredaji sa nové oplatí, keď je -50-75% zľava.

sisa.b
30. jan 2010

ivetka, moja exsvokra tvrdila, ze ked bola mala, tak ju kozie mlieko zachranilo. len uz si nepamatam, preco 😕 😅

sisa.b
30. jan 2010

a suhlasim, v dnesnej dobe uz aby clovek ani nedychal 🙄 nazory odbornikov sa rozchadzaju vo vsetkom, stacilo mi len co dm pisala...

a teraz mi vrta v hlave, ake mlieko dat malej, ked ju prestanem kojit 😅 😀 mam este dve krabice beba, tak mozno vyskusam take a este som citala pochvaly na dm um mlieko. vy na akom frcite? vsetky na nutrilone?
no ak nebude chciet, tak vyskusam aj obycajne mlieko.
inak moj sef ma dceru, ktora sa narodila v auguste a prikrmuju ju konskym mliekom 😨

ivetka5
30. jan 2010

Veď to, ja som tiež veľa prípadov čítala o tom koziom, že je fakt zázračné.

No my máme bebu, a chutí, ale asi na čo si aj dieťa zvykne, záleží aj od toho.

Neviem, kde som to počula, že mamička proste nemohla kojiť a um si nemohla dovoliť, tak pilo dieťa kravské, a vraj je ok zdravé, no to by som sa bála 😔

sisa.b
30. jan 2010

ivetka, ja som davala kravske sarke od 10tich mesiacov, ked som ju prestala kojit ☹ lebo vtedy som mala len take info typu - jedna baba povedala... aj samkovi som davala tvarohove doma robene pochutky uz od nejakych 7-8 mesiacov ☹
teraz mam viac info, nez treba a potom si z nich neviem vybrat 😝 tak radsej nedavam nic, o com som pocula, ze by sa nemalo, aj ked som nahodou pocula/citala opacny nazor 😅 radsej neriskujem, nez by som mala nieco pobabrat. preto vaham aj s tym mliekom 😝 ale som rada, ze tu o tom takto diskutujeme a vela sa dozviem 😵 ja sem donasam to, co sa dozviem na altermamach a odtialto zas tam, co sa dozviem od vas 😀 😀 😀

yvka1
31. jan 2010

dobré ránko, baby v nedeľu ísť na prednášku-no je to normálne??? 😝

s tým zdravým stravovaním je to fakt zložité, ale napr také veci ako s tým mliekom sa snažím brať jedným uchom dnu a druhým von, lebo by ma muselo poraziť. u nás sa snažíme nejesť len veci typu vysmážané, hranolky,nejaký mastný pečený bôčik atď. keď robím mäso tak málokedy sú to rezne alebo niečo podobné-väčšinou robím na šťave čo nám ale celkovo chutí viac. a skôr pokladám za dôležité,napr.každé ráno sa v kľude a veľa naraňajkovať, takisto veľa sa hýbať. to kozie mlieko som skúšala a na to by som sa možno aj dala ale keď som ho prvýkrát skúsila tak ma z neho natiahlo. strašne mi nechutilo 😅

poznám tiež také maminy čo dávali plne kravské mlieko pomaly od narodenia, jedna má 3 malé deti a verím jej že umeleé je u nich škrt cez rozpočet, ale v podstate nikdy som jej na to nič nehovorila a ani som sa nijako nad tým nezamýšľala lebo je to jej vec. sisa my dávame Hami- našla som ho najlacnejšie v Mt-stojí len 219,- 600g balenie.to bolo jediné z ktorého malého nezapekalo a nebolelo bruško.

idem si ja ešte umyť hlavu, deti sa už tuším tiež budia a môžem ísť na to. príde ich mama strážiť a ja som koza ani nenavarila 😅 no čo už som jej vytiahla mäso a nehc sa činia 😅 😀

sisa.b
31. jan 2010

yvka, aky ranostaj 🙂 s obedom si to dobre vybavila 😀 my asi pojdeme na pizzu, ktoru som slubila detom za vysvedcko 😅

mna mala tiez vytiahla z postele. dnes by mali zas vsetci vypadnut, tak idem asi travit den nad knihami, lebo po minulej zumbe som vecer lahla a spala 😒 a cas sa mi rychlo krati...

ja tiez nemam nejak rada smazene, aj ked plnene rezne v trojobale si dam vzdy u svokry 😀 ale celkovo nemusim mastne - a to plati aj pre mastne maso, aj pre jedlo, z ktoreho olej kvapka 🙄
inak tie info, co sa dozvedame - velmi zalezi na tom, ci tomu vobec clovek veri a ak ano, tak ako to spracuje. ja napr. verim, ze varena strava vobec cloveku neprospieva, ale este som nedospela k tomu, aby som sa podla toho zariadila 😅 mozno raz... a hranolky mam tiez rada 😀 no mam ich asi 3x za rok. vacsinou robime jedla na sposob ciny, cize kopec zeleninky a maso na kusky. bravcove a hovadzie nejem vobec, kupujeme len hydinu a ryby.

sisa.b
31. jan 2010

tak my mame na ranajky superzdravu prazenicu na superzdravej teflonovej panvici robenu 😅

ivetka5
31. jan 2010

Ahojte baby, tak ja vás dnes sklamem ☹ Na zumbu nepôjdem, ráno som vstala, nieje mi ok, točáky riadne, asi nízky tlak, tak len prechádzku von asi a domov. Asi by mi to tam neprospelo. A možno aj niaka potvora na mňa lezie 😒 tak si to tam dnes užite 😉

zuzula25
31. jan 2010

ivetka tak sa vyliec.

sisa a vy co tak skoro rano ste hore??ci ste este nespali?

sisa.b
31. jan 2010

zuzi, spali sme od pol druhej a vstavali o pol siedmej 😠 😝

sisa.b
31. jan 2010

holky, sesternica MD otvara tu v dca salon so svadobnymi satami 🙂 http://www.caroline.sk/index.php
ale asi uz nepotrebujete 😀

ivetka5
31. jan 2010

Zuzka, dík, ale asi čerstvý vzduch mi prospeje, uvidím.

Sisa, pozerala som na FCB, myslím, že v máji pri cestovke, že? A volá sa tak ako Zuzka priezviskom.

zdenka112
31. jan 2010

dobre ranko no sisa ja by som aj mala mrkat na nejake tie satocky....ale vzdy nam nieco zmari plany...ivetrka pekne sa vyliec nech si na buduce fit 😉

sisa.b
31. jan 2010

ivetka, ano 🙂 poznate sa?

sisa.b
31. jan 2010

vcera som sa dozvedela, ze pan rektor podal demisiu 🙂 😀 a docasne ho zastupuje moj dobry znamy - klient, ktory ma nahovaral stale na mechatroniku 😵

zuzula25
31. jan 2010

tak svadobne saty dufam,ze uz nebudem potrebovat 🤐

ivetka5
31. jan 2010

Sisa, nie nepoznáme, len z buku, tam som ju videla, poznám tu kočku z cestovky, čo jej tam písala🙂 No to dúfam aj ja, že nebudem potrebovať, jedine, že by sme si dali repete do kostola, keďže sme boli len na úrade 😉