Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
4. apr 2009

zuzi skrine este nie su,pridu ich robit 28.aprila.od akej firmy ste si ich davali???my Indeco.v chodbe mame od inej firmy,ale max nespokojnost 😠

recept hodim,ale neskor lebo mamina ho robi lepsi-tak mi donesie jej recept.tento som robila z receptov zo zivota,ale mozem aj ten hodit:
cesto-400g polohr.muky, 200g tuku,prasok do peciva.1,5 lyzice kakaa,4 lyzice mlieka-vsetko vymiesat a odlozit na pol hodiny do chladu
plnka:1kg tvarohu,300g praskoveho cukru,vanilkovy cukor,4 vajcia(rozdelit zltka a bielka),1 lyzica zlateho klasu,citronova kora-ta nemusi byt.bielka vyslahame na sneh a potom vsetko ostatne zmiesame a nakoniec vyslahane bielka pridame do toho.
cesto si rozdelime na dve polovice.na vymasteny plech nastruhame polovicku,dame plnku a na vrch nastruhat druhu polovicu.pecie sa to tak 40-50minut.
mne sa zdalo malo cesta,mala som ho problem nastruhat po celom plechu 😒

sisa a to sa vam chce ist na to otvaranie laugaricia?tam bude vela ludi.ja moc neoblubujem take navaly.my si pockame az to opadne

dream.d
4. apr 2009

Ahojte.tak nám sa stala taká sranda ked sme išlii do dca na tie nožičky. sme sa ponáli a v Klobušiciach nás sekli policajti a zdražali tak sme to skoro nestihli. Potom sme behali trochu po meste.

Sisa.tuším som vidella v meste ten oranžový kočík, taký svietivý aj tvár mi bola povedomá. 🙂

Včera sme boli konečne s kočíkom vonku, aj dnes hlásia pekne tak snáď to vydrží aspon tak ako to začalo.

Moni: Kalendár je užasný. so scrappom som sa aj ja bavkala počas tehu, ale teraz na to nemám čas. a neviem ešte poriadne robiť kdejaké triky na tom.ale je to velmi zaujimavá zábavka.len to chce fakt vela času.

sisa.b
4. apr 2009

ahojte 🙂 ten tvarohovy kolac by som si dala, ale ja som ho robievala podla svokrinho receptu a ten uz nemam ☹

dream, tak uz budes vediet, ze ma mas podknut, ked uvidis kocik 😀 a stihli ste tie nozicky vcera? a ako ste dopadli?

na to otvaranie chcu ist hlavne deti, lebo tie miluju podobne akcie 😀 a mne to teda nevadi. byvala som pri vystavisku, tak som odmalicka zvyknuta na podobne akcie 🙂

zuzula25
4. apr 2009

dream.s aj pokuta???vodic z povolania a nevie,ze tam stavaju policajti???

sisa nadherna torta 🙂 to si robila tu ozdobu z coho??z marcipanu??mozno mi to uslo pri citani 😕 ,ale komu si ju robila.ty si volajaka sikulka

sisa.b
4. apr 2009

zuzula, dakujem. robila som z mmf a bol to prvy pokus o potahovanu tortu (vzdy som ich len cokoladou oblievala) a ja teda nie som moc spokojna s vysledkom 😝 ale zdobila som ho nadranom uplne unavena (sla som spat o 5tej), tak aj to sa podpisalo na vysledku a hlavne moje ne-skusenosti 😝

sisa.b
4. apr 2009

a robila som si ju sama sebe 😀 😀 😀

zuzula25
4. apr 2009

co je mmf 😕 neviem ci som spravne pochopila 😕

mala si narodeniny???

sisa.b
4. apr 2009

zuzula marschmallow fondant - ten potah s ozobami, co som davala na tortu 😉 narodky budem mat zajtra

zuzula25
4. apr 2009

sisa este som sa ta chcela opytat ako teraz obliekas malu do kocika von??a tebe Rebeka buva doma??ako si to docielila??

maminy ake pouzivate a ci uz pouzivate kremiky na slniecko??

sisa.b
4. apr 2009

tak mne buva doma, ked ju nosim v satke alebo zaspi pri prsniku. inak spava vonku v kocari. a naposledy som jej dala body s kratkym rukavom, pancusky, rifle a mikinu, k tomu tenku ciapku a papucky, ale bola riadne spotena v kociku. aj som dala prec nanoznik a nechala len deku, ale nepomohlo. mam vanu celu plastovu a vnutri je to akoby calunene - cize zateplene, tak sa v nom vari 😒 inak uz sa mi zacala jedovat v kociku, lebo nic nevidi, tak satka bude lepsia 😝 dievcata z nasej temy uz vytahuju sportaky, ale ja chcem aspon do pol roka pockat. este sa mi zda mala na to 😕

moni1412
4. apr 2009

dream taky super zabijak casu, vsak? digiscrap 😀 hmm, keby ho bolo viac veru..... 🙂

sisa.b
4. apr 2009

moni, uzasny zabijak casu 😝 ja uz radsej gymp nepustam 😀

dream.d
5. apr 2009

Zuzula aj pokuta bola. Vodič s povolania celý život svieti a má zapnuté svetlá hned ako potočí klúčikom a raz sa mu stane že ich akosi nezapne a šup policajti až takí boli vytešení že zarobili 16 eur a to sme chceli ísť do dmky na plienky zrovna. ešte že ich tam aj tak nemali. poteší.
S nožičkami sme dopadli tak, že ešte nie sú úplne vyvinuté, ale ide to dobrým smerom a v auguste na kontrolu dovtedy baliť naširoko.
ja mám scrapbookflair program.keby je čas tak je to celkom tvorivá a zaujímavá aktivita pre maminky na materskej. Okrem prania, žehlenia varenia upratovania a stráženie mimi.a ešte neviem čo som zabudla dodať. 😀

sisa.b
5. apr 2009

dream, aj po nas sla nejaka mamicka s drahym a so syncekom a im tiez kazal prist v auguste. tak sa tomu podivili. ale my sme boli tiez tak nejak

zuzula25
5. apr 2009

dream.tomu sa hovori zakon schvalnosti 😠 a ake plienky pouzivate??nejdete akosi neskoro na kontrolu??to uz kolko bude mat maly??4-5 mesiacikov???my sme boli po troch,ale asi to zavisi od niecoho.

sisa a dream mozno ste sa aj videli a nespoznali ste sa 😕

sisa.b
5. apr 2009

zuzula, ved aj my sme boli teraz a mala ma uz cochvila 5 mesiacov. ale uz nejdeme na dalsiu kontrolu, ani balit nasiroko nemusime. teda ja som ani nejak extra nebalila 😕 na noc som davala igelitaky a cez den som davala stvorec + postolky alebo moderne latkovky a tie su dost siroke samy o sebe. a v satke ma tiez nozicky v spravnej abdukcnej polohe, tak som sa uz nejak viac nesnazila balit nasiroko.

zuzula, ja som sa teda pozerala po mamickach, ci niekoho nespoznam, ale ja som slepa 😀 😝

zuzula25
6. apr 2009

dobre ranko.

sisa no veru vyhoda toho latkovania je,ze babetko je stale nasiroko,ale aj tak by som nemala odvahy a ani nervy sa do toho pustat 😝 .obdivujem vsetky maminy 😉 tak potom neviem preco sme boli tak skoro my na kontrole,my ideme na tretiu v piatom mesiaci

sisa.b
6. apr 2009

zuzula, ja sa teda pekne vyzivam v latkovani 😵 este keby tak boli peniaze na vsetky tie krasne modne plienkove vystrelky 😝 a teraz na leto idem ustrikovat vlniaciky, aby sa mi neparila v igelite, lebo v poslednej dobe si vypestovala na ne nejaku alergiu 😕 strasne mava obsypanu cikulku ☹
my sme boli na nozickach len 2x a viac nepojdeme, vy ste stihli toho viac

zuzula25
6. apr 2009

ale to sme asi isli skorkvoli tomu,ze ja som mala problemy s klbikmi.
sisa vy ste uz zmenili cas?ked si tak zavcasu hore??vstavali ste az okolo 12 😕

henusska
6. apr 2009

Ahojte,chcem sa vas spytat.ci niektora nechodi na plavanie s batkom do Saluxu?Chcela by som vediet ake to je,a ci je to dobre pre babatko?

3558
6. apr 2009

zuzi my mame tie skrinee od pazitku a max. je s nimi aj svokra spokojna.preto som si aj ja dala od neho. uvidim ako ja budem spkojna 😨 😨 😨

dream.d
6. apr 2009

Ahojte. My ideme v auguste a kontroluje nám aj pravú nožičku, lebo ju mal takú čapatú ked sa narodil. ale masírujem mu to, nie moc pravidelne hamba mi, ale raz za den isto a je to viditeľný rozdiel oproti začiatkom.
tie látkové plienky sa páčia aj mne. ale nechystám sa praktizovať. používame jednorázovky, skúšali sme tesco tie sme vylúčili hned, pampersky boli v pohode, huggisky tiež v pohode a teraz som prešla na babylove, zatial najlacnejšie a kvalitou v pohode.a na ne dam látkovú plienku a poštolky.
drobec volá, je akýsi nervný, už nie je také pokojné bábo, vyžaduje si svoju pozornosť.

sisa.b
6. apr 2009

henusska, my sa chystame plavat, len bola mala stale chora. hadam uz bude teraz dobre a konecne zacneme. moc sa tesim - dnes som si aj plavky na seba kupila 😝 a to som tie posledne nove este ani raz nemala 😀 no kto mal vediet, ze budeme chciet babo

dream, nam sa zas z tych obycajnych najviac pacia fialove tesco. hned za nimi asi babylove a ani lidlacke neboli zle. huggies classic sme teraz nasilu dorazili a v zivote ich uz viac nekupim. nechutne igelitaky, ktore nemali okolo bruska nic pruzne a hrozne mi smrdeli. stale som mala pocit, ze je pokakana 🙄 aj ked mne uz teraz smrdia vsetky igelitove plienky 😀 ale tie boli extra special. billacke nam tiez moc nehovoria. teraz mi vezie svagor z madarska pampersky, tak uvidime. ale dufam, ze to bude uz nas posledny balik jednorazoviek

zuzula25
6. apr 2009

ja som tiez spokojna s plienkami babylove.donedavna sme pouzivali len pampersky,ale tie nam za noc precika tak striedame.ine som este neskusala.
maminy kedy vasim drobcekom vybehli prvy zubok??sisa vy este nemate??

dream zvykaj si bude coraz viac vyzadovat pozornosti.ten nas neoblezi ani 5 minut sam.len ked ma holu ritku vtedy aj hodinku 😀

sisa.b
6. apr 2009

zuzula, este zubok nastastie nemame a dufam, ze dalsieho pol roka ani mat nebudeme 😀 so zubami je len ostara - bolia, ked rastu, bolia, ked sa pokazia, boli to, ked ich opravuju, ... 😝 starsi dvaja si odplakali, hnackovali a horuckovali ☹
a nasa s holou ritkou tiez vydrzi dlhsie, ja ju nechavam viackrat denne 🙂 hlavne ked ma problem s plienkami.

3558
6. apr 2009

my sme mali prvy zub ked mal maly 8 mesiacov, a predvcerom sa vyklul druhy. 😀 😀 😀

zuzula25
7. apr 2009

zuzi tak gratulujeme k druhemu.
ja uz aj niekedy rozmyslam ci mu nejdu zubky,ked tak strasne si pcha rucicky do pusinky az ich tam rve a niekedy sa rozplace z nicoho nic a cucka si stale spodnu peru.
teraz som citala ze cucanie prstekov teda hlavne palicka je zlozvyk-odkedy sa to povazuje za zlozvyk???uz aj v 4 mesiacoch??lebo nas maly to praktizuje stale a ked mu ich vyberam jeduje sa 😝 to je to,ze dudel je u neho velky nepriatel ☹ ja ho aj zamestnavam a snazim sa mu nieco davat do ruky,ale on to zahodi,ze asi rucicky su lepsie.nastastie este nezaspava s palckom v pusinke
sisa vy davate palcek do pusinky???robis nieco s tym

zuzula25
7. apr 2009

sisa ako bolo vtedy na otvarani laugaricia??lebo by som tam chcela ist zajtra pozriet 🙂

3558
7. apr 2009

kazde dieta si dava palcek do pusinky.je to pud s ktorym sa neda nic robit a nic sa s nim ani robit nema. je to normalne a dieta sa tak ukludnuje, zaspava,hra sa, ........ je to normalne do troch rokov dietata.potom s tym treba nieco robit ak sa ten pud nevytraca. takze zuzula25 mas normalne babatko ako vsetky maminy tak to nechaj tak. 😉 😉 😉 😀 😀 😀
a zubky vam este nejdu,neboj. moj samko slinta od troch mesiacov a vsetci hovorili ze uz m isto pojdu zuby a prvy isiel az po piatich mesiacoch. neboj, vsetko je presne tak, ako ma byt. 🙂 😵 😵 😵

sisa.b
7. apr 2009

zuzana ma pravdu, je normalne, ak si babo cucle palcek. nasa si cucle najradsej celu past 😀 a tiez slinta od nejakeho tretieho mesiaca a vsetci ze to budu zuby a este nastastie ziadny nemame. velmi rada hryzie aj prsty ostatnym a teda pekne to boli, ked s tymi malymi dasienkami stisne 😝 a tipujem, ze za chvilu bude cumlat palce na nohach 😀

na tom otvarani sme boli, ale nic moc tam nebolo. vacsina obchodov otvorena a zalezi od toho, co tam hladas. ja som tam bola aj vcera - kupila som si siltku a plavky 🙂