Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

zuzula25
19. dec 2009

a vykrajujes tie syrove??ci co s nimi??a co budes pre malu??nasmu chutia medovniky,teda chutili,uz odmieta papat skoro vsetko,okrem obeda

sisa.b
19. dec 2009

zuzi, normalne to nacapem dokopy, rozvalam a vykrajujem take mensie kolieska. navrch davam este kusok postruhaneho syra.
pre malu chcem skusit ovsene susienky tie su tu http://www.altermater.eu/post/2009/12/06/Recept...
medovniky som robila z bielej muky, tak tie jej nechcem davat. vobec som nerozmyslala vcera, mohla som aj linecke spravit z tej spaldovej muky namiesto klasickej bielej 😒 mam dost zdravych receptov od dievcat, ale pozerala som ich uz davnejsie a vcera ma to nenapadlo 😒
nasa slecna zas papa ako srotovnik v poslednej dobe 😅

dm, len ci je to ta ista 😀

dm1
19. dec 2009

sisa no hadam ano ved sedi aj meno aj to ze je slovencinarka a viem ze stale uci tak si myslim ze to bude ona

ivetka5
19. dec 2009

Ahojte, tak my sme dnes doobeda boli na pstruhov a šťuku, boli sme v Kubrej, nechali sme ich ale zabiť tam, no šťuka už bola, aj naporcovaná. až my ich bolo ľúto, chúdence, ale čo už. Malý to tam predriemal, tak ani rybku nevidel, až doma mŕtvu ☹ No do vane až na rok, aby niečo z toho mal, ale keby plával doma, tak by som ho nezjedla. Potom sme boli u našich, pomohla som dlabky piecť a tak, a až teraz som piekla medovníčky, ale mali sme to rýchlo, a zajtra chcem zdobiť, keď mi Zuzka prosím pošle recept 😵

Vonku sa nám to krásne rozsnežilo, no hlásia oteplenie a dážď na Vianoce, ale ja verím, že to vydrží-sneh.

Dm, nie neboli, ani som nevedela, že niake boli 😀 , sú aj zajtra, nevieš? MM hovorí, že pôjdeme zajtra do BA na trhy, no čo by som tam robila🙂)))) Ale nie, išla by som, ale sa mi akosi nechce.

No veru Inesska to tu riadne fláka 😉 Ukáž sa tu konečne.

Zuzka, no neviem, čo by bolo aká besiedka dobrá, je toho veĺa, ale ako píšeš ty, asi tie výživy, no aj to amsírovanie môže byť ok, len bys om sa bála, že mu ublížim, aj ke´d tam bude doki.

ivetka5
19. dec 2009

No som rada, som sa dozvedela výsledky ešte jednej skúšky, za A, ale to sa dalo v pohode. 😵

sisa.b
19. dec 2009

ivetka, gratulujem 😵

ja akosi skolu teraz nestiham ☹ snad to trochu vianoce napravia. skusku z matiky nam dal na rovnaky termin ako informatiku ☹

to masirovanie je skoro ako hladkanie babatiek 😉

ivetka5
19. dec 2009

Sisa, dík🙂

No veď hej, ja viem, že nie tlakom, veď uvidíme.

sisa.b
19. dec 2009

tak uz sa vlockove susienky pecu 😵 som na to zvedava, cesto chutilo super, dala som aj stipku skorice pre chut

sisa.b
19. dec 2009

holky, tak susienky u nas maju nenormalny uspech. MD najskor zazeral na to cesto a nakoniec do nich stale chodi. a ked som si bola aj ja pre jednu, tak mi pofrflal, ze mu to nemam jest, ze tam mam ine kolace 😀 😀 😀 snad mladej nieco z nich ostane, teraz uz nechcela

zuzula25
20. dec 2009

ahojte.
sisa ja som robila medovniky z klasiky bielej muky preco by ich deti nemali papat??ved aj chlieb a rozky su z bielej 😕 ale si ma navnadila aj na tie vlockove susienky,mozno po sviatkoch,lebo teraz uz mam fakt toho vela.sme sa dohodli d mojou maminou,ze si podavame po polovickach napecenych a tak mame viac druhov 😀

to masirovanie si myslim,ze moze byt super.ved aj v telke to vasto spominaju a niektore kurzy plavania su s tym automaticky spojene

lenka0402
20. dec 2009

Zuzka IP. 😉

sisa.b
20. dec 2009

zuzi, jasne, ze v rozkoch je biela muka, len som chcela pre nu nieco zdravsie. ved tam ide hnedy cukor namiesto bieleho, celozrnna muka a ovsene vlocky. akoze keby to bolo nieco nechutne, tak to viac nespravim, ale posledne susienky zjedli velkaci na ranajky, tak este pojdem jednu davku urobit. mam super recepty na zdravsie kolace a lutujem, ze som to pred pecenim neprecitala. mohla som napiect to iste, len o kusok zdravsie, ked uz sa budeme tym prejedat 😝

zuzula25
20. dec 2009

no veru to zdravsie nam neublizi 😉

idete dnes pozriet na trhy??

sisa.b
20. dec 2009

my nie, doma je kopec roboty a teraz ideme na sanky 🙂

sisa.b
20. dec 2009

tak sme pekne vymrzli 😝 snehulienka este v sankach dospava

ivetka5
20. dec 2009

Ahojte, tak my sme si dnes obehli obchody, som rada, že som doma🙂 a chceli sme ísť na sviečku, uvidíme, lebo je kosa. O koľkej je baby o 16:30? Ja som ráno zamiesila na tie špaldové rožky, tak som zvedavá.

Sisa, si ma navnadila tými syrovými, uvidím, či stihnem🙂)

Pekný dník.

ivetka5
20. dec 2009

Sisa prosím ťa, len mi napíš, koľko dávaš múky a margarínu na tie syrové. Ďakovala 😉

sisa.b
20. dec 2009

my ideme zajtra do obchodov, potrebujem nakupit darceky 😀

ivetka, tie syrove su rychlo 😉 ja idem este tie ovsene susienky urobit 🙂 akurat rozmyslam, ci nespravim coko-orechove ovsene tycinky.

lenka0402
20. dec 2009

Ahojte
Tak teda riadna kosa tam je brrr 😝 Zuzku som tak ockom zahliadla,a stretla som aj dm,,chvilku sme aj pokecali ale uz ma MM hnal ze nech sa ideme prejst ze mu je zima. A trhy? ziadna slava ☹ ale malemu som kupila aspon capicku a salik 😉

Predvcerom sme sa vratili z nemocnice lezala som z malim 3 dni na jiske v tn ☹ zachutila mu sklenna vianocna gula. Celu ju rozpucil v pusinke 😔 hned potom odmietal vsetko ani pit,ani jest,len zvracal a lapal po dychu,,chuda moje.Aspon ze som nestresovala a vedela mu niako pomoct.. Ale chvalabohu vsetko uz je tak ako ma.Uz je z neho zas usmievavy chlapcek 🙂

A zajtra este kadlubiakovi zaniest papiere a na preventivnu prehliadku a dufam ze nas uz nestastia budu len obchadzat 😉

lenka0402
20. dec 2009

Ale aspon jedna pozitivna sprava tohto zacarovaneho mesiaca,,auto uz mame doma 😉

zuzula25
20. dec 2009

leni aspon ze tak.uz mate napecene??a uz mate stromcek??nasi uz maju a Matko ked zbadal gule si myslel,ze su to goliky.

sisa kolko davas tej muky a margarinu??

no veru vonka riaaaadnaaaa kosa.ja som dnes ochutnala medovinu,ale teda tfuj.zlaty punc je najlepsi aj dnes najviac chutnal.

sisa.b
20. dec 2009

jejda lenka ☹ fakt sa vam dari. tak nech vas uz vsetko zle obchadza.

zuzi, do coho, do tych syrovych? vsetkeho 250g. a jak to, ze ti nechutila medovina? kde si si davala punc? mozno sme len spravny stanok netrafili.

lenka0402
20. dec 2009

ano uz mame aj napecene,aj stromcek uz mame,aj darceky zabalene 😉
A este si primar zo mna strielal ze ci mu maju dat na veceru nejaku inu vianocnu ozdobu 😀 ty poviem som sa zasmiala,ale den predtym mi veru do smiechu nebolo ☹

Ale celi kolektiv a doktory boli suuper a velmi mili a priatelsky 😉

Aj mi sme si dali medovinu a veru zohriala ale nechutila 😝

zuzula25
20. dec 2009

medovinu sme si davali v tych drevenych stankoch a punc u centika.

leni to ste teda sikovni 😉

sisa.b
20. dec 2009

zuzi, my sme boli v inom stanku a ten mi nechutil. po tej viedni som mala asi velke ocakavania 😝 😅

orechove susienky maju tiez uspech 😵 len tak miznu zo stola 😀

zuzula25
20. dec 2009

sisa to si robila tie orechove na sposob vlockovych?

dm1
20. dec 2009

lenka no chuda Alex este ze uz je v poriadku. ja som ako mala zase vsade odkusovala z pohara...

ja som si na trhoch dala radsej len caj lebo to varene vino co tam predavaju teda okolo vina ani moc nechodilo 😉

dm1
20. dec 2009

ja tento rok robim len grilazky lebo mama toho robi strasne vela tak je to zbytocne a cele sviatky sme vlastne prec

sisa.b
20. dec 2009

zuzi, ano, vcera som tam dala stipku skorice a malu lyzicku medu, dnes som tam supla aj orechy, akurat tie dnesne boli bez vajec, tak este kusok zdravsie 😉 je to podla ineho receptu, ale v podstate skoro to iste.

zuzula25
21. dec 2009

ahojte.
ja idem este na otoc do trencianskeho tesca,aj si spravit nakup potravin,pozriet aj sanky a este nejaky darcek pre svagrinu

sisa ty si teda fandila chodurovi,citala som temu ceskoslovenska superstar,ty nasa babicka 😀 😀 😀 ja som nepozeravala superstar,niekedy v reprize,takze neviem posudit,ale chodur bol podla mna tiez lepsi a smajda si myslim,ze sa tiez uchyti

dm a kde travite Vianoce,ked ste cele sviatky prec??vy tu byvate sami??som myslela,ze u maminy