Dubnica nad Váhom

mkatka
20. jún 2008

Hledá se akční maminka - kamarádka z Dubnice nad Váhom a okolí, která ráda vyrazí na výlet nebo jen na procházku a pokecá o čemkoliv. Mě je 31 a mám synka 21m. Ozvěte se 🙂

ivetka5
4. sep 2009

Ahojte baby, tak to máme počasie, krásne sa nám začína víkend. No čo už ☹ Bola riadna búrka, čo? Ja dnes idem o 14-j na ten zápis, vôbec sa mi nechce, zajtra už myslím máme ďalšiu prednášku 😅

Siisa, ty si ako pochodila na zápise?

Yvka, tak to sú čo za učiteľky? Ja by som jej na tvojom mieste isto niečo povedala, proste, ale aby malá pri tom nebola, keď ráno pôjde do triedy, tak si ju zastav, ja neviem, ale takéto praktiky 🙄 Proste, že si to neželáš, že Vaneska je potom celý deň ticho a zatrpknutá. A babka s dedkom to vedia? čo jej povedali v škôlke? Možno by si im to mala povedať, práve preto, aby sa jej na to nepýtali, možno pochopia.

Lenka, tak takých návštev ešte bude, to u nás svokra aj malého prababka by ho napchali už v 3 mesiacoch polievkou, banánom a neviem čím, za to, že ich deti to jedli, ako písala Sisa. Ja som sa najskôr rozčulovala, ale teraz jedným uchom dnu a druhým von, lebo by som sa len rozčulovala, tiež si asi o mne myslia, aká som neschopná matka, že mu nedoprajem 😠 Ale ja určím kedy a čo mu dám. 😵

Zuzka, tam na tej stránke boli od každého mesiaca tie príkrmy, si to všetko prelistuj. 😕

Prajem Vám pekný aj keď upršaný deň. 😉

sisa.b
4. sep 2009

yvka ano, poznate sa? 🙂

no tej ucitelke by som vycistila zaludok 😠 takto jednat s dietatom? to co su za moresy. ona ma na to skolu, aby si vedela s nimi poradit aj lepsimi prostriedkami 🙄

zuzula25
4. sep 2009

ahojte.

my sme boli dnes u doktorky kvoli tomu sopliku a kaslu,ale je to len od zubkov,takze nam dala Pamycon kvapky na soplik a kupili sme stoptusin proti kaslu.
v utorok sme mali ist na poradnu,ale uz nepojdeme,prevazili ho teraz a ma vyse 10 kilov,presne neviem lebo ta vaha je len do 10 kilov

Rebeka ma uz vyse 10 kilov,ako ju vazili?? 😕

yvka nemaj take pocity,ja by som tiez dala dieta do skolky keby som bola na materskej,to nie je pravda ze si krkavcia.keby si bola,tak by si ju tam nedala.ona si zvykne a bude dobre.inac asi sa s tou ucitelkou porozpravaj,nech ju nestrasia,ja by som to tak urobila.ved deti sa prave nemaju strasit,mne sa to nepaci
no a svokrovci 😠,tak to ja mam zlatu svokru

a super Vojtisek druhy den zvladol v skolke,uz je z neho chlapina 🙂

zuzula25
4. sep 2009

ivetka musim to lepsie prestudovat,len nie je akosi casu.musim dat byt do pucu,zajtra mi pridu blahozelat

sisa.b
4. sep 2009

zuzi, nemali sme este 10, naposledy mala 9,5 kila 🙂 tak uz ste nas predbehli. no ale ved holka si musi drzat stihlu liniu 😀 aj tak v novembrovkach patri medzi tie najtazsie a tusi je aj najdlhsia 😝
my mame nove vychytavky, aj som sa zabudla pochvalit. uz sa dlhsie pekne pusta, ale neukrokuje to este, teda ani nema snahu. len tak pekne stoji 😵

mkatka
autor
4. sep 2009

Ahojte

no dnešní ráno do školky ještě horší než včera, už od baráku říkal do školky ne...a od auta pak už jen ne, ne, ne....v šatničce už začal plakat a dovnitř jsem ho dávala s tím, že plakal. O děs běs teda. Plakala tam půlka třídy. Tak jsem zvědavá, jaké bude přivítání. Chůďa moje, taky mám výčitky, ale vím, že mu školka dá hodně a není jediný, co si musí zvyknout. Netřeba se tomu holt moc poddávat, doma si pak už říkám, že už určitě nepláče, že se zabavil a pak už jen počítám hodiny, kolik ještě zbývá....no za hodinku jedeme.

Yvka tak toto by mě teda pěkně nazdvyhlo - já to doma vůbec nepoužívám jako je tam bubák a podobný strašení. Nechci, aby měl zbytečný fóbie co je pod postelí, nemá strach z tmy a pod. Takže toto.... 😠 bombu do tlamy paní učitelce

sisa.b
4. sep 2009

katka ☹ asi treba len vydrzat. aj ked ja nemam rada akekolvek vyplakavacie metody, ale tymto si vela deticiek prejde a v kolektive sa toho vela nauci. urcite mu to len prospeje.
a nemala si s tym problem? vela deti nevzali, hlavne ked su mamicky doma na MD 😕

mkatka
autor
4. sep 2009

Však se tím taky utěšuju. Dnes jsme se ptali jak dlouho to bude asi trvat, než si zvyknou, jaká je praxe, tak prý tak týden dva. Prý pondělí bude kritický - třeba je tam šoupnout, zavřít dveře a jít pryč. Netrápit je ani sebe. To zas budou nervy ☹ Ale snad se to už brzo zlomí.

Jinak já jsem na 100% ještě nevěděla, že jsem v tom. Jen jsem tušila, protože jsme plánovali. Takže jsem vlastně ani nelhala 😝 A když mi napsali, že ho berou, tak jim nebyla třeba říkat a nevadí, že jsem těhotná? 😉 😅

lenka0402
4. sep 2009

Ahojte 🙂
Az teraz som sa dostala k netu,nas drobec nie a nie spinkat 😝 Nas maly uzastne pokroky,strasne sa rada nanho pozeram ako sa snazi,tak ho povzbudzujem hrackami 🙂
Ak to takto bude pokracovat tak aj mi budeme coskoro stvornoskari 😉 Da sa na styri,zdvihne zadocek,jedna rucicka,druha,jedna nozka a baac.Dnes sa pokusal si sadkat zo styroch na zadocek,dal sa na 4 na kolena,jednu nozku pod zadocek,na druhej klacal,a zas baac. Ale ked ho posadim,nie a nie sedet,on by bol len cely den na styroch.Ma to niako vymenene 😕 😀

Zuzi super mieri 🙂to je co vlacit na rukach 😀
Sisa ako ide stavba?

yvka1
4. sep 2009

Avojte,som z tej škôlky tuším viac na nervy ako vaneska. teraz keď zaspávala mi vraví,,tak sa teším že budeme ráno spolu doma 🙂" včera som ale učiteľke vravela čo si o tých ich ježibabách a vyhrážkach myslím-tvárilas a že to bere ale ako sa vraví možno to bolo aj jedným uchom dnu druhým von. dnes som sa pýtala že či spala a vraj spali všetky deti, že sa vyrevali a potom zaspali 😝 😝 a to som tak strašne proti ,,každé dieťa sa vie naučiť spať"-no a mám to tu aj bezomňa 😢

leni to je paráda -ale my vás ešte v tomto necheme dobehnúť,ešte som celkom rada že mi nikam neujde 😀
vaneska sa naučila tak sedeť ako alexko-zo štyroch 😉

práve sme mali významnú debatu s mangelom o našom večnom pendlovaní medzi Mt a DCA.mňa už to vôbec nebaví.za 3 roky bývame už v siedmom byte-už chcem mať niekde konečne stály domov a decká určite tiež ale teraz mu o týždeň začína hlavná sezóna a akosi neviem ani kedy vôbec spolu budeme ak za ním nebudeme chodiť 🙄 bože to športovec je fakt za trest 😅 😒

ivetka5
4. sep 2009

Ahojte, dlho tu bolo ticho, aj my sme uspávali, no už je hore, spinkal asi 3 hodky, a to sme mysleli, že aspoň do 2-j 🙄 Tak sa napapal, teraz s tatkom vymýšľa, ale idem to zatrhnúť, lebo potom ho nikto neuspí, čo si bude myslieť, že je ráno 😀 Idem si s ním ľahnúť, ráno už nám začína o 8-j prednáška, tak nech si pospím trochen🙂

Nebojte holky, deťúrence si zvyknú, začiatky sú vždy ťažké. Ale im tam bude lepšie s detičkami, ešte pár dní a budú Vám zážitky rozprávať, a kto má koho frajera 😀

Zuzka, tak váha veru, ako sa patrí.

Lenka, Alexko veľký šikovníček, za chvíľu bude aj chodiť, ani chodítko nebudeš potrebovať 😕

Prajem Vám krásnu nôcku.PA

sisa.b
4. sep 2009

lenka, aj my sme mali podobne zaciatky 😉 a posadi sa sam, az sa bude vediet pevne na styroch udrzat. nasa mica sa posadila sama v polroku, o dva tyzdne uz stvornozkovala ako drak 🙂 tak neboj, to uz dlho nepotrva 😉

sisa.b
4. sep 2009

yvka 😢

ja este peciem tortu, len mlada sa zobudila a ani za nic zas spat 😠 tak som zvedava, kedy dopeciem 🙄

zuzula25
5. sep 2009

sisa dokedy si piekla tortu??

fuuj vonku je hnusne 😠 uz sa blizi jesen a zima 😠 to budu u nas horory s obliekanim.ale mozno som prisla na fintu,aby mi neplakal pri obliekani,dnes som mu spievala a zabralo to,tak dufam ze som to nezakrikla 😅

nas presne tak isto si sadal so styroch,nozicku pod seba a uz sedel.ale on sa udrzal v sede uz mesiac pred tym ako sa sam posadil.sam sa posadil v 7 mesiacoch,na Rebeku nemame 🙂
no a uz sa pusta,ale nekrokuje.iba par krokov ked ho drzime za rucicky a potom zacne skackat

yvka aj ste vyriesili??je to fakt tazke,ked je sportovec

sisa a kdy sa budete stahovat??uz do vianoc??

sisa.b
5. sep 2009

zuzi, ja som mala ditko do tretej hore, takze som to nechala tak a zalomila s nou. pri nej som si aspon pozavarala hrusky, lebo uz sa na mna skaredo pozerali 😝 a tortu idem dorobit teraz. drahy je na nakupoch a potom trochu uprace, teda aspon dufam 😅

pri obliekani spievame aj my a zabera to vacsinou 😀

zuzi, aj tak ste velmi sikovni 😉 a mozno budete este aj viac ako my. niektore novembrovcata sa uz pustaju a robia par krokov, ona nehrozi. pusta sa, ale krok nespravi. to len ked ju drzime. takze mam pocit, ze od polroka skoro nic nove 😅
ale zas sa rozkecala. dokonca neviem, ci je to nahoda, ale pekne sa jej dari opakovat prvu slabiku. akoze ha-ha-ha, ked jej hovorim havo, pa-pa-pa, ked som jej vcera pri trube hovorila, ze pali 😀 akurat ta-ta-ta je u nej skor ako riekanka, pri ktorej vrieska 😀 😀 😀 na mna vykrikuje mama, ked uteka za mnou, ale vacsinou pri tom aj pisti.
no a to znakovanie trosku ide. akurat kacicku a mliecko ukazuje rovnako, tak musim lustit 😀 😀 😀

fuuu, mne akurat vyliezla do kresla a hojdala sa postojacky v nom 😅 😝

jo a stahovat sa budeme, ked predame byt. mozno za tyzden, mozno za tri mesiace 😅

zuzula25
5. sep 2009

na chodenie ma este rebeka dost casu,si myslim.

a budes potom za nami chodit do Dubnice???no a ku nam na kavu,hadam tiez zajdes???

sisa.b
5. sep 2009

zuzi, jasne, ze pridem 😉

tortu uz som pridala do albumu 😕

zuzula25
5. sep 2009

sisy ty kokso,ta torta je bombasticka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzula25
5. sep 2009

dnes nikde nikoho??? 😕

ci uz je chaldnejsie a zohrievate sa doma?? 😀

mkatka
autor
5. sep 2009

Yvka, já taky dost trpím, ráno vždy víc, odpoledne, ikdyž pláče, když ho vyzvedávám, už ho mám ale při sobě a můžu konejšit, to už mi je lehčeji, ale ty rána....Vojta se pokaždý, když se jdeme oblíkat ven, ptá, jestli do školky - do školky ne.....tak se vůbec netěším na pondělí. To budu asi fakt brečet ☹

Co se té učitelky týká, uvidíš, s čím Vaneska přijde. Ale neváhala bych si ztěžovat, protože to bude nakonec tvoje dítě, co bude mít stíhy....
A tím bydlením a tak ti taky vůbec nezávidím. Mě Roman se vším pomáhá, Vojtu vodíme spolu, vyzvedáváme spolu, si nedovedu představit ráno stihnout nakojit, přebalit, Vojtu oblíknout a ještě tam dorazit na čas. Na kolikátou vůbec musíte být v školce? My nejpozději 7:30

sisa.b
5. sep 2009

zuzi, dakujem 🙂

ivetka5
5. sep 2009

Ahojte, tak aj ja som tu už🙂

Sisa, klobúk dole🙂 Fakt suprová. Ten vrch si mala z marcipánu? Normál by som ti zaplatila, aby si mi niekedy upiekla 😀 😀 😀 Možno keby ste nestavali, a tak viac času, možno aj hej, že? 😅

A čo ste dnes robili? Ja som bola v tej škole, ale iba doobeda, potom sme mali návštevu, navečer sme išli von, malému sa vôbec nepáčilo, keď mal nánožník, lebo si nemohol nôžky vyložiť, tak späť domov som ho niesla na rukách od teba Zuzka, lebo už vrieskal 😖 A čo budeme robiť v zime, netuším 😕
U nás sa díva futbal, aj u vás, ženy?

sisa.b
5. sep 2009

ivetka, dakujem 🙂 no piect by som za peniaze nemohla, taky profik nie som 😅 max. nieco symbolicke na vodu a elektrinu, ak by si dala material, alebo by som ju prisla k tebe urobit 😀 😀 😀

ivetka, na zimu kupite manducu, aby sa mohol maly vetrat vonku 😀

my futbal nepozerame, take nemusime. oslavu sme rozpustili, tak len oddychujeme uprostred velkeho bordelu 😅

sisa.b
5. sep 2009

my mame novu vychytavku, jeden zub hore, jeden dole a ona s nimi skripe 😅

zuzula25
6. sep 2009

sisa skripe 😀

sisa potom si ta aj ja zajednavam na torticku 😉

u nas sa tiez vcera pozeral futbal,ja som nakoniec zaspala,lebo som si dala poharik likeru s dzusom namiesane a uz sa mi otvarala huba na spanie,tak som to zalomila,ale vecer som poctivo cakala kto sa objavi

co dnes varite??a drobcom??

no veru tie zimy budu strasneee s obliekanim a bambusenim do deky,uz sa toho teraz desim.vcera len ked sme ho obliekali do bundy taky rev a topanocky ani nehovorim,normalne som bola unavena z neho.teraz ma caka to iste,za chvilku pride dedo zobrat ho von.tak sa idem pokusit ho obliect

sisa.b
6. sep 2009

zuzi, ano, skripeme 😝 a je to neprijemny zvuk 😅

my sa dnes valame. polievku sme varili vecer a kura sa pecie.

zuzula25
6. sep 2009

tak to ti verim,ze je to neprijemny pocit,

ja som akurat maleho uspala,aj tatino s nim buva,tak som zvedava dokedy bude Mato buvat 😕

sisa.b
6. sep 2009

myslim, ze druhy horny nam vyjde skor, ako druhy spodny. uz tam ma to dasienko take natiahnute, uplne fialove ☹ tak sa velmi tesim 🙄 okrem toho, ze je protivna ako opica, strasne hryzie. mam cele prsia osuchane od toho vrchneho zubadla. ona odmalicka tak agresivne papa a vobec ma pekne nepusti, ale trhne hlavou. auuuuuuuuuu ☹

zuzula25
6. sep 2009

no ja som si to vsimla na plavani ako papavala. ☹ hadam to prejde.aj ja sa strasne desim vrchych zubov,uz spodnmi ma dost hryzie, ☹ ja ho potom aj hadam odstavim,ked ma bude hryzt do krvi.auuu

lenka0402
6. sep 2009

Ahojte
my sne dnes varili svieckovu mnam,mnam. 🙂 a urobili sme si vlastnu knedlu,nie kupovanu.Takuto mame radsej 😉 Akurat sme dozavarali paprikovu pomazanku,a teraz sa chystam na ovocnu vyzivku pre drobca.Jablcko z nektarinku.Ale to len par poharikov na skusku.

Sisa,zuzula aauuuu to si neviem,ani nechcem predstavit ako to musi boliet. Este ked trhne hlavkou 😝

Inac to skripanie to musi byt paradny zvuk 😒

Sisa torticka krasnucka,vzdy hovoris ze to tam len naplacas,ze to je na rychlo.No neviem si predstavit ako by vyzerala keby si mala nanu kopec casu....Fakt sikula 🙂