Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobooo
16. jan 2009

ano clover je to tak ako píše emita, ale vieš je to choré pretože za súkromnú skôlku dám viac ako dostanem príspevok....a jasličky už neexistujú aspoň o tom neviem-myslím štátne a do štátnej skôlky ti malé bábo nezoberú....tak neviem ako to myslia....a keď už ti zoberú tak už má 3 roky no a to už rodičkák nedostaneš 😝 dobré to zahrali, že? vraj rodičák...a 2x....a na škôlku minieš viac...no čo už

a s tým kravským mliečkom....riedila si ho deťom? pretože segra dávala deťom tiež ale v pomere 1 ku 3 ho riedila s vodou a samozrejme že bolo prevarené...

bobooo
16. jan 2009

no a ešte sára ja neviem či je to potravinová alergia, ale veľmi tomu neverím...Sofia sa už narodila s ekzemom a doktor v he mi povedal že je to najskôr preto že Sofia mala pri pôrode veľmi zakalenú až zelenú plodovú vodu ako keď majú deti ktoré sú prenášané...a to Tobias mal čistučkú...no a narodili sa týždeň pred termínom a vôbec som ich neprenášala....to aj tak sa lekár čudoval že dvojičky...také veľké a ešte až týždeň do termínu vydržali....tak neviem ako to bude s tým ekzémom.Už som písala že ja som ho mala vraj tiež ale do roka mi zmizol 😨

inna7
16. jan 2009

dnes sa Sárke prerazal prvý zúbok.. 🙂 zaštrngal s lyžičkou.. 🙂 🙂 🙂 boli sme na návšteva a na moje počudovanie zaspinkala krásne aj tam... 😎

no dúfam že budem kojiť čo najdlhšie... Lukáška som kojila 1,5r a potom som kupovala nutrilon mliečko...do 2,5r...až potom sme prešli na kravské...

tamarka...dik...tak poväčšinou z hlavy...ale inšpirujem sa vecičkami z nextu... 😀

bobooo
16. jan 2009

inna k tomu zúbku gratulujem.... 😀 moja sofia mala 5mesiacov a týždeň keď sa jej prerezal prvý a do týždňa bol aj druhý, no zato Tobias nemá ani jeden doteraz...asi si počkáme ešte...chi chi chi 😅

clover22
16. jan 2009

Dik Mirrinka,aj ty si Mirka???? 😉 😉 asi hej..Je to fakt blbé ta Tomanová to riadne hlúpo vymyslela.... 😠 Boboo ja som mlieko neriedila a nobolo jej nič,ale každe mimi je iné.Moja má už 6 zúbkov 🙂

inna7
16. jan 2009

clover...zlatá bambulka...a tá fotka so zúbkami nemá chybu.. 😉

clover22
16. jan 2009

Dik inna je fakt zlatá miláčik rodiny.....ale to su všetke tri.Dám foto,ale musim pozmenšovať,lebo mi nič neberie.

bobooo
16. jan 2009

clover...dobrá fotka...je tam naozaj zlatučká....ako zmenšuješ foto? ešte som to nerobila ale aj ja musím bo tiež len zopár ich tam mám a všetko veľké

clover22
16. jan 2009

Alebo to zmenšiš vo foťaku,alebo v programe na úpravu fotiek...... 🙂

clover22
16. jan 2009

Idem pozrieť nejake oblečko pre malú na MMB tak papapa.

mirrinka
16. jan 2009

....zase všetky spia 😝

sara2
16. jan 2009

Mirri sevas,ja ešte nespím 😝
ale už sa chystám.
pekný víkend.
ja začínam ráno s jazdou...
papa

inna7
17. jan 2009

Ahojte .... 🙂 🙂 🙂

Sara ako sa jazdilo??? cesty nicmoc, čo.... 😵

bobooo....ja zmenšujem cez irfanview...otvoriš si foto v tomto programe a klikneš hore v ponuke image, potom resize, a nastaviš tu najmenšiu veľkosť... 🙂

clover...a čo pekneho si našla??? ja tiež objednavam cez mmb...ale teraz už má toho veľa...akurát ešte topánočky na jar nejaké..ale to máme ešte čas...

kde ste??? spíte, či pratáte??? a čo dnes dobrého varíme????

oriel
17. jan 2009

Dobre ranko.... ja som tu..... My dnes budeme mat knedlik,kapusta.... no este neviem ake masko k tomu.... 🙂 🙂 🙂 Dnes budeme len same dve doma.... na nervy..... budem sa nudit 🙂 🙂 Asi poobede skoime pozrit do Tesca alebo niekde 🙂 🙂 V zime sa mi ani von nechce.... uz keby bola jar.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inna7
17. jan 2009

aj my sme sami doma...ocko v robote...ako vždy 😒

ináč Lukino má úplne zapálené očká...ráno tam mal aj hnis...určite to chytil od jedného chlapca zo škôlky...lebo ked som pre neho bola tak som si akurát vypočula rozhovor riaditeľky s otcom toho chlapca, že aby s ním išiel k lekárovi lebo to môže byť infekčného pôvodu..a mal také isté oči ako Lukino teraz.. 😠

tak som mu dala očnú framykoinovú masť...a neviem čo ešte mu mám dať... 😒 nikdy to predtým nemal...

oriel
17. jan 2009

inna,tak to je fakt blbe...... joj,chudacik Lukasko... a bolia ho ocka? 🙂

inna7
17. jan 2009

našťastie ho nebolia, ale slzia mu dosť... ☹ dúfam že to nechytí aj Sárka... 😢

sara2
17. jan 2009

Ahojte.
Inna,ak máš doma OPHTALMOSEPTONEX kvapky tak mu nakvapkaj.Je to použiteľné už pre novorodencov.Su tu dezinfekčné kvapky do očí.Toto som ešte nepočula,chúďa.Dlho do tej škôlky nechodil...a znova problém nie?
Toto ako si písala ma najviac štve.Rodič,ktorý vidí problém na dieťati a ignoruje to a strčí ho do kolektívu...až ho musí upovedomiť riaditeľka.Hambila by som sa pred ňou.Že ma musí upozorňovať,že moje dieťa ma problém...normálne to neviem pochopiť.
Oriel,tak ako učiteľka Anička mi vravela,že Vierku dávajú rodičia do škôlky chorú.A že keď jej mame niečo povedia,že je s ňou ťažká debata.Doslova Anička povedala,že je "spúrna".

Inna,pomýlila som sa.Jazdu mám o 10.30h.Teda cvičisko.Tak držte palce 😉
Mirri,ako?Netočí sa po oslave hlava?A ako Lianka?Bola si s ňou u dr?

bobooo
17. jan 2009

inna dik..no ešte musím zistiť či niečo také vôbec v počítači mám....chi chi

oriel
17. jan 2009

Sari,fakt je to tak... minule som sa s kamoskou smiala,ze Vierka je v skolke ako nezmar..... ci chora,ci zdrava.... stale tam je 😒 😒 😒 ozaj Mirri,ako Lianka?

inna7
17. jan 2009

no to veru...je to nehorazna drzosť tych rodičov...pretože si asi neuvedomuju že tym spôsobuju problem ďalším x ľuďom....a hlavne detičkám... 😠 😠 😠
tak volala som doktorke a poradila mi že mu mám kvapkať kvapky s obsahom atb...že tá očná-framyk.masť je už slabá na tú infekciu... tak našťastie som také našla a dúfam že mu pomôžu...lebo vyzerá hrozne... ☹

emita
17. jan 2009

jooj inna tak nech vám to skoro prejde.

u nás dnes živánska-mňam. manžel robil-to je jeho parketa: živánska, ražniči a guľáš 😵

oriel
17. jan 2009

Mirri a chcela som sa opytat.... tvoja mamka je Drahomira? T.j DRAHUSA? 🙂 Ucitelka v skolke sa vola Drahusa,takze ma meniny?

sara2
17. jan 2009

Ahojte,som sama doma 😀 😀 😀 .
Cvičisko na jednotku 😉
Sárka sa išla lyžovať s tatíkom...a ja idem upratovať ☹ .
Oriel,kúpila som včera Sárke dvd-Lietajúci strýko Fedor-ale v českom jazyku iba je.Ale kukala nato do večera. 😅
Ja nevarím,mám zo včera.Robila som tie zapekané zemiaky s nivou-delikateska.
ahojte 😉

inna7
17. jan 2009

na mňa došla hrozitanska unava.. 🙄 v noci som nespala...ale iba ja 😖 .. keby ste videli jak on kričí ked mu kvapkam tie kvapky...horšie jak pri injekcii... 😕

tak so Sarky je už riadna lyžiarka, čo?... pekne...mne sa vzždy páčili tí malí lyžiaričkovia čo ma stále predbehovali a ešte bez palíc.. 😀 😀 😀

mirrinka
17. jan 2009

ahojte 🙂
... Lianka je v poriadku,ešte trochu soplí,ale nie je to také zlé...u Dr.sme neboli,lebo my máme takého doktora,že kvôli každej hoci aj "hlúposti" predpíše ATB,tak som jej nasadila vlastnú liečbu - naparujem ju nad harmančekom a noštek jej mastím krémikom s Tea Tree...v pondelok ešte do škôlky asi nepôjdeme,no dúfam,že v utorok už bude lepšie,a skúsime v škôlke už aj ten spánok....už sme to mali skúsiť v piatok,no nešli sme do škôlky...

oriel,moja mama je Drahomíra,takže aj tá učiteľka môže byť Drahomíra,no nemusí,možno je Drahoslava a tá má meniny 1.9. tuším 😉

clover - aj ja som Mirka,presne 😀 😀 😀

baby,dnes som robila toto: http://www.dobre-recepty.sk/detail/4735-lahucky... za tri minúty to bolo zjedené 😀 dám aj foto...

inna,chudáčik Lukáško - čo všetko si musia tie deti vytrpieť ☹

tamarka,čo porábaš? 😀 😉

emita
17. jan 2009

sara, mirrinka, nemáte januárovú maminu? sú tam zásady saunovania detí. tak som si na vás spomenula. môžem vám to naskenovať ak by ste chceli...

no vidíš, chce to len cvik s tým cvičiskom... pôjde ti to super aj na skúškach 😉

mirrinka
17. jan 2009

emi,díííík....zlatá si 😉 ale nemusíš,ja už som si toho ohľadom saunovania našla na nete až až 😀

sari,aj vy máte na cvičisku na tých tyčkách také sáčky povešané? 😀 my sme mali,aby sme sa vedeli trafiť 😀 😀 😀

bobooo
17. jan 2009

sari robíš vodičák? aj moja švagrinná z He robí vodičák a teraz niekedy by mala mať skúšky ale neviem presne kedy asi okolo devetnásteho....no neboj sa určite to zvládneš...keď som robila ja tak baby to malý v malíčku a nespravili 2 aj to jeden chalan a jeden chlap čo mal asi 40 rokov...ten nespravil cvičisko-keby testy ta sa nečudujem ale chlap a nevedel šoférovať...no čo už...ale baby boli oveľa lepšie...aj ty budeš neboj...