• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky Humenné a okolie

21. augusta 2016 
baby...teším sa,že kojíte :wink: len vydržte,je to to najlepšie,čo bábätko môže dostať :wink:

rejoice...nie je to pravda-riedke mlieko neexistuje. je iba mlieko predné a zadné. predné mlieko je na začiatku kojenia,je trochu svetlejšie,ked si ho odstriekaš,tak vyzerá,akoby bolo zriedené vodou.slúži na uhasenie smädu bábätka.preto kojeným deťom nie je potrebné dávať ani čajík,alebo prevarenú vodu. ja som ju svojím deťom dávala iba ak boli naozaj veľké horúčavy a aj to som dávala za lyžičku,alebo zo striekačky.
za týmto mliečkom sa nachádza mlieko zadné,to obsahuje viac tukov a živin.preto je dôležité,ked kojíš,nechať poriadne vyťahať najprv z jedného prsníka,aby sa malá dostala aj k tomu zadnému mlieku. až potom prikladať k druhému prsníku.niektoré mamky koja pri jednom kojení iba z jedného prsníka a pri druhom kojení z druhého prsníka. ja som kojila pri jednom kojení z oboch,ale vždy som deti preložila,až ked sa poriadne naťahali z jedného prsníka-cítila som,že je vyprázdnený. a novom kojení som ich priložila najprv k prsníku,ktorý pri predchádzajúcom kojení bol druhý.dúfam,že si to pochopila,ako som to napísala. :wink:
a neverte kleberám a babským rečiam o slabom mlieku,to je už prežitok.mlieko sa mení-ako rastie dieťatko,tak sa podľa jeho potrieb mení aj kvalita mliečka.
držím palce a vydržte,je to krásny pocit,ktorý vám nič iné nenahradí,vytvorí krásne puto medzi vami a dieťatkom a dostane to najlepšie pre svoje zdravie,čo môže dostať. ja som malého kojila skoro dva roky a už dva týždne nekojím a je mi to veľmi ľúto. ak by som nemala zdravotné problémy,tak určite neprestanem.a pri prvej dcére som spravila tú chybu-že som počúvala overené babské reči a malú som kojila iba 5 mesiacov.
kojenie je aj veľmi pohodlné-netreba prevárať vodu,rozrábať mlieko,ochladzovať.... a v neposlednom rade aj veľa ušetríte...tie umelé mliečká sú také drahé :frowning2:
držím plačeky :wink:
1. apr 2010 o 14:35  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ešte niečo-veľa skvelých rád o kojení a o problémoch je aj tu na modromkoníkovy v sekcii- ďakujeme Annag. tu je link:

http://www.modrykonik.sk/forum/tema/dakujeme-annag/

ozaj skúsená mamička,ak budete mať trošku času,prečítajte si,koľkým ženám poradila....samozrejme,ak by ste mali nejaké otázky,môžete aj mne,ak budem vedieť,rada odpoviem.
1. apr 2010 o 14:40  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rejoice, neboj sa, malinka isto priberie, este si len asi na seba zvykate... som rada, ze nozicky mate v poriadku, my ideme o 2 tyzdne, tak som zvedava... :wink:

maleho som pred chvilou nakojila, normalne odmietol uz prsnik, to bolo asi prvykrat, este som mu skusala davat, ale usta mal zovrete a potom som ho mala na boku, tak mu aj vytieklo trochu z pusinky. je to takto dobre? potom kludne lezal, obliekla som ho a manzel ho zobral vonku do kociarika na dvor, lebo ja prezliekam postelne pradlo, ale nejako sa mu teraz nedari zaspat... :unamused: :unamused: :unamused: ale ved nemusi spat po kazdom kojeni, vsak??? ja sa len bojim, aby mal naozaj dost, hladosko moj zlatucky... uz sa chystam aj pridat foto, mam vela, ale zatial len facebooku, sem nejako nestiham... a doktorka mi vravela, ze mu staci naozaj davat kazde 3 hodiny, ze nemam castejsie. ale mam ho aj budit v noci, vsak? ja som uz taka unavena z tych 2 hodinovych intervalov co niekedy pospim, niekedy nic, ked sa budi... baby, ako ste to zvladli v pohode? ja som unavena, ale normalne som si uz aj zvykla, nechce sa mi cez den spat, radsej nieco urobim... :wink:
andrii, vdaka za rady !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. apr 2010 o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
asshanti... verím ti,že si unavená z toho dvojhodinového intervalu...poznám to dôverne-vstávala som tak celé dva roky!!! :wink: ..jednoducho som sa naučila na chvíľu vypnúť cez den,aspoň na 20 min. ľahnúť a podriemať.to mi pomohlo. a to vieš,že som sa to ťažko učila,iba tak si ľahnúť-pri troch deťoch mám vždy čo robiť,ale je to pre tvoje dobro a aj pre dobro malého-ked budeš unavená,nebudeš mať dosť mliečka a on čím bude väčší,tak bude možno vstávať menej,moja prostredná vstávala iba 1x v noci asi od 5 mes.a tiež som ju kojila. potom sa ti tvorba mliečka ustáli,nebooj.
vôbec ho neprikrmuj-sám ti dal vedieť,že má dosť-drobček malý-pusinku si zavrel,xixi..keby bol hladný,mal málo,tak by ťahal,plakal by,hľadal by.. a ked ti dobre priberá,je spokojný,nie je hladný.spať po každom kojení nemusí-každé dieťa je iné-niektoré prespia celé dni a niektoré celé dni nespia :wink: ak je dobrý, obzerá sa,je spokojný,tak sa tým netráp. :wink:
1. apr 2010 o 16:20  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andrii vdaka, perfektne si ma povzbudila. maly je teraz v kociariku, aj sa budi, aj spinka, ale predtym pospal 2 a pol hodiny v kuse, tak asi ma dost, radsej nech spi v noci... :wink: len stale otvara usta a ozuzluje si overalik, perinku, ale doktorka vravela, ze to nevadi, ze potrebuje mat asi nieco v ustach stale. inac je velmi vnimavy, krasne si vsetko obzera, je to pokladik !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :zipper_mouth:
rejoice, my chodime k MUDr. Sepelovej, je z Humenneho, ambulanciu ma na poliklinike v SO zozadu, je vyborna, mila, velmi prijemna, uz som jej aj parkrat volala na mobil, vzdy mi ochotne poradila, mozem ju len odporucat !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. apr 2010 o 17:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andrii- presne takto kojim, jedno kojenie jeden prsnik, druhe kojenie druhy prsnik a niekedy taha aj pol hodinky a viac ale to ju uz prelozim na druhy, a stale skusam ci mam este mliecko v prsniku tak mliecka mam, tak neviem preco len tak malo pribrala za 15 dni :frowning2: Moju Mariannku nakojim vecer o 8-mej, a potom sa ozve az okolo pol 2-hej, a potom o pol 4-tej, potom o pol 6, myslite ze je to malo? Mala by som ju budit?
1. apr 2010 o 17:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rejoice... myslím,že celkom v pohode vstáva,ani nie veľa,ani nie malo-teraz na začiatok.možno ešte by som skúsila dať jej jesť okolo tej desiatej večer,ked ideš spať.... ono aj po kojení,ked z prsníka vytlačíš mliečko,tak pôjde vždy. ono to nikdy nie je tak,že je celkom prázdny,že nič nevyjde :wink: .mliečko sa tvorí vždy a podľa potrieb bábätka,takže ked viac bude ťahať,viac sa ho bude tvoriť. príroda to múdro zariadila :wink:

asshanti... malému možno stačí cmlík :wink: ... deti majú pri narodení najviac vyvinutý práve sací reflex,tak saje a hľadá,ale to sa skôr iba hrá,ked je spokojný a neplače :wink:

ozaj... dávajte si pozo ,na zápal prsníkov, ak sa vám zdá po kojení,že prsia sú plné,treba trošku odstriekať mlieka,aby sa nezapálili. :wink:
1. apr 2010 o 18:58  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rejoice...a netráp sa,že pribrala iba na spodnej hranici.ked lekárka povedala,že je to v poriadku,je to v norme,tak to nechaj tak, neprkrmuj... ono niektoré deti nepriberajú hned od prvého dna veľa... začne priberať možno po mesiaci,dvoch viac.. môj malý tak priberal-po troch mesiacoch mi za mesiac pribreral po jedno kilo! ale dovtedy priberal menej :wink:
1. apr 2010 o 19:00  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dakujem za povzbudenie :dizzy_face:
1. apr 2010 o 20:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rejoice :wink:

jééj a toto sa mi na novom modrom koníkovi páči-dajú sa pridať obľúbené témy,takže už nemusím hľadať tému Humenné :wink:
1. apr 2010 o 20:56  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andrii to sa páči aj mne :slight_smile: len tak zbežne som si prešla o čom ste písali. annag pomohla raz aj mne :wink: ja kojím bez problémov dá sa povedať až od 6 mesiacov. dovtedy furt niečo bolo... upchaté mliekovody, málo mlieka a tak dokola... rejoice aj môj malý tak málo priberal na začiatku a keď som mala prvú veľkú krízu keď mal 3 mesiace tak pod tlakom toho že málo priberá a teraz ešte aj plače lebo je hladný som začala dokrmovať a to bol začiatok konca. :frowning2: a síce keď papal umelé mliečko začal priberať a bol riadne bacuľatý no keď sme prešli na obyčajné mlieko po roku tak pribral za rok 1kg :sweat_smile: To je proste taká genetika po manželovi :slight_smile: už si z toho nič nerobím. a keby som ho riadne kojila tak by pravdepodobne vážil toľko koľko aj váži teraz :slight_smile: takže neboj len jej dávaj papať tak často ako chce... na ďalšej poradni priberie viac, uvidíš :wink:

ja už tu teraz neprídem-až po vzkriesení tak všetkým požehnanú Veľkú noc :wink: :wink: :wink:
1. apr 2010 o 22:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emita.... súhlasím s tebou,a ako som písala,každé dieťa je iné,nemôžu všetci priberať presne podľa tabuliek.
niekto priberie viec na začiatku,niekto neskôr....
každý má nejakú krízu pri kojení ,aj ja som ich mala a nie jednu,ale treba chcieť,treba to prekonať,nevzdávať sa hned :wink: kojenie je veľa aj o psychike :wink:

aj ja prajem všetkým pekné sviatky :wink:
2. apr 2010 o 10:40  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Prajem vám krásne a príjemné prežitie veľkonočných sviatkov... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. apr 2010 o 11:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Príjemne prežité Veľkonočné sviatky v kruhu najbližších Vám všetkým prajem :slight_smile:
2. apr 2010 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sari,tebe všetko najlepšie k narodeninkám...nech sa rýchlo podarí druhé mimčo,...bozkávam :wink:
2. apr 2010 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj Humencanky. Davali ste si niektora zmrazit pupocnikovu krv? Alebo ci odber sa da urobit aj v Humennom a aky je pri tom postup. Dakujem :slight_smile:
2. apr 2010 o 18:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte
no tak kik mne sa náhodou páči aj tie ceny a vecičky a čo sa týka DM drogérie...tak nič mic :confounded: mala som plienočky baby love a hneď sa mi obidvaja vysypali ja nechápem ešte sa mi to nestalo tak som ich hneď zavrhla :grinning:
rejoice neviem ja som nekojila ale hovorí sa že mliečko nemôže byť riedke alebo husté...mliečko bud je alebo nie...a ak je tak je to v poriadku...inak čo sa týka obliekania malo by sa dávať o 1vrstvu bábätku viac ako sebe...rejoice to ako si ju obliekla tak to súhlasím asi ja by som to riešila tiež takto...no nič idem aj ja do hajan tak dobrú nocku...
2. apr 2010 o 23:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Sara...všetučko všetko najlepšie k včerajším narodeninkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: včera som si dala od pc pohov, tak píšem až teraz :wink: ako písala mirrinka, nech sa zadaríííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

aj my želáme krásne veľkonočné sviatky a dievčatám veľa vodyyyy :grinning: :grinning: :grinning:
3. apr 2010 o 09:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mirri :wink: :slight_smile: :wink: z celého srdca ďakujem a vrúcne prajem to isté :wink:

Inna,veľmi veľmi pekne ďakujem.Urobili ste mi radosť kočky moje :slight_smile: :wink: :grinning:

Všetkým vám prajeme Požehnanú veľkú noc.Veľa milostí od Ježiška a aby sme sa mali radi,nerobili si zlé,boli k sebe navzájom dobrí---myslím celý svet :slight_smile:

ahojte.
3. apr 2010 o 15:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak nech je nielen dnešný deň poznačený radosťou zo spásy ktorú máme v Kristovi.

sara trošku neskoro ale predsa nech ťa Pán požehnáva a chráni, nech ťa pokojom obdarí, láskou naplňa tvoje srdce dnes, stále s tebou je.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. apr 2010 o 14:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Emilinka dnes papala jahňacie so zeleninkou. až teraz ma napadol "veľkonočný baránok" :sweat_smile: ani som netušila....
4. apr 2010 o 14:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nika neviem aký je postup ale robia to :wink:
4. apr 2010 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mirrinka....prajem všetko najlepšie k meninkam, veľa zdravia a lásky .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. apr 2010 o 21:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ďakujem,inna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. apr 2010 o 07:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mirrinka..aj m y sa dodatočne pripájame.. všetko naj...naj.. naj... :wink:

a ostatným pekný dník prajeme :wink:
6. apr 2010 o 08:55  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pridala som fotky do albumu Matúšov druhý rok- malý je tam ostrihaný-posledná fotka-futbalista.tak kuknite,ak chcete :wink:
6. apr 2010 o 09:02  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pekné ránko.... :slight_smile:

Adnrii...už som si ich všimla...malý je super...frajeeeer :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
6. apr 2010 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mirrinka,všetko najlepšie. :slight_smile:
6. apr 2010 o 09:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ďakujem,kočky :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. apr 2010 o 12:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mirri,pripajam sa k blahozelaniam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Zelam vsetucko najlepsie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Sari,aj ked oneskorene,aj tebe vsetko,len to naj :grinning: :grinning: :grinning: Pridala som konecne aspon par fotociek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. apr 2010 o 13:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok