Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

emita
20. nov 2008

no super tak držíme palce 😉 ale nebuď sklamaná keď to na prvý krát nevíde... v každom prípade prajeme aby vyšlo, aby si bola prvá 😀 😉

mirrinka
20. nov 2008

dikes 😉 určite dám vedieť...

oriel
20. nov 2008

jeeeeee,mirri,drzim palce...... Nam sa to s Lilkou tiez podarilo hned na prvy krat.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som Lilku mala v perinke,len preto,lebo sa mi lepsie brala na ruky pri kojeni,no inak nebola v perinke vobec. Napr. v kociku,alebo doma cez den.... V noci bola,no len tak volne.... nechcela byt zviazana....

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
20. nov 2008

ja tiež viem že som otehontela 13.5.2007 ale bolo to na 10.krát 😒 Tak to super že to niekomu tak víde to sa dá potom pekne plánovať... ja aby som rok dopredu rátala 😀 joooj idem sa učiť 😖 tak sa mi nechce 😖

mirrinka
20. nov 2008

... ja som tiež otehotnela na prvý krát s Liankou a bolo to presne na moje narodky 29.9.2005 😉
snáď aj teraz to výjde 😀

inna7
20. nov 2008

Ahojte... 🙂 my sme dnes boli na rtg...maly ma zapal priedušiek.. berie ATB...len dufam že malinká to nebude mať... ☹
Ja som perinku používala cca mesiac pri Lukáškovi... a na široko som ho balila tiež iba mesiac...pri malej som perinku už nepoužívala .. iba takú zavinovačku na noc...aj to iba chvíľu..keďže bolo teplo...a na široko som ju balila veľmi málo...možno dokopy dva týždne...bolelu ju bruško a tiež bolo horúco...
to máme dnes ale krásny deň.... ☹
mirrinka držime prstiky aby ste zasiali... 🙂 😀 ja som otehotnela neplánovane...zakaždým... 🙂

sara2
20. nov 2008

Joooj,Mirrinka veľmi držím palce.Nám to tento mesiac nevyšlo.Dnes som tú mrchu dostala 😢 .A to sme sa pokúšali v najplodnejší deň 😒 .Ozaj rátaš si nejako plodné dni?Vraj v lekárni sa dá kúpiť test plodnosti...
Inna7 to je mi ľúto.Teraz je fakt všetko na okolí choré.Naša furt zahlienená.Dnes som v lekárni nechala 660Korún 😒 .Sirup na kašeľ,vitamíny,antihistaminiká....a ďalšie...len dúfam,že jej to teraz zaberie.Dnes sme aj mi Emi mali blbú noc.Sárka bola plačlivá,budila sa,kašľaľa,nemohla dýchať a ráno sa povraciala ale bolo to fajn lebo vyvrackala kopec hlienov.
Teraz jej idem urobiť krupicu,tú ma najradšej.
Baby,zajtra idem na pohovor,tak držte miesto.Nieje to síce to čo by som chcela,ale na začiatok stačí.Len blbá pracovná doba.Týždeň do 16.00 a ďalší do 18.00 ☹ A čo moje dieťa?

mirrinka
20. nov 2008

sari,ja si plodné dni nechávam vypočítať počítačom 😀 sú také stránky,kde si zadáš dátum poslednej menšt.a ono ti vypočíta kedy máš plodné dni,ovuláciu a všetko čo len nechceš....ešte dobre,že máme tu techniku,že? 😀 😀 😀 ja už som si aj termín pôrodu nechala vypočítať,som ja ale blbá,že? ešte ani neviem či to vyšlo a už šaškujem...no a čo... 😀 ale ak sme "zasiali" ako vraví inna,tak termín je 27.augusta 2009 🙂 😀 😀 😀
zajtra ti budem držať palce,neboj,zvládneš to 😉

sara2
20. nov 2008

Mirri,hoď sem ten názov stránky 🙂

mirrinka
20. nov 2008

http://www.mambaby.com/articles/sk/2196 😉 sari,toto je jedna z mnohých...ak sa ti nebude páčiť,tak len jednoducho napíš do googlu a ono ti to vyhľadá 😉

sara2
20. nov 2008

díkes 🙂

mirrinka
20. nov 2008

neni zač...snáď pomôže 😉

emita
20. nov 2008

sara 2 drž sa 😉 najistejšie podľa hlienu-plodné dni 😉 Bilingsovku mám prelúskanú ak chceš môžem poradiť 😉

inna7
21. nov 2008

Dobré ránečko.. 🙂 🙂 🙂

Sari no tak to ti poviem..ja som tiež nechala skoro tisícku v tej lekárni....kvôli tým vitamínkom marťankovským...som si na seba našila búdu...teraz vkuse len cez ten mikrofónik rozpráva... 😖
Nech ti vyjde ten pohovor..... 🙂

A čo dobrého varíte..?? mne včera naši priniesli karfiol a ešte aj svokrovci nám ho kúpili...tak niečo z neho.... 😉

mirrinka
21. nov 2008

ahojte 🙂
...aj u nás dnes bude karfiol,a tiež aj návšteva lekárne - musím ísť malej kúpiť Imunoglukán a ešte nejaké vitamínky aj pre nás dvoch,takže tisícka predpokladám tam zostane aj naša 😀 ale čo už...na zdraví sa nešetrí...
sari,dnes máš ten "veľký deň" tak sa drž...potom napíš ako si dopadla 😉

mirrinka
21. nov 2008

kde ste všetky? 😢 😀

inna7
21. nov 2008

čo, nechce sa vám cvičiť??! 😠
ja idem práve piecť cookies... 🙂 ... to je strašné akú mám chuť furt na sladké... 😕 🙂

áno, na zdraví sa nešetrí...šak preto tam stále nechám "majland"...už nech sú zdravé tie deti...
andrii to bude teraz stále takto...ked ochorie jeden tak aj druhý...? 😠

sara2
21. nov 2008

Inna7,šup sem s receptom na cookies,pekne prosím 🙂 .
Ja tiež by som len piekla a potom jedla 😀
Emi,Bilingsovu metodu poznám u mňa sa aj dá praktizovať lebo mám "svoje dni" prsné ako hodinky.Aj Sárka bola podľa toho.Dostávali sme na predmanželskej náuke v kostole leták o tom a aj prednáška o tom bola.
A dopadla som na pohovore tak,že keď dotyčná pani odíde na materskú,tak ma vezmú. 🙂

oriel
21. nov 2008

ahojteeee....... aj ja som dnes bola v lekarni,no nie na vitaminky,no nakupit uz radsej vopred prostiredky na vsi..... vraj v hornej triede uz mali..... Sari a kedy asi ma ist ta pani na matersku..... a o ake miesto ide..... Nie nahodou v hyperke v obuvi..... len tak ma to napadlo,lebo vcera som tam bola a robila tam jedna tehotna.... 😉 Mne zas absolutne nechuti jest to,co sama napeciem,ci navarim......

inna7
21. nov 2008

jaaaj mne je už zleee... 🤐 som sa prejedla... 😀

Sari...receptik mam z mimibazáru...ako aj všetky ostatné...ja sa stále inšpirujem niečim novým na mmb...takže tu je origoš z mmb:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

150g hl.múky,
50g kryštál.cukru, 75g hnedého cukru, 1 vanilkový cukor,
1 KL sódy bikarbóny,
1 vajce,
100g hery,
štipka soli,
pomleté orechy a čokoláda na hrubo

POSTUP PŘÍPRAVY

1. za hrsť hrozienok zalejeme v šálke horúcou vodou
2. cukor,vajce a štipku soli vyšľahať do peny
3.múku a sódu bikarbónu zmiešame s herou
4. do vyšľah. vajíčka s cukrom postupne pridávame múku s herou a šľahame
5. pridáme orechy a čokoládu
6. zlejeme hrozienka a pridáme do cesta
8. na plech s papierom na pečenie lyžičkou ukladáme ďalej od seba kôpky
9. vložíme do vyhr. rúry,pečieme na 180°C cca 10-12 min
- po vychladnutí môžme ozdobiť roztopenou čokoládou a šup do papania,lebo ti neostane, sú fajnové 🙂)
...tých orieškov som dala tak odoka (tak 1 pohár) a pomlela som zmes arašidov,mandlí,lieskovcov a kešu a použila som 1/2 balenia čokolády na varenie čo som našla 🙂

a sú super...len bacha aby si nedopadla ako ja...všetko s mierou...idem hladať pankreolaaaaan!!! 😕 ☹

sara2
21. nov 2008

Ahoj Oriel.A čo kúpila si niečo v lekárni? Čo ti poradili a koľko to stálo?
Nie,nieje to miesto v hypke.Ale rada by som to povedala,ale nemôžem.Vedúca ma prosila ,aby som to nepúšťala do eteru zatiaľ.Tak sorry.Ale je to miesto predavačky...začínam od piky...akurát pracovná doba je nič moc.Budeme musieť zapriahnúť celú rodinu,kvôli škôlke.Presne mi nevedela povedať ale až po novom roku.Možno až február-marec.Čiapka je dobrá?Rozmýšľaľa som,že ak budeš ešte dávať robiť,že by som tiež objednala.Mamina známa tiež plietla,ale už to nerobí lebo ju bolia ruky.
Pekný víkend.Idem dávať Sárku spať lebo dnes spala dvakrát po 15 minút v škôlke 😒 .
Oriel,Anička ma dovolenku celý týždeň? Sárka čosi doma hovorila,že má dovolenku...

mirrinka
21. nov 2008

ahojte 🙂 konečne som sa aj ja sem dostala....ešte len pred hodinou sme sa vrátili z návštevy.teda vrátili ako vrátili...my dve s Lily sme sa vátili a ocino s kamošom (ten čo sme u nich boli) sa ešte vybrali na pivečko 😖 😠 len dúfam,že to neskončí tak ako minule ked s mojim bratom skončili na polícii a vrátili sa ráno o piatej 😠 jedinú útechu mám v tom,že ten kamoš je policajt...ale aspoň som si v kľude mohla prečítať,čo ste popísali 😉 kedže Lily hned čo zalahla už aj spala.
sari,gratulujem ti... 😉
ja som tiež istý čas robila predavačku - v Kenvele v BA,ale mňa to moc nebaví,neznášam totižto dlho stáť 😒 😅 a čo budem robiť po materskej, o tom ani srnky netušia,dúfam,že pôjdem na druhú 😀

emita
21. nov 2008

sara2 tak blahoželám, prajem aby ťa to bavilo. Viete že ja keď som učila a mala som toho dosť tak som si priala byť predavačkou a najradšej v pokladni v hypermarkete a len preťahovať tovar cez čítačku 😀 😀 😀 proste monotónna robota 😀 😀 😀 Asi preto že som to neskúsila tak sa mi to zdá ako pohodová robota 😀 Myslela som že sa po materskej už do školstva nevrátim ale oddýchla som a už mi decká chýbajú. je to droga 😀 Ináč zápočet dnes nič moc-uvidíme v pondelok výsledky ešte stále verím, že sa nad nami zľutuje... ☹ Ozaj a z vlaku som bola v Tescu a kúpila som Šimíkovi vetrovku za 180(zlacnená z 360)-takú tenšiu to už na jar... joj mam z toho radosť lebo mne sa málokedy také pritrafí 😉

oriel
22. nov 2008

Dobre ranko....... Sari kupila som proti tym potvoram sprej /Diffusil H/ 180sk a tiez mi poradili sampon s tea tree olejom,ze mam jej nim preventivne umyvat vlasky.Sari,ciapocka moze byt,no moc mi nepadla do oka,neviem,niejak mi tam tie farby nesedia..... no ponosi ju..... Sari,ked je pravda,ze Anicka ma dovolenku,tak ma asi.............. 🙂 🙂 🙂 Mirri,v akom stave prisiel manzel..... 🙂 😉 Emi,v Tescu mali aj dievcenske veci v akcii,aleb si si nevsimla...... Pekny vikend........

mirrinka
22. nov 2008

bré ránko 🙂
manžel prišiel ešte celkom schopne a čuduj sa svete bolo ešte len 11 hodín...sama som tomu neverila 😀 ale na chlapov treba ísť z ostra a ten môj už asi aj dostal strach,lebo ja som taká sekera 😀 😀 😀
...akurát sa chystáme k našim,len ešte mužíček musel pešo vyšľapať na Mája,lebo sme tam včera nechali auto,kedže domov už nemal kto šoférovať - išli sme taxíkom 😅 ale aspoň sa mu kečka prevetrá 😀
užite si víkendík,vraj má snežiť,ale véééééľmi o tom pochybujem 😝 papa

sara2
22. nov 2008

Ahojte.
Konečne popíjam kávu.Sárka pozerá dvd Krta.V noci sme toho obe moc nenaspali.Hrozne kašľaľa a tie sople.Dr.jej nasadila Bromchovaxom-t.j niečo na spôsob Imunoglukánu taká prevencia proti chorábam dýchacích ciest,keďže nemôže z toho už mesiac vyliezť.A ono ten liek má umelo vyvolať nádchu.A hneď po prvej tabletke sme opäť zasoplené...a kašle jak turek.Tak jej robím teraz "cibuľový sirup", a dávam olejové zábaly na priedušky.
Keby som bola milionárka ,tak sme niekde na Bahamách v teple ☹
Oriel dikes za info.
Inna7 ,zajtra idem koláčiky robiť,teraz už mám rozrobené Hrabienkine rezy-jablkový.
Emi,ver ,že po práci predavačky určite nebažím,ale nemôžem si dovoliť v dnešnej dobe odmietať prácu.A prvé čo sa ma pýtali či mám dieť a aké je veľké a či má s ním kto byť...diskriminácia matiek 😠 .
Emi a kde si učila?
Čaute babenky 🙂

emita
22. nov 2008

Vieš, Oriel, ani neviem. ja nepozerám po takých väčších veciach... len také pre Šimonka a menšie (pre jeho dve malé sesterničky)

ja už v plnom prúde od rána... mám veľa energie pri predstave dvoch týždňov bez školy 😀 😀 😀

Joj sara2... v Snine som učila... zabiják... nikdy viac 😖 pri dieťati sa už nedá tak dochádzať... potom som mala miestočko na Kudlovskej ale som tam ani nestihla nastúpiť lebo som ostala na rizikovom.takže tak.

ozaj konečne nám vyšiel 6. zub. čakali sme naňho hádam mesiac 😠

inna7
22. nov 2008

Ahojte...ako víkendujete? 🙂

Sara...zamestnávateľ sa podla zákona nesmie pýtať na pohovore otázky ohladne tehotenstva, rodinných pomerov, atd.... bezúhonnosti..náboženstva...a iné...máš právo ho za to aj zažalovať... 😀 😠 ale keďže žijeme na východe...tak asi ťažko...vyberať sa tu nedá... ☹

ja ešte stále predýchavam včerajšok...dnes postim... 😀

Emi...tak super...my stále čakáme na prvý zúbok...ale Lukáškovi vyšiel až v 10m tak máme čas.. 😀

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz