Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

mirrinka
9. dec 2008

ja tu ešte oxidujem 😀 ale už padám aj ja,lebo vy už asi všetky drichmete.... 😀 😀 😀 😀 😀

emita
10. dec 2008

no vstávame, vstávame 😀 tamarka, mirrinka ako ste dopadli v sanatóriu? andrii ak mu tie teploty nebudú prechádzať a zúbky stále nikde tiež by som ti radila dať vyšetriť moč... nám šli zúbky dá sa povedať bez problémov-teraz naposledy sme síce mali soplíky ale to mohlo byť aj z počasia.

mirrinka
10. dec 2008

ahojte....tak my sme sa pred chvíľkou vrátili aj s tamarkou z toho sanatória - zajtra ak chcem,tak už ju tam môžem dať tak na pol hodinku a potom postupne na dlhšie 😉 tak uvidím,ešte sa do večera rozhodne či pôjde už zajtra,alebo od pondelka... tak nám držte palce,aby sme to zvládli....hlavne ja 😀 😀 😀 lebo neviem,či skôr ja nebudem plakať 😀

tamarka_na
10. dec 2008

Ja som ťažko niesla,keď mala ísť Nellka do škôlky,taký pocit,že tak rýchlo vyrástla a že už ma nepotrebuje mať 24 hodín pi sebe ☹ 😢 ale zvykla si rýchlo a do škôlky chodí veľmi rada...
A teraz,keď ide víkend a sú obaja doma,tak mi rohy rastú a teším sa na pondelok 😀

mirrinka
10. dec 2008

ja sa najviac bojím takých vecí,že tam nebude chcieť spať,keďže ani doma nespí 😖 že bude biť deti a také vecí... bože,už teraz reve,že nechce ísť do škôlky,lebo som jej povedala,že ja tam nebudem,že ju tam odvediem a potom pojdem preč 😝 radšej som jej to asi ani nemala hovoriť 😒

emita
10. dec 2008

mirrinka zvládnete to... tamarka a vy kedy začnete? ináč je to na hlavu postavené že ďalšiu škôlku rušia 😠 dávaš si nikede prihlášku do školy?

inna7
10. dec 2008

Ahojte....Mirri to som niesla aj ja ťažko...ale ako hovorí tamarka..potom sa sa už nemohla dočkať pondelka.. 😀
a teraz ho mám doma až do konca roka...obidvom nám už rohy rastú... 😉

ja sa dnes púšťam do tých medovníčkov...len mi chýba korenie do medovníčkov tak asi skočíme do tesca...
neviete kde predávajú také pekné vykrajovačky...?? viem že ich majú skoro všade..ale či ste náhodou nevideli nejaké peknučké...stromček a tak..

čo varíte...??? ja už mám tu šošovicovú polievku...a druhé budem robiť kur.prsia...našla som celkom dobrý receptík...čo sa dajú do takého cestíčka odležať do chladničky....tak vyskúšam...

pekný dník... 🙂

andrii
10. dec 2008

sara2, oriel,ale aj ostatné.....ďakujem, ak to bude pokračovať,tak vidíš,toto by na nenapadlo. No ja som sa až veče dozvedela,že na čo mala doktorka podozrenie,len mi to nepovedali,aby ma nevystrašili. Doktorka mala podozrenie na meningitídu-zápal mozgových blán,ale na nervovom to vylúčila. Dúfam,že nič neprehliadli.... počula som aj o nejakej chorobe,čo sa volá "šiesta choroba",vraj pri nej sú teploty bez príčiny niekoľko dní a potom to prejde.... ja sa len bojím,aby to nebolo nič vážne.

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
10. dec 2008

Andrii....ako sa má maličký....? 🙂 mala je chvalabohu ok...dnes má zasa zeleninovu polievočku...došla nám totiž bio-kura.. 😀 😀 😀

emita
10. dec 2008

my budeme mať francúzske zemiaky... andrii-po tej šiestej chorobe by sa mal vysypať po cca 3 dňoch teplôt. ak sa nevysype nebola to 6. choroba

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
10. dec 2008

Ahojte
Ja od rána behám po dr.Zistili mi na snímku,že som prechodila zápal pľúc 😀 .Odvčera kašlem a hrozne ma páli na prsiach pri dýchani.Vraj je to z alergie a oslabenej imunity.Máme doma lazaret,kurnik ☹

Idem na autoškolu,večer mrknem čo nové
ahojte

tamarka_na
10. dec 2008

tak mu už možno bude lepšie,ja si myslím,že už keď nemá teplotu,tak to bude ok... 🙂 možno to bude fakt len z toho hrdielka alebo od zúbkov...

Ja som varila zeleninovú polievku a špagety s mlätým mäskom...ďalšie jedlo,ktoré Alex zbožňuje 🙂

Emi,plánovala som si dať prihlášku už vo februári,Alexa by som mohla dať do sanatória od septembra,ale neviem ešte ako Majo,ešte nevieme,či zostane doma nastálo...a bojím sa aj ako by som to zvládala pri malých...Ale ak nie teraz,tak potom na ďalší február by som chcela...
A dnes som sa dozvedela,že Nellkinu škôlku nakoniec nerušia,tak som veľmi rada... 🙂

tamarka_na
10. dec 2008

sara,to je hrozné,najprv malá a teraz aj ty ☹ dúfam,že to bude v poriadku...
Ako sa dá prechodiť zápal pľúc?Kamoška mi vravela,že po pôrode mala zápal pľúc a všetko ju bolelo a pálilo,ťažko sa jej dýchalo,pomohli jej až atb...či si nemala také ťažkosti?

oriel
10. dec 2008

Sari,to fakt? Ty kokso,clovek ani nevie,ze mu nieco je...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ A Sarinka,ako? Volala som dnes Drahusi,lebo som chcela doobjednat fotky,pohladnice aj kalendariky,tak nas tiez volala na toho 16.teho.... tak asi pojdeme,ak bude ovsem vsetko o.k... 🙂 Zoberiem aj hracky,no doma ich pobalim do ozdobnych papierov,nech im ich daju pod stromcek.... Lilke bude urcite stat len pri mne..... Uz to vidim... 😉 😉 😉 😉 Tamarka a nechcela by si aby mali chodili spolu do skolky.... Mirri,tak ako? Super,ze ju vezmu do skolky,vsak? Ja by som ju na tvojom mieste dala az od pondelka.... Alebo zajtra len na tu hodinku a od pondelka uplne na cely dnik... Drzim palce,aby sa Lianke pacilo...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Nech si tam vybije vsetku energiu......

emita
10. dec 2008

sara fakt? a čo teraz-nejak sa budeš preliečovať?

tamarka takže Nellka ostáva v starej škôlke? fakt by bolo dobré aby už bol Majo doma keď začneš študovať. a keď ešte pomôže mama tak zvádleš v pohode. ty si šikovná... 😉

andrii tak dúfam že už je po tom... 🙂

mirrinka
10. dec 2008

jáj baby,nemohla som sa dočítať.....to čo sa to robí,že stále každý chorý?hrozné niečo....to všetkých strán sa na nás niečo valí....ked nie deti,tak my... 😒 dúfam,že sa skoro všetci vyliečite 🙂
tak ja som sa rozhodla,že ju dám do tej škôlky už zajtra ráno na tú pol hodinku či hodinku...už som jej aj bola kúpiť prezúvky,tak nech ide 😀 uvidíme,ako to bude znášať tie dva dni,ak dobre,tak v pondelok sa bude tešiť,že tam ide zas,ak zle,tak cez víkend na to možno zabudne,a v ppondelok tam nabehneme akoby nič.... 😀 to je aspoň moja taká teória,uvidíme či výjde.... 😀

ja som dnes robila rezne a ryžu,lebo k nám došla švagriná....ináč by som sa s tým nebabrala - neznášam niečo obaľovať v troj obale 😝
tamarka,ráno ti prinesiem tie pančuchy,sú celkom pekné...jedny čisto biele a druhé také isté ako mala Lianka u vás na Mikuláša,čo som ti ukazovala,pamätáš? 😉

oriel
10. dec 2008

Mirri,drzim vam palce...... 🙂 🙂 🙂 🙂 Co porabate?

tamarka_na
10. dec 2008

hej,pamätám...ok,prines obidvoje,teraz je zima,možno švagrine nebude vadiť,že tie druhé sú ružové,veď dnes už aj chlapi nosia ružové 🙂 😝
ešte ani neviem ako to spravím s tou škôlkou,možno počkám ešte rok a pol a dám ho k Nellke,dalo by sa aj skôr,ale zobrali by mi materskú... 😒
a šikovná,nešikovná,zlenivela som 😖 ,no pokiaľ Majo nie je doma nastálo,tak sa nepúšťam do toho...alebo...žeby som sa vyhovárala? 😀 😀
Miri,takže ju dáš už zajtra?Ráno sa môžme stretnúť tak ako dnes...okolo 7:40...
čo,rezne obaľovať v trojobale je ešte nič,ale predstav si taký karfiol... 🙂 😝

emita
10. dec 2008

počúvajte a neschválili teraz od januára práve to že keď dáme do štátnej škôlky tak nám materská ostane? či to už mám celkom dopletené? viem že teraz je to naopak a niečo sa malo zmeniť... čo?

emita
10. dec 2008

sara2 takže to predlženie materskej si asi ešte nebola vybavovať, čo? ☹

oriel
10. dec 2008

ja som o tom nepocula....... 😉 😉 😉 😉

emita
10. dec 2008

Tomanová navyše navrhuje, aby sa rodičovský príspevok nevyplácal rodičom, ktorí nastúpia pred tretím rokom dieťaťa do zamestnania. V súčasnosti naň majú nárok, ak dieťa nedajú do štátnych jaslí, ale do súkromných, prípadne ho zveria opatrovateľke. Po novom dostanú nový príspevok na starostlivosť, ktorý však bude v niektorých prípadoch nižší, ako je súčasná dávka.

Ak sa totiž o dieťa bude starať suseda, stará mama alebo samotný pracujúci rodič, štát mu dá len štvrtinu z toho, čo dnes. Príspevok na starostlivosť bude len 1 140 korún. Oproti dnešku tak rodina stratí vyše tritisíc korún mesačne. Ak zveria rodičia dieťa škôlke, prípadne jasliam - či už štátnym alebo súkromným, štát im preplatí 80 percent z mesačných nákladov. Najviac však do výšky rodičovského príspevku.

ale to je príspevok z 4.8.2008 tak neviem čo sa s tým ďalej spravilo.... ( http://spravy.pravda.sk/rodicom-vlada-neprida-b... )

oriel
10. dec 2008

tak mozno,no preplatia len tych 80% mesacnych nakladov,co davame za skolku.... Napr. strava 600sk+150sk poplatok na MSU,takze asi z toho prispeju 80%.... aspon ja som to tak pochopila..... Neviem,no je tp fakt postavene ako na hlavu.........................................

tamarka_na
10. dec 2008

Ja som zvedavá,či niekedy dá niekto návrh na zníženie ministerského platu,ale o biednej materskej rozhodovať budú... 😠
ja som tiež počula tak,ako Emita hovorí,že aj keď bude dieťa navštevovať súkromnú škôlku alebo bude mať pestúnku,materskú zrušia...len budú niečo preplácať,len som nevedela koľko...a to už aj prešlo?Alebo to je zaiaľ iba návrh?
ja som preto rozmýšľala nad tým,že by som Alexa dala skôr do sanatória,lebo by mi nechali materskú...ale ak to schvália a ja si tam zaplatím 750 korún mesačne,preplatia mi 600 sk,tak si asi ešte počkám 😒

oriel
10. dec 2008

Uz vsetky spinkate???? 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak dobruuuuuuuuu........................................................

mirrinka
10. dec 2008

ja ešte niéééééééééé....a moje dieťa zaspalo asi pred piatimi minútami...... 😝 máme tu švagrinu na návšteve,tak dnes sa jej vraj vôbec nechcelo spať...som zvedavá ako budeme ráno vstávať do škôlky 😀 😝

oriel
10. dec 2008

Mirri,moja Lilka nespi este stale....... Poobede spala 3,5 hodiny,vstala o piatej.... takze........ 😉 😉 😉 😉 😉 nezabudni natocit budiiiiiiiiiik........ Rano napis,co a ako.........