Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

inna7
8. dec 2008

Ahojte... 🙂 🙂 🙂
Oriel tak ako to zvládla malá... 🙂 dúfam že ok...
Andrii...ako napreduje maly v papkaní...už máte nejaký zúbok?? želám skoré uzdravenie... 🙂

tamarka ahooj...ste pekná rodinka.... 🙂

inna7
8. dec 2008

no moja Sárka ťahá od 12tej...a ja nie aby som si ľahla ale tu sedim jak...a chodim ju stale kukať ... tak dlho ešte nespala... 😀

sara2
8. dec 2008

Baby,ale fakt spomaľte.Nestíham čítať a orientovať sa 😀 .
Dnes sme boli na kontrolu u pľúcnej.Tak je to už ok,hoci kašle stále ale nie tak silno.
A predstavte si ,že do marca musí byť doma.Takže si idem zažiadať o predlženie materskej zo zdravotných dôvodov.

Idem do mesta kupovať Ježiška.
Oriel som písala sms,ale neodpisala.Tak len dufam,že je všetko ok.

Inna,ty si taká cukrárka.Nemáš nejaký dobrý recept na kokosový koláčik alebo niečo z kokosu na vianoce?
papa

mirrinka
8. dec 2008

sari,super,že už je malá ako tak v poriadku...aspoň ste sa vyhli tej nemocnici 😉 a to ti ešte aj teraz predlžia materskú,ked už ti skončila?

mňam,kokosové zákusky zbožňujem - hlavne kokosový obalený,ak viete,ktorý myslím 😀

ak sa ti oriel ozve,tak daj vedieť 😉

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
8. dec 2008

Sara...ani neviem ktorý ti napísať...ale poradím ti...chod na www.mimibazar.sk...tam si klikni na recepty../hore vpravo/ a do názvu zadaj.. kokosový.... sa ti zobrazí kooooooopec kokosových mňamiek...ja mám skoro všetky recepty odtiaľ...

Andrii..ja tiež kojím...(celú noc 😀 ) aj cez den samozrejme...vlastne podobne ako vy...malá ma rada ovocné výživky..tak jej kupujem tie bio..všelijaké...marhulky broskynky a tak... a na obed nejakú zeleninkovú kašu al.polievočku... večer len kojím...no a medzitým banán a tak ... čajik ma rada...feniklovy...ale veľa nevypije...
a zubkov nikde...ďasienka má už dlho naliate...ale po zubku ani chyru ani slychu... 😀

inna7
8. dec 2008

andrii...a podarili sa tie medovničky?? napiš receptik..lebo mam asi desať a neviem uz ktory je ten dobry....raz boli tvrde..raz škarede.... Lukina mam teraz doma tak dufam ze mi bude "pomahať"... 🙂 🙂 🙂

emita
8. dec 2008

ocj sara to fakt? Do marca? 😖 no hlavne aby to pomohlo...

andrii, snáď to nebude nič vážne... ja sa veľmi bojím aby sme niečo nechytili ☹ boli sme v tej poradni a sme sa očakali... má 9350g

na pečenie sa mi vôbec nechce myslieť. dajaká som zničená. idem sa nachvíľu vystrieť ak chlapi dovolia...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamarka_na
8. dec 2008

Dobrý je...Alex váži 12 a má rok a pol...mňam...mám takú chuť na tie medovníčky...idem pozrieť nejaký receptík,hoci mám jeden,opísala som si z telky.Jedna cukrárka tam piekla medovníčky,s ktorými vyhrala nejakú veľkú súťaž...
Ja chytám z tých chorôb už paniku... ☹ minulú zimu sme boli vkuse chorí,dokonca sme 4 dni boli aj v nemocnici so silným zápalom priedušiek...Nellke teraz dávam Imunoglukán,tak aj keď bola prechladená,tak sme to zvládli aj bez liekov,ale všetky tie lieky na imunitu sú až od dvoch alebo troch rokov,takže Alex neberie nič.Pred týždňom dobral tretie ATB...už dva mesiace meškáme s očkovanim... 😒

inna7
8. dec 2008

andrii...jablčkové mam narobené aj ja....kopec...ale na spestrenie kupujem s iným ovocím... 😉

tamarka...immunal je od jedného roka...dávam malému...vyčítala som z krabičky...

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
8. dec 2008

Ahojte.

Mám info o Lilke.Stretla som v nemocnici ich babku.Tak to malinká zvládla dobre.Celý deň je ospalá.Dostala od rána infuzku do ktorej jej dávali aj niečo proti bolesti.Teraz mi písala sms Oriel a vraví,že zatiaľ všetko v poriadku,že Lilka spinká a že zo sna poplakáva.Ráno by mali ísť domov...chúďa moje malilinké...prečo tie detváky musia tak trpieť ☹ .

Tamarka-to moja Sára bola od narodenia na antibiotikách do roka každý mesiac a aj tak sme minimálne dvakrát každý rok v nemocnici.Teraz ma oslabenú imunitu.Aj Imunoglukán sme vybrali,aj Bromchovaxom...a kadečo iné.Aj k moru sme v lete kvôli nej šli,aj do Tatier chodíme dvakrát ročne a nič....snáď z toho vyrastie.

Baby,kedy dáme vianočné stretko? 🙂

Emi,zajtra idem pozisťovať čo a ako na sociálku.Vraj sa to dá.UpsvR vraj vypláca tiadnu materskú naďalej,pokiaľ ma dieťa diagnozu.Takže idem tam zajtra po tlačivo a dr.mi to vypíše.

emita
8. dec 2008

my máme tiež domáce výživky: jablkovo-broskyňové, jablkovo-hruškové. a Šimonkovi chutí najviac Bala 😀 -tá najlacnejšia 😝 a keďže nieje nejaký ovocný vždy mi niečo nechá 😀

emita
8. dec 2008

sara2 to som sa ja nepýtala: to Mirka 😉 mali by ti ju predĺžiť si myslím... dúfam že nenatrafíš na nejakých dlbých byrokratov 😝 Vianočné stretko pod stromčekom? 😉 kedykoľvek okrem piatkov 😵

emita
8. dec 2008

to ja mám čo za preklepy? blbých-ste pochopili, že? 😀

tamarka_na
8. dec 2008

Mne sa zdá,že odkedy berie Nellka ten Imunoglukán,tak sa drží celkom dobre (3 mesiace je bez liekov),vraj treba brať aspoň tri mesiace vkuse,aby sa poriadne zvýšila imunita,zatiaľ ho berie len 2 mesiace,Sara2 vy ste to brali ako dlho?
Skúsim aj ten Immunal pre Alexa,uvidím,čo to s ním urobí...
Fakt neviem,niektoré deti sú choré vkuse a niektoré vôbec,asi fakt z toho len potrebujú vyrásť... ☹

Aj ja som robila výživky-nie veľa,iba 25 fľaštičiek,nababrala som sa s tým a o 10 dni ich nebolo...viac ich robiť nebudem 😀 😀 ...ale deti ich zbožňujú,aj keď sú už väčšie...

sara2
8. dec 2008

Tamarka,moja bábika vybrala dva cykly.Každý po 3 mesiacoch.Myslím ten Imunoglukán.
Mne moja teta vravela,že lepšie je teraz nech si svoje "vychorujú" ako potom keď budú školopovinné,tak snáď natom niečo bude.
Kde dávaš Nelku do škôlky?Do sanatoria?

tamarka_na
8. dec 2008

Tiež som už počula názor,že Imunoglukán je oničom,ktovie,či to nie je len reklama...asi máš pravdu,musia si prejsť svojím,snáď ich tie choroby časom prejdú... 😒
Nellka chodi do riadnej škôlky-tá čo je vedľa sanatória na jednotke...

tamarka_na
8. dec 2008

A Sára,pozrela som si vaše albumy,malá je veľmi zlatá,moja Nellka až vstala od rozprávky a poctivo si so mnou prezerala fotky až do konca 🙂

mirrinka
8. dec 2008

no super,tak teraz ja nestíhem čítať 😀 😀 😀
sari,vdaka za info o Lilke a Oriel..... som rada,že to zvládla,a že to už má za sebou 😉
ja Lianke nedávam nič na imunitu,chcela som kúpiť ten Imunoglukán,ale potom som na to nejako prizabudla...ale nemám pocit,žeby bola nejako často chorá... aj doktorka na alergológii nám povedala,že podla výsledkov krvi má málilinkato zníženú imunitu,ale to len tak slabunko akoby ani vôbec nemala,takže v pohode....vraj jej nemám ani nič dávať,až kým sa mi nebude zdáť,že je častejšie chorá,potom mi vraj ona predpíše nejaké lieky.... 😉 tohto roku brala ATB asi len raz,tak som spokojná...klop,klop....len aby som to nezariekla... 🤐
akurát som Lianku okúpala,tak ideme do hajan....pá zatiaľ 🙂 😉 😀 😝

tamarka_na
8. dec 2008

Ja som tiež chcela ísť na alergológiu a najmä s Alexom,lebo ten sa rýchlo zasoplí a tak,že sa až dusí,pomôžu mu len ATB,možno je len na niečo alergický...
Lili prajeme dobrú nocku... 🙂

emita
8. dec 2008

wow mirrinka vy chodíte tak skoro spinkať? To ja som si pred 16.00 ľahla s mojimi chlapmi ale potom som šla do cerkvi a tí spachtoši drichmali do 17.30 tak neviem kto bude v noci spať 😠

tamarka_na
8. dec 2008

Tak chlapi sa budú v noci hrať a mamka bude spinkať 🙂 🙂

emita
8. dec 2008

no to by bol ešte ten lepší prípad 😉

mirrinka
8. dec 2008

tak my už hajáme.....zaspala asi za sekundu 😀 mužíček ide na nočnú,tak dnes budem asi vysieť na koníkovi,čo iné mi zostáva 😝 😀 😀 😀

sara2
8. dec 2008

čaute,
moja už leží v posteli.Tatík jej číta a ja sa idem učiť ☹ Idem si robiť skúšobné testy.Dnes som mala mať prvú hodinu jazdy,ale sme boli na poliklinike s malou,tak som nešla...
dobrú noc.

A nedebatujte veľa lebo nebudem stíhať čítať zajtra 😀 😀 😀 .
pa

tamarka_na
8. dec 2008

Ahojte,aj my sa už chystáme spinkať...prajeme vám všetkým dobrú noc a sladké sníčky.pa 🙂