Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

marhar
13. aug 2007

ahojte,
vidím, že humenčanky rozprúdzili trošku debatu.

anouchka - áno rodila som v Humennom.

My sme dnes boli na ARN - všetko ok, akurát mi nepribral...už som z toho hotová, tak som zasa volala našej pediatričke - ma ukľudnila, že mám pokračovať v režíme a cez týždeň sa zastaviť na preváženie...Mlieka mám podľa mňa dosť, akurát je pánko lenivý cuckať, lebo mi vždy zaspinká.... tak sa kojíme 50 min. a z toho ho polovicu budím, a tak. No a tam mi stopli 20min a vypil len 25ml, čo je naozaj málo...Tak uvidíme, čo bude v stredu-štvrtok, keď pojdeme na preváženie. Keby som nemala mlieko, tak na to kašlem, ale mlieka je očividne dosť.... v noci som si musela ručne trochu odstriekať, lebo ma boleli dudy, jak.... 😒
Takže problém je v tom, že Alexej pri cice najradšej hajká.... a ja zúfalstvo... tak mi povedali, že ho mám častejšie prikladať....ale naša dokina mi povedala, že nemám nič meniť, každé 2 hod. stačí....tak ju počúvnem, uvidíme na prevážení... 😕, že inak by mi maličký visel na dide aj 24hodín....ach jajky, takže tak.
dagsty, fotky???

lenka78
autor
13. aug 2007

marhar,moj nemal problem s papkanim,no potom som ho musela skor oducat,lebo som ho mala kazdu hod.prisateho a z toho mal koliku,tak sme natahovali kazde 2 hod.,potom 3.Vraj pomaha,ked dietatko zaspava,masaz brady palcom,ono zacne zase tahat alebo masaz palcom do licka.Ked mi Chris zaspal pri kojeni,tak som mu pichala prstom kruzivo do brady a licka.A papkal dalej. 😉

dagsty
13. aug 2007

Sevas dievčatá. Ja som už zabudla na kojenie a veci s tým súvisiace... Jediné + boli kozy o číslo väčšie...ha.ha.ha 😲
Marhar, fotky mi prišli na azet, na postke ani stopa. Maličky je rozkošný 😵 , no večerné a nočné kojenie ti vôbec nezávidím. To musíš byť ráno jak po bare, čo???? 🙂
Počuj možno sa dnes večer zastavím - peniažky pre Zuzku... 😉 . Mohla by som ich zaniesť k Zuzke, ale využijem to, a prídem pozrieť fešáčika. Môžem??? Nemáte nič na pláne s manželom /vtip/ 😉
Lenka78 koľko má presne Chris rokov, lebo ja som volala minulý týždeň lekárke, že kedy mám prísť s Rebekou na očkovanie a povedala, že presne /+ - 1deň/ mesiac pred dovršením tretieho roka.
Sevas.
JA ani nekojím, aj deti mi dnes dobre spali a cítim sa jak po bare. Lebo som musela dopozerať v noci film na jednotke /Zákon a poriadok - ale bola super časť/, a potom od polovice film na markíze.../Základný.../ A potom sa sťažujem, že som unavená...Hi.hi.hi
Tak zatím pa, idem čakať opatrovateľku s mojou bambuľkou. Včera na odpuste celý deň nosila pod pazuchou malého psíka, a ujo jej chcel urobiť radosť , tak pustil aj veľkého psa, ktorý jej olizoval celú tvár a Rebeka ho krmila s chrumkami štýlom polovicu Rebeka - polovicu pes a tak ďalej. Marhar vieš si ma predstaviť .
Odkaz pre ostatné dievčatá /stráááááááááááááášne sa bojím psov, aj malých 😖 /
Tak sevasko 🙂

lenka78
autor
13. aug 2007

Chris mal byt zaockovany niekedy v juli,3 roky mal 2.8.

dagsty
13. aug 2007

Tak to dodatočne prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky malému drobcovi. Cmuk, cmuk, cmuk, cmuk, cmuk 🙂

lenka78
autor
13. aug 2007

dik 😉

dagsty
13. aug 2007

Teraz som si pozrela lenka78 tvoj album. No malý je zlatý - pripadá mi taký malý intelektuál 😉 /bodaj by som mala pravdu, že/ A tie torty - Panebože, takú mám teraz chuť, že neviem či si neskočím kúpiť pod blok do cukrárne jeden, dva ...zákusečky... 🙂

lenka78
autor
13. aug 2007

marhar,chcela by som vediet,ako prebiehal Tvoj porod,ci sa nieco zmenilo v nemocnici po 3 rokoch alebo nie.Mna sestricka napichala a nechala tak.Nevedela som co so sebou,tak som len kontrakciu pretrpela so zadrzanym dychom a zatatymi zubami a sledovala som sekundovnik a stopovala,kedy pride dalsia kontrakcia,lebo som to mala sledovat.Pred rokom som si vsimla,ze povoluju vstup na izby a predelili izby zo 4-lozkovych predelenych stenou,na dvojlozkove.No asi o fit lopte,sprche,masazi od manzela,porode do vody mozeme len snivat.
Az ked som mala dieta,tak som si vsimla,aki su ludia neohladuplni ku kocikarkam.Jednak rozbite chodniky a jednak este ja v ulicke hypermarketu som sa musela odstupit s kocikom panom,lebo nemienili uhnut!Na to som si zaspominala,ked to iste robila kamoska s kocikom pre dvojicky a to uz je vacsia zataz a jednak aj sa velmi nema kam uhnut,ked je kocik taky siroky a je problematicke rychlo vybocit z daneho smeru. 😉

marhar
13. aug 2007

Dadka, kľudne dojdi, dones mi prosím aj ten opasok...hm?diky, diky

marhar
13. aug 2007

No vidím, že ste ani jedna nemali moje problémy, tak si nejako hádam poradíme...
lenka78 - ja som mala pri pôrode manžela. Sestričky+dokina boli zlaté..... ale ja som musela non-stop ležať, lebo pôrod mi vyvolávali - som 8 dní prenášala... takže mi primár prepichol vodu a potom infúzka, potom 2 hod. pauza - to mi doniesli aj fit loptu a potom zasa infúzka.... mne by sa rodilo lepšie, keby som mohla chodiť a tak..... keď som potrebovala na wc, tak to bolo pre mňa vykúpenie, tých pár minút v stoji - aj keď to boli tiež príšerné bolesti, lepšie som sa cítila.....
A inak - každé jedno vyšetrenie ma hrozne bolelo.... každé.... otras!!!!
Takže neviem, či sa niečo zmenilo, v sprche som nebola ani raz - ale neviem, ako by to bolo, keby niet tých infúzií.... ale asi hodne robilo to, že som mala drahého pri sebe - ja to vrelo doporučujem...!!!!

dagsty
13. aug 2007

Jasné, že ti prinesiem opasoček, ale neviem kedy prídem, lebo miláčik ide k našim, aby som sa mohla v pohodičke učiť. 😉 Nevadíííííí????? 🙂

marhar
13. aug 2007

Zlatko, je mi jedno, kedy dojdeš....čakáme ťa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dagsty
13. aug 2007

Joj marhar, dnes som to už nestíhala, lebo Peter prišiel okolo deviatej, tak to ty akurát kupkaš malého, tak som nechcela otravovať... 😉
Neboj do nedele ti všetko doručím 🙂
No teraz som sa splakala :Deti išli spať a samoška pred spaním sa pomodliť. Tak som s nimi sedela a deti sa modlili. Keď skončili Nikolas vraví: Bože nech mamka urobí štátnice a vytiahne 13 otázku /predtým som mu vravela, že chcem vytiahnuť 13 - tku/, no a Rebeka sa otočila ku krížiku a hovori: Ježiško,urob mamke štátnice, prosíííím... 🙂 Aj som sa smiala , aj ma to dojalo, no mala som dosť... A ešte si viete predstaviť tým detským hláskom typu pjosíííímmm. 🙂
No tak môj večerný program som vám opísala, skoro dopodrobna. 🙂
A vy už všetky spinkáte???? 😉

marhar
14. aug 2007

No ja oči..... joj, strašne chutné detičky!!!

Dadka - peniažky odnes Zuzke prosím do roboty, lebo ja s ňou cez týždeň nebudem a ona to určite už potrebuje zaplatiť a teraz má zvýšené výdavky, však vieš.... inak Zd. asi po veci skoči okolo 4-5tej, môže???? Ale ty malého kľudne dojdi pozrieť kedykoľvek!!! A krst máme v sobotu, nie v nedeľu!!!!

Začala som malého prikladať častejšie, no on sa tvári, že mama má pol hodinku pauzu a zasa papáme... tak neviem, či je to dobré, či čo....... 😨

anouchka
14. aug 2007

Ahoj Marhar. Moj drobec bol taktiez lenivy pit mliecko.Ked som ho zacala stracat,tak som zacala odsavat.Pil mlieko cez flasu ,odsate,14 mesiacov.Je pravda ze priberal.Myslim ,ze nic nepokazis tym,ze ho prilozis castejsie.Podla toho ako si ziada.

luciask
14. aug 2007

Ahoj anouchka, no teda ty si presedlala sem? Dobehni obcas na chat nech dobehneme zameskane.Asi vies kto som nie?

marhar
15. aug 2007

Anouchka - od včera mám požičanú odsávačku, tak uvidíme, čo s tým. No včera som si skúsila niečo odsať a pravdu povediac, veľmi to nešlo... pritom som odsávala z plného prsníka..... mlieko tam isto bolo, lebo pri každej skúške kojenia mi vypije 25-30 - zo spaním za 20 min. doma kojím aj hodinu...so spaním...samozrejme.... no napriek tomu som nič nevytiahla....tak neviem.
Ale aspoň v noci pekne spinkáme, tak si trochu oddýchnem. dnes zaspal okolo 22.30 a zobudil sa o druhej, napapal a hneď zaspal, potom o 4tej a ten istý scénar - no mala som v noci pocit, že pekne saje...tak dúfam, že sa riadne napapal, lebo potom o 6tej mi sal asi 15min a spinká mi doteraz....ale čakám, každú chvíľku sa zobudí s vlčím hladom, tak som zvedavá, ako bude piť.

Dagsty - navrhujem naše súkromné debaty dávať do IP, aby sme ostatné kočky neotravovali...ok? 😵

dagsty
15. aug 2007

No to je jasné!!!! 😉
Počuj s tou odsávačkou aj ja som mala problémy na začiatku, ale potom, keď som sa naučila s ňou pracovať, tak to išlo jedna radosť. Keď si odsaješ mliečko a dáš do mrazáku, Tak potom ho treba vybrať trochu skôr, aby sa rozmrazilo samo, a zohrievať iba raz /to mi povedala doktorka pri Rebeke/. 🙂
Neboj maličký ti bude pekne priberať... 😉
Tak sa majte ...
Ešte sa ozvem.
🙂

lenka78
autor
15. aug 2007

Ahojte,pocula som,ze elektr.odsavacky su super.Tak drzim palce!

anouchka
15. aug 2007

Mala som elektricku odsavacku.Bola super.Malo to svoje vyhody aj nevyhody.Pokusaj sa kojit aj nadalej.Ak chces,poznam aj laktacnu poradkynu,moze pomoct.Len to nevzdavaj a prikladaj aj kazdu hodinu ak to drobec chce.Postupne to pojde.To je tym,ze v HE porodnici si vobec nedaju zalezat,aby to zenu naucili.

lenka78
autor
15. aug 2007

olina01,kde si?pridala som zopar fotiek z dnesneho stretka 😉

lenka78
autor
15. aug 2007

Ja som mala len taku rucnu odsavacku a ta je ...No na nedonoseneckom mali super,za par min.mi odsala.A vraj aj tie domace su super!No kedze som mala papkaca a mlieko sa mi upravilo,tak som ani neodsavala.A na tahanie nebol lenivy.
lucia,kde si? 😎

dagsty
16. aug 2007

Ahojte dievčatá, prečo debatky tak viaznu??????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Ja mám super skúsenosti z pôrodnice, čo sa týka kojenia. Sestričky mi chodievali masírovať prsia /a to som ich nežiadala/, keďže Rebeka malá silnú žltačku, tak neustále spala a nechcela jesť, tak ma potom zavolala detská lekárka a pri nej som kojila malú cca 30 minút a ona mi popri tom masírovala prsník. Hmmmmmmmmmm , bolo to super...ha.ha.ha. 😉 😉 😉
lenka78 boli ste v cirkuse??? Aký bol??? 😲
Ja som bola minule s Rebekou a bol to pre ňu ohromný zážitok 🙂 🙂
Tak sa majte pekne, ešte sa ozvem... 🙂 🙂

olina01
16. aug 2007

Ahojte dievčata?tak sa mi vidi že sa pekne miname,čo? 🙂

lenka som tu ,len som už včera nemala čas,ja možem dačo napisat len ked mala spi cez obed,alebo neskoro v noci.Včera sa mi už velmi nechcelo,tak som si len pozerala čo nove.videla som fotky,sranda vidiet tych našich zbojnikov tak pekne spolu.Len si mohla povedat ,že zavadziam.. 🙂
tak som zvedava ,či sa niekto ukaže,čakam... 😀

lenka78
autor
16. aug 2007

Ahojte,mam 1. zo 4 zubov von!!!Som opuchnuta,no neva.O tyzden zase.
dagsty,v cirkuse sme neboli,lebo by Chris nevydrzal,no boli sme iba mrknut zvieratka.
olina01,mrzi ma,ze si sla domou sama,no potrebovala som vybavit to opatrovanie.Lekar ma zobral po hod.a pol,tak som dlho cakala,tahal a sil asi hodinu,takze to by bolo dlho.No dakujem,ze si taka uzasna a chcela si postrazit Chrisa.Aspon bol s babkou a uzili si to este s Hankou a v bazene.Uz sa "tesim" na dalsie tahanie.
Baby,poradte mi,mam dat Chrisa do skolky v septembri?Do 22.9.,aby sa este trosku pohral s detmi.On si teraz mysli,ze v skolke iba biju!Dajte radu!

dagsty
17. aug 2007

Čaute baby, ako sa máme????Prečo si myslíš lenka78, že by Chris nevydržal??? Určite by ho to tak zaujalo, že dovidenia. Ja som bola, resp. manžel bol s Rebekou aj Nikolasom aj v kine na Shreka 3 a malá to vydržala . Manžel vravel, že ani necekla. Potom síce tri dni revala, že chce ísť do kina...
Lenka78 ja na tvojom mieste by som určite dala malého do škôlky. Nech si zvyká na kolektív, určite mu to len prospeje. 🙂
Moja Rebeka, či v škôlke , či na pieskovisku, bije všetko čo príde pod ruku. Je to taká malá bitkárka ☹
Takže až moja bambuľa nastúpi do škôlky, až vtedy môžu mamičky debatovať , či dať dieťa do škôlky, lebo sa tam bije...ach jaj. Som riadne zvedavá, ako to moje dievčatko zvládne v škôlke. A ako to zvládnu učiteľky...ha.ha.ha .
Už sa jedna učiteľka MŠ /Rebeka chodí na 3 hodinky s opatrovateľkou do MŠ/vyjadrila, že ešte jedno také dieťa v skupine ako je Rebeka, tak si to môže rovno hodiť... 🙂 Ale veď mi im ukážeme... 🙂
Rebeku dávam do škôlky v marci.Narodeniny má štvrtého marca . Takže mám ešte čas na prevýchovu. 😵 😵
Tak sa zatiaľ majte ... 😉 😉 😉

olina01
17. aug 2007

Ahojte dievčata,čo mate nove? Vidim ,že idem asi neskoro čo Dagsty? Nikdy to nestiham .Ako to ,že ste take šikovne? 😀 😀 😀 😀 😀
Lenka zabudla som :ked budeš fit ,nešla by si s Chrisom na Gaštanku do centra? Chcela by som skusit čo na to mala,4i sa jej bude pačit.A možeš zavolat aj kamošku ,či by nechcela.

Baby nechce niekto škrečka? darujem 😀 😀 😀
Myslim to važne,mame mlade tak či dakto nema zaujem. 🙂 🙂 🙂

dagsty
17. aug 2007

Ahoj olina01, no keby to bolo na mojich deťoch tak by sme už škrečka dávno mali doma. 🙂 No ale ja???? Neviem ako by som to prežila 😖 So škrečkom je veľa roboty, ???Smrdí??? Môžem ho nechať doma aj celý deň??? A to tak lozí pobyte, či čo???? Ja by som sa pre deti obetovala, ale neviem, čo by na to povedal manželík 😕 😕
olina01, ako to stíham? Vstávame ráno o siedmej a urobím raňajky a pokiaľ deti jedia, tak ja zapínam počítač a ide sa... 😅
Potom ide na počko Nikolas a tak sa striedame...
u nás je počítač zapnutý "skoro" celý deň. No ale máme aj také dni, keď si ho vôbec nepustíme a to je hlavne vtedy ak Nikolasovi zakážem počítač - tak ho nechcem zbytočne provokovať... 😉
Ako sa máme??? Super... nuda, nuda, nuda... a vy? Čo porábate celé dni?? 😅
Tak zatííííím pa.pa.pa.pa.pa. 😉

olina01
17. aug 2007

dagsty pre škrečka potrebuješ bud akvarko , alebo klietku ,piliny a jedlo. 🙂 Určite by som ho nenechala behat volne ,to by si mala o zabavu postarane.A to s tym stihanim ber skor ako žart.Ja vstavam tiež o 7 rano , ale kym sa mala naraňajkuje to trva.Počitač mame občas zapnuty ,ked pozera rozpravku,alebo nejaku hudbu. Inač ona sa chce hratˇso mnou ,kedˇže nema surodenca,takže mam o zabavu postarané. 😀
Ked cez obed spi ,tak chodim na koníka..ked sa da.Poobede chodime vonku, takže mam program ktory sa opakuje ...Občas je nejaka zmena.A pomedzi robim domace prace. 🙂 Tak sa asi budeme musiet dohodnut ,aby sme sa stetli 🙂 ,lebo ked sa ohlasim ,tak som tu stale sama. 😀

lenka78
autor
18. aug 2007

Ahojte,dufam,ze sa mate lepsie ako ja.Som spuchnuta a ubolena az jaj.Vcera sme boli von,asi ma prefukalo,tak som si zazila.Tesim sa na dalsiu bezsennu noc.
Mame dnes krsnu na navsteve,tak sa vytesujeme,no ja poctivo mlcim.Boli to az des! ☹ 😢