Mamičky Humenné a okolie

lenka78
6. júl 2006

Ahojte,pátram po mamičkách na MD s deťmi predškôlkarského veku z Humenného a okolia.Ako trávia čas v našom mestečku?Je u nás ešte niečo iné ako Daisy a ich 3 hojdačky?Aké máte skúsenosti s materským centrom v bielom dome?Kam pôjdete s deťmi tento víkend?Čo ste vymysleli?

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara2
12. jan 2009

Ahoj Andrii,ja som tu 😀

sara2
12. jan 2009

Bola som poobede na jazdu a potom som šla so Sárkou do mesta.Keby ste videli ako vyvádzala.Som sa riadne za ňu hambila.Potvorka jedna. ☹

Mirri,halušky boli jedna radosť.Sárka mi pomáhala.Chutili suprovo.Ja som už niečo podobné robila akurát sa nato nedávala omáčka.

Andrii,to je fakt tak,že môžeš oslepnúť?

Oriel,ako Lilka?A ráno bola Anička,že sa rozbehla bosá 😉 ?

tamarka_na
12. jan 2009

Ahojte 😉
Andrii...ja som si to nepamätala,len v tom tvojom malom profile pisalo,že Simonka má presne 9 rokov!Tak to píše dnes aj Nikolaskovi,preto som sa najprv len opýtala,lebo som nevedela,že to tu takto píšu 🙂 Takže ma nemáš začo chváliť 🙂 inak by som to nevedela...

Sara...ja som tiež chcela dať Alexa do sanatória a ešte stále o tom uvažujem.No tiež ma napadlo,či by tam nebol častejšie chorý,keď ich tam síce aj liečia,ale zároveň tam chodia aj detičky s antibiotikami.Takže asi by som kvôli tej saune škôlku nemenila,keď si zvykla a sauna je aj na tom kupku... 🙂

emita
12. jan 2009

ahojte. my sme dnes boli na očkovaní. bolo to hrozné. keď som ho začala vyzliekať spustil hrozny rev-asi má traumu z kardiologie a reval až kým sme neodišli z ordinácie. a zaočkovali ho už aj proti pneumokokom. vraj je to od nového roka povinné a má sa očkovať spolu s treťou hexavakcínou. tak to je pre mňa novinka... no ale máme to za sebou tak dúfajme že nebudú komlikácie

oriel
12. jan 2009

ahojky.... Sari,uplne si to odhadla...... no robila rano Anicka 😀 😀 😀 😀 Ale aj poobede Drahusa vravela,ze Lilka uplne v pohode... ze vobec neplakala,ani ked som po nu prisla,tak domov nechcela ist... a doma sa ma v kuse pyta,ci uz je rano?... 🙂 🙂 🙂 Tak uvidime zajtra... len sa obavam tej choroby... doktorka na mna hned vo dverach... ,,ty si ju dala teraz do skolky?,, ...,. hm,uvidime,ked je teraz take obdobie... ide chripka... 🙂 🙂 🙂 🙂 No uvidime.... viem,ze bude urcite chora... no myslim,ze tym mus iprejst... 🙂 🙂 Sari,ja by som na tvojom mieste skolku nemenila,no je to fakt na tebe... 😉 😉 V skolke maju novho chlapceka... taky stary ako Lilka... je zlaty.... 🙂 🙂 🙂

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inna7
12. jan 2009

ahojte..
...ja som dnes odskočila do zemplínu v MI...som malej nakúpila krásne vecičky z reserved...bodynká po 125,- a tak...samé zľavy...sa teším že som aspoň raz vystihla niečo za dobrú cenu... 😀

fiha, andrii, tak to si musíš dávať pozor...nie? ja by som mala nosiť okuliare, ale sú odložené v skrini...manžel povedal že v nich vyzerám strašne... 😠

douglas
12. jan 2009

ahojte kocky.je tu niekto? ako sa mate? andrii, byvame na snp ulici, ale obzerala som minule Tvoje fotky, no a z videnia Ta nespoznavam 😒 prajem pekny vecer vam vsetkym

andrii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emita
12. jan 2009

čo papajúúpapali vaše detičky na večeru? nám Šimonko už niekoľko dní nechce papať kašu na večeru. ale chlebík spapá. lenže chlebík mu dávam aj doobedu(alebo jogurt), poobede ovocie...

emita
12. jan 2009

andrii a nebojíš sa? neuvažovala si že prestaneš kojiť?

oriel
12. jan 2009

joj,s tymi ocami mam problemi aj ja.... tiez musim nosit okuliare... najskor asi rok som vobec nenosila,no potom ma casto bolela hlava a zistila som,ze to je z oci,sla som na ocne.... a..... dost sa mi zhorsil zrak... no tiez mam pocit,ze mi okuliare nepristanu a to som ich uz vystriedala dost.... teraz nosim uz asi 4 roky sosovky.... bez nich by som uz asi ani nevidela.... a ked tak na meter... 🙂 🙂 🙂 Inna,super,ze si v Mi nakupila.... maju vypredaje aj na dospelacke veci?je z coho vybrat? 🙂 🙂 🙂 🙂

oriel
12. jan 2009

bnbnngnmmmhnmnhnnhhhcjsjjsu3vhjhjvhvn l nhnmhmhmhhhhjjhjhjha;jsh;;s;h;dj;;z;

oriel
12. jan 2009

akoze uplne v pohode 😀 😀 😀 😀 😀 Lilka vam napisala prispevok 😀 😀 😀 😀 😀

emita
12. jan 2009

že aj my jej 😉 😀

tamarka_na
12. jan 2009

Emi...ja si myslím,že malý vie najlepšie,čo mu chutí...aj moji majú veľmi radi chlebík a najnovšie im zmixujem kadejaké prísady a urobím im pomazánku...to ma inšpirovali v nemocnici 😀 ...tam vždy vyzerali tie pomazánky veľmi chutne.Či tvaroh,syrečky alebo šunku,pridám trochu mlieka a keby si videla,jak pašu 😀
Nellka napríklad nikdy kaše nechcela,aj teraz,keď urobím krupicu,tak ju len ovonia a už ju napína a ja by som najradšej len Sunarky na večeru(samozrejme,že si ich nekupujem 🙂 )ale zbožňujem tie kašičky 😉

Andrii...to ťa vôbec ani nebolela hlava alebo oči?Ja som u očného bola asi raz,ešte na základnej,aj to mi len spadla nejaká smietka do oka 😎 ...ale inak nemám problémy so zrakom...aspoň dúfam 🙂

Spinkáte už?Moji spia už od ôsmej,tak sa asi pridám 🙂 Tak vám prajem dobrú nocku...papa 😔

robodracica
13. jan 2009

Oriel. My máme skoro rovnako narodené dcérky. Teraz od začiatku zimy v kočíku ešte nesedela, lebo do mesta chodím teraz autom, ale kočíka sa do jej 3 rokov určite zbavovať nebudem. Bývame na sidl. pod Sokolejom a peši tam a späť to určite dovtedy nezvládne. Ja už mám len golfky Moon Kiss, a tie veľa miesta nezaberú, a pre dieťa sú parádne priestorné. 😉

emita
13. jan 2009

kaše sú veľmi pohodlné 🙂 no ale čo už... myslíte že už by som mohla pomaly zavádzať tvaroh?

Šimonko je veľmi uplakaný-aj v noci poplakoval. asi ho bolia nožičky ale teplotu našťastie nemá 😝 b

emita
13. jan 2009

to b na konci je od neho 🙂

oriel
13. jan 2009

Emi.... Lilka v Simonkovom veku uz tvaroh normalne papala..... 🙂 🙂 Neviem,mozno ma niekto odsudzuje,no ja som zas taka,ze sa vobec neriadim podla knih.... Lilka je uplne vsetko,a aj predtym to tak bolo.... 😉 😉 Pamatam,ze ked nemala este ani rok a kamaratka videla,ako papa mandarinky a uz aj nemapatam co..... tak sa len zhrozila.... ,ze ona by nedavala,ze alergie a tak..... no mozem poklopkat.... 🙂 🙂 🙂 Neviem,asi kazda mamicka musi vediet,co je pre dietatko dobre....

inna7
13. jan 2009

ahojte žabky... 🙂 ako sa máte??

ja som práve uložila malú a utekám niečo variť../tie špenát.halušky a masko nejaké k tomu/....lebo mi príde návšteva tak nebudem stíhať.. 😕

maličká spala do 6.30h...achjaj...a nakojila som ju prvykrát až ráno.... 😎 😎 😎

Oriel máš pravdu každa mamička to vycíti..čo je najlepšie pre jej dieťatko....ja som dávala po trošičku ttiež...a kočík sme používali tiež do tých 3ročkov...hlavne na dlhšie trasy...

emita
13. jan 2009

tak už máme aj teplotu 😖

oriel
13. jan 2009

INNA,BLAHOZELAM,TAKZ METODA ASI ZABRALA.... VSAK..... urcite si stastna a spokojna.... 🙂 🙂 Sarko to bude mat potom aj ovela lahsie v skolke.... len si lahne a kludn zaspinka.... 🙂 🙂 🙂 Joj,Emi... a kolko ma Simonko teplotku? To z ockovania? Alebo nanho nieco lezie.... dufam ze nie..... 🙂 🙂 🙂 🙂 A ostatne,kde steeeee 🙂 🙂 🙂 mirri,Lianka je uz v skolke na cely dnik? Ako? Vsetko o.k? 🙂 🙂 🙂 🙂

emita
13. jan 2009

zrejme je to z očkovania. doteraz sme problémy nemali ale predsa-sú to dva naraz... neviem kto to schválil 😠 musím sa mu vkuse venovať lebo je nervózny tak dúfam že ešte budem poobede schopná učiť sa 🙄

dnes je krásny deň, že? asi ste vonku 😉

inna-super 🙂 🙂 🙂

inna7
13. jan 2009

Oriel dikes...to áno...som šťastná...ako blcha... 😀 😀 😀 Lukino mi nič nespal do 1.5roka, ale našťastie ho v škôlke musia budiť... 😀

Emi...u nás tú injekciu proti pneumokokom rozdelili do troch dávok...presne kvôli zlým reakciám...niektoré detičky vrat z toho boli aj hospotalizované...teraz sme boli na druhú dávku a na tretiu máme ísť v marci...
daj malému nejaký sirupček proti bolesti...a zároveň aj od teplotky...určite mu pomôže... 🙂

inna7
13. jan 2009

no ináč už som si myslela že mi hrabe...všetky ingrediencie pripravené a špenátu nikde... 😅 ale som ho predtým zabalila do iného sáčka...našťatie..som ok 😀 🙂 🙂 🙂 mäsko sa mi akurát dusí a tie špenát rozmrazuje...

Emi, Oriel čo varite???

mirrinka
13. jan 2009

ahoooooojte humenčanky 😉
my sme dnes doma,sa nám nehcelo vstávať do škôlky,lebo včera sme tak trošku "žúrovali" 😀
oriel,Lianka ešte nechodí na celý deň,ale zvykla si super,už ani náznak strachu,žiadna slzička,len úsmev na tvári a uteká k učiteľke 😀 sa teším na štvrtok,lebo pôjde do tej sauny,tak som zvedavá na jej reakciu...

konečne mám už voľno,už mám poupratované,navarené ( zapekané cestoviny s brokolicou,kur.mäskom,paradajkou,kukuričkou - proste všetkým čo chladnička dala 😀 )

emi,mne sa od teplotky osvedčil Nurofen sirup,a na horúčku nezaberá nič iné len Panadol čípky....

bobooo
13. jan 2009

ahojte baby...vie mi niektorá poradiť ako zhodiť efektívne tie nadbytočné kilá? 😖 je to katastrófa.....hlavne to brucho...

emita
13. jan 2009

ahoj bobooo, vyššie o tom bolo dosť popísane-o chudnutí skús pohľadať pár dní dozadu 😉 aké krásne bábätká 😵 😵 😵 budeš k nám chodiť? budeme radi 😉

ja dávam paralen, dostal čípok, pospinkal si a už je lepšie. ale teplotu má stále len neviem akú-on nechce merať-ani v zadočku ani pod pazuškou tak počkám kým uplynie 6 hod. od čípku(lebo skôr aj tak nemôžem dať) a potom pomerám.

a čo som varila? ani sa nepýtajte-lečo 😀 nechcela som zase stráviť čas kým spí v kuchyni-radšej som sa učila. Šimonko má navarené odvčera-našťastie. no tak sa ideme hrať a čakať ocinka 🙂