Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

siwike24
20. máj 2008

Sobotu ideme na oslavu Claudika ma 2 roky,budeme zurovat,ecepecket,xi xi

pipinka82
20. máj 2008

nooo tak super pozdrav potom 🙂

siwike24
20. máj 2008

Kaslat nanu,tu su same ulancanky inac, 😀 😀 😀 😀

pipinka82
20. máj 2008

no aj malu som videla však potom si to prečítaj na pokeci 🙂 ja viem napr:Weroni 😎

už si kupila tú babiku malej

siwike24
20. máj 2008

uz sa stalo,xi xi xi,nooooo weroni,snilko,barunka 😀 😀 😀

Este nie,ale vo stvrtok ideme kupit s mucinom,ale este uvidime co kupime.

pipinka82
20. máj 2008

aha však ona sa poteší všetkému čo sa týka hračiek nie???? A čo robí čertík Simi??

siwike24
20. máj 2008

No vipozerala som jej stolik zo stolickou tam sa moze malovat,z dracika,take este nema,xi xi xi.,a este nejake oblecenie a sladkosti.

simonko tu uz vsetko rozobera xi xi xi

pipinka82
20. máj 2008

to si viem predstavit hračky sú všade že?????

siwike24
20. máj 2008

este nie,xi xi .No idem mu dat papat,zatial pa .Dojdem sem okolo 20-40 ked simi zaspi,oka?

pipinka82
20. máj 2008

no jovan ak ma pusti k počitači Miro budem tu xixixi paaaa

siwike24
20. máj 2008

no hej kto je uvas sefom ty alebo on,hm?srandujem pa

siwike24
20. máj 2008

pipo kde si?

weroni
20. máj 2008

siwike: ja by som hrozne nechcela rodit cisarskym - neviem ale proste sa toho akosi bojim a dufam ze to nebudem musiet nikdy zazit - dufam ze ta vana mi vyjde 🙂

siwike24
20. máj 2008

Weroni to je jak normalna operacia,ja som sa nebala moc,uz ma pretim 2 rezali a dalo sa to vidrzat.Urcite druhe budem tiez cisarskym rodit,ja si ho neviem vinachvalit.nemala som ziadne bolesti zobudila som sa a uz som mala babetko.Troska to bolelo ale dasa to vidrzat v pohode.Najhorsie z celeho bolo prvi krat sa posadit,ale ja sa musim pochvalit bola som dost statocna.V pondlok som o 22-35h porodila a uz v utorok o 07-00 som prvikrat vstala z postele,lebo sestricka ma obliekala a nahodou mi vitiahla cievku a akurat som potrebovala na zachod,doniesla mi serbel alebo ako sa to vola ale ja som dotoho nevedela pisat tak som vstala a pomocou sestricky som odisla na zachod.A aj Havranek bol kumne suprovy,pred kazdou vizitou ma dosiel osobne pozriet sam,dole klobuk prednim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,hocikde ho stetnem tak ma vzdy oslovy mojim menom,dobru pamat ma.Kamoska mu ties dala do vacku ale nebola snim vobec spokojna.Takze tak 😀 😀

weroni
20. máj 2008

siwike ja viem ze mnohe zeny si tochvalia - aj jedna pani ktorej som ucila deti mala vsetky tri cisarskym ale ja neviem, velmi dufam ze mi vyjde prirodzeny porod 🙂

ella1
21. máj 2008

weroni-neboj,vyjde......
ja som tiež mala ísť cisárskym,ale veľmi som nechcela.....ja som chcela aspoň raz zažiť prirodzene,že aké to je.....podľa mňa cisársky,to nie je ono(jasné,že ked sa nedá,tak sa nedá)
ale našťastie som išla normálne a som rada,že viem ,aké to je.........

siwike24
21. máj 2008

Weroni ja som chcela cisarsky ale potom som aj musela mat cisarsky lebo nastaly komplikacie.Mala som tehotensku cukrouku a aj visoky tlak,a diabetologicka mi aj doporucila cisarsky koly malemu,hovorila aj ona ze bude velky.Takze tak.A drzim ti palce aby ti visiel prirodzeny porod 😀 😀 A druhe urcite chcem mat cisarskym. 😀 😀

Ozaj baby ked som mala pri prvom tehotenstve cukrouku,budem met aj pri druhom?A aj tlak?Ja sa vtomto neviznam,hm?neviete my povedat?

Ella1 ozaj ty si teraz tehotna alebo sa my to iba mary? 🙂 🙂

ella1
21. máj 2008

ja?tehotná?
nestraš! 😀 nie som,prečo?
si ma niekde videla?tak to som potom nemohla byť ja,lebo ja mám 42 kíl aj s topánkami 😀

barunka
autor
21. máj 2008

no kočky, tak ja by som cisárskym nešla ani za svet. Asi preto som tak rýchlo aj Simi porodila, lebo mi hrozil cisárak kvôli úzkej panve a simonkiným rozmerom. Ale ako to lekár vyriekol, do piatich minút som ju zo seba dostala... Celé to trvalo tri hodky 😀 (myslím ten pôrod)

siwike24
21. máj 2008

Ella1 neviem preco som si to myslela,sorry,nechcela somta urazit. 😀

Barunka ajoj ja som musela uz potom ten cisarsky a aj som bola rada ze my ho spravily.Ja som bola otvorena na 5 prstou a nic som necitila a ani ziadne bolesti som nemala.

maminecka26
21. máj 2008

Barunka mas uplnu pravdu.... ked sa zamyslim, ani ja by som nechcela ist cisarskym. Hoci ked som bola na porodnej sale a mala som ukrutne bolesti pri kontrakciach, nevedela som stat, len som zvracala uz od zlcnika kricala som sestrickam ze chcem cisarsky, ale ked prisiel Havranek, povedal s usmevom, ze to zvladnem aj bez toho, tak som sa s tym musela zmierit. A poviem pravdu, som rada ze som rodila prirodzenou cestou,aspon som malinkeho mala pri sebe uz vecer. Aj ku mne sa choval Havranek super, nemozem sa stazovat, neustale ma chodil kontrolovat aj pred porodom aj potom, mali sme super vztah ako lekar a pacientka.... neustale sa vypytoval na maleho. Jednoducho taky aky je sympos, je aj perfektny lekar.
Keby som mala rodit este raz a on by este bol v GA nemocnici urcite by som si vybrala jeho.

ella1
21. máj 2008

neurazila som sa.... 🙂
v pohode......

no mne tie6 chceli cisarsky,lebo podla nich som bola chudá a aj ked veronika mala len 2,60 kg,tak si mysleli,že bude problém....ale za 5 min. bolo po všetkom....

tých 5 min. rátam len to,že som asi 3x potlačila a bolo....
ale celkovo som tam prišla o nejakej siedmej a narodila sa 22:40 takže nejaké 3 a pol hodinky........

siwike24
21. máj 2008

Maminecka26 vsak on aj tam je .

Ella1 tak to si mala potom dobre,rychli porod, 😀 😀

Danona zijes? 😀 😀

barunka
autor
21. máj 2008

ella, tak vidíš, ja som mala pri pôrode 56 kíl a simi mala 3620 a porodila som ju tiež... na druhé zatlačenie. sakum prask som rodila tri hodiny, vrátane hádania sa na príjme so ženskou, čo ma posielala domov, že nerodím, lebo sa nezvýjam bolesťou. (vtedy zasiahol môj otec 😀 😀 ) ja som prišla o piatej a o ôsmej som mala simi 🙂

weroni
21. máj 2008

barunka kiezby som aj ja mala taky porod 😀

siwike24
21. máj 2008

Weroni nemusis sa nicoho bat.

ella1
22. máj 2008

no,našťastie,nechcela by som sa trápiť dlho....
inak keby som v ten deň nešla k dokimu tak asi porodím doma ani o tom neviem 😅
žiadne bolesti,nič.....ešte aj v nemocke sa čudovali,že nič necítim ked bola kontrakcia.....
ale myslím,že mi pichli nejakú vyvolávačku alebo nejaký urýchľovač....neviem,mala som 20 tak som sa bála spýtať čo to je 😀
ozaj,tu v ga,ked zašívajú,tak stehy vypadnú samé alebo majú ešte také,čo sa musia vyberať?

barunka
autor
22. máj 2008

ella, tak to sme mali podobné pôrody, ja som dva týždne predtým oslávila 21 🙂

weroni, budeš mať, neboj 🙂

kočky u nás sa práve skončil cirkus, neviem dokedy bude simi v "puberte" ale už ma to začína unavovať vymýšľať stále nové sprostosti, aby som ju dostala cez obed aspoň na hodinku do postele...

ella1
22. máj 2008

no,tak to sme mali super....

a musí spať?ani veronika nechcela spávať cez obed,tak som ju nenútila.......

barunka
autor
22. máj 2008

ella, nemusí spať, ja ju tam len dávam ľahnúť, nech je chvíľku vkľude, lebo inak je ako neriadená strela a ja sa nemám čas ani najesť... Postieľku má otvorenú, takže keď chce, môže vyliezť von a hrať sa v izbičke, ale tú hodinku má "nútenú samostatnú činnosť". vtedy mama neexistuje 😀 😀 😀