Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

ella1
15. okt 2008

práveže, aby si sudedia namysleli, že sme na tom tak zle 😀

kostými na karneval majú aj v dráčiku.alebo potom požičovňa, ale to asi nechceš.....
a stromček chceš umelý alebo živý? my sme kedysi kúpili tu v ga a stále je super.
ale určite kúpiš, všade ich budú mať.v hornbachu, baumaxe, kike........v ikei neviem.

barunka
autor
15. okt 2008

stromček ja chcem umelý, chlap živý 😀 😀 nevieme sa dohodnút, takže tipujem že nakoniec skončíme aj so živým aj s umelým 😀 😀

ella1
15. okt 2008

však do nového bytu treba 😀

ella1
15. okt 2008

ozaj, ešte k tomu tortovému obrázku:formu mám okrúhlu a keby náhodou sa veroni páčil jedine obdlžnikový obrázok, dá sa strihať?(ked budem chcieť ten obdlžnikový prispôsobiť tej okrúhlej forme.....)

barunka
autor
15. okt 2008

ella, dá 🙂 aj ja som s tým tak šaškovala. ten čo chcela Simi bol tiež len obdlžnikový, tak som sa síce potrápila, ale nakoniec to aj nejako vyzeralo, som to orezávala, zašľahačkovávala a kadečo iné 🙂

len kam tie stromy dáme, keď v obývke, kuchyni a detskej bude znížený strop, keďže sme pod strechou 😀 😀 😀

ella1
15. okt 2008

barun-ty si ho dala na tortu a tak si orezávala?
ja som si myslela, že to jednoducho odstrihnem nožnicami,dám na tortu a dookola poukladám niečo,zamaskujem.....

budete mať podkrovný byt?no tak niekde do stredu 😀 alebo odrežete špic 😀 alebo vybúrate stechu 😀

barunka
autor
15. okt 2008

ella, no ja som orezala, dala na tortu a zistila, že stále je to veľké, tak som sa s tým potom dosť dlho hrajkala, kým mi to tam neprevísalo. a potom prišiel chlap a spýtal sa ma, či ma ani náhodou nenapadlo to orezať podľa tortovej formy 😀 😀 (dobrovoľne priznávam, nenapadlo - ale priznávam to len preto, lebo chlap to tu nečíta)

áno, podkrovný, ale ten strop bude znížený len minimálne, v spálni vraj vôbec, ale tam máme vlastne balkon, takže neni o čom. v kuchyni, obývačke a v simčinej izbe budú len strešáky. Tak si počas búrky užijem. 😀 😀

barunka
autor
15. okt 2008

inak hanba mi, namiesto toho aby som niečo spravila kým krpec spí, ja si tu sedím za počítačom a surfujem. ale mne sa jednoducho nič nechce 😀 😀

ella1
15. okt 2008

barunka,ešte že som dala ráno prať.to je jediná činnosť, čo som okrem jedenia dnes robila 😀

to bolo dobré s tou formou! 😀 😀 😀 akurát som myslela na to, že by som to mohla tak urobiť.

barunka
autor
15. okt 2008

ella, tak ja som dnes okrem cesty do a zo škôlky so Simi, cestu k sestre pre moju poštu a jedenia nespravila nič. dokonca sa mi ani nechce skúšať, či mi cez noc uschlo prádlo.
akási som lenivá 😀 😀 😀

radšej sa venujem okukávaniu mimibazáru 🙂

ella1
15. okt 2008

no a čo.raz za čas si to môžme dovoliť, no nie?
ja som dala namočiť šošovicu, snád do večera uvarím 😀 ked nie, tak zajtra 😀 a zajtra radšej pc nezapnem, kým nespravím čo mám v pláne, lebo vždy tu stvrdnem na celý deň 😝 😀

lefika
15. okt 2008

barunka, stromcek sme my objednali v quelle minuly rok. mne sa celkom paci, ale ja velke naroky nemam. moj chlap chcel tiez zivy, ale povedala som mu, nech ho teda ide kupit, a kedze on je hrozne lenivy, asi by sme nakoniec nemali ziadny, keby som to nechala nanho 🙄

detsku som ja dnes akurat objednala 😀 😝 neviem, ake mas naroky ty, ale my sme potrebovali to nejak prisposobit nasej minidetskej, do ktorej navyse za cely den ani nezasvieti slnko, a nakoniec som nasla tu: www.mojnabytok.sk

baby, ale sa maaate: ja pracujuci clovek si stale neviem zvyknut a len by som spala a spala. normalne chodim spavat s dietatom o 9, taka som z tej roboty hotova 😅

ella1
15. okt 2008

pozrite, musíte to tým chlapom vysvetliť, že umelý kúpite raz za 20r a je pokoj. kdežto živý,každý rok a navyše aj ničíte prírodu 😉
takže ja som v tomto jednoznačne za umelý 🙂
lefi-ja som práveže po nástupe do práce bola v euforii, že niečo nové, iné....tak som vstávala skoro, postíhala som veľa.......ku koncu,som bežne chodievala neskoro, čo ma to už nebavilo 😝 😀

lefika
15. okt 2008

ella, pre mna to nie je nove, robila som tam aj pred materskou 😉 ale je to aj ulava: az teraz si uvedomujem, ze som to potrebovala, ze mi ta materska uz liezla na mozog...len nie som zvyknuta vstavat pred osmou 😅 😢 a uz vobec nie hned sa obliect a niekde ist...namiesto rannej kavicky s vylozenymi nohami 😢

ella1
15. okt 2008

a ked si predstavíš, že toto budeš robiť až do dôchodku....... 😝

lefika
15. okt 2008

noo, nejak tam vtesnam este jednu matersku 😀 ale urcite ako naschval sa mi narodi nieco, co bude so zeleznou pravidelnostou vstavat o pol siestej rano 😲

ella1
15. okt 2008

aspoň si zvykneš za tie 3 roky a do práce to budeš mať natrénované 😀

lefika
15. okt 2008

inak ze bola sranda dnes rano: chlap ju chystal do skolky a kym sa mu ju podarilo obliect, ona mu 5krat utiekla do postele, ze je este tma, skolka je zavreta...po kom to to dieta ma??? 😅 😀

ella1
15. okt 2008

😀 no naša sa pôvodne chcela budiť pred siedmou, ale som ju naučila podľa seba vyspávať do desiatej.....
a teraz sa nevieme vypratať z postele 😝 večne vstávame medzi 7-7:15 a to chodíme do šale do školy.ale stíhame.kedže ju ráno oblečiem(áno oblečiem 😀 )ide sa umyť,učešem ju,mm jej zatiaľ spraví raňajky a desiatu a idú.ja zostávam doma.urobím si kávu,sedím pred telkou,občas doobedie prespím 😀 ale len občas.ked som veľmi unavená.
v lete sa ešte dá,ale v zime sa nikomu nechce z postele 😝

barunka
autor
15. okt 2008

tak, práve som odpratala chlapa, ktorý prišiel teraz z roboty aj s deckom preč, tak mi nedá sem nenapísať...

lefi, ktorý ste objednávali z toho mojnabytok?? mne sa tam dosť páči aj jedna obývačková zostava, chlap chce odtiaľ biokrb, a plus sa mi tam veľmi páčia aj niektoré skrine do detskej izby, akurát že ma odráza, že je to len ishop a bojím sa objednať, či to nebudú nejaké nekvalitné výrobky...

mimochodom aj quelle katalog tu mám teraz pred sebou a tiež tu očumujem stromček, zelená jedľa, 180cm, cca 900 Sk takže ktovie či to nebude vypelichané...

decko zdrhlo tatkovi, dopísala som... dorazila aj s nutelovým rožkom, tak idem preskúmať škody...

ella1
15. okt 2008

😀 máš ty akčnú dcéru 😀
tak ja predsa varím tú šošovicu...

barunka
autor
15. okt 2008

už dobehol aj tatko... a priniesol mi večeru, len sa akosi pozabudol, že od istého času šunku nejem, nejako mi nevonia a je mi z nej zle... takže večeru si môžem robiť sama.

ella1
15. okt 2008

snaha bola.a prečo neješ šunku?

barunka
autor
15. okt 2008

keď som bola tehu so simi tak mi z nej bolo párkrát nenormálne zle a odvtedy ju nemôžem ani cítiť. dokonca aj v tescu sa tým mäsiarskym pultom vyhýbam, lebo to je strašný smrad... Nechápem prečo, ale je to tak.
Práve som chlapa vyhodila z môjho stola aj stou jeho šunkou...

lefika
15. okt 2008

barunka, tusim presne ten stromcek mame 😉 a je celkom dobry

z mojnabytok som objednavala sektorovu zostavu twingo: paci sa mi tam ta postel vyssia, dole spusta ulozneho priestoru a nad postelou este policovy nastavec: presne to potrebujeme, aby sme nemali hracky dozivotne v obyvacke. a navyse je to dostatocne svetle. inak toto twingo ma aj forro tu v galante, tiez to ale musis objednavat: pri nabytku zalezi viac od vyrobcu, ako od predajcu. ja ale forro bojkotujem, odkedy nas odtial vyhodili, ze tam s kocikom nemame co hladat 😠 takze uhrnne zatial prisli o takmer 100tisic na nabytku, ktory tam maju, ale my sme ho velmi radi kupili inde 😝

ja tu prave pocuvam novu verziu medvedku. ze: medvedku daj labku, pojdeme na stavbu 😀 (prakticka to zena, naco svadba, dom treba stavat!)

barunka
autor
15. okt 2008

lefi, však najprv si nájde jedného, čo jej dom postaví a keď bude dom, nájde aj takého, čo s ňou môže aj na tú svadbu. Schvaľujem, šikovne si to premyslela. 😀 😀 😀

a už vám ten nábytok dorazil? alebo ešte len čakáte? Keď príde, daj potom vedieť aká je to kvalita. Ja do toho forro zo zásady nechodím, lebo nás tam 4 mesiace naťahovali s jednou komodou, že už bude, už bude až som to nevydržala, navrieskala som na nich a zrušila objednávku. Odvtedy som tam nebola.
A keby ma chceli nedajbože vyhodiť s kočíkom, to by si tiež vypočuli. Hulváti.

lefika
15. okt 2008

barun, ved si aj vypoculi 😉 ale dobre vediet, ze aj tak su o nicom, ked budem chciet cakat 4 mesiace, mozem ist aj do aska, ti maju tiez taku povest.
a este ho nemame, len som vcera objednavala, a dodacia doba je 6 tyzdnov. kym to pirde a kym ho poskladame, bude mat deco vianocny darcek 😀 ale nieee, este jej nieco kupime 😉

ella1
15. okt 2008

baby ešte sa spýtam,ked ste objednávali ten obrázok na tortu,ako rýchlo vám prišiel.ja tam teraz čítam, že do 30 dní.ja by som to potrebovala do konca mesiaca. 😅

barunka
autor
15. okt 2008

ella ja som objednávala tu www.matetodoma.sk - poslali mi to za cca 10 dní odkedy som objednala..

lefi, o tom asku som to počula aj ja. Preto sme tam radšej ani nešli, aj keď v ich letáku ma niečo zaujalo. Načo sa tam zbytočne trepať keď je na nich negatívneho viac ako pozitívneho...

a keď si načrtla tie darčeky, tak sa podelte? čo nakupujete?? my máme pre krstniatka zatiaľ, pre jedného tú play doh chobotnicu, pre kočku bubon..

lefika
15. okt 2008

my asi geomag, kuk sem http://www.dracik.sk/prehlad-vyrobcov.aspx?kate...
a rozmyslame nad bicyklom, ale nevieme sa dohodnut na velkosti: ci ten uplne najmensi 12ku alebo 14ku. ten nas krpec ma ledva 90cm, tak podla mna jej bude 14ka este velka 😒