Mamičky z okresu Galanta a okolia môžme sa stretnúť?

barunka
26. jún 2006

Tak začnem aj ja tému... Aj keď si myslím, že z tohto okresu tu veľa ľudí nebude...
Ja som sa teraz nedávno presťahovala do Veľkých Úľan, som na materskej a pomaly mi začína liezť na mozog, že sa tu nemám s kým porozprávať... S niekým asi tak približne v mojom veku...
Je tu niekto z tohto okolia, že by sme sa napríklad aj stretli???

bellasandra
31. aug 2006

Noo nikto :((

barunka
autor
31. aug 2006

bellasandra, mne sa zdá, že sestru sme mohli navštevovať kedykoľvek... ale to bolo pred dvoma rokmi...sú tam nejaké návštevné hodiny, ale pustili nás aj mimo nich...

bellasandra
31. aug 2006

ok, dakujem 😉

snilko7
31. aug 2006

Bellasandra sestričky sú milé pustia návštevy kedykoľve, teda lepšie povedané, ty môžeš ísť k nim von - nie k tebe na izbu, ale na rozdiel od Bratislavy, môžeš si zobrať von aj bábetko, resp. pred dvoma rokmi to tak bolo, ale myslím že sa nič nezmenilo 😉

barunka
autor
1. sep 2006

snilko nekritizuj. mne náhodou nevadilo, že som nemohla vziať von bábetko, ale bolo len dnu za sklom. vonku bol prievan, aspoň neprechladla. a keď som videla kto každý tam chodí...

bellasandra
1. sep 2006

Tak , barunka, to verím...ja som to videla na kramaroch 😕 ..mamicky a babatka vonku na chodbe....no ale ta cistota..a tí ludia 😖

barunka
autor
1. sep 2006

no ja som rodila v ružinove, a tam to funguje tak, že maminky na chodbu von za návštevou a detičky na chodbe dnu za zavretými dverami 🙂 a bolo tam čisto...

inak do GA som sa bála ísť rodiť, hlavne kvôli sestriným (snilko7) skúsenostiam a podľa toho čo som videla a počula. jedna baba, čo rodila približne ako ja, len v GA, my vravela, že celú dobu nekúpali bábetká a oni sa kúpali len v studenej vode, lebo teplá nebola... 😲

bellasandra
1. sep 2006

Jeeej 😕 no neviem, ja som sa teraz dost casto rozpravala so sestrickami z novorodeneckeho a dost sa mi pozdavaju 😉 ale zas je jasne , ze nebudu nadavat na nemocnicu kde robia, ale zevraj je pekne vynovene a tak, noo neviem...ale mam to blizko, peso do nemocnice za 5 min 😀 takze keby ma to chytilo nejak neocakavane..tak tam mozno aj stihnem v poho dobehnut 🙂

dahlia23
23. sep 2006

Inak, pikoška na Galantskú nemocnicu... Pri tej studenej vode ma napadlo, že ekĎ som tam ležala, tak mi sestrička hovorila, že chvíľu predtým mali problémy s kúrením. Takže v zime tam bola naozaj zima.....
Ale zas čo sa týka návštev, tak za mnou boli všetci na izbe, ráno, na obed, večer, to bolo jedno. Pravda je, že počas sviatkou je to možno trošku iné. Ale ležala som na 9. (gynda), nie na 10. (pôrodnica) 🙂 Ale veď personál je ten istý. 🙂

dahlia23
23. sep 2006

Babky, mne reálne hrozí, že po pôrode sa sťahujeme do GA. 😒
Tak dúfam, že to rozchodím. 🙂
Neviete mi poradiť nejaké pekné byty? Najradšej by som pôvodný stav, aby som si ho mohla pretvoriť podľa vlastných predstáv. Ale na Sever ma už nedoženú ani párom divých volov. 😎

sylvasik
23. sep 2006

Ahojte ja som rodila v SA a rodila tam aj jedna mamina z GA čo som síce nechápala prečo nerodila v GA ale mala na to asi svoje dvôvody lebo rodila už druhé bábätko.

bellasandra
24. sep 2006

Dahlia23, noo neprerobene byty vacsinou len Sever 🙂 ,alebo co tak skusit tie nove byty co su pri nemocnici.Teraz sa postavili, mne sa to tam zda pekne.
A v meste ked tak, by som doporucila SNP, alebo Clementisove Sady...tam su pekne byty.
Ale zas na druhej strane, co ti poviem, ja ledva cakam, nech je uz jar, aby som odtialto odisla 😎

danona
24. sep 2006

Neviem či k téme, ale 24.10 mám termín - druhé bábo a chodím k dr. mýtnikovej - aj som chodila a nemala som, ani nemám s ňou žiaden problém, myslím že je vynikajúca... ležala som aj na kramároch, viacerí lekári mi ju tam vychválili... už len čakať čo bude toho 24.10 😕

bellasandra
25. sep 2006

Danona, aj ja som sa rozhodla, ze pôjdem k nej, tak teraz vo stvrtok snou mam dohodnute stretnutie.
Tak som rada, ze ju poznas a si s nou spokojna 🙂
To ma uspokojuje 😎
A inak ja mam termín 30.10.
Ty si priamo z Ga ?

danona
27. sep 2006

ahoj, som priamo z ga a prave som sa vrátila z poradne od mytnikovej..myslím že je ok, no vo štvrtok máva v amb. v nemocnici dosť ludí...takže sa asi aj načakáš. aj ja k nej idem aj zajtra-vo štvrtok - odbery a že ma pošle na oddelenie na monitor. tiež mi poradila EPI, v galante to robí len jedna lekárka-dr.orlická, už som za ňou bola, je príjemná.

lola55
28. sep 2006

Zdravím vsetky,
Ja chodim k dr.Mytnikovej uz skoro 5rokov. Je perfekna a myslim ze s poskyovanim sluzieb "svojim pacientkam" nema v GA okrese konkurenciu. Jej sukromna ambulancia je na spickovej urovni,so vsetkym co treba. Pred rokom ma operovala na cystu-endometrioza, po roku liecnia sa mi podarilo s jednym vajecnikom otehotniet aj vdaka Mytnikovej starostlivosti, ktoru mi venovala pocas celeho roka(operacia,kupele,hormonalne inekcie...). Rodit budem vo februári, no uz teraz je jasne ze to bude u doktorky Mytnikovej, v prerobenej GA nemocnici. Len dufam ze bude tepla voda 😀

snilko7
28. sep 2006

lola55 presne toto je problém, že Mýtniková je milá len k "svojim" pacientkám, lebo ku mne sa správala jako by som ani nebola človekom. Doslova bezcitne, ukázala mi naživo čo to znamená neľudský prístup.

bellasandra
28. sep 2006

Danona, lola55, no bola som dnes, a fakt super prístup -takze som spokojná 🙂
Snilko, môze byt, aj ja som to uz o nej pocula, preto som nad nou neuvazovala,ale potom , som pocula vela dobreho o nej.Neviem posudit aka je k nepacientkam- ku mne bola mila.

lola55
29. sep 2006

snilko - bohuzial myslim ze to nieje len Mytnikova, ale cele nase zdravotnictvo. Pokial nedas niekomu do vacku tak ta necha poriadne vytrapit... U Mytnikovej mi vyhovuje to ze nemusis davat "do vacku" ona si to vyuctuje priamo🙂 Takze nemusis rozmyslat ....dala som dost? alebo malo? Je výhoda aj to ze je svojim pacientkam vzdy na telefone, cize aj ked nema sluzbu v prípade ze ju zavolas pride ta odrodit... Takze nezostava mi nic ine len povedat zasa je to na Slovensku tak, pokial si nezaplatis, nic naviac nez "povinu" starostlivost nedostanes!

barunka
autor
29. sep 2006

lola nesúhlasím. ja som rodila v BA, nemala som nikoho vybaveného. do GA som nechcela ísť pre zlé skúsenosti snilka (je to moja sestra) v BA ružinove ma odrodil doktor, ktorého som videla prvýkrát v živote a bolo to fantastické. nemôžem povedať krivé slovo a vďaka nemu by som bola ochotná porodiť aj celú futbalovú jedenástku s trenerom, maserom, manazerom, náhradníkmi a všetkým čo k tomu patrí.

danona
29. sep 2006

je to asi vec náhody - na ktorú sa radšej nechcem spoliehať, sesternica rodila pred 3 mesiacmi v Ba-petržalka lebo počula že je to tam perfeknté, keď nakoniec dobehla do nemocnice s tým, že asi rodí, sestričky aj službukonajúci lekár si ju vôbec nevšímali, až kým nedorazil jej lekár, pritom jej už bolo veľmi zle, a ten čo slúžil na ňu ani len nepozrel... 😠
ja som bola teraz v ga na tých pásoch - monitor a sestička čo tam ten deň slúžila, to bol tiež horor... mala som sto chutí utiecť... ☹ ale lekárke zase na 100 percent dôverujem...

snilko7
30. sep 2006

ano danona to je presne tak, keď niekto má zaplateného lekára tak v prípade že práve nemá službu všetci ostatní na teba "serú", lebo nie ich si si zaplatila. Práve z tohoto dôvodu som si ja nechcela platiť nikoho.

lola55
2. okt 2006

danona ty uz to mas za kratko, drzim palce a prajem prijemny porod🙂 Ked budes mat potom napis nam par riadkov ako to prebehlo....
barunka tebe zase gratulujem ze si mala super porod aj bez uplatkov...., dufam ze budem mat len podobne zazitky 😎

barunka
autor
2. okt 2006

lola, ďakujem a ja prajem taký príjemný pôrod ako som mala ja, každému...

bellasandra
15. okt 2006

Jaj, chcem sa opýtat, ste tu nieké kocky co budete rodit tak okolo 26.oktobra ? ze by sme sa mozno stretli v nemocnici v Ga ? 😉

danona
15. okt 2006

ahoj bellasandra, ja možno 😵 neviem, kedy sa našej krásavici bude chcieť 😅 zatiaľ nič, v stredu idem do poradne...

simina
15. okt 2006

ahojki som z okolia Ga som pristahovalec a hrozne sa tu s malinkym nudime
poradte nam trosicku kam sa tu da ist a trosku tulat 😉

bellasandra
16. okt 2006

Danona, ja vo stvrtok na 10.idem, aj na predoperacne uz konecne.. 🙂
Simina, no co ti poviem, tu asi nic moc..toho nie je. S malým moc nie ked je zima. 😒

snilko7
16. okt 2006

simina a odkiaľ presne si?

simina
18. okt 2006

zo sladkovicova