Maminky z Podunajských Biskupíc, z Vrakune na kočíkovanie

1monimoni1
30. jún 2012

😉 s pomaly 11m. dievčatkom hladame kamosky na kočikovaniee 🙂

petaba
19. júl 2012

@rysavcek ja som tu vyrástla, takže keď sme sa presťahovali na čas na Račko, rýchlo sme sa ťahali späť 🙂 ja som tu spokojná

kucanka
19. júl 2012

@rysavcek Mňa tiež všetci odhovárali že nechoď tam je to všade ďaleko... Čo je úplná hovadina. Ja som tu spokojná klud to je celkom a zdá sa mi že aj dosť zelene a miest kam s ísť s deťúrencami.

rysavcek
19. júl 2012

@petaba ja som tu krátko ale veľmi spokojná čo potrebujem mám po ruke a mne ani nehvyhovuje nejako hluk v meste

@kucanka ja čo chodievam teraz podvečer sa prejsť aj so svojou polovičkou tak sa mi zda že je tu dosť detských ihrísk a budem mať kam chodievať s malou keď trošku podrastie

kucanka
19. júl 2012

@rysavcek skoro za každým barákom mám taký pocit 😉

rysavcek
19. júl 2012

@kucanka no a mne to vyhovuje aspoň to budeme trošku striedať a ako staré máš detičky alebo dieťa 🙂

kucanka
19. júl 2012

@rysavcek Vladko mal v pondelok 5 mesiacov. Takže ihriská ešte neskúšame 🙂

rysavcek
19. júl 2012

@kucanka tak to blahoželám k 5 mesiacom a zachviľku asi začnete ono sa to nezdá ale tie detičky rastú strášne rýchlo

vikusjk
19. júl 2012

@kucanka 16. je este vodnar? Vlastne ano, así do 20-22 je vodnar, ze? mm je 26. a to uz je rybka 😉 Ja som chcela bud vodnara, alebo rybky, velmi mam rada tieto znamenia 😉

monulik_t
19. júl 2012

ahojte baby 🙂 aj ja by som sa rada k vam pridala, my cakame babätko v septembri a byvame na Baltskej 🙂

kucanka
19. júl 2012

@rysavcek Ďakujeme 🙂 no jo. Veď mám pocit že len teraz padlo rozhodnutie že chceme bábo a už má 5 mesiacov. Aj ty sa ani nestihneš riadne otočiť a drobca budeš mať v náručí. Aj vieš čo budete mať?

kucanka
19. júl 2012

@vikusjk no ja som chcela aby sa skôr na jeseň narodil kvôli alergii ale nejako sa nám nedarilo nejakú tú chvíľku... Ale nevadí hlavne že je už s nami 😉

kucanka
19. júl 2012

@monulik_t Vitaj medzi nami 🙂

petaba
19. júl 2012

@monulik_t vitaj 🙂 to máš termín týždeň po mne 😉

rysavcek
19. júl 2012

@kucanka no ani mi nevrav ja som ešte len nedávno zistila že som tehotná a už sa mi to krátii lebo začiatkom oktobra sa ma narodiť a už vieme že to bude dievčatko takže sa snažím aspoň tento koniec si tak trošku užiť 🙂 a tvoj maličký je aký taký živší alebo patri medzi tie kľudnejšie bábatka

vikusjk
19. júl 2012

@kucanka o tom snažení a nedarení sa niečo trošku viem, my sme sa snažili o Siminku rok 😔

vikusjk
19. júl 2012

@petaba Peti a kde sa dá nájsť nejaký program, alebo viac info, ako je centrum otvorené teraz cez prázdniny? Mohli by sme sa napr. dohodnúť viaceré a zájsť tam naraz, či nie? Také spoznávacie stretko 😉

petaba
19. júl 2012

@vikusjk skopírujem ti čo je tam napísané ... neviem či si sa pridala som fb skupiny 🙂

Milé mamičky, oteckovia, babičky ! Máte možnosť prizvať i svojich priateľov do tejto skupiny, ktorá by mala slúžiť na aktuálnu komunikáciu, môžete si tu dohodnúť napríklad stretko atd. Skupina je uzavretá takže je potrebné pridať nového člena adminom skupiny, ak nemáte byť záujem v skupine, tak ju jednoduchým kliknutím opustíte.
Tešíme sa na nové stretnutia !

Od septembra do konca júna otvorené denne dopoludnia od 9.30 - 11.30 h;
popoludní Pondelok až streda krúžky od 17 - 18.30 h; herńa od 16 do 17 h
Štvrtok a piatok herńa popoludní 16 - 18 h; v piatok možné narodeninové oslavy po rezervácii vopred ako i cez víkend. Vstupné do MC je 1 euro na rodinu.

K dispozícii máte zariadenú kuchynku vrátane kávovaru, mikrovlnky a rýchlovarnej kanvice (o týždeň aj nová chladnička Zanusi) a sociálne zariadenia, dobre vybavenú detskú herňu s knižnicou, detské ihrisko, gril na kolieskach, CD prehrávač, novorodeneckú váhu, prebaľovací pult, tri závesné hojdačky a mnohé iné.
Celoročne prebiehajú tri krúžky - hudobný, angličtina a nemčina pre deti, pravidelné detské divadelné predstavenia a oslavy narodenín. Info nájdete aj na domovskej web stránke www.webareal.sk/mcrybka.

V lete máme upravený režim, info poskytne štatutárka MC Rybka telefonicky alebo e-mailom. Srdečne Vás všetkých pozývame na návštevu 🙂

kucanka
19. júl 2012

@rysavcek No ako sa to vezme. Plače veľmi málinko. Len vtedy keď už je strašne moc unavený. Inak je to usmievavý fešák ktorý neustále vymýšľa kope nohami a podobne. Najviac sa smeje keď ho človek vyhadzuje a robí s ním hlúposti 😉

@vikusjk No hlavné je že sa nám podarilo 🙂

kucanka
19. júl 2012

@vikusjk to spoznávacie stretko by bolo fajn 😉

vikusjk
19. júl 2012

@petaba ďakujem 😉 do fb skupiny som poslala žiadosť, ale neviem, či ju nemusí niekto schváliť, lebo písalo, že je to súkromná skupina 😕 a napísalo mi, že žiadosť odoslaná, a nie, že som pridaná, tak neviem 😕
No a ďalej sa priznám, že som rozlietaná, takže som zatiaľ negooglila 😉 Ale vyzerá to fajn 🙂

petaba
19. júl 2012

@vikusjk hej administrátorka ťa musí pridať 😉

vikusjk
19. júl 2012

@petaba a ty si uz bola v tom centre sa pozrieť?

Inak Siminka je teraz dosť mrzutá, taká ešte nikdy nebola 😒 Neviem, či ju bolia nožičky po tom očkovaní, alebo už zúbky zlostia, ale toľko plaču sme tu zatiaľ nemali ☹

kucanka
19. júl 2012

@vikusjk Simonka je asi marcová či? Furt som sa zabudla spýtať 😉

kucanka
19. júl 2012

@vikusjk My sme mali minulý týždeň taký pestrý. Za noc bol Vladko aj 10x hore a cez deň len s revom zaspával. A tento týždeň zas všetko OK. Skúšala si nejaký gél na ďasienka? Možno pomôže. Nám ani to nepomohlo ☹

jankatn
19. júl 2012

Ahojte maminky, akurát aj ja pátram po nejakých pekných ihriskách a materských centrách kde by sa malý mohol pohrať má 14,5mes.- a ja spoznať milé maminky, sme tu už vyše roka, bývame na Latorickej 🙂 neviete o nejakom dobre vybavenom ihrisku v okolí?

petaba
19. júl 2012

@vikusjk ahoj ja tam chodím, ja už mám jednu dcérku 5 ročnú ... takže sme tam chodili od ich založenia 🙂

petaba
19. júl 2012

@jankatn vitaj 🙂

vikusjk
19. júl 2012

@kucanka Hej, vyššie som písala, že Simi je 4. marec 😉 No ja si nie som istá, či sú to zúbky, alebo očkovanie, alebo bruško, alebo čo ☹ toto sme ešte nemali, takže triafam do neznáma ☹ Pri prvom očkovaní som jej nedávala nič, teda len obkladíky, ale teraz som už podala 1/2 dávku Panadolu, lebo si myslím, či ju nebolia tie nôžky. Dnes nemala obklad tak dlho ako vtedy, vtedy mi s nimi zaspala a mala ich aj dve hodiny, dnes ich hneď skopala, keď som zaviazala, tak si to rozkutrala ročičkami, no nedalo sa 😅 ale už hádam zaspáva 😉
Inak ja mám na zúbky kúpenú chamomillu, neskúšala si?

petaba
19. júl 2012

@jankatn vidím, že si písala na fb do mc PB ... tak pridaj sa aj do rybky ... hore je link... herňa je občasne otvorená aj teraz v lete záleží od záujmu mamičiek 😉

kucanka
19. júl 2012

@vikusjk Ups som asi prehliadla 🙂 No toto niekedy ani ja neviem že čo. Už aby nám vedeli povedať 😝 No my sme po prvom očkovaní mali 2 dni horúčky tak bojím čo bude pri druhom... To nás čaká 30. Dva dni sa chcel len na rukách nosiť.
Mne odporučili Kamistad gél. Ja keď som si ho dala tak som mala riadne stuhnuté ďasno ale malému to moc nepomohlo.
Tak dúfam že Panadol zaberie. Nám teplotu vtedy pekne zrazil.