Sabinov - okolie?

vka
19. feb 2007

Ahojte maminky zo sabinova a okolia najdu sa medzi vami internet chtive na občasne pokecanie????? JA som sabinovčanka na MD maminka 2 deti 2,5r chlapčeka 5,5r dievčatka .............

vka
autor
4. apr 2008

Ranko....
No Terka tak to maš z krku 😉
Malý dnes nieje v školke a ešte spinka Dianka v škole no rano sme mali problem predvčerom som vyčistila botasky dnes sa ani postaviť do nich nemohla lebo ju vraj silno tlačia rada nerada som jej musela dať nove nike čo som kupila z ukrajiny no su take tenšie skor na leto musim jej isť volačo kupiť min rok nosila č 31 a teraz jej bude treba 33 no pokom to dievča bude mať nohy 😒
Dnes je čas na figu ☹

vka
autor
4. apr 2008

Leni si tu, došiel ti balik je dosť velky dojdeš si ponho?

adikasb
4. apr 2008

Ahojte,
tak podla vsetkeho je to ockovanie fakt zadarmo pre vsetky deti, aj ked niektore info co som nasla si odporuju, ALE na 99,9 % to je zadarmo 😵 Len vraj o tom este vsetci lekari a lekarne nevedia 😨 Alebo zeby nechceli vediet... Takze ja este par tyzdnov pockam, nech sa doinformuju a potom pojdem dat malu zaockovat 😉 Ale este jedna vec mi nie je jasna - ak sa dava ockovat dieta do dvoch rokov, tak potrebuje 2 davky ockovania - jednu pred 2. rokom a druhu po 2. roku a teda neviem ako to bude potom s preplatenim tej druhej... Ale mozno sa da zakupit v lekarni vakcina pred 2. rokom a zaockovat po... Ved uvidime. Inak este mensie deti - asi mladsie ako pol roka, musia byt preockovane az 3x a detom po 2. roku staci jedno zaockovanie - aspon podla toho co som nasla info tu na nete. Tot vsjo - moj informativny prispevok 😀 Ak mate este niekto viac info alebo ine, tak ma opravte, doplnte, nech sme na jasnom 😉

vka
autor
4. apr 2008

Leni ešte raz Dakujeeeeeeeeeeeeem nemožem si pomocť ale maly v nich vyzera suuuuuper 🙂

bznka
5. apr 2008

....adika dik za info...no potom daj vediet ako dopadnes ked sa budes informovat priamo u doktorky....no ako to bude s tou druhou davkou?

danuska24
5. apr 2008

adi ja som niekde v diskusii nasla ze to preplacaju len do 2 rokov, doplatok je 85 sk. v lekarni by to mali vediet, ved to musia mat aj v PC, vzdy ked bola kategorizacia tak sa nas vypytovali uz pred terminom ci mame precenene lieky, takze oni su o tom dobre informovani..

danuska24
5. apr 2008

baby a ku komu chodite? my dr. Trda.

danuska24
5. apr 2008

my sme planovali dat ockovat tak ci tak. no aspon usetrime. ockovanie nas caka 22.4. - hexa a prevenar..

bznka
6. apr 2008

....ja ku bujnakovej

vka
autor
7. apr 2008

my k Trdej
no treba využiť ponuku lacneho očkovania moja segra ked šla na cyprus tak sa musela očkovať a platila za vakciny kolo 3000sk

bznka
7. apr 2008

...ahojte...tak verim ze pekny vikend za vami sice pocasicko o nicom...

....a verim ze este krajsi tyzden pred nami

vka
autor
7. apr 2008

Terka bodaj by si mala pravdu no ked tak sledujem počasie v noci ešte pod 0 tak neviem neviem 😢

bznka
7. apr 2008

evka kedy zacali dianke vypadavat zubky a kedy jej narastli vzadu nove stolicky sestky?....lebo ma pocit ze malemu vzdadu uz zacinaju trosku vykukat nove a tie v predu suakosi viac kyvave?

vka
autor
7. apr 2008

No presne 7 oktober2006 mam ho aj odložený v denniku to mala 5r
ale Terka kym sa mu predne zubky poriadne nekývu nič s tym nerob niekomu skor niekomu neskor vypadnu moja švagrina sa išla pototo lebo jej dcere až na konci 1roč sa začali prve zuby kyvať 😔 tak furt len že ako Dianke sa skoro kývu atd........už mi sym liezla na nervy......,.a čo sa týka toho že kedy vzadu rastu tak to ti neviem aj teraz jej pred vianocami vzadu nejake rastli a malemu teraz čosi rastie.............ved aj do zubarky by nam trebalo skočiť a aj s malým on ešte nebol ako myslim si že zubky ma v lepšom stave ako Dianka ale od 3r by mal mať prehliadku musim zistiť kedy ma Dianka najbližšie volno a musime sa objednať ......
Idem po Dianku do školy tak zatial pa 😉

bznka
7. apr 2008

..ja by osm mu aj tak s tym nic nerobila......nech vypadnu same....laj tak u kazdeho je to individualne...len som chcela vediet najma ci ma tie zadne stolicky..myslim 6 su to.

vka
autor
7. apr 2008

Dnes boli deti zo školky v divadle sice nie všetky male ostaly v školke juj tak malý ma ale zažitky boli na Perinbabu je to ozaj krasne predstavenie my sme boli asi pred 1,5r ale iba s Diankou
Včera som si povedala že po 5h večer nejem ale okolo 7h večer došli naši mamka robila kolač taky čerešnovo viničkovy s posýpkou ktory doniesla tak aby sa neskazil zjedli sme ho večer bol mužik na teplý chlebik no ozaj ho priniesol ešte horuci tak som spravila rybaciu pomazanku a .......susede som robila nechty a teraz každy den si ich maluje k oblečeniu,...zajtra si chcela dať francuzku a kedže si nevedela namalovať pravu ruku prišli sme na akože na kavu a dala som si zasa šlahačkovy kolač unej .....................moja chyba je to že neviem odolať

nejde niekto chudnuť podte budeme spoločne ...........po 5h nejesť Lenka ty sa ani nehlas 😠 😉 😉 😉 😉

vka
autor
9. apr 2008

Ako pozeram tak pozeram ale nikomu sa nechce pisať od kedy je vonku teplejšie 🙄

bznka
9. apr 2008

..nemame cas.......ja beham teraz po doktoroch 😒 ☹
.. s mylm mam dnes kontrolu na alergologii

vka
autor
9. apr 2008

Ani mi nevrav o alergologii lebo mi sme mali tam isť už vo februari ale ty si sa objednala???? lebo viem že treba isť rano o 7h po čislo

bznka
9. apr 2008

ano nas objednali este na poslednej kontrole.

vka
autor
9. apr 2008

Dnes doniesla Dianka 3 pochvali zo školy jednu že pekne pracovala na Vv
že sa pekne naučila celu piesen
že ako jedina z triedy mala uhladný a bezchybný diktat ktorý obsahoval 5 viet
asi mala dobry den 😉
teraz už spia ale v našej spalni lebo ide tancovať na miniplayback show a potrebuje 2 piesne na cd lebo doteraz si ich puštala iba z telefonu a mužik jej to musi spravit sice je ešte na plavarni takže aby mal volny pristup k pc.

bznka
10. apr 2008

..tak dianka je sikovna..verim ze aj mna to raz caka 😀

..tak vonku je aspon tak ako je ..uz aspon poobede mozme vybehnut a maly po skolke sa moze h rat a nie trcat doma....lebo fakt doma prenho je to nuda..potom che len PC, ci dvd....hracky su zaujimave ale len na chvilku

vka
autor
11. apr 2008

AHOJ aj my sme včera dlho boli vonku maly na bicykli dnes to bude asi už horšie ale ktovie hadam sa vyčasi ...včera som robili jednej holke nechty tak ta sa modli aby v sobotu bolo slniečko ale aspon bez dažda lebo ma maslove šaty ale keby ste videli nadherne mala na nich bordove kvietky... šla z požičovne a zastavila sa na nechty

Konečne piatok neviem ako vam ale mne sa tak dlho ťahal tento týžden 😒

bznka
11. apr 2008

..a mne ten tyzden zbnehol.. 😉

vka
autor
11. apr 2008

Dobru chuť tým čo obeduju ja som robila gulaš s knedlikom mužikovi išiel na chuť piatok nepiatok mäso musi byť halušky nehrozia a sladke jedla berie ako zakusok 😒 zajtra ide na svadbu tak my budeme mať nami cutne jedla ryžový nakyp alebo halušky s bryndzou neviem čo si deti vyberu 😉

bznka
11. apr 2008

tak viki ja beriem tie halusky 😀

vka
autor
11. apr 2008

Terka ok čo maš s tou viki 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
Leni kukam fotočky Niko mal muku až za ušami čože si to piekla 😉

lenrie
11. apr 2008

ahojjjj,co som piekla?to nie ja ale mama robila rezance 😉 dnes som bola s malou a s krstiatkom na piesku,mali ste ich vidiet kolko piesku mi dovliekli domov 😲 😀 😝

vka
autor
11. apr 2008

No viem si predstaviť piesok až v plienkach 😀 😀 😀 juj len keby tie pieskoviska boli v lepšich stavoch sice v sabinovskom magazine bola otaz ka na sabinovčanov že kde chceme pieskoviska ponechať a kde odstraniť no zasmiala som už dosť blbe slovičko pieskoviska????????za posledne roky neviem neviem kde by som našla normalne pieskovisko bez buriny a skliel ☹ a každe pieskovisko by mali ponechať a upravit samozrejme nielen to hojdačky preliezačka nikde alebo v rozpade HANBA na Sabinov 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a vraj okresne mesto 😀
Babky normalne vonku hrmelo 😨
Prijemný vikend všetkým pa 🙂 🙂 😎

bznka
11. apr 2008

..evka prepac nejako som asi mimo...a asi poriadne 😉

...no my sme tu podpisovali taku ziadost k tym pieskoviskam aby kazdy nemusel pisat sam....a aj o preliezky a tak.....no som zvedava co vlastne z toho vsetkeho urobia.