Cvičíme reflexnou metódou

sisapetrigova
11. sep 2012

ahojte mam 4 mesacnu dceru rodila som cisarskym rezom lebo bola otocena zadockom, a teraz cvicime lebo ma zlu asymetriu tela, aj jedna nozka je vraj volnejsia a jedna tuhsia, aj sa tak pomalsie dviha na ruckach ked je na brusku tak by som chcela vediet ci mate niekto nejaku tu skusenost sakujem

rebroza
11. sep 2012

ahoj, my sme mali to iste so synom. on este aj hlavu drzal len na jeden bok.
cvicili sme vojtovku od 3 mesiacov do roka. teraz je v pohode, pohybovo vsetko dohana (v jemnej motorike bol vzdy dobry, tu hrubu - chodenie, skakanie... mame pozadu). ma trosku krivy chrbat, cakam kym bude mat cca 5 rokov a bude sa mu dat vysvetlit, ze cvicit treba.
nam fyzioterapeutka povedala, ze ta asymetria sa moze stratit aj bez cvicenia, ale skor nie. a cim neskor sa cvici, tym horsie sa cvici. tak sme cvicili a "uzili si to".

tinulka1712
20. nov 2012

ahojte baby aj ja s dcerkou cvicim vojtovu metodu kvoli zlej asymetrii tela..ked si otoci hlavu do llavej strany ked lezi na chrbte tak spolu s hlavou otoci aj trup a tak nejako si ho vykruti ze si potom krivi chrbticu tak musime cvicit.a navyse nema uchopovy reflex v lavej rucke tak aj preto cvicime aby sme jej nastartovali nervy v rucke,chodime do olomouca od minuleho tyzdna.boli sme tam uz 2krat.malinka bude mat tri mesiace,myslite ze to cvicenie pomoze aby sa uz tak nevykrucala?Preco ma sisa tvoja dcerka zlu asymetriu tela?