Ako vyriešiť spanie v detskej pri dvoch deťoch?

zuzanka111
3. jan 2011

Prosím o názor / skúsenosti.

Je tu čas, aby sme riešili s manželom detskú izbu, resp. spanie pre deti. Druhé dieťatko sa čoskoro narodí a bude spať v postieľke, ktorú teraz okupuje starší súrodenec. A momentálne sa rozhodujeme, aké spanie pre deti zvoliť natrvalo.

Keďže sa chceme v horizonte 2-3 rokov presťahovať, hľadali sme sektorovú detskú izbu, čiže takú, kde budeme môcť postupne dokupovať diely podľa potreby. Ako prvé potrebujeme posteľ. A tu je dilema. Aj ja aj manžel sme mali v detsve každý svoju posteľ (obaja sme z dvoch súrodencov). Nebola poschodová, ale klasické dve samostatné.

Nás ale oslovilo takéto riešenie: http://www.mojnabytok.sk/product_info.php?cPath... .
Kým mladšie dieťatko dorastie (2-3 roky), pridá sa k nemu na prístelku. Dovtedy ju môže okupovať iba starší. Páči sa nám aj to, že je to úspora miesta v izbe, ktoré v panelákoch nie sú najväčšie. Okrem toho má posteľ aj úložné priestory na prádlo, takže sa dá relatívne jednoducho v detskej udržať poriadok.

Alebo kúpiť jednu samostatnú? Ide o to, že je to posteľ už klasickej dlžky, ako pre dospelého, teda 200 cm. Takže je to naozaj značná časť izbičky. Dnes sa vyrábajú veľmi krásne poschodové a určite by to bol super nápad, lenže na tak malé deti je to skoro. Jedine ak... by starší spával dole a až neskôr hore.

Od koľkých rokoch spia detičky na poschodovej posteli hore bez toho, aby hrozil pád?

Takže čo si myslíte a prečo?
Varianta z pridaného linku?
Samostatná posteľ?
Poschodová posteľ a zatiaľ by spal drobec dole?

avanka
24. máj 2012

my mame postel vyrobenu od stolara na sposob Ikea 160 x 70cm, tam Luky spi od roka a pol, najprv so zabranou, teraz bez...a mame zadanu zakazku na vysoku postel 200 x 90 cm, ktora bude nad touto mensou, malo by to byt namontovane v priebehu par dni, dam potom fotku
moji bratia mali tuto vysuvaciu a prave z toho dovodu sme ju zavrhli, ze bracho, ktory spal na tej vysunutej, si ju kazde rano musel skladat a presne aj tie choroby, zaberalo to vela miesta

avanka
30. máj 2012
duratlicka
7. okt 2013

Ahojte,momentalne riesime ten isty problem.Dcerka bude mat 2 roky a vylieza z postielky a buduci rok budeme mat druhe dieta.Kedze starsia chce spat zatial len so mnou a manzelsku mame uzku,rozmyslam nad poschodovou dole 140x200 a hore 90x200.Na nejake riesenia na chvilu nemame peniaze,musi to byt investicia na desatrocia.

shira_
2. mar 2014

@duratlicka aj ja rozmýšľam nad tou čo píšeš, malý 3,5r. spí s nami v manželskej v strede. rozmýšľam, že ked sa narodí druhý chlapček, tak starší može spať hore a ja s malým dole, lebo určite min. do 2 rokov budem spávať s ním.. aspoň dám pozor na oboch. alebo, keby bol malý nejak plačlivý, manžel može spávať v detskej so starším a ja s bábom v spálni - aby sme sa navzájom nerušili. a keď si dobre zvyknú, možem sa odsťahovať k manželovi a 3 psom do spálne 😀 😀 ako ste to nakoniec vyriešili?

saurian
2. mar 2014

ahojte, baby my sme podobne veci riesili tiez pri detoch, je medzi nimi 1,5r. rozdiel. my sme teda isli cestou ze kazdy bude mat svoju postel. a zistili sme ze problem ani tak nie je vo vybere postele, ale v tom, ake je dieta, hlavne to starsie. ak je dieta zvyknute spavat s rodicmi v izbe, a pride mensi, a starsi ma ist sam do druhej izby - nebude chciet, dokonca sa moze citit ako "vyhnanec". my sme nasich nakoniec presuvali do izbicky az spolu, ked mal mensi 2,5r a sli tam vtedy obaja, dovtedy tam sam starsi chodit nechcel.
takze vyber postele ci posteli treba vybrat podla priestorovych moznosti, ale treba predpokladat, ze ak je dieta zvyknute spavat s rodicmi, tak same do izbicky nepojde, takze jeden z rodicov bude musiet s nim, min na zaspavanie.
tiez by som sa bala niektore deti dat na poschodovu postel v nizsom veku (tak do cca 3,5r), najma takych "vyliezacov" - co aj z postielky casto vyliezali, lebo zabrana na poschodi postele zabrani aby dieta nespadlo pocas spanku, ale ked bude vyliezat, je vacsie riziko ze si ublizi.
na druhej strane su aj deti, ktore nemaju problem ist same do izbicky.
takze treba k tomu asi pristupovat individualne, ako je dietatko naucene s prihliadnutim na priestorove moznosti. 😉
tiez niektore babetka v noci viacej placu, a zobudia vsetkych, a teda aj starsieho surodenca, a niektore sa ohlasuju papat tichsie 😉

duratlicka
3. mar 2014

@shira_ Nakoniec sme jej kupili taku postel meter od zeme,pod nou domcek,ale normal 90x200 a uspavam ju tak,ze si k nej vecer lahnem.Odkedy som ju odstavila,v pohode tam spi sama celu noc.A nad tym ma nebesa z ikei,,aby na nej neskakala.Takze spi v takom tuneli🙂

shira_
3. mar 2014

@saurian @duratlicka praveže staršieho nechcem vyhnať, len nebude možné spať 4 na jednej manželskej posteli, lebo už teraz sa tam ťažko zmestíme. práve preto chcem takú detskú izbičku, kde sa v pohode zmestí jeden z rodičov v prípade potreby. A keď bude mať druhý chlapček 2-3 roky, a dokáže prespať celú noc, viem si predstaviť, že by som ich uspala a nechala samých. Starší bude mať vtedy už 6 rokov. Staršieho som kojila 2r 8 mesiacov, ale noc spoľahlivo prespí od 2 rokov. s mladším ak sa podarí, tiež tak plánujem, kolko bude sám chcieť, takže min. 2 roky budem spať pri ňom. Izbičku by som chcela stihnúť urobiť skôr, než príde mladší súrodenec, aby sme si na ňu v pohode zvykli. Ťažko to odhadnúť dopredu, takže mnohé asi poriešime "za pochodu". Výmyselník je to poriadny, neviem, čo vymyslí s poschodovou posteľou- nechcem si ani predstaviť.. proti poschodovej posteli hovorí aj to, že ked budú chcieť každý svoju izbu, je jednoduché rozdeliť 2 samostatné postele- poschodová by bola potom zbytočná, resp. by jedine zostala ako prístelok pre nejakého kamaráta.

mima89
3. mar 2014

no tak toto budeme riesit aj my... doteraz je to tak, ze ja spim s malou v izbe (detskej) a manzel v spalni (chodi na tri smeny, aby sme sa navzajom nebudili.) S malou spim v izbe, lebo nespi celu noc, budi sa, mava nocny des, a skoro stale je teraz chora, kasle, pyta si cajik, je to uz na nervy (od septembra nastupila do skolky). V maji sa nam narodi druhe, a neviem ako to vyriesit.... :(

duratlicka
4. mar 2014

@shira_ Teraz sa vyrabaju poschodove,ktore sa daju rozpojit na 2 krasne postele a mozu spat,kde chcu.Alebo existuju postele 2v1,ze to 2. lozko sa vysuva spod tej 1. a tiez sa da pouzit aj zvlast.

petomodrak
9. mar 2014

my sme tiež museli pre deti z dôvodu malej izby zvoliť poschodovú posteľ a vybrali sme konkrétne túto: http://www.maxi-postele.cz/Postele/Patrove-post... . s posteľou sme spokojní a starší syn spí hore od 3 a pol roka bez problémov 🙂 .

gu9fo2gx5
13. mar 2014

zaujimave ako sa pri vybere rozhodujeme, vzdy je za tym cena kukni vysledky tu
http://www.nabytok-a-interier.sk/anketa-najoblu...

shira_
5. apr 2014

ja mám stále velikánsku dilemu, bola architektka, pomerala izbu a podľa nákresu a rozmerov vidím, že vyskakovať veru nemôžme, izba dlhá ako slíž, na šírku len 2m 26cm, obe krátke strany sú podkrovie-znížený strop na 1,20m , na jednej vstavaná skriňa, druhá krátka stena s výklenkom, takže ani na jednu nemože ísť posteľ.. posteľ len na dlhú stranu, čiže jedine obyč. poschodová 90x200 aby sa dalo chodiť okolo, alebo ešte taká, z ktorej sa bude vysúvať zdola druhé lôžko. Aj tá sa nebude dať celkom vysunúť lebo je skriňa oproti, čo sa inde nedá dať 😀 😀 😀 starší, ak uvidí, že toto je jeho izbička, bude si na ňu nárokovať, ale nespolieham sa, že by tam dokázal hneď prespať sám.. zvlášť mám obavy, že obe deti budú chcieť spať so mnou v ich izbičke, kde sa reálne zmestí jedno poriadne lôžko 😀 😀

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja by som to určite riešila tou prísteľkovou posteľou a neskôr poschodovou posteľou http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

patkaza
29. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja by som určite volila poschodovú posteľ ma viacero výhod .. len si dajte pozor až si kúpite nejakú bezpečnú http://akoapreco.com/podla-coho-vybrat-poschodovu-postel/