Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

zvirka
18. okt 2012

@simca06022011 Ahoj, v tomhle věku to malý taky dělal. Vyslíkal se ze všeho až donaha, jednou ho taťka přistihl v postýlce, jak prohrabává bobky a rozmisťuje si je po peřince.... 😀 Trvalo to cca 4 měsíce, pak ho to přešlo. Jinak k tématu - malý má 2 roky a měsíc, přes den jsme bez plínky, ale na spaní dáváme. Občas se nehoda přihodí, ale už málo. Ale teda sám si neřekne ani za nic, i když ví, že má, dávám ho cca co hodinu, buď se povede nebo ne. Taky je občas řev, že nepůjde a musím ho tam dát násilím, pak se sám diví, že čůrá. Ale teda kakání je děs, to nechce na nočník ani omylem, bude to držet celý den a bud to pustí do slipů, nebo do plíny, až ji dostane na spaní. Sám říká: "Mimi (Mireček) neumí kakat ňóňo, mimi naučit." Ale když se ho zeptám kdy, když nechce sednout s kakáním na nočník, tak prohlásí že "o půl" a tím to končí. Nevíte někdo radu?

simca06022011
18. okt 2012

@zvirka no dakujem za potesenie :( vcera to bol hardcore, doma sme lebo sme chori a slecna sa vyzliekala hadam 6x za doobedie!! Tak poobede som ju pekne obliekla, dostala zasterku a neviem co a tak sa jej to pacilo, ze sa uz nevyzliekla :P a tak som to urobila aj dnes a nic...
na serblik mala vobec nic... povie mi ze cikala a kakala, ale inak nic.. aj ked ju tam posadim.. no vyyynimocne sa nieco podari.. ale kedze chce byt iba hola na serbli, nemozem ju tam teraz nechat sediet hodinu 🙂))

zvirka
18. okt 2012

@simca06022011 Taky jsme z toho šíleli, cítím s Tebou. Malý to dělal klidně 10x za sebou, sotva jsem ho oblíkla, tak někam zdrhnul a začal znova.... Nepomáhalo nic, někdy ho to chytlo i uprostřed hraní. Bohužel fakt neporadím... ☹

monika15
1. jún 2013

ako tak pozeram ty kokos jak na tote deti sa tlacia uz ma rok a uz sa ocakava ze uz samo sa vypisa napapa boze hruze.....
kedy budu detmi... asi nikdy :(((( smutne.

borkax
1. jún 2013

ani jednu z mojich bab som na nocnik neucila, zakazala som to aj svojej mame,ktora ich chcela davat od 9 mesiacov. az ked zacali same hovorit, ze chcu cikat, tak som doniesla nocnik, dala som im gatky. Starsia sa normalne zacala pytat zo dna na den!!! Mladsia zacala predvcerom, ma uz 2,5 roka, a odvtedy nestihla a cvrkla si len3x, potom to "docikala" na serbliku. Ale na rozdiel od starsej sa pozabudne vonku... na noc davam plienku, aj do auta, pre istotu. Podla mna - deti nas odmala vidia, ze je to normalna potreba, a same sa rozhodnu, ze chcu vymenit plienky za gatky a byt "velke" - aspon u nas to funguje. to dieta na to pride same.

loketka2
3. júl 2013

Ahoj koupila jsem malému nočník. jedná se o novinku na trhu. Inteligentní nočník.. a malýmu bylo 10 měsíců, když na tom poprvé seděl a sledoval pohádky, a pak se vyčůral.. asi ani chudák nevěděl jak 🙂) ale hlavní je, že se toho nebál.
Zatím z toho nemá rozum, to je jasné, kdyby se toho bál tak ho tam posazovat nebudu, na nočník má ještě čas, ale když se toho nebojí a rád tam sedí tak proč ne... teď bude mít rok a posazuju ho tam bezprostředně po jídle... nebo po spinkání.. když vím, že se zrovna nepočůral do plínky ( že není teplá) a vypozorovala jsem na něm. že když se mu nechce, natahuje ruce a chce dolů z nočníku, ale když se mu asi chce, vydrží tam třeba 3 minuty sedět a pak se vyčůrá... je to boží. Když jsem zjistila jak to funguje a měla jsem tu možnost si ho koupit, rozhodla jsem se, že to budu distribuovat do ČR. Moje kamarádka vyzkoušela u nás na ten nočník posadit malou a líbilo se ji tam... sice se tam za tu chvilku nevyčůrala, ale seděla a pila čaj a vůbec se toho nebála. Takže to byl úspěch.
Jak to funguje Vám tady popisovat nebudu, ale můžete na to mrknout na www.zone4baby.cz

loketka2
3. júl 2013

Ale jinak je fakt, každá dítě je jiné, každá maminka je jiná a každá chce pro svoje dítě to nejlepší. Nemá cenu někam spěchat... já jsem to jen zkusila a když se nebál tak dobře, ale nutit nebo očekávat nějaké zázraky to je nesmysl.. Ke každému mimču se musí přistupovat individuálně.. Každé je v něčem jedinečné, tak na ně nespěchejme, vyzkoušet můžeme cokoli, ale nutit je??? to neee

blahova_andrea
3. júl 2013

my máme doma dva nočníky a ani jeden malému teda nevyhovuje ☹ asi budu koukat po dalším

loketka
3. júl 2013

@blahova_andrea zkuste ten náš 🙂 www.zone4baby.cz, zatím ho seženete jen u nás.

blahova_andrea
3. júl 2013

@loketka něco tak drahého si bohužel nemůžu dovolit, ale díky

loketka
3. júl 2013

@blahova_andrea
ano to je pravda :( cena toho nočníku je poměrně vysoká, je to ale dáno tím, že si tam nahráváte zprávu sama a to zařízení uvnitř něco stojí. Tak hlavně šťastnou ruku při výběru a ať se dětem daří 🙂 pěkný den

blahova_andrea
3. júl 2013

@loketka já chápu, proč to není za pár korun 😉 u nás doma se bohužel ale žádné novinky a výstřelky nepořizují. neměli jsme a nemáme spoustu věcí, které jsou pro dnešní maminky už standardem a taky jsme přežili 😀 tak snad se povede i toto 😀

loketka
3. júl 2013

@blahova_andrea
určitě ano, když se chce.. všechno jde 🙂 jen je potřeba kolikrát silná dávka trpělivosti .
tak držím pěsti

ketrysek
4. nov 2013

ahojky mam prozbu nasemu malimu je 19mes.od1roka chodil na nocnik rad pak po mesici jak kdyz utne a nechce o nocniku ani slyset jak ho vidi rve prohne se a nepude na nej jen ustrojenej jinak ne.prosim poradte jak ho to naucit.dekuji

jennyska
22. nov 2013

Ahoj @ined77 @katarina1989 @ija1 @julinkaz @bobos35 @fialkaa @mates22 @carodejnica @elpidik @kahlan1 @ciernavila @lusy82 @danteska @zvirka @ketrysek @blahova_andrea @borkax @loketka2 @monika15 @simca06022011 a další maminky...

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s Nočníkem pro děti na https://www.modrykonik.cz/nocnik/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂 Jak u Vás probíhalo učení na nočník, co jste vyzkoušeli, co zabralo, co nikoli a pod.

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím, kdy se snaží děti na nočník naučit a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

simca06022011
22. nov 2013

@jennyska mne sa na .cz nedaju davat prispevky, takze asi nie 🙂 A znovu sa nebudem registrovat nikde🙂

jennyska
22. nov 2013

@simca06022011 Dnes a nebo zítra bude tento článek i v sk knihovničce, tak můžeš přispět tam 🙂

monika15
22. nov 2013

@jennyska vecer jak dam maleho spat tak dam neni problem 🙂

monika15
22. nov 2013

@simca06022011 prihlas sa so svojim nickom jak tu a to pojde 🙂 nemusis sa zas registrovat

kitinka
8. jún 2014

Ahojte, skúste mi poradiť ako motivovať malú ( 15. mesačná, chodí od 10 mesiacov a už zvláda aj chôdzu po schodoch s menšou pomocou) aby sa sama chcela naučiť chodiť na nočník. Slečna je ten typ, že sa naučí všetko veľmi rýchlo, ale len v prípade, že to sama chce, ak nechce nepomôže žiadna odporučená metóda. Preto mi ide len o motiváciu, čítanie knižiek na nočníku hranie sa a podobne je úplne neúčinné, tak ako aj časté posádzanie. Ak vystihnem ten správny moment posedí si na ňom kým sa nevyciká. Inak si len hopne zistí, že nejde a odchádza preč, bez šance ukecať ju aby si na ňom posedela. Ešte poprosím rady typu, počkať kým príde čas a sama sa začne pýtať mi prosím nepíšte. Naozaj mi ide len o motiváciu aby sa sama rozhodla, že nočník je lepší ako plienka.ďakujem za rady

siska53
8. jún 2014

@kitinka podla mna chces od nej privela. ...moj bol tabulkovy,chodit zacal dokonca v 11m,tiez,co chcel,sa naucil rychlo..ale na nocnik? Nehrozilo..skusala som,vselico. Sam sa rozhodol az v 2,5roku..mal zapaleny zadok,behal nahy a do 3dni pochopil,co treba robit, dovtedy 0bodov,nepomohlo nic,ani ked bol nahy,prosto nic. Aj rozpravat zacal az ako 2,5 rocny..na spanie si plienku zrusil sam v 3rokoch,hoci vzdy bola mokra,uz sa nepocikal,resp.vynimocne..
mala ma 26m,sama sa rozhodla po Velkej noci,ze plienku nechce. Ale..malokedy sa vypyta,este na kakanie ano,stale sme akoby na zaciatku,niekedy sa vypyta,niekedy nie. Lenze ona ma,motivaciu v bracekovi.

pri nej som,neskusala odplienkovavat skor,braceka,som,tiez skusala od 15.m,bezuspesne a po rozhpvore s mojou pediatrickou,ktora mi povedala,ze jej skusenost je taka,ze dieta odplienkovane pred 2.rokom sa castejsie pomocuje,ako dieta odplienkovane po 2.roku,som sa rozhodla s tym pockat. Jasne,ze som,okolo 22.m uz skusala,no bez akehokolvek uspechu.. Toto je len,moja skusenost,aby si vedela,ze nie vzdy to ide,ako my chxeme,deti maju rozne tempo..

skus ju nechat nahu,je teplo,vezmi ju so sebou na wc..niekomu pomoze navsteva u kamosa,co tak,uz cika (u nas nezabralo sice nezabralo ani to)..
dakedy naozaj pomoze len cas,a potom bude aj motivacia z jej strany. Ja malu aj vzdy pochvalim aj pred nou i pred druhymi ludmi,ked sa to podari (na maleho nezabralo ani to,on prosto nechapal,co od neho chcem).

este jedno odporucenie-je tu tema ako odplienkovay dieta za 7dni.alebo 5? Vyhladaj si,hadam pomoze

zilz72
3. feb 2015

ahojte, kto mi poradi kde kupim knizku o nocniku, alebo ma niekto na predaj?

siska53
5. mar 2015

Sice dost neskoro (bude mat o mesiac 3roky), ale mozem povedat,ze uz takmer mesiac sme odplienkovani. Nie komplet,na noc a na dlhsiu cestu davam plienku. Este sa nehoda pritrafi,maximalne raz denne. Jedine dnes to dvakrat nestihla a cast skoncila v gatkach,ale to je tym,ze je chora.
Takze nasa spotreba plienok klesla na 1,maximalne 2 denne (ak je dlhsia cesta).,
Nam rovnako ako v pripade syna pomohol cas. Uz jej telicko da vediet a pocka,kym nesedi na nocniku. Cest vynimkam. Po tych trapeniach predtym je toto uz uplne pohoda-lahoda.