Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

lucustek
3. nov 2009

domeenika ja mam ten isty problem..maly mi sam sada na nocnik rano ked sa zobudi aj vecer pred spankom si tam sedi niekedy aj vyse hodiny ale este nikdy sa mi dnu nevycikal...potom ked sa po hodine postavi z nocnika tak sa vycika na koberec...to uz urobil asi 5krat... skusala som ho posadzovat na nas normalny zachod a vzdy ked ho tam dam tak akoze zacne tlacit silno jak ked kaka ale potom sa porpitom aj smeje a nikdy sa nevykaka...

domeenika
4. nov 2009

lucustek, presne.. este ked jej poviem urob ciii, tak ona to len povie, aj potlaci, ale nikdy nic nevyjde.. na velkom zachode to iste.. akurat mame za sebou dalsie dlhe sedenie na nocniku a zas nic.. skusim ju dat za hodinku.. chcela by som to stihnut do konca roka.. ale asi si nenavyberam.. je strasne tvrdohlava,,

mami29
4. nov 2009

Ahojky,
ten muj malej me pekne stve byl nadherne naucenej, rikal si ze potrebuje, nekdy sel i na velky zachod a ted uz 2 rana po sobe se pocura a necekne ani slovo. Dneska uz dokonce 2krat.
co s nim?

lu777
4. nov 2009

no Mami tak to máš to samý co jsme měli my, už to začínalo krásně jet a najednou mi je to zas šumák ...
ale třeba dneska ráno zahlásila a na záchodě se i vykakal... tak já nevím, asi je prostě zralej napůl 😅

reruna
4. nov 2009

mami29 u nás je to stejné, akorát to začalo s narozením sourozence, ppředtím si už říkal, ale teprve krátce a co jsme se vrátili z porodky s malým, tak se začal počurávat a vyžadovat plinku a já jsem udělala chybu, prostě jsem nestíhala, tak jsem mu tu plinku dala a vrátili jsme se tam kde jsme byli tak před půl rokem, neřekne si, do nočníku skoro nečurá a plínky mu nevadí, tak ti radím, v ydrž to, at nedopadnete jako my. My budeme ted začínat s učením znovu.... ☹

megee
4. nov 2009

mami vydrž to a k plínám se nevracej u nás tohle období trvalo cca 3 týdny a teď už zase v pohodě říká a chodí už jen na záchod ( nehody je když je do něčeho hooodně zabranej)

Takže VYDRŽET a hlavně se NEVRACET K PLÍNÁM 😀

lucustek
5. nov 2009

domeenika a ako dlho uz posadzujes dcerku na nocnik?lebo my uz to skusame od konca septembra a stale ziadne cikanie ani kakanie...ale zaujimave ze kedp oviem danko ideme cikat tak zobere nocnik a sadne si na neho :D

jandalinka
5. nov 2009

Malá měla období týden,kdy si cvrnkla či počurala a pak řekla,že chce na nočník a teď musím zaťukat vše o.k.Na večer ale plínku pořád už 2měsícem dávám,co jsme na nočníku,co kdyby náhodou! 😒 Ale kdy přestat nedávat na noc?Budu muset asi ještě přikoupit plínky 😒 A co děláte,teď,když je venku zima?Začala jsem dávat i ven takové ty plenkové kalhotky,poněvaž v té zimě se mi nechce jí dávat na travičku a čekat než jí "zmrzne"zadeček a byly bychom třeba nemocní.Jí to trvá než se vyčurá totiž venku.Tak se jen bojím,ať nezačne zase na plínky si zvykat 😖 .Samozřejmě když vyjdem ven,tak se musí vyčurat nebo se nikam nejde a hlavně jí nenalívám čajem,ale i přesto co kdyby se jí chtělo?! 😒 Dávat plínku i ven?

mami29
5. nov 2009

Ahojky tohle taky resim, ted mu sice jeste davam slipky ale co v zime? Pochybuju ze budem natolik zbehli a nechci aby nam prostydnul ale zase nechci aby se naucil na plinku. Uvidime jak to zvladnem.
Ja milovi davam plinku na spani porad pro jistotu. Kamoska ji davala jeste pul roku potom co se naucil na nocnik, ono je to v noci jiny a budit ho kvuli nocniku. to bych riskovala ze uz neusne.

jandalinka
5. nov 2009

mami29:já se pokouším jí dát tak hodku před spaním naposled něco na pití a před spaním se musí vyčurat,jinak se nejde spát,ale párkrát se stalo,že se v noci probudila a chtěla napít.Tím,že jí už pak nedám před spaním,tak jí to asi chybí a má žízen a to pak už neusnem nebo až za hodku. 😉

mami29
5. nov 2009

Mila se taky budi na piti ale usne hned.
Nekdy by chtel ve 2 rano i jist ale to mu vymlouvam ale to pak to usinani trva i dyl a pak se vetsinou nastehuje k nam do postele a ja uz skoro nespim.

beruskablanka
5. nov 2009

Ahoj holky,
doufám, že mi poradíte. Malej si říká, že chce číí i ee, ale jak ho slíknu, jde do luku a na nočník ani na záchod si nesedne ani za nic, prostě následuje řev a pláč. Tak chvilku zkouším přemlouvat, nakonec dám plínu a můžu rovnou přebalit. Zkoušela jsem mu i nedat plínu, ať se počůrá. Pak jen chodí a říká ble ble ale na nočník ani záchod si prostě nesedne. Už nevím, co s ním. A přitom ještě v létě si na nočník sedal. Zkoušela jsem i posadit na nočník oblíbeného méďu a nenápadně tam nalít vodu, jako pro inspiraci, ale ani to nepomohlo 😒

u2jana
5. nov 2009

ahoj berus, som zvedava, co ti skusenejsie maminy poradia,
nasa som tiez davala na nocnik, kazdu hodinku, sem-tam uspech sem-tam nic, ale aspon tam v pohode sedela, od minuleho tyzdna totalny sek, presne ako tvoj maly... reve a proste si tam ani za svet nesadne 😒
fakt to nechapem, neviem co mam robit ☹

megee
5. nov 2009

holky já dávám taky ty plenkové kalhotky na ven a musím říct, že si malej říká i tak a občas ho musím přemluvit aby se do nich vůbec vyčůral 😀 a chození na wc nám to nenabouralo....prostě když je možnost tak sundáme plínu a čůrá venku nebo v obchoďáku (podle toho kde jsme) když možnost není tak mu řeknu, že může do plínky 😀

megee
5. nov 2009

berus, u2jana...já bych jim zatím nechala plínu a zkusila třeba až za měsíc za dva zkusila znovu 😉 hlavně je tím zbytečně nestresovat 😉

zuzanat
7. nov 2009

ahojte, ja som zacala maleho odnaucat od plienok v lete, celkom pekne mu to ide, aj ked sa stane,ze sa este pocika,niekedy viac inokedy menej. Kaka len do nocnika, to sa vypyta aj ked ma plienku. Ale ked ide spat, alebo ideme von, na navstevu, atd....tak ma vzdy plienku, lebo sa nevycika inde ako do nocnika.tak teraz neviem, ako to dalej riesit, aby prestal uplne nosit plienky, lebo vidim, ze tomu rozumie...

Dakujem za vsetky rady 😉

gimik
11. nov 2009

Ahojky holky, malé je 14 měsíců a už mi chodí pravidelně na nočník, sama si řekne a taky se pak vždycky na nočník vyčůrá. Říkala jsme si, že bych jí už dala kalhotky, ale všude se píše, že to není moc dobré pro kyčle, tak brzy dítě odnaučovat. My jsme ani malou nějak neodnaučovali, začala jsme jí před měsícem občas dávat na nočník, a teď už týden si sama řekne , jinak je na plínka přes den celkem suchá, ale nevím, jestli ještě nemám počkat aspoň do 18. měsíců. Moc děkuji za rady. 🙂

megee
11. nov 2009

gimik já myslím, že už klidně kalhotky dávat můžeš...malá už má kyčle vyvinute a nic tím zkazit nemůžeš...tak se ničeho neboj a hurá do kalhotek 😀

misa.cekatelka
14. nov 2009

Tak jsem tady s dotazem.Myslíte,že udělám blbost,když začnu malou učit na nočník až na jaře?teď jí bude 16 měsíců-nočník vůbec nechápe-ukáže do něj a řekne AA-jakože čůrat kakat,ale třeba včera jsem ji na něj posadila,minutu seděla,pak vsttala,odešla pár kroků,vyčůrala se na zem a vrátila se zpátky na nočník 😅 Já ji na něm zkrátka neudržím,musela bych ji přivázat,nejde ji ani nijak zabavit.Radila mi kamarádka,ať to přes zimu nechám a začnu na jaře,že když budu někde venku a bude chtít čůrat,tak zimní pytel,kombinéza,punčocháče....atd....myslíte,že bude ve dvaceti měsících pozdě?

zdenka26
14. nov 2009

Míšo já začala těsně před druhým rokem a během chvíle byl bez plínek,nemá už je ani na noc 😉 Podle mě je lepší začít až z toho má prcek rozum

misa.cekatelka
14. nov 2009

děkuji,trošku mi spadl kámen ze srdce 😀 když jsem byla v plavání s malou,jedna maminka tam říkala své holčičce(není jí ještě rok):počkej,ještě než půjdeme do bazénu,vyčůráš se na nočníček....tak jsem zůstala v šoku 😲

zdenka26
14. nov 2009

Nevím každý má na to jiný názor ale v roce z toho nemůže mít rozum,jasně když ho tam posadíš tak se ti třeba vyčůrá ale aby si sám řekl že chce jít čůrat a chápal to proč ho tam dáváš,je nesmysl.

tiana
15. nov 2009

Naseho maleho drozdika sme skusali davat na nocnik a nebol s tym problem, ja ale rada vsetko skusam, a tak sme mu kupili farebnu mekulinku toal. dosku. No a teraz ficime na doske🙂 a nocnik uz nechce. A ked si do zachodiku prdol prvy krat, tak sa smial na tom ako sa to ozyva. 😀 No a pekne nam vymotava toaletny papier a strka ho medzi nozky do zachodiku. No a objaviil si tak aj pipik a teraz si ho aj pekne natahuje, ale iba ked je na zachodiku... 😀 treba skusit aj to, mozno zmeni nazor...🙂

zuzanat
15. nov 2009

ahojte, neviete poriadit ako mam naucit, ze ani von nebude nosit plienky? lebo on sa vonku nechce vycikat 😔

syraell
15. nov 2009

Ahoj, potřebuju opravdu poradit. Ten muj milacek (2,5) chodi vicemene curat na nocnik, pokud mu to ovsem pripomenu. Sam od sebe jde pouze v pripade, ze se jde spat a on nutne musi na nocnik desetkrat🙂 Horsi ale je, ze s kakanim se cilene schovava. Je to celkem psycho - jakmile ho vidim, ze je zalezly v koutku a soustredene se tvari, je to jasny - na otazku: Kakas? vzdycky stejna reakce - Neeeeeeeeeee a desivej krik a plac. Kdyz se nahodou povede po ranu bobek dobrovolne na nocnik, samozrejme tleskame a chvalime jak o zivot. Jeden cas jako motivace fungoval i detsky vlhceny papir - strasne rad si ho bral z krabicky a sam se utiral. ted je ale se vsim slus a ja uz jsem zoufala, ze skolku budem moct nejspis zabalit, protoze budem asi na veky kakat do pleny....Nema nekdo radu? Moc dekuju!

amira55
27. nov 2009

ahojte🙂
chtěla bych malýho pomalu časem učit na nočník, jak jste postupovaly v úplných začátcích????
díky za tipy

kulimka
27. nov 2009

amira, my taky zrovna začínáme, posadím ho na nočník, několikrát denně, kaká nepravidelně, ale většinou ráno takže se to podaří odchytit. Já ho dávala i dříve, ale až teď se mi zdá že to začíná chápat.Když se to povede tak hodně chválíme a kontrolujeme co udělal. Teď když začne čůrat vytáhne si šuldu a čůrá na zem tak ho musím hlídat 😀

zuza.m
27. nov 2009

maleho davam na nočnik asi od 10mes a stale nepochopil že sa ma pytat,prešli sme obdobim ked nanočniku vrieskal,teras si tam sadne a vycika ked treba a aj vykaka.ale ked sa ho cely den pytam či chce kakat alebo pišat tak počuvam len nie .aj ked za par minut sa pokaka.tak že ho davam kedy si zmyslim a on sa bud vypotrebuje alebo nie.a medzi tym davam plienku.minule som plienku nedala a on mi ju doniesol že osm zabudla. 😅 .neviem kedy mu to dojde že stači povedat a zlivostje pokoj.tak že prajem mamičkam velku trpezlivost a trpezlivost 😅 .asi iny recept neni.

draga
27. nov 2009

misa určitě je lepší učit na jaře, budeš to mít i snadnější s čůráním venku...s tou příhodou z plavání to není nic divného, my když chodili plavat taky tam některé maminky holčičky posazovali na nočník a ony vzorně čůraly...no holt není každý dítko stejný a nemá cenu někam spěchat 😉

syraell my měli s kakaáním tos tjené, nechtěl na nočník zaboha, vždycky počkal až dostane plínku, a když jí neměl strašně řval, že chce kakat do plínky, nechala jsem to být (protože vysvětlování a prosby už jsem měla všechny vyčerpaný) ...a najednou ze dne na den zlom a už není problém....kadí vzorně a vždy hrdě přiběhne s gatěma staženejma, že dělal hovínko 😎 je ale pravda, že se zavře v pokojíčku a posílá nás pryč...takže u toho chce být osamotě 😉 (kdo ne, že 🙂)

radkar
28. nov 2009

zuza, máte ještě dost času. Z fyziologického hlediska umí většina dětí ovládat své svěrače od ukončeného 18 měsíce. Hlavně ho nenut, at mu to nezprotivíš. Já jsem dcerce sundala plínku před měsícem , když jí bylo 18 měs a naučila se to během týdne. Je bez plínky i venku a říká si. Má jen na spinkání. Viděla jsem na ní, že už to chápe, že to čůrání i kakání komentuje i s plínkou, tak jsem to zkusila a říkám je úplně bez plínky jen na spaní. Tak to nech být a zkus to až nejdříve po 18 měsíci. Taky jsem jí dávala občas už od 14 měsíce, ale to bylo spíš moje "odchytávání", tomu se neříká, že chodí na nočník. Ale je to určitě dobré, že si zvyknou, že je nočník normální součástí dne. Ťoď mé postřehy 😀