Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

berynka
30. jan 2010

kubaka, tak já to jako chápu, když byla ta votročina s látkovejma plenama, byly třeba ty pračky, ve kterých se muselo míchat tim "pádlem" 😀 . To se asi skoro každej sakra snažil 😉 . Ale dneska.. o co jde? 😎

lestep
30. jan 2010

holky mám syna 14 měs. mu bude a začala jsem ho na ničník dávat od 11 měs. chodí na něj pěkně, pokždé se vyčůrá a 2x denně i kaká. spouta lidí mě zrazuje, že až mu bude tak 1 mě a více, že se zabrzdí a nebude chtít na nočník, že dlěám chybu. Zatím to neřším., Nijak ho nenutím. když to přijde, tak to budu řešit. jakou máte zkušenost vy? díky.Máme látkovky a je v nich moc spokojený. mě také vyhovují,

ivika18
30. jan 2010

kubaka, já teda nekupuju šunty z tržnice, ale pampers active baby, jenom prostě většinou malýho nenechávám v počurané studené plince, protože bych v ní sama nechtěla být, nehledě na to, že to není dobrý na močový cesty, teď sice problémy mít nemusí, ale v budoucnu jo a marně bude pátrat z čeho. A za další se mi nelíbí, když dítě smrdí počuraným. Nebo náš prcek asi víc pije, tak víc čurá, co já vím. Ale to je do jiné diskuse, tady je nočník, tak sorry.

petka80
30. jan 2010

berynka - jsem se fakt zasmála, pračka s pádlem 😀 Ty jo, to já už vůbec nepamatuju 😕 😀

blumka
30. jan 2010

ja sa tiez pridavam k lenivym mamam, ktorym sa rano nechce posadzovat malu na nocnik...ona ma musi vydurit aby som jej stiahla plienku, aj ked ma "dovolene" sa vycurat v noci do plienky aj tak sa budi sucha a rano sa hned pyta na nocnik..
a tiez sa pridavam ku kubake, shaule a romane, nocnikujeme asi mesiac a od druheho dna sa sama pyta aj cikat aj kakat, obcas mame sice nehodu, hlavne teraz po zapale mocovych ciest akoby nestihla dobehnut na nocnik, alebo v zapale hry ale to je raz za cas

kubaka
30. jan 2010

ivka - to je fuk, jak kdo přebaloval, i kdyby jich měl 10 denně, taky bych to s nočníkem dělala stejně. Peníze za pleny nebyly pro mě rozhodující. To je jádro pudla.

bublinkajasminka
30. jan 2010

blumka - a myslis ze to mam vzdat ked sa mi yasmi pocurava? lebo slovo cika pekne pouziva len nie vtedy ked ma 😒 ja ju sama posadzam na nocnik a podari sa aj mimo 😒 ja neviem ale asi to teda este nechape, skusame tyzden a pocas dna je to tak ze 3 nehody a tri nocniky zhruba 😒

shaula
30. jan 2010

Kubaka - že jo? Mě se taky ségra snažila přesvědčit, že mám kluky co půl hodinky posadit na nočník, že ušetřím plínky. No já radši ušetřím nervy sobě i jim - to bych nedělala nic jiného než svlíkala, posazovala a zase oblíkala 😝 Prostě si chvilku počkám, až budou zralejší a budou chápat, co po nich na tom nočníku chci. Samo že je tam občas posadím, ale když tam nechtějí sedět, tak je tam asi nepřilepím, ne? 😀
Každopádně občas vykřikují "kaka", ale to už je buď "kaka" v plínce, nebo vyhrožují naplano 😀 Ale beru to jako takový předstupeň, že už si občas uvědomí, že v té plínce něco mají.

Blumka - asi jsme si nerozuměly, my ještě na nočník nechodíme 😅 Ale zatím to nijak nehrotím.

Lestep - nesmysl, když už ti pěkně chodí na nočník, tak v tom pokračujte, proč by ne? Jestli to vyhovuje tobě i jemu, tak přestávat by byl nesmysl. Nenutíš ho, takže to rozhodně chyba není, naopak. A jestli ti někdy v budoucnu bude trošku stávkovat, tak co? Holt zas budete chvíli o plínkách, no... Ale vůbec není jisté, že ti stávkovat bude, očividně mu nočník vyhovuje - asi to bude i těmi látkovkami... Já třeba hodně fandím bezplenkové metodě, tam "chodí" na nočník už maličká miminka. Bohužel dozvěděla jsem se o ní pozdě a nebyla jsem dostatečně důsledná, abych to kluky naučila v tom pozdějším věku.
Takže ty negativisty pusť z hlavy a pokud to oběma vyhovuje, tak v nočníkování v klidu pokračujte. Každá ušetřená plínka je dobrá 😉

blumka
30. jan 2010

shaula, nejde o to ze este nenocnikujete ale o to ze to nehrotis len preto ze uz podla inych ludi maju na to vek a ze pockas kym budu na to zreli.....tak som to myslela 😉
bublinkajasminka a malej vadi ked je pocurana? lebo terezke uz napr. vadi aj ked sa pocika do plienky..vtedy hned hlasi ze cikala a zacne chodit nasiroko a dozaduje sa prebalit...
skus mozno na par dni nocnik odlozit a mozno o tyzden, dva jej to docvakne...

shaula
30. jan 2010

Aha 😅

bublinkajasminka
30. jan 2010

blumka - nevadi podla mna, obcas povie ze cika ale uz je pocikana 😒 dakujem za radu 🙂

lestep
30. jan 2010

shaula- díky za názor. 🙂

knobloska
1. feb 2010

Ahoj zkušené maminky,
já jsem Kristýnu nikdy nenutila, jen ví, že do nočníku se čůrá a kaká, jakmile jí ale sundám kalhoty, tak začne řvát že "nece" a uteče. Máma mi říkala, že jsem taky nechtěla, ale že mě pleskla přes zadek a prostě jsem musela. Já tohle odmítám dělat, ale přeci jen už jí budou 2 roky a nějak s tím nemůžeme hnout. Už mi začíná být trapně, jak všechny děti na plavání se vyčůrají do nočníčku a naše Ki to prostě ignoruje. jak mám dál postupovat?

kubaka
1. feb 2010

knoblosko - nech to plavat - dělej to jako dřív a ona dospěje. Je na dolní hranici zralosti fyzické i psychické.
Na okolí se vykašli - za dva , tři měsíce může být všechno jinak. Náš to ignoroval skoro do třech let - naučil se ze dne na den. 🙂 Do školky bude umět na stoprocent - to je jediné kritérium.

knobloska
1. feb 2010

Kubaka já souhlasím s tvými názory, takže dám na rady a nechám to plavat.

maart
1. feb 2010

...hihi 😀 Knoblosko, tak to znam 😀 . Na plavcu tady vsichni na nocnik pred a na nocnik po a nase slecna nic nic nic...teda ona si tam na ten nocnik sedne (asi na ni ma vliv to davove silenstvi tam), ale ja proste vim, ze nebude nic, protoze doma nema o nocnik zadny zajem. Taky si obcas rikam, ze jsem asi nejaka leniva neschopna matka ci co, ale fakt to jeste nechavam plavat. "Odplenila" jsem 2 deti, to treti se mi urcite povede taky...holt pozdeji no 😉 .

knobloska
1. feb 2010

Maart a kdybys viděla ty matky tam, jak nahlas vykřikují, jak se pěkně vyčůraly ty jejich děti, pomalu to všem ukazujou, jsem tam trochu za debílka 😀 . Kristýna si s těma nočníkama chtěla hrát, strkala do nich nohu. 😅
Nejhorší je, že máma to cpe i manželovi, že už by malá měla chodit a ten mě prudí. Nejen za to, že málo mluví, ale i že nenočníkuje. Už mě to štve. Co já s ní nadělám?

maart
1. feb 2010

Knoblosko...jojo, i u nas na plavcu matky odplenencu hlasite vykrikuji 😀, kdyz dite cikne do nocniku nebo na WC....tak jako ja to i chapu, je to nakonec hlavne jejich uspech, ja jsem v tomhle ale fakt nad veci, vlastne ani nevim, jak bych ji nejak poposoupla, proste ma jeste pleny....a teda jeste nejakou dobu mit bude no 😉 .

...a mluveni? Tak to je u nas taky "suprovy"....v manzelem jsme nedavno davali dohromady jeji slovnik a dostali jsme se stezi k 8-mi srozumitelnym slovickum. A co jako? 😀 ..je to moje zlata sikovna holcicka, krasne papa, spinka, je uzasna tak jako celkove (prohlasila objektivne matka 😀 )...takze fakt nejaky jeji "nedostatky" hazim za hlavu...vykasli se na to taky!

Moje mamca je v tomhle nastesti skvela, do vychovy me nemluvi (snad mi obcas rekne nejaky svuj nazor nebo pripominku, ale za to jsem ji vdecna, pracovala cely zivot jako ucitelka v matersky skole, tak ma zkusenosti)...vi, ze jsem i kluky mela dlouho v plinach, takze u tretiho ditete ji to ani neprekvapuje 🙂 .

vatava
2. feb 2010

knobloska - moja Adelka sa naucila na nocnik pred druhym rokom , nikdy som ju na nocnik neucila iba som jej ukazala na co je .. chodila so mnou aj na zachod.. ale na nocniku nikdy nesadava, dva mesiace pred druhym rokom sa jedneho dna zobudila sla so mnou na zachod sadla na nocnik a vycikala sa .. od vtedy sa pyta aj cikat aj kakat.
A tomu nasim obom babkam ani verit nechcelo od pol roka ma buzerovali ako ju mam davat sadat na nocnik ze na to doplatim a ine.. 🙂) teraz mam druhe .. ma este len tri mesiace ale uz teraz viem ze to necham na nu.. sama bude vediet kedy je ten spravny cas.. to odporucam aj tebe kazde dieta je ine.. 🙂)))

blandik
2. feb 2010

Začala jsem před měsícem dávat na nočník, moc dlouho tam nevydrží, málokdy tam něco udělá, hovínky tedy ještě nikdy. Ale zato jej udělá zásadně do pár minut po tom, co opustí nočník. Každoápdně mě ale od té doby říká, když se pokakal do plínky, když zaprdí nebo čůrá.

sendy10
2. feb 2010

Vatava, velmi pekne napisane 😉 .
My sme na odporucanie babiek zacali posadzat od 9mes. Dodnes den nic sa nam nepodarilo, len od isteho obdobia to sedenie bolo sprevadzane obrovskym placom (neviem preco, nikdy som ho nenutila, nekricala, mal okolo seba hracky, chvalenie atd.), tak som to zabalila...Pred cca 3 tyzdnami mi oznamuje poctivo, podobne ako u blandik, ze kakal, cikal aj prdkanie 😅 . Takze mu len vzdy poviem, ze kaka a cika sa na zachodik, alebo nocnicek, ci sa ideme posadit. Zatial odpoved je zaryte nie, tak tomu nechavam volny priebeh. Nejak citim, ze to jedneho dna pride same od seba, ako uz aj par inych veci..
Inak aj latkujeme od polroka, ale nejak nam to pytanie sa zatial neurychlilo.. 😔

knobloska
2. feb 2010

Maart, ty děti nejsou bez plen, přijdou s plenou a v šatně při odchodu jí zase dostanou. Prostě jen jako opičky čůrají před ostatníma maminkama, teda mně to tak aspoň přijde. Já v tomhle taky nevidim žádnej úspěch, na co mi bude jeden povedenej bobek do nočníku, když stejně většinu času má plenu? Naše máma má názor, že ten návyk se musí vypěstovat, ale já to vidím spíš jako jejich potřebu a v tom se neshodneme 😒

meleri
2. feb 2010

holky,

tak nevím asi je fakt že dokud sám neřekne tak je to fakt asi zbytečné..taky si myslím že z toho nemá moc rozum...
ale já bych byla ráda kdyby se nám podařilo zachytit ta hovínka, protože od narození máme problém s opruzeninami, a je to jenom kvůli kakání...dneska se poprvé vykakal, a byl rád, a já taky..tak aspon o jedenkrát zarudlý zadek míň..

matova
2. feb 2010

meleri: tak gratulujem!!! náš sa dnes prvýkrát vycikal,. vybral si knižku a šiel na nočník sám 😕 ale vôbec sa ešte neteším, ešte veľa času uplynie kým bude bez plienok. Keď dostal novú plienku, zlostil sa 😖
Súhlasím úplne s knobloskou. dieťa musí samo chcieť, inak je to naše snaženie a posadzovanie na nočník úplne zbytočné. Ja som ho začala dávať na nočník asi pred dvoma týždňami? ani už neviem, ale len preto, že mi mama už pílila uši s týmto. Ale nočník pri našom WC mal položený už skôr, na wcko chodí so mnou, vie na čo to všetko je, len jednoducho musí sám chcieť, a ja ho rada podporím

cuchre
2. feb 2010

no my kedy prestaneme plienkovat netusim. do nocnika sa vycikal, vykakal ako 10m na prvy sup. a odvtedy nic. teraz chodi na zachod, vytiahne casopisy a cita, obcas sa vycika. tak neveim, co s nim. je pravda,z e nerozprava, tak nepovie, ze potrebuje,alebo ze spravil do plienky, ale rozumie vsetkemu :(

bublinkajasminka
2. feb 2010

no yasmi na nocniku sedi, obcas sa jej podari vycikat, obcas tak ze vstane a pocika sa ale najhorsie je ze jej to nevadi ze je pocikana 😖 to ma teda este cas? mam pockat??? 😒

blumka
2. feb 2010

inak, ja mam na Terezku taku mini fintu, ked dlho sedi na nocniku a tvari sa ze sa jej nechce cikat...ona strasne rada prdi, tak jej vzdy poviem nech si aspon pukne do nocnika a vtedy ako tlaci tak sa aj vycika... 😅
dnes si uz aj sama zasla na nocnik, vyzliekla sa a vycikala bez toho aby na mna zavolala ze jej treba...len som ju poutierala (aj to chcela sama 😅)...

bera28
2. feb 2010

Přiznám se, že jsem odpovědi nečetla, ale u nás nočníky ještě ani nemáme koupené. Nechávám to až na léto, kdo by se s těma rarachama pořád převlíkal. V létě budou běhat venku nahatý, tak to bude lepší. A jestli na to mají věk, tak to vůbec neřeším. Prostě si jedu podle svého 😉

kubaka
2. feb 2010

knobloska - to jak popisuješ chování matek na plavání a jásání nad čurankami - to by mě teda rozesmálo 😀 Takový hloupoučký chlubení. To musejí být teda jelita. Já bych najust jeden nočník posadila dceři na hlavu a hlasitě vykřikovala, jak jí ta čepice sluší a povzbuzovala ji v kreativním použití nočníku. Nebo nějakou podobnou praštěnost.
To je prostě ubohé - spíš si můžeš gratulovat, jak jsi normální a rozumná 😅 Tyhle demonstrace "co všechno moje dítě už umí" jsou směšné... 😉

Náš malý za těch pár dní udělal další úspěch - chodí na záchod úplně sám, stáhne gatě, vyšplhá se, utře si pindíka - několikrát spláchne, 😀, natáhne kalhotky, zhasne a zavře. Naprosto samostatný. A před necelým měsícem měl plínu. Nočník jsme úplně přeskočili. Prostě dospěl k pochopení sám a bylo

Ven s sebou beru už prkýnko, protože se nám tudle v Hornbachu při držení na velkém záchodě podařilo se úplně počůrat. 😀 Máma nešikovná nechala pindíka venku 😝 . Takže byl zlitý, já zpocená, on uřvaný. Dnes jsem vzala do shoping centra prkýnko a paráda. 😎

maart
3. feb 2010

Aha, Knoblosko 😀 ...tak ja vlastne ani nevim, jestli jsou u nas vsechny ty curajici deti odplenenci nebo ne...spis tak "na pul cesty", rekla bych 😉 ....ale musim sem pisnout, co se mi vcera povedlo! Byla jsem s malou teda na plavcu...no a po akci jsem ji teda taky vrazila na nocnik, jako aby se nereklo...no a dcera moji kamaradky taky. Oboum holcickam je 25 mesicu,takze uz by mely byt (asi 😅 ?) bez plen, ze. No a svete div se, obe holcicky se vycuraly....no a my jsme si je tam pekne s kamoskou pochvalily, jako jak jsou ty nase deti sikovny, jak se jim to pekne povedlo...bohuzel, asi jsme tam nikoho moc neohromily, protoze zbytek maticek na nas koukal takovym s takovym tim vyrazem...."no teda, takovy velky deti a ty matky nadelaji" 😀 ...chtela jsem tam ze sebe udelat hvezdu, no a zase nic 😀 .