Aké máte skúsenosti s mliečkom Nutrilon Pepti MCT?

naty28
10. jan 2008

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, ci máte skusenosti s tymto mlieckom, ak ano, preco ho musite používať a ako ate začínali s prvými príkrmami a ako dlho ste ho museli používať?
Mám 16 týždňového chlapceka, ktorý sa mi narodil s VVCH,bol operovany a pooperačný priebeh komplikovaný následkom čoho je aj podávanie Nutrilonu pepti MCT. A ešte by som chcela vediet ako vám po nom detičky priberajú. Ďakujem

fifa
10. jan 2008

ahoj my papame nutrilon pepti, je to pri alergii na bielkovinu kravského mlieka, ale čo je MCT? inak priberáme super a chutí nám

naty28
autor
10. jan 2008

MCT je špeciálne mlieko, kde sú všetky zložky čiastočne natrávené a hlavne obsahuje tuky so stredne dlhým reťazcom , aby nebol nadmerne tukmi zaťažovaný tráviaci trakt.Fifa inak ďakujem za reakciu - aspoň niekto.
Len by ma skutočne zaujímalo, či ho naozaj niekto papá.Nemám si o tom s kým pokecať.Aj lekári sa mi nechcú vyjadrovať, že ako dlho ho budeme musiet papať - malinký na ňom prospieva - to by nebol problém, ale mna zaujíma, že ako ho potom zaťažím príkrmami.Aké môžem čakať reakcie.
My sme vlastne začínali s úplne beztukovým mliekom, ktoré nám dovážali, ked sme presli na MCT - tak to bol dost dobrý šok - dlho mi z neho vrackal a trvalo asi týždeň,ak nie viac kým si naňho zvykol. Tak sa bojím, že čo nás čaká.Sorry som sa trochu rozpisala 😉

fifa
11. jan 2008

a kolko mate mesiacov? ja si myslím, že s príkrmami by si nemala mat problém, ved sa začína zeleninkou a ovocím, a potom dietnym kuracím maskom, neskor sa pridáva do hotového jedla len lyžička oleja, ja si myslím, že príkrmy zvládnete, horšie bude ak sa z toho nevylieči a pojde do školky, potom musí asi papat špecialnu stravu 😖

naty28
autor
11. jan 2008

máme 4 mesiace. ďakujem za odpoveď, dúfam, že naozaj nebudeme mať nejaké väčšie problémy.