Grckanie z UM

erikafer
20. dec 2018

Ahojte prepáčte ze otváram novú tému mozno sa to tu riešilo uz no nemam cas všetko hľadať 😅 Dcérka bola 3 mesiace kojená žiadne problémy sme nemali no žiaľ uz viac odvtedy nekojim skusala som 3 mlieka postupne ako sa to ma z každého ju zapekalo konečne sme našli mlieko ktoré ju nezapeka ale z každého vždy vygrckala ma 4 mesiace a ked vypije viac ako 90ml ostatok vygrcka 🤷🏼‍♀️ Priberá celkom primerane narodila sa v auguste ako 3 kilova a ma čosi nad 6 kíl. Trápi ma to grckanie viem žeby chcela viac vypiť ako 120 na noc jej dávam ale aj tak vyvráti. Myslite ze to je mliekom ? robila to pri každom co sme skúšali z tochto ju akurát aspon nezapeka Ďakujem za rady 😉

pininka
20. dec 2018

@erikafer každé moje dieťa trocha vždy vygrckalo, ale zas nie prúdom a nie viac ako pár ml. Ak priberá a už ju nezápeka neriešila by som to. Deti často mávajú aj taký hraničný rerlux, že netrvajú prúdom, ale vždy sa im niečo vráti nazad.

dagmamar738
20. dec 2018

ano reflux. je to normalne.

julianadrx
20. dec 2018

Hmmm ja sice kojim no do 6 mesiaca aj moj syn grckal prudom a MUDr mi vravel ze mam vytrvat a prejde to a ze keby bol na umelom mlieku dal by mu nejaky prasok na zahustenie mliecka pripadne existuje aj nutrilon proti grckaniu. Opytaj sa lekara urcite ti poradi. A mojho to napokon preslo. Pomohlo aj zavedenie prvych prikrmov hustejsich. Vela stastia!!!

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikafer
autor
20. dec 2018

Takze je to asi normálne nieje toho veľa co vygrcka len ma to trápilo ci to neni zle pediatrička usúdila ze jej žalúdok viac nestrávi ale Mala by rada spapkala aj viac ako 120 tak ja neviem ci jej teda viac spravím a na to grckanie si zvykneme alebo ju nechávať takto a častejšie kŕmiť. A ano pár dny začíname z príkrmom a po tom obede ako dostane hustejšie je to lepšie negrcka a zje toho na začiatok aj dost ako som očakávala.

malinajahoda
20. dec 2018

Moja grckala len za lyžičku a občas a pažerák zapálený bol aj tak.

dzuko
21. dec 2018

@erikafer aj moj 4 mesacny syncek grca stale a dr. mi na to povedala len ze to musi prejst akurat nam dala sirup Gastrotuss na zahustenie no je to strasne huste tak mu to davam raz za den. No tiez ma uz nebavi stale ho prezliekat a menit mu plienky co mu podkladam aby vsetko neogrcal. Tiez sme od 3 mesiaca na umelom mlieku. Len dufam ze mu to raz prejde a bude dobre.

erikafer
autor
22. dec 2018

@dzuko no presne tie plienky 😅Ja som sa hlavne bála ci to môže byt mliekom ale očividne nie, ked bola kojená tak to takým štýlom ze aj každú pól hodinu na prsníku bola ťahala menšie dávky a častejšie čiže asi preto umelé ked jej dám viac nestrávi naraz vecsiu dávku. Začala si uz prikrmovať ?

13riska13
22. dec 2018

Moja grckala nonstop a po každom jedle. Z toho antirefluxového mlieka nás akurát tak zapekalo. Takže sme sa naučili dávať jej pri každom kŕmení viackrát pauzu na odgrgnutie a síce máme reflux potvrdený, lebo u nás to nebolo len pár ml odvtedy máme pokoj.

nikpa
22. dec 2018

@erikafer syn mal ten istý problém, UM sme zahustovali Nutritonom z lekárne a bolo po grckani 🙂 neskôr sme presli na ryzovu kašu, proste hustejsie nevygrcal

dzuko
23. dec 2018

@erikafer este neprikrmujem az v januari. A vy ste uz zacali papat prikrmy? A co sa tyka odgrgavania tak uz mi velmi nechce odgrgavat ked ho po napapanim dvihnem to skor z neho vytecie mliecko.

erikafer
autor
26. dec 2018

@nikpa ani prikrm nevyvrátila zatiaľ a to ho zje veľa

erikafer
autor
26. dec 2018

@dzuko ja som uz začala tento týžden začína 2 týžden, prikrm nevyvráti ako piše pani vyššie asi riedke naše deti neudržia v žalúdku koľko Ml vypije ? Moja grga a po nejakých 2-3 minútach až vygrcne