Hipp Combiotik a Nutriton

daniela_p
12. okt 2022

Ahojte, skúšal niekto kombináciu hipp combiotik a Nutriton? My sme zmenili mlieko z Nutrilonu colics na hipp combiotik, ale stále mi veľmi grcá a tak či môžem použiť do tohto mliečka Nutriton, či má s tým niekto nejakú skúsenosť? Malá sa aj stále pučí, ťažšie kaká, je nepokojná a nekľudná .. nechce spať a stále plače .. neviem ako jej pomôcť, dva dni na hippe tak trochu sama kakala, ale zas viac grcá .. má 5 týždňov a mame už tretie mlieko .. žiadne jej nesedí 😩 už som zúfalá …

nikol789
12. okt 2022

@daniela_p nám hipp combiotik sadlo, tiež sme mali predtým problémy s bruškom
Nám pomohlo cvičiť, masírovať bruško, skús kvapky coliprev, babycalm, sabsimplex espumisan L
Každému bábätku sadnú iné....
Dávam malej aj probiotiká biogaia
S tým mlieckom nepomôžem nemám skúsenosti...
Ale tiež sme menili 3 mlieka kým nám sadlo....
Po 4 mesiaci všetko zo dňa na deň odznelo...

katches69
12. okt 2022

@daniela_p my mame podobne, sme na bebe tiez skusame mliecka kvapky probiotika vsetko sadne len na chvilu. Ja len dufam ze po 3 4 mesiaci to odznie lebo su to nervy stres ked uz clovek nevie ako pomoct dietatku ked nic nepomaha...

daniela_p
autor
12. okt 2022

@nikol789 všetko kvapky som vyskúšali .. žiadny efekt, cvičíme, masírujeme, všetko robím, čo sa robiť dá .. bez výsledku 😩 ja som si tiež dúfala, že nám toto mlieko sadne, keďže aj dobre recenzie nanho boli a tak .. no grcanie nám ešte zhoršilo 😞 .. z Biogaia sme prešli na probiofix baby

nikol789
12. okt 2022

@daniela_p ach, viem ocom píšeš, ja som prvé 4 mesiace bola úplne zúfalá, ani von som moc nemohla chodit s malou čo plakala :(
Keď mi každý hovoril že to chce len čas, že to prejde, išla som sa zblázniť lebo mi to pripadalo ako vecnosť.

Veľa maminkám sadlo mliecko aj z dmky, že bábätka čo grckali a mali problém s kakanim a keď prešli na mliecko babylove že pomohlo.... ale naozaj každé babatko je iné

17alexis
12. okt 2022

@daniela_p poradila by som sa s dr, ale je aj Hipp Comfort, tiez ti nan vedia dat recept. Dcerka ma rovnaky problem a Coliprev jej velmi pomaha.

daniela_p
autor
12. okt 2022

@17alexis dr mi nikdy nič neporadí … coliprev nie je na koliky nie? Ten štiepi laktozu ci čo .. úplne je na niečo iné ako Espumisan, baby calm alebo sabsimplex .. a mohol by sa skombinovať do mlieka spolu s nutritonom? .. a koľko má dcérka? Aké máte mlieko ?

17alexis
12. okt 2022

@daniela_p Coliprev mozes kombinovat so vsetkym. Mame Nutrilon Comfort&Colics a dcerka sa nevedela vyprazdnit. Ako jej davam Coliprev do kazdeho jedla, uz tento problem nema. Stolicu ma 1-2x denne. Niektore babatka nevedia spracovat laktozu a Coliprev obsahuje enzym, ktory ju stiepi.

daniela_p
autor
12. okt 2022

@17alexis presne ten nutrilon sme mali, zo začiatku po bebe jej pomohol kakať a potom zas brutálna zapcha, zd jej neslo ani s rúrkou, tak sme zmenili na hipp .. grcala mi však už pri nutrilone, no teraz pri hoppe ešte viac 😩 ja neviem, ci sme vôbec mali meniť mlieko .. tak skúsim ešte ten coliprev .. ja mám doma všetky tieto kvapky 🫣

lalala94
12. okt 2022

@autorka s daným mliekom skúsenosť nemám, ale tiež s tým veľmi bojujem. Niekoľko týždňov som jej dávala Kendamil, kým nezačala prúdom vracať. Začala som ho zahusťovať Nutritonom - mierne pomohlo, ale nie zásadne. Stolicu mala z Kendamilu každý deň, bolesti brucha žiadne, ale to vracanie pretrvávalo. Zo dňa na deň som vymenila Kendamil za Nutrilon AR 1 - vracala ešte viac a začali jej zápchy s čím problém dovtedy vôbec nemala. Vykašlala som sa na to a vrátila som sa späť ku kombinácii Kendamil+Nutriton a pridala som Gastrotuss. Gastrotuss vždy vyplula. Po asi dvoch týždňoch mi znova vykypeli nervy a prešla som na Beba AR 1 - vracia stále + ešte aj po 2 hodinách natrávené mlieko a mám pocit, že ju z toho bolí brucho. Dávam Espumisan, BioGaia a harmančekový čaj, ten pomáha na trávenie, pupíkom masírujem brucho. Tento týžden idem volať doktorke, nech mi dá vymenný lístok na gastro, ale čo robiť dovtedy tiež neviem. Doktorka mi odporúčala Nutrilon Comfort&Colics. UM by sa vraj nemali striedať, ale či ju mám teraz nechať na tomto mlieku z ktorého je jej očividne zle, neviem. Je to na nervy.

daniela_p
autor
12. okt 2022

@lalala94 presne aj moja hodinu, dve po jedení dokáže grcať aj prúdom, alebo “len” voda z nej ide .. tiež rozmýšľam už nad vyšetrením na gastre, lebo toto trápenie je hrozné 😩 viem, zd nie je dobre striedať UM, veď aj my už mame tretie, ale zas nechať ju s mliekom z ktorého jej je zle, tiež nevhvem ..

daniela_p
autor
12. okt 2022

@lalala94 a aj ten gastrotuss mi vypluva, a aj keď to zjedla nemal účinok žiadny

lalala94
12. okt 2022

@daniela_p no úplne ako u nás - tiež tretie mlieko, tiež gastrotuss vypluje a vlastne všetko čo si opísala. Pediatrička mi od začiatku radila Kendamil dať preč aj keď ešte problém nemala, lebo ona je za Nutrilon. Ja som aj tú Bebu dala teraz bez jej vedomia. Nechápem ale ako je možné, že vracia z AR mliek. Veď tie sú predsa určené na takéto problémy. Tipujem že na gastre mi povie tie rady, čo už mám za sebou - polohovanie, AR mlieko prípadne Nutriton, Gastrotuss, ale ja už neviem, čo iné spraviť. Polohujeme ju, stále je vyvýšená, ale potrebujem ju nechať aj na podložke, aby trénovala polohu na bruchu, ale ako, keď vkuse vracia? Neviem no. Ty ideš teraz zmeniť to UM? Ja ešte uvažujem nad tým Nutrilonom Comfort s Nutritonom, ale fakt neviem…

daniela_p
autor
12. okt 2022

@lalala94 moja tiež nebola nadšená, keď som jej rovno oznámila, že chcem skúsiť hipp … a presne, podľa mna iné rady už ani nie sú 😩 tiež vsetko robíme, čo sa len da .. dnes sa moja na brušku pogrcala a rovno do toho capla tvar 🤦🏼‍♀️ Čize tak no … zatiaľ nechám ten hipp a skúsim to s nutritonom a uvidím .. lebo ja už ani neviem aké mlieko .. že keď ÁR tak akú značku 🤦🏼‍♀️ Je sj hipp ARkové .. ale tak neviem co robit ozaj :/

janynyna
12. okt 2022

@daniela_p ja som dávala do sunaru nitriton. Všetko bolo ok.

nikha2809
12. okt 2022

My sme prešli z Nutrilon comfort na HiPP.Koliky vtedy konečne prestali a tiež ako u vás syn po ňom viac vracal.Ja som už nemenila, bol kľudný, samento prešlo aj keď asi až v 7m.Neriesila som to keď bol spokojný a priberal

daniela_p
autor
12. okt 2022

@nikha2809 len keby bola aj ona kľudná ale vôbec nie je 😩 budí sa zo spánku na to, že ju napína a potom grcá, aj hneď po dojedení plače s vrtí sa .. a koľko krst do dňa mal stolicu pri hippe?

nikha2809
12. okt 2022

@daniela_p aha no to takto veru nie, jemu iba po papani pár krát vyclaplo inak vôbec...stolicu si už veru nepamätám

daniela_p
autor
13. okt 2022

@nikha2809 dnes skúšam ten hipp aj s Nutritonom, tak uvidíme .. hádam jej to sadne a už bude dobre 🙏🏻 Človek nevie čo ma skôr riešiť, či zapchu, či grcanie 🙈

daniela_p
autor
14. okt 2022

Baby, dávam jej ten Nutriton do hippu plus coliprev nakoniec skúšam .. a teraz ma hnačky 🙈 veľmi sa pučí niekoľko krat do dňa a stolicu ma žltú ale veľmi riedku .. s týmto nemáme niektorá skúsenosť, že z čoho? Budem aj volať dr, len ja už neviem .. stále niečo nie je v pohode … 🤦🏼‍♀️

lalala94
14. okt 2022

@daniela_p žltú farbu mala aj moja dcéra a prešlo to po pár dňoch, keď si zvykla na mlieko (to pila Kendamil). Hnačky ale z Nutritonu podľa mňa nebudú, skôr z neho zvyknú byť zápchy, keďže mlieko zahustí.

daniela_p
autor
14. okt 2022

@lalala94 veď toto sa čudujem, že predtým mala zápchu, začnem jej dávať Nutriton a coliprev a ona ma hnačky 🤦🏼‍♀️ Zmenila som aj vitamín D na jamieson z devitu, ale pochybujem, že z toho by to mala ..

mimi2019
15. okt 2022

HIPP BIO Combiotik je vyborne mlieko, nezapeka. Avsak ak nemate vysledky k tolerancii laktozy, radsej HA. Co sa tyka grckania to moze byt reflux, tam len vydrzat do prvych prikrmov, ak urci lekar ze ide o vazny gastro stav, potom AR ale to mlieko zapeka a boli z neho brusko, deti z neho enormne priberaju. Pucenie, nevysvetlitelny bolestivy plac moze sposobovat kolika tam antikolikove kvalitne flase,. ak tazkosti s vyprazdnovanim-tam v najhorsom rektalna trubicka a zacat probiotika, co sa tyka prdikov, tak espumisan L, co najviac v nosici hopsanie, na brusku a cviky s nozickami.

daniela_p
autor
15. okt 2022

@mimi2019 vsetko robíme, samozrejme, že mame probiotiká, cvicime, masírujeme s pupikom, espiminussn u nás nula bodov, rovnako ako sabsimplex, alebo aleno baby calm a samozrejme zd od začiatku mame antikolikove fľaše .. začali sme skúšať coliprev, ale už druhý deň ma hnačky, podľa dr ma asi virózu.. tak jej od včera zarábam UM do ružového vyvaru a musím jej dávať aj kulíšek .. už jej nechcem meniť 4té mlieko, kým ozaj Nebudme musieť .. teraz mi je tazko povedať, ci jej combiotik sedí keďže ma tu virózu 😩 .. dávam jej aj Nutriton a grcka trochu menej

mimi2019
17. okt 2022

@daniela_p ak ste uz vsetko skusili a nic nezabralo, riesila by som gastro. Ak vsak pribera na vahe, pediater to asi nebude povazovat za akutny problem 😏. Ta nasa mala tazky reflux, vyzeralo to, ze po papani nic v brusku nezostalo, napriek tomu priberala a pediater nam radil pockat s AR mliekom. Kedze sme si mysleli, ze nad situaciou vyhrame, nasadili sme AR mlieko. Potom vsak nastal problem s bruskom. Kedze sme si mysleli ze mlieko je problem, vymenili sme ich dost, po kazdej vymene vznikol iny problem😏,rovnako tak s liekmi 😏

daniela_p
autor
17. okt 2022

@mimi2019 priberá dobre, dnes jej len robili výter, stolicu brali .. a tak uvidíme keď budú výsledky .. zatiaľ jej mlieko nemením .. aj keď som už niekde čítala, že babo po nutritone malo žltú vodnatú stolicu .. tak ja už neviem ozaj 🤦🏼‍♀️

monmj
23. okt 2022

Ahojte, mam 6tyzdnoveho chlapceka a hladame mliecko kvoli tvrdej stolici. Nevie sa vykakat.
Zacali sme BEBA optiPro - zapekalo
Nutrilon comfort - stale zapekalo
Zmenila som Dčko z Vigantolu (vraj zapeka) na Jamieson - stale zapeka
Teraz skusame Hipp combiotik a prve dni mi menej papal ako s predoslim mliekom ale zrejme je hipp sytejsi… stolica bola tmavozelena vzdy pri zmene mlieka.
Tento hipp mam z rakuska tak uvidime.
Sestra mala bebu a maly jej grcal a ked zacala kupovat v rakusku bebu tak nic. Pekne papal a negrckal.
Vraj maju ine zlozenie.

daniela_p
autor
24. okt 2022

@monmj my ideme v stredu už na gastro .. lebo sme zmenili hipp combiotik na Hipp ar a aj tak veľmi grcia a kaká až moc take riedke stále :/