Kde sa dajú zohnať vzorky umelého mliečka?

jazv
31. aug 2011

Ahojte. Mám 4,5 mesacneho synceka. Doktorka mi kazala po vecernom nakojeni dat este umele mlieko. Na radu kamosky som kupila Francuzske mlieko, no malemu nechuti. Nechcem kupovat z kazdej znacky celu velku pixlu a v niekolkych lekarnach mi povedali, ze vzorky nedrzia. Poradte mi prosim kde by som ich mohla zohnat, pripadne by som sa vedela nejak dohodnut so zvolencankami, keby mi za odmerku zo svojho odsypali. Vopred dakujem.

sisaka
1. sep 2011

neda mi nenapisat, kedze mi tvoj prispevok udrel do oci. Doktorka ti "kazala" dat vecer este umele mlieko?" To je naozaj zvlastny pristup, ak chces davat umele mlieko len preto, ze doktorka "kazala" skus miesto hladania vhodneho umelaca (ziadne nechuti tak dobre ako materske to mi ver o jeho prinose pre zdravie sa radsej nevyjadrim) pohladat laktacnu poradkynu, nech ti poradi, ako zvysit jeho tvorbu, ak chces sama z vlastnej vole prejst na umele mlieko skus to este prehodnotit. Drzim palce nech ti kojenie vydrzi co najdlhsie, svojmu dietatku nemozes dat nic lepsie.

jazv
autor
1. sep 2011

@sisaka Ano, kazala, pretoze maly nepribera napriek tomu, ze cez den ho kojim zhruba sest krat. Dakujem za radu, nejaku lakt.poradkynu skontaktujem 🙂

jewel2121
1. sep 2011

ahoj ja som statila mlieko tak som kojila len 2 mesiace teraz davam babylove kupis v dm...stoji 5e..malej to chuti kaka pravidelne...a pekne pribera....aj som sa snazila vseliako to zachranit..aj poradkynami..a cajmi napojmi a este neviem cim nepodarilo sa

sisaka
1. sep 2011

@jazv supeeer, nevzdavaj to, mne doktorka pri prvom dietati tiez kazala a aj sme rychlo potom s kojenim skoncili, zacala som s UM v 4 mesiacoch a dokojila v 5 ☹ , to bolo uz ale strasne davno, pred 13 rokmi, ked este zdaleko nebolo tolko info ako v dnesnej dobe, pri synovi som uz bola mudrejsia (teraz mal 3 roky), sice v rovnakom obdobi prisla kriza a rozkojit sa mi podarilo az s pomocou liekou, ale maleho som kojila do 2 rokov, dodnes si vycitam, ze som podlahla tlaku okolia a pri dcere som to tak lahko vzdala. Prajem pevne zdravie tebe aj miminku a este dlhe kojenie 😉

skeblicka77
1. sep 2011

babenky, no mne moja pri druhom uz po 2 tyzdni predpisala nutrilon, lebo sa jej zdalo, ze 2 tyzdnove babo je hladne a ja nemam mlieko, nutrilon som dala kamoske a 😎 😎 kojila som ho do 10, keby som chcela tak aj dlhsie, ale bola som od neho dlhsie mimo, tak sa potom uz nedalo, takze, nie vzdy treba hned pchat Um a pocuvat dr..

jazv
autor
1. sep 2011

@sisaka dakujem krasne za povzbudenie.

avila
17. sep 2011

Tak na radu doktorky by som sa z vysoka... A hned kontaktovala laktacnu poradkynu. Za taketo rady by mali brat diplomy...