Kokosové mlieko pre 11 mesačné dieťatko

milanbeno1
13. júl 2015

Mamičky potrebujem radu, davali ste detičkám do 1 roka kokosové mliečko do kašičiek napr kukuričnej? lebo ja som kupila Alpro kokosove mlieko a je tam napísané že deťom od 5 rokov, používali ste nejaké iné kokosové mlieko prosím, ďakujem moc za radu

katrin21
16. júl 2015

nuz, ak ti nieco hovoria knihy Umirame na objednavku ( ak nie odporucam precitat), alebo Robb WOLF paleo dieta, taka tam najdes veeelmi podobne info, ktore ja osobne nepovazujem za bludy.

Napr. tie ajurvedske caje, mam s nimi skusenost, su skvele.. a ajurveda nie je alternativa, je to aj WHO uznana TRADICKA medicina, overena tisicrociami, kdežto alopaticka zapadna medicina s antibiotikami a inymi liekmi je tu kolko, tak 50 -100rokov.. alebo sa mylim?
🙂

ja osobne sa napr.teraz liecim uz druhykrat biorezonanciou. a lieci ma lekar, byvaly chirurg, ktory ale presiel na tento sposob liecby a je uspesny... uz raz mi velmi pomohol s " podla lekarov dozivotnoz diagnozou na liekoch".. ale som OK a nemam viac problem.
Kazdy nech sa lieci hlavne tym, comu veri, to je jedna pravda.. ja vyuzivam aj klasicku medicinu, ale kde ona nevie rady, tak preco nevyskusať ine a cuduj sa svete aj uspesne.
Vacsina ludi, ktory tieto veci odsudzuju bud NEMAJU ZIADNU osobnu skusenost, alebo natrafila na nejakeho fakt šarlatana a tym robia zle meno tym, ktorí naozaj vedia , co robia 🙂

meluela
16. júl 2015

@katrin21 to ale nic nemeni na veci, ze ten pan trepe blbosti .. pozliepane odborne vyrazy a kusky zle pochopenych faktov.
Tradicna medicina nie je uplne na zahodenie, napr. na menej vazne choroby mozu fungovat bylinky, dalej tam kde je potrebne hlavne mobilizovat vlastne sily pacienta urobi aj placebo efekt velku sluzbu ... moderna medicina nie je vsemocna, tiez pracuje len s urcitym percenom ucinku nad placebo efekt ... ale som naozaj vdacna ze v dnesnej dobe napr. na slepe crevo nedostanem obklady a pustenie zilou .. pripadne trochu tradicneho dymu od samana 🙂

Ale kedze si tento zdroj (toho popleteneho pana) povazovala za seriozny, naozaj sa nezhodneme na uplnom zaklade co je relevantna informacia, takze sa tu budeme len zbytocne hadat. A aj tie dalsie knihy ... Tomas Kaspar autor tebou citovanej knihy tvdri ze nejaky cesky lekar vynasiel liek na rakovinu len tie zle fuj fuj farmafirmy mu zabranili tento objav zverejnit .... akoze ked toto nie je konspiracna teoria tak uz neviem co ... nerobim si iluziu o zaujmoch farmafiriem ... ale toto je uz sila takymto veciam verit.

katrin21
16. júl 2015

no, ale divila by si sa, ze napr. za slepym crevom, ktore spominas moze byt zlaty stafylokok, alebo ina pliaga... ked sa to zisti skor, predides zapalu s operaciou... ja nehovorim o nejakych šamanoch,ale o tom, ze nasa psychika a stava su GRO nasho zdravia. Kazda choroba ma duchovnu pricinu. Kazda jedna. + strava, prostredie / virusy, bakterie/... k tomu.
Napr. pre cinsku medicinu je slepak jeden z najdolezitejsich organov tela, je to filter nasej imunity.. ak zlyha, je to znak toho, ze nieco nie je v poriadku .. jeho vybratim sa ale problem nevyriesil, casom bude niekde inde...
Nuz,citala si aspon toho Kašpara,alebo nie?? podla mna nie ... pise tam napr. o tom, ako bola uz udelena nobelova cena za to, ze zistili, ze rakovinove bunky potrebuju pre svoj zivot kyslejsie prostredie a menej kyslika? Preco sa o tomto mlci? Je to jasne, lebo by to bola moooc lacna liecba, keby ludia nepotrebovali tie kvanta liekov, co teraz.
a nejde len o " nejake bylinky na menej vazne choroby".. a su tam konkretne fakt, mena.. udaje..
ziadna konspiracia to nie je.. ale vyhlasuju ju za to, lebo je to tak jednoduchsie...
Ale nema vyznam sa presviedcat navzajom, kazdy ma info ake ma, veri, co mu moze verit v bode, kde sa prave nachadza a so skusenostami ktore ma zazite. Preto jeden veri, druhy nie.

innather
13. nov 2017
innather
13. nov 2017

dasenka26 otazka bola o mlieku nie o tuku, ake aj tak mas zle info..
vid vedecka studia

https://www.youtube.com/watch?v=vN0ape6tGNE
lienk12
2. máj 2020

@milanbeno1 ahoj dozvedela si sa ci moze kokosove mlieko? Moja mala ma alergiu na bielkovinu mlieka a nasla som kokosovy jogurt v kt su aj probiotika a teraz neviem ci skusit ci nie. Dakujem za kazde info

milanbeno1
autor
5. aug 2020

@lienk12 vraj su na to male deti citlive na kokosove mlieko, ja som davala potom bud svoje, sunar, vodu na zarabanie kasiciek a po 1 roku uz kravske, alebo kozie. Ze kokosove je dobre zavadzat az neskor je to exotika.

lienk12
6. aug 2020

@milanbeno1dakujem za info 🙂 uz som skusila ten jogurt ma uz 1rok zatial je to ok aj jej chuti a je bez cukru