Koľko umelého mlieka spapá vaše 11 dňové bábätko?

7. máj 2021

Ahojte baby.. Prosím vás koľko asi spapa za celý deň vaše novorodeniatko (dnes má drobec 11 dní)
Ja si zapisujem každý deň.. Rátam od pol noci do pol noci, zatiaľ spapa okolo 250-300ml... Zdá sa mi to malo aj Dr povedala je to málo ....on väčšinou spí, keď sa zobudí spapa 30-40, zase zaspí a takto po troške trcka aj 20 a tak..... Už mu začínam dávať aj v spánku, ale je to tiež bieda vypije tak 10-20ml .. Bojím sa aby nechudol 😔... Bolelo ho aj bruško tak mi Dr kázala dávať pred krátkym papanim espumisan L na lyžicke 😔 ach jaj

hailey1
7. máj 2021

Nas pil na 2 tyzdne stovku, ale je to velmi individualne. Odsavas mlieko alebo ste na umelom? Nemate zltacku nahodou?

autor
7. máj 2021

@hailey1 iba na umelom je... Nevyzerá žeby mal žltačku, by bol Žltý nie? Ci ešte sú nejaké príznaky žltačky?

hailey1
7. máj 2021

Bol by zlty urcite... ja len uvazujem, ze tolko spinka a pri zltacke by aj nevladal tahat. V spanku krmit neviem ci je uplne najstastnejsie (ja viem, ze sa to pouziva, ked deti odmietaju, ale mne to kvoli bezpecnosti stale pripadalo mimo). Skus nahrievat brusko, pekne ho pomasirovat a ponukaj mu s trojhodinovym odstupom (ked davas skor; aj preto moze boliet brusko). Ak malo pije, odstopuj presne ako to robia v porodnici - 3-6-9-12 a zas dokola a nasilu zobud, daj flasu. Ono niekedy je najlepsi kuchar hlad.

autor
7. máj 2021

@hailey1 ďakujem za radu 😔