Kŕmenie umelým mliekom, ako často ?

zuzkap142
2. nov 2019

Ahojte, mám 5 týždňové babo krmim ju umelým mliekom -kendamill má 3800g a zvyčajne ju krmim každé 3 hodiny a dávam jej 100 ml. Obcas sa stane ze sa zobudí uz po 2 hodinách a place tak jej dam zase 100ml. Posledne dva tyzdne ma velmi prerušovaný spánok (a spáva s polootvorenymi očami) ledva po hodine uspávania zaspí na hodinu a casto sa stava ze sa zobudí a nechce zaspať znovu. Ale od posledného jedenia prešla len hodina a pol max dve tak jej nechcem zas dávať aby ju z toho nebolelo brucho ( dávame aj kvapky na koliku do fľašky) viete mi nejak poradit?
Ci jej mam davat viac ml pretože na krabici pisu ze by mala mat max 6-7 jedál za den a ona ich máva viac. Nejde mi zo to že by som sa bála že bude bacuľatá ale o to či ju neprekrmujem priveľmi. Ďakujem za rady. 🙂

saskia_98
2. nov 2019

@zuzkap142 neskusala si dat viac um ? Moj v mesiaci uz pil 120-150 ml kazde 4 hodiny.

nikiki29
2. nov 2019

Môže kľudne vypiť aj liter UM denne keď potrebuje, nedržala by som sa silou mocou tabuliek. Skús zdvihnúť dávku na 120ml a kŕm na požiadanie a uvidíš či sa to zlepší 😊

zuzkap142
autor
2. nov 2019

@saskia_98 neskusala som lebo som sa riadila podla krabici a tam bolo písané ze by v jej veku mala vypiť len 100ml. Tak neviem ale skúsim mozno zaberie a bude spat viac hodin. Aj teraz som ju ledva uspala položila som ju do postieľky spala sotva 20 minut a uz je hore.

zuzkap142
autor
2. nov 2019

@nikiki29 skúsim lebo niekedy sme uz s manželom zúfalí. Cez den sa to da vydržať ale v noci sme obaja ako zombie.

nikiki29
2. nov 2019

@zuzkap142 skús, viem, že je to na nervy niekedy. Ja by som jej aj teraz skúsila dať aspoň 30ml, nevadí že je to po pol hodine, zistíš či sa naozaj nebudí na hlad... aj keď možno sa budí z inej príčiny 😞

lucia147852
2. nov 2019

@zuzkap142 Vies. Su to len tabulky. Napr. moja vypila 100-120ml ako tyzdnova. Narodila sa s vahou 4200g. Tak je jasne ze potrebovala viac. Ked sa narodi 3kg dietatko vypije menej. Vo veku tvojho baba mala moja 6kg. Vypila 150-180ml. Cize urcite skus dat viac. Deticky na um zvyknu dkhsie pospat lebo viac zaplni brusko. Podla mna ma naozaj tu davku uz malu. Inak brusko moju z prejedenia nastastie nebolelo. Ked uz sa ozaj ze prezrala tak vygrcla nadbytok. Drzim palce

majusska202
2. nov 2019

@zuzkap142 Neviem či to pomôžem ale sú deti čo malo spia môj syn do roka non-stop reval a nič nespal. V noci bol hore každých 20 minút. Bol to horor. Kamoška sa držala striktne že až po 3 hodinách ďalšia kamoška dávala hocikedy ale nedodržiavala dávku povieme priklad tej prvej malý píl v roku skoro presne koľko bolo na krabici. A tá druhá má rok a pol a nevypijrj jej ani 200. Podľa mňa to záleží od dieťaťa. Nám pediater vravel ak si ziada zvýšiť dávku ale ak nie tak nech nepije nasilu viac aby sa mu zbytočne žalúdok neroztahoval

saskia_98
2. nov 2019

@zuzkap142 cosi .. Moj od 8 mesiacov pije 240 ml mlieka. Tym co je na škatuli sa neriad, riad sa svojim babatkom. 🙂

lucia147852
2. nov 2019

@zuzkap142 A este ma napadlo ked uz mala prejist z 1 na 2 mlieko vypila za 2 hodiny dve plne flase 😀😀😀 ests ze uz sa mohla dotlacit prikrmom

zuzkap142
autor
2. nov 2019

Jej ženy vy ste strašne zlaté 😊 urcite skúsim dať jej viac aspon tych 120 veď čo keď nebude chciet prestane piť alebo vygrcká.
Ja už som rozmylšlala aj nad tým či sa nebudí pre to že má “zočú” aj ocikanou plienkou som jej tvar potierala 🙈

nikpa
2. nov 2019

@zuzkap142 Ja som syna prekrmovala a bolelo ho brucho, potom mi takto plakaval a samozrejme čím viac plakal tým viac som ho kŕmila 🙄 keď som znížila dávku, zázračne sa z neho stalo dobré bábo 😀

albertka1980
2. nov 2019

@zuzkap142 neriad sa tabulkami podla veku, ale skor podla vahy. Urcite jej davaj 120 a mala by papat 5x denne. Ak bude napapana, tak si viac nepotiahne. Nasa tiez papa kendamil, ma 14 tyzdnov, necelych 6 kg a zje 150 ml, aj ked podla tabuliek veku, by uz mala mat 180 ml, ale to je nanu prilis vela. Od 6 tyzdnov sa budi len raz v noci a cez den papa 4x. Ked mala cca 4 kg, tak papala tiez 120 ml.

lucia147852
2. nov 2019

@nikpa sranda 😃 moja zas neťahala viac keď už mala dosť tak nechala. A, ešte aj z toho sa niekedy časti zbavila. Fakt každé dieťa iné

zuzkap142
autor
2. nov 2019

No tato naša keď dopije 100 ml a vyberiem jej flašku z úst začne plakať ale potom si ju vezmem na ruky a utíšim tak zaspí. Ale pametam si ze tak dva tyzdne dozadu po dojedeni 100 ml ostala kludne ležať a sama zaspala. Takze jej asi uz ozaj bude malo. Skusime jej teda dat tych 120 ked sa teraz najblizsie zobudí ;)

katarinka89
2. nov 2019

Ja by som zarobila rovno 150 ml, aspoň zistíš, či je schopná takú dávku vypit- keďže si doteraz nepridavala, tak nevieš koľko stiahne.

briseovna01
2. nov 2019

@zuzkap142 aj my máme rovnako staré dieťa, presne som aj ja nad tým rozmyslala či môžem dať skôr, naša keď cez deň krátko spí tak pýta papať aj po hodine. Niekde som čítala že by nemalo mať väčšiu dávku aby sa nezaťažovali obličky ale to bude myslené asi tak že aby sa nezarabala koncentrovanejsia dávka ako je na krabici, väčší počet dávok asi nevadí. U nás je ale problém že keď ma len čisto umelé mlieko tak ťažšie kaká, najprv sme mali HiPP teraz som skúsila tiež kendamill ale bez zmeny, tak jej zas robím častejšie dávky ale dám viac vody a menej odmeriek čiže je častejšie hladná. Niekedy vypije 120ml bez pogrcania a niekedy sa pogrcia, ťažko s tým😀. Ale na večer zvyčajne vypije tých 120ml a 4 odmerky a spí pomerne dobre. Teraz večer tiež ale kym zaspala stále si dávala rucku k ústam tak sme ešte dorobili 60ml, a už spí. Cize asi fakt len skúsiť aby bola najedena. U vás po kendamile nemá mala zápchu?

zuzkap142
autor
2. nov 2019

@briseovna01 po kendamille som si všimla ze kaka menej ale zase čítala som aj ja 😅 ze kendamil je kvalitne husté mlieko a nevadi ked nekaka pravidelne a je v poriadku ked kaka kazdy druhy den. Ono to vidno aj na stolici ci je redsia alebo je tvrdšia. Ked je tvrdšia znamena to ze ju zepeka vtedy je to problém ale pokial je redsia tak je to v poriadku aj ked je to po dvoch dňoch 🙂
Teraz sme jej dali 140 ml kedze počet odmeriek zväčšil objem a je kludna neplače a lezká 😊 to sme tu dlho nemali uvidime aka bude noc 🙏🏻😊

briseovna01
2. nov 2019

@zuzkap142 no naša práveže sa veľmi puči a má tvrdšiu tak zato si myslím že jej robí zápchu, dávame aj probiotiká, teraz neviem či sa vrátiť k HiPP alebo ostane kendamill, lebo zapchava ju jedno aj druhé, akurát ten kendamill má asi lepšie zloženie. Tak držím palce aby noc bola pokojná a mala sa vyspinkala a aj hlavne vy😀. Napapané dieťa- spokojne dieťa😀.

nikpa
2. nov 2019

@briseovna01 Jesť skôr ako po troch hodinách sa nemá dávať z toho dôvodu, že to nestíha žalúdok a iné orgány spracovať. A už vôbec by som nevymýšľala s počtom odmeriek a množstvom vody, teda 1odmerka na 30ml a nijak inak. Ono to v návode nie je napísané len tak, deti nemajú ešte dobre dovyvijanu tráviacu sústavu... Neviem čo je horšie, či veľa odmeriek a málo vody alebo opačne a teda ju napájať ,,bielou vodou,, to sú len moje postrehy, tráviace problémy sme riešili so synom, chodili sme po doktoroch a všeličo som si od nich vypočula. Inak aj my sme dávali Kendamil a bolo to jediné mlieko z ktorého mal ukážkovú, pravidelnú stolicu a žiadne bolesti bruška.

zuzkap142
autor
2. nov 2019

My sa držíme tiez toho ze na 30ml jedna odmerka 🙂 ideme spať rano podám hlásenie ako noc dopadla a ďakujem za rady 💕

evica01
2. nov 2019

Ved a nie je smadna? Vodicky jej daj prevarenej.

briseovna01
2. nov 2019

@nikpa veď to že viac odmeriek a menej vody určite nedam, len čistú vodu nevypije tak mi prišlo že je jedno či by vypila normálnu dávku a za tým vodu alebo dávku trocha rozriedenu. Lebo tiež sa držím toho že jedna odmerka na 30ml vody, tak som zvykla dať že 2odmerky a 90ml vody. A keď je hladná tak za hodku a pol zas, čiže jednu dávku na dvakrát s väčším množstvom vody. Ale možno ozaj zle robím, poradím sa s pediatrom. Veď zato som vybrala ten kendamill že som čítala že nezvykne robiť zápchy. ale u nej bez zmeny čo sa kakania týka či HiPP či kendamill.

nikpa
2. nov 2019

@briseovna01 keď nechce vodu tak skús čaj ale ohľadom toho mlieka s menším množstvom odmeriek namiesto vody by som sa spýtala lekárky, uvidíš čo ti poradí.

zuzkap142
autor
3. nov 2019

Takže noc bola taká ze jedla o 22 potom o 2 a teraz o 5 po 120 ml co je Ok ale čakala som ze bude spat viac teda aspon mat tvrdší spánok lebo medzi tym bola hore spala bola hore teda aj s plačom samozrejme a museli sme ju utíšiť na rukách. 🤷🏻‍♀️

briseovna01
3. nov 2019

@zuzkap142 a cumlík ste neskúšali ?našej to niekedy pomôže, niekedy vypluje znechutene😊

wena
3. nov 2019

Ahoj, podla mna jej davas vela a nemyslim, ze by plakala od hladu. Mala by vypit cca 150 ml na kg hmotnosti, interval medzi krmeniami by mal byt aspon 2,5 hod. (um sa tak dlho travi) a nemala by urcite vypit viac ako 1l denne. Ak ju krmis viac ako 7x denne po 100 ml, na mesacne babo je to vela. Moze kludne plakat lebo ju z toho boli brusko, skus jej davat menej a uvidis. Ak malo spi, moze plakat aj z unavy, nemusi to byt hlad.

lienka1996
3. nov 2019

@zuzkap142 Ahoj, mala som to isté s malou. Vždy keď som išla aj ja spať tak som ju nakrmila a položila k sebe do postele a spala mi aj 6 hodín, teraz má 3 mes a stále spí pri mne a spí mi od kedy idem ja a až do rána do kým sa nezobudím. Potrebuje ťa cítiť pri sebe a cíti sa tak bezpečne, poradila mi to jedna známa a naozaj to funguje. Skús aj ty s ňou spinkať a uvidíš.
A čo sa týka jedenia, tak jej kľudne sprav aj viac mlieka, koľko vypije toľko vypije. Bábätká sú jedoši a nevedia kedy dosť 😅

daniela123321
6. nov 2019

@zuzkap142 A nemôže to byť Kendamilom? Predsa je to len plnotučné mlieko a nie každému bábätku robí dobre keďže môže byť ťažšie pre nich na žalúdok..moja mala aj klasický Kendamil aj Kendamil Organic a stále sa potom pučila a nespávala dobre.. nakoniec mi už začala asi po 3 týždňoch kakať z Kendamilu (pri oboch) dosť vodnatu stolicu