Má zmysel pokúsiť sa kojiť pri ABKM po mesiaci na UM ?

neobsadene1
28. dec 2018

Chcela by som poprosiť o radu, či má význam znova začať s kojením alebo nie, lebo mám trochu nedôveru k postoju doktorov ku kojeniu. Malý bol až do očkovania v treťom mesiaci plne kojený - bez problémov, prospieval výborne. Po očkovaní začal mať krv v stolici a po asi desiatich dňoch začal silno vracať na základe čoho sme skončili na mesiac v nemocnici s diagnózou alergia na bielkovinu kravského mlieka. V nemocnici skúšali na striedačku rôznu stravu, najprv rýžový odvar, potom skúsili opät MM, potom striedali MM s Neocatom, potom iba MM. Spočiatku vracal všetko, postupne sa to však lepšilo a dokonca bolo aj obdobie, keď bol výlučne na MM, 4 dni nevracal a krv v stolici už takmer nebola. To bolo v čase, keď som bola už 3 týžden na prísnej bezmliečnej diéte. Problém však bol, že stále chudol a preto doktorka zrušila kojenie a nakázala výlučne Neocate. Odvtedy nevracia a pekne priberá. Doktorka odporučila nevrátiť sa k MM a začať už s príkrmami (Malý má už 4 mesiace a 2 týždne). Ja som si však uvedomila, že mentálne nie som pripravená prestať s kojením a stále si držím nádej, že by som v tom mohla pokračovať. Mlieko si stále udržiavam odsávaním. Má význam kojenie ešte skúsiť ? Bude mať o MM vôbec záujem a bude sa vedieť prisať po cca 3 týždňoch na UM ? Navyše riskujem, že po MM nebude prospievať. Ja mám však stále pocit, že v nemocnici pri MM neprospieval len z toho dôvodu, že ho vypil málo (o cca 200 ml menej než Neocatu) - vždy som mala dosť mlieka, ale v nemocnici sa mi produkcia trochu znížila. Chcela by som preto skúsiť MM 50/50 s Neocatom a neskor možno výlučne MM keď si vylepším laktáciu - ale to všetko až za cca 2 týždne keď bude malý úplne fit po návrate z nemocnice (teraz to ešte nechcem riskovať). Celé okolie ma odhovára, nech sa na kojenie už vykašlem a neriskujem zdravotné problémy malého ale ja sa neviem vyrovnať s tým, že by som ho už nemala kojiť. Je to dosť komplikované tak dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Ďakujem za rady, názory..

martinka13
28. dec 2018

Vlastnu skúsenosť takéhoto typu nemám, ale zrejme by som neriskovala prípadný návrat problémov dieťatka. Sa na vieš, čím ste si prešli..... Isto to nestojí za to kojenie. Držím palce, nech ste už len zdraví.

vlada216
28. dec 2018

Opytaj sa laktacnej poradkyne

jatva
29. dec 2018

Asi to nebude lahke, ale ak to chces, urcite sa to da.
Ak si dokrmovala flaskou, tak asi bude problem s prisatim. Ale to sa podla mna da preucit.
Premysli ci mas na to dost sil a drzim palce 🙂

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz