Máte skúsenosti so Sunarom AR ?

adika21693
29. mar 2020

AHojte, má niektorá skúsenosti so Sunarom AR? Malá ma reflux, pije bebu AR ale nepribera a ani nekaká. Jedna doktorka odporučila práve sunar, nás doktor trvá na bebe. Poradíte?

misickaa4
29. mar 2020

@adika21693 ja ho pouzivam, co by ste konkretne chceli vediet?

adika21693
autor
29. mar 2020

@misickaa4 znasanlivost, ako za zaraba a odkedy ho mas, ci pomohol na reflux a tak

misickaa4
29. mar 2020

@adika21693 mame ho cca od 1,5mesiaca. Zacali sme ho pouzivat prave kvoli refluxu, na ktory nam pomohol. Len mojho zapeka z neho. Takze som mu ho zarabala do kamiliek. Pouzivam ho stale, lebo este ma reflux. Zaraba sa klasicky, na 30ml vody 1 odmerka. Ako stare dietatko mas?

asia83
29. mar 2020

@adika21693 Môj ho tiež bral. Žiadne problémy s ním. Lepšie mu bolo po ňom.

tosomja
29. mar 2020

Môj pije Sunar AR, odkedy ho pije, nezvracia a priberá.
Aj dcéra pila Sunar AR.

adika21693
autor
29. mar 2020

@misickaa4 dva mesiace a toto by bolo tretie.mlieko, lebo sme mali bebu ha a az potom na moje naliehanie sme presli na ar ked sme skoncili pre dusenie v nemocnici. Trapi ma len to zapekanie malej ale to mala aj po Ha a to ze malo pribera. Len 120g ba tyzden.

adika21693
autor
29. mar 2020

@tosomja bolo to vase prve mliecko ?

tosomja
29. mar 2020

@adika21693 v nemocnici mu dávali Nutrilon ha, mne doma povedala pediatrická, že stačí obycajny Nutrilon. Ale zvracial. Tak som prešla na Nutrilon ár, ale nechcel. Tak som prešla na starý dobrý Sunar. A ten znáša dobre.

zhuzhu
29. mar 2020

@adika21693 môj syn má tiež reflux, najskôr pil sunar ar, ale práveže jeho akoby preháňalo, stale kakal, tak sme prešli na nutrilon ar a konečne bolo všetko v poriadku, teraz má 6 mesiacov a pije už nutrilon ar 2, ale každemu dieťatku vyhovuje niečo ine....

nina37
29. mar 2020

my skusili toho vela,zo sunaru ar nas prehanalo sle ze riadne,museli sme ho vysadit,kazdemu samozrejme sedi nieco ine

majka1933
17. apr 2020

@adika21693 no my pijeme súnar ar uz asi 3mesiace a super je zahusteny karubinom no beba je zemiakovým skrobom a nie je taká hustá. My sme mali pred mesiacom atopický ekzém zmenil nam na bebu ar no nikdy viac, malý mal také vodové hnačky zelené, grcal mi od tohouz nikdy viac bebu. Sunar ar comfort je super v tom ze je aj proti boleniu bruška, nie je zápcha. Takže ja odporúčam

lucya_s
28. aug 2020

@nina37 a ako dlho ste ho papali kym ste vysadili..my ho mame teraz 5.den a tiez ma inu stolicu.kaka 3 x denne zatial a pred kakanim zacne riadne prdiet a ide to akoby hnackove take riedke a tak zvlastne to zapacha.Neviem to popisat..

marekkatka5
21. sep 2020

@lucya_s aj my užívame Sunár AR 3 deň, a malá ma takú inú stolicu, takú redšiu, neviem či je to OK a či to prejde. Vám to prešlo či ostalo? Ďakujem pekne.

floren
21. sep 2020

@adika21693 tiež mal malý problémy s bebou, prešli sme na babylove

lucya_s
21. sep 2020

@marekkatka5 nam to presne po 14 dnoch preslo akoby seklo .na 15 den mal stolicu uz peknu ako taka husta prazenica a len 1x denne..

nikka055
21. sep 2020

@adika21693 moja ho pije nezapeka ju a kaka 3x denne, taktiež menej grca... Naposledy za 2t pribrala vyse 600g

marekkatka5
22. sep 2020

@lucya_s a tiež ste mali zo začiatku takú redšiu stolicu? Že či to OK kým si telíčko zvykne, alebo či mám čakať alebo riešiť to z doktorkou. Pijeme ho 4.deň.

veronvida
15. okt 2020

@tosomja my presne to iste. Maly ma skoro 6T, v nemocke Nutrilon Ha, doma sme dávali obyčajný, zapekalo ho strasne, tak naspat na Ha, ale riadne vracal a chrcal, bol to des. Teraz sme 2.den na Sunare ÁR - negrckal, ale kakal vcera raz a dnes večer sa mi pokakal s každým papanim - takú riedke až vodnatu stolicu žltú mal a samozrejme troska smrdkala. Myslite, že to treba riesit? (Sunar sme nasadili sami, kontrola u dr až buduci štvrtok)

tosomja
15. okt 2020

@veronvida mne na gastro povedal, že ak kaká viac ako týždeň riedke a veľa, že je naložena plienka tak treba riešiť.

lucya_s
15. okt 2020

@marekkatka5 ano uplne riedka bola..som sa bala,ze.jw to hnacka

lucya_s
15. okt 2020

@veronvida mali sme to uplne rovnako..mala aj ty zvlastny zapach..neviem ho definovat..ale trvalo to presne 14 dni a upravilo sa to. Kakal aj 5 az 6x denne

lenuska0000
2. dec 2020

@misickaa4 chcemcsa spytat to zarabanie do kamiliek mu pomaha na to zapekanie? Mali sme Nutrilon ar a neskutocne ju zapekalo, koliky a plakala potom sme vyskusali Profutura Nutrilon to bolo este horsie a teraz odo dnes mame Sunar Ar a tiez zarabam do kamilkoveho detskeho caju.

majka1933
2. dec 2020

@lenuska0000 my sme mali tiež ar súnar od toho jediného nás nezapekalo. Dávajte probiotika. Vyskúšajte aj bez toho čaju a sama uvidíte

lenuska0000
2. dec 2020

@majka1933 a ake davate probiotika?ja davam tie probiomaxik z dr max lebo boli v tom baby boxe od dovery a ine som neskusala zatial a davame 5 kvapiek denne. Nam kazal davat doktor aj 3 krat denne 20 kvapiek Espumisanu. Ako casto ma dietatko stolicu po tom Sunare? Nasa ma mesiac teraz prdiky ma super po nom ale kakala rano a mame ho odo dnes.
My sme mali najskor Sunar complex vracala, potk Nutrilon ar zapekal a bolesti brucha stale len plakala a profutura ten ju zapiekol neskutocne

misickaa4
3. dec 2020

@lenuska0000 ano, mojmu to zaberalo. A ak nie, potom este sa do odvaru z ovsenych vlociek robi. To je toez vyborne a vobec sa toho nemusite bat

lenuska0000
3. dec 2020

@misickaa4 mame ho od vcera a uz kakala 3 krat ale este ma taku tuhsiu stolicu ale je to lepsie jak z Nutrilonu. Upravi sa jej po par dnoch ta stolica ci to je zo Sunaru normalne? Davam jej aj pit kamilkovy caj.

misickaa4
3. dec 2020

@lenuska0000 tak zvycajne trva 2 tyzdne, kym si dietatko zvykne na nove/ine mlieko...

lenuska0000
3. dec 2020

@misickaa4 a este sa chcem spytat na krabici je 5 krat denne 120 ml pred 4 tyzdnove dieta, ale nasa chce pit kazde 3,5 hodiny 120 ml, mam jej dat?

misickaa4
3. dec 2020

@lenuska0000 a kolko x denne? Ved dajte, kolko si.potiahne. neda sa vzdy ist podla tabuliek.

lenuska0000
3. dec 2020

@misickaa4 ona kazde 3,5 hodiny presne je jak hodinky si potiahne 120 ml aj v noci a na