Môžem dať 5 dňovému novorodencovi okrem umelého mlieka aj vodu?

mira1985
24. júl 2015

Moja 5 dnova dcerka sa po spapani 60 ml umelho mliecka zobudi vzdy po 1.5 - 2 hodinach a znova pyta papat. Mozem jej skusit dat trosku vody, nechcem ju prekrmovat. Kaka pri kazdom krmeni. Dakujem

lucy125
24. júl 2015

Jasne,nie že možeš,ale musiš,deti na UM potrebuju aj niečo pit+su riadne horučavy,takže kludne.

alexandra1104
24. júl 2015

Aj cajik mozes feniklovy

inulienka11
24. júl 2015

Jasne ze ano.po umelom mlieku moze byt aj viac smedna a v tychto teplach jej vodu treba

lorela
24. júl 2015

Ja si myslím, že nie. Každé približne 2 hodinky dostáva UM, ktoré sa rozrába predsa v už tak dosť veľa vody.
Pozor, aby sa zbytočne nepreťažovali ľadviny. Alebo dávaj o trochu menej mlieka v jednej dávke ale o to častejšie.
Radšej sa poraď s vašou pediatričkou.

dominika6
24. júl 2015

môžeš prevarenú vodu,alebo sú aj sypané čajíky..

katka1981
24. júl 2015

ano, pokojne v tychto horucavach daj, ako maminka casom vycitis, ci je hladna alebo len smadna.
Sypane caje nedavaj, to je najvacsi bordel aj pre teba nie to este pre babo.

zuzulos
24. júl 2015

Podla mňa kľudne daj, moje deti boli kojene, a augustovemu som v horúčavách aj tak davala vodičku, takže pri UM podľa mňa kľudne tiež 🙂

whiterosses
24. júl 2015

môžeš .. však sú horúčavy ..

luciferkax
24. júl 2015

@katka1981 a to máš odkiaľ že sypaný čaj je najvačší bordel??? ved sú to čisté bylinky! bez sáčku, či kovovej sponky :P najvačší bordel sú čajíky granulované, sladené, ktoré okolo čaja ani neprešli :D ale na sypaných, najlepšie doma zbieraných fičíme cleý život :D

ake každpádne pre malé dieťa je najlepšia čistá voda....

cerez
24. júl 2015

Môžeš dať. Nauč si ju na vodičku, tie sladké sypané čaje neodporúčam ani ja.

prego81
24. júl 2015

@katka1981 podla mna nevies, co je sypany caj
@mira1985 myslim, ze tu budes mat vela roznych odpovedi. Ja by som napriklad vodu nedavala. Aj materske aj umele mlieko obsahuje dostatok vody. Ja som kojila a syn si tiez pytal velmi casto (kazde 2 hodiny a vypil vela), az po par tyznoch som zistila ze ho prsnik ukludnuje a cumlik to vyriesil. Podla mna som so trochu prekrmila v tom case ale teraz ma 2 roky a vyzera normalne 🙂

vevesh
24. júl 2015

Dietatu, a toboz novorodencovi, staci aj v najvacsich horucavach iba mlieko (ci uz um alebo mm je jedno)- ja nechapem, preco slovaci tlacia vkuse uz od narodenia este extra vodu ci cajiky do batoliat 😕 😕

tomasko27
24. júl 2015

A mozno jej to mlieko nestaci a je hladna ked spi tak malicko.

monika15
24. júl 2015

ano urcite !!! mi sme davali od narodenia troska vody to neuskodi 🙂)

reni1512
24. júl 2015

ja viem tak ze prvych min 10min pije novorodenec svetle mlieko (ako nahrada vody) az neskor zacne tahat huste, vyzivne mliecko...mala sa mi narodila v juli a vodu som jej nedavala, ani caj... staci mu to, co prijma z kojenia 🙂 cize sa neboj

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadaba
24. júl 2015

musis podavat aj vodu, okrem umeleho mlieka. Najma v tomto pocasi. Prevarenu vychladnutu detsku vodu maj vzdy nachystanu. Niektora sa prevarat ani nemusi, napr. Humana, dosat v lekarni. Tu mozes podavat ihned. 😉 Ak by si nechcela davat zakazdym len cistu vodu, su fajn detske caje, dostat tiezz v lekarni. Myslim, ze pod znackou Sunarka. Tie boli fajn. Sypane cajiky, ako tu boli spomenute, asi nie. Ved zvaz.

maria117
24. júl 2015

Ahoj,ja som v porodnici a doniesli mamke vodu,nech da babatku dvojdnovemu....a min dve babatka,kt sa narodili zaciatkom tyzdna boli dnes na infuziach kvoli zvysenej teplote z horucav... takze ja by som dala vodu al caj, hlavne ked je na umelej strave. Pri materskom mlieke vravia,ze netreba,ale asi tiez nie vzdy uplne univerzalne,pri pardnovom babatku,kt mamka este nevie dost nakojit,nema ho stale pri sebe a je im ako v saune,tak hlavne dostatok tekutin a potom riesim ostatne...

ivet1371
26. júl 2015

Kojenecku vodu davaj urćite

charllotte
26. júl 2015

Deti, ktore su krmene umelym mlieckom, maju dostavat aj vodu na pitie, takze urcite davat aj vodu, ziadne caje...

peneloppe
26. júl 2015

Ano, daj jej prevarenu vodu, v tychto horucavach je to nevyhnutne.