Nutrilon Comfort & Colics

lussi56
28. máj 2021

Ahojte synček je na um Nutrilon comfort colics no problém je v tom že to mlieko je strašné slabé a riedke no keďže ma kolíky dosť mu to pomáha a preto papa ten malý mi je z toho mlieka stále hladný nevydrží ani necelú hodinku vypije 90ml baby môžem mu dať 90 na 4 alebo 120na 4 keďže ma malinky žalúdok je predčasniatko tak sa bojím mu zarábať 120 aby to zas nemal ťažké na žalúdok a nezvracal z toho alebo mu môžem nasadiť mliečko Babylove aké máte stým mliekom skúsenosti? Kamaratka si ho dosť chváli ale každému sadne niečo iné ja už neviem a najhoršie je na Tom to že ten Nutrilon je len 400g a stojí 13€ no každý 3den kupujem a viete si asi predstaviť čo ma to vyjde za mesiac preto ten babylove sa pýtam lebo stojí len 6.99€ ešte podotýkam že malý bude mať 1.6 mesiac tak neviem s pediatričkou sa už 3 deň nemôžem spojiť a keďže tam nemôžem ísť osobne skrz toho že mám doma ročné dievčatko a nemá mi kdo byt pri nej priateľ robí 12sky takže tak ..

danielahamar
28. máj 2021

Za mňa osobne, ak by malo dieťa len tento problém, išla by som do Kendamilu - neobsahuje sóju a palmovy olej😉. Ale tiež stojí okolo 12eur. A pro predcasniatku by som moc neskúšala a dupľom ak má len mesiac

domingva
28. máj 2021

Aj my mame toto mliecko a mala je z neho hladnejsia. Pokial máte predcastniatko a má koliky tak je možnosť že Vám ho bude pediatrička predpisovať. Skúste sa jej nato spýtať. Je tam nárok na dve balenia na týždeň.

lussi56
autor
28. máj 2021

@danielahamar aha no len moja svokra je moc múdra a snaží sa mi nahovárať hlúposti že mi nebude z toho mlieka priberať že si nato zvykne a druhé mlieko po čase neprijme a neviem kade čo ale ja si robím aj tak po svojom a určite vyskúšam niečo iné 😊

lussi56
autor
28. máj 2021

@domingva smiem sa spýtať aj ti stoho priberá alebo ako často papa?

lussi56
autor
28. máj 2021

Aj keď chcem nechať malému aspoň 2hodky odstup nevydrží ja už neviem či je taký hladoš alebo ozaj zmeniť mlieko aj keď toto čo je nám dosť pomohlo keďže tie kolíky to je niečo strašné 🤦

eskop
29. máj 2021

@lussi56 my sme tiez mali toto mliecko ale nasa mala brutalne koliky aj tak. A hladna vkuse kazde dve hodiny. To bolo na predpis,mali sme narok na 8 baleni mesacne. Teraz mame bebu-uz 4te mliecko, tu nam doktorka nepredpisuje ale mala prespi aj 3 4 hod a nema takmer vobec koliky.

danielahamar
29. máj 2021

@lussi56 co sa týka priberania, priberá sa z každého jedného a keďže je odstup len 2hodky,tak určite. Poznám aj vodovejsie mlieka, kt. sú na alergie a mimochodom, po mojich skúsenostiach vôbec nemusí mať koliky, ale int. laktozy, keďže deti do 3mes.nemaju vytvorený tento enzým. Nemá nafuknute bruško? Môj pribral do 4m cca 1200g za mesiac, či to bola voda, alebo nie😁, ako 5m mame 8330g 🤭

lussi56
autor
29. máj 2021

@eskop pediatrička ani nepovedala že to je na recept taká kra** odporučí ale nepovie ..no malý priberať keď papal obyčajní Nutrilon no hádam priberie až s tohto

lussi56
autor
29. máj 2021

@danielahamar nafuknute bruško má ale keď dávame espumisan tak je to ok 😊😊

danielahamar
29. máj 2021

@lussi56 No možno espumisan vôbec netreba a treba mlieko bez laktozy 😉

eskop
29. máj 2021

@lussi56 oni nie kazde mlieko mozu predpisat..

aschkimka
8. jún 2021

@lussi56 moja malá ho papa od 1.m lebo mala hrozne kolíky, ale odkedy má toto tak koliku mala len raz a to už končí 4. mesiac. Je na predpis, my každé dva týždne máme na predpis 4ks a doplácame v dr. maxovi za 4ks 8,32€. toto mlieko je ľahšie, napr ona by mala na jej vek že ukončený 4m piť už 200ml (voda plus ta susina) ale stačí jej cca každé 3-4h, tých 166ml, ale má cca 68cm a váži 7kg. ja sa pokúsim s ním vydržať do ukončeného 6m a začíname dnes s prikrmami tak po skoncenom 6m chcem prejsť na iné. a nezľakni sa, po tomto mlieku býva zelená stolica!

svetluskagabrielle
24. sep 2021

@eskop aku bebu

eskop
25. sep 2021

@svetluskagabrielle obyčajnú comfort. Ale presli sme na ar koli refluxu

bobik87
7. jún 2022

nasa ma 3 mesiace a davam jej Nutrilon anticolics od mozno 2tyz.spi bez problemov a na jedno pitie 180ml.narodila sa s vahou 2550g a46cm. pribera bez problemov. teraz ma 5300g.