Nutrilon Omneo Comfort - skúsenosti

karolinka1991
12. apr 2018

Ahojte dievcata,

ak mate niektora pozitivnu/negativnu skusenost s tymto umelym mlieckom, napiste ju,prosim prosim, sem.
Pomohlo vam upravit aj grckanie??? Alebo pomaha len pri kolikach??? Zatial sme na Nutrilone Profutura.

Dakujem pekne!!!

sunshine007
12. apr 2018

U nás pomáhal hlavne pri vyprazdnovani, tie oleje, čo obsahuje, zmakcuju stolicu. Kvôli vracaniu sme nakoniec aj tak skončili na neocate.

17lucik
12. apr 2018

Som študujúca pôrodná asistentka a ak ti môžem poradiť tak každé dieťa si samé vyberie aké mlieko potrebuje. Ak mu momentálne mlieko nevyhovuje tak nové mlieko treba dávať aspoň týžden aby si zvyklo na chuť nového mlieka a nebolo zmätené a ak ho bude aj po tomto čase odmietať tak až vtedy treba meniť značku

karolinka1991
autor
12. apr 2018

@17lucik Dakujem. Ano viem,len tych moznosti je nekonecne mnozstvo. Pri prvej dcerke sme skusali asi 3 a aj tak sme nenasli uplne co by jej vyhovovalo. Pri druhej som si povedala,ze vytrvam pri jednom dlhsie,no uz ma 6 tyzdnov a nemam pocit,ze jej sedi. Boli ju priebezne brusko a zvykne vracat. Dokonca aj ked si odgrgne,tak ked ju polozim,vzdy sa o nejaky cas trosku povracka a celkovo je velmi nepokojna, Mali spi, casto sa budi a mam pocit,ze dovodom je to,ze sa jej to mliecko vracia do ust. Rozmyslala som nad Nutrilonom AR,ale to mnohe babatka vraj zapeka a toto Omneo Comfort si celkom ludia chvalia,hoci na nete je malicko recenzii,preto skusam tu

17lucik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
17lucik
12. apr 2018

@karolinka1991 S týmto je najlepšie poradiť sa so svojou deckou lekárkou/lekárom majú dostatočné vzdelanie a je pravda že tých mliek je momentálne neskutočne veľa a vedia vám poradiť s výberom špeciálnych mliek

sunshine007
12. apr 2018

@karolinka1991 pediater poradí naozaj málokedy... Treba si pýtať výmenný lístok a objednať sa na detské gastro, pripadne aj sono bruska

17lucik
12. apr 2018

Ja by som ti odporúčila poradiť sa s touto lekárkou Doc.MUDr. Ľubica Jakušová, PhD
Klinika detí a dorastu JLFUK je to veľmi skúsená lekárka ktorá má obrovský prehľad v tejto oblasti a zaoberá sa výživou detí

sunshine007
12. apr 2018

@17lucik ako sa dá na ňu nakontaktovať? Zrejme neodpovedá na maily od ludi, ktorí nie sú jej pacientmi

karolinka1991
autor
12. apr 2018

@17lucik aj ja by som poprosila kontakt, dakujem 🙂

17lucik
12. apr 2018

@sunshine007 odpovedá aj študentom kedže aj vyučuje preto treba skúsiť napísať mail alebo ju telefonicky kontaktovať a dohodnúť sa na forme komunikácie

17lucik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
200184
12. apr 2018

Naša skúsenosť dobrá..Beba comfort síce zabrala a začali sme priberať no vyprázdňovanie sa nezmenilo a bruško bolelo až Nutrilon comfort zabral a koliky boli preč ale je aj Nutrilon pri hračkami je označený inou farbou.drzime palce

karolinka1991
autor
12. apr 2018

@200184 dakujem 🙂 u nas je stolica pekna 1x za 2 dni,no ocividne ju trapi brusko,len tazko povedat,ci nie z toho grckania...

200184
13. apr 2018

Zrejme koliky ako u nás ono aj keď sa vyprazdni bruško boli nakoľko je tam veľa plynov.nam pomohol sab simplex kvapky pred každým krmenim ale odoznelo to nakoniec samo.drzim palce viem čo to je

lubik87
23. apr 2018

@karolinka1991 ja dávam.ar Nutrilon a mala je spokojná 🙂

karolinka1991
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinka1991
autor
23. apr 2018

@lubik87 a nezapeka ju to? Boli ste na sone ci aj bez toho jej to davate? Mala taketo priznaky,ze ste jej ho zacali davat? Vrackala ci mala skryty reflux?

lubik87
24. apr 2018

Pozerám že už sme písali na druhej diskusii 🙂 boli sme aj na sone .grckala a bola nervózna najprv sensa.dojcili a.pouzivali nutriton a pre pauze keď som nemohla dojčiť sme dávali už ár...mliečko žiaľ nemáme na predpis lebo sa nám vygrckala pred vyšetrením takže sa jej vrátilo mliečko len raz...

tina1988
24. apr 2018

Moja mala mala Nutrilon omneo comfort of 3 tyzdnov az do cca 10 mesiacov a velmi jej pomohol hlavne pri zapche.

sonkaxxx
24. apr 2018

@karolinka1991 ahoj moj drobec pije od 6tyzdnov toto mlieko a uplne si pochvalujem pravidelna stolica aj 2krat za den niekedy (ale je uz na prikrmoch) mlieko mu chuti a je spokojne spinka vv noci zaspi o 8vecer a spinka do pol2 a potom zaspinka hned do pol 6 spi, prdi skoro stale takze crievka sa mu hybu ma uz nutrilon comfort 2 a stale dobre. Moj syn presiel z beby ha na ten comfort lebo ho bolelo brusko a vecer mal stavy ze reval aj 2hodiny kym zaspal ziadne caje nepomohli. Kym zabralo mlieko tak sme cakali okolo tych 8dni kym sausa vyprazdnili crievka z beby, este podla mna je dolezite pri um podavat aj probiotika davam mu kazde rano probiofix.

karolinka1991
autor
25. apr 2018

@sunshine007 zz
@200184
@tina1988 dakujem dievcata a za aku dlhu dobu to zabralo? My sme zacali pred 11 dnami a sice okamzite prestala po nom grckat,ale kaka rovnako kazde 2 dni (stolicu ma dobrej konzistencie),ale brusko ju stale neprestalo pobolievat...

200184
25. apr 2018

Cca mesiac

sunshine007
26. apr 2018

@karolinka1991 nám to na grckanie nezabralo vôbec, momentálne dcérka papá (resp. viacmenej nepapá) neocate, ale po počiatočnom zlepšení grcká oveľa viac, ako keď bola menšia. Takže sa trápime ďalej - malá nepapá, nespí, strašne často plače a to má 7 mesiacov.

karolinka1991
autor
26. apr 2018

@sunshine007 joooj,to ma mrzi :( my sme sa s prvou vytrapili do 14m,kedy som ju posadila na nocnik a kaka odvtedy uz len tam a o 150% lepsie...teraz jej travi najlepsie z rodiny 🙂 ....umele mlieko mi tiez ktovieako nikdy nechcela a teraz papa a kaka takmer ako dospelak 🙂
inak,odkedy sme mohli uz prikrmy,jedna zlata maminka mi poradila vsetky prikrmy robit v cuketovom zaklade a uzasne pomohlo,takze odporucam,hoci je fakt,ze kazde babo je original a kazde reaguje inak...drzim palce!!!!

karolinka1991
autor
26. apr 2018

@sunshine007 a skusali ste zahustit Nutritonom?

sunshine007
26. apr 2018

@karolinka1991 nutriton sme neskúšali, jednak som sa obávala zápchy a malinká navyše vygrciava aj husté kašovité príkrmy. Na tej cukete niečo možno bude, pretože sú potraviny, ktoré reflux zhoršujú (citrusy, jablká,...) a ktoré, naopak, zmierňujú (hrušky, zemiaky). Ja by som sa v tomto veku už umelým mliekom až tak veľmi nezaoberala, ale dcérka úplne odmieta akékoľvek tekutiny - čaj aj vodu vypľúva a plače pri tom. Mlieko vypije , ale len obmedzené množstvo a musí byť hladná. Neprajem nikomu toto zažívať, je to enormne frustrujúce a veľká záťaž na psychiku.

blackwidow123
21. jan 2019

ja som mala hneď Nutroš comfort u synčeka nasadený v jeho prvom týždni úplne lebo nemala som mlieko ja som mala zdravotne problémy a brala lieky. Nutroš Comfort do jeho mesiaca úplne top kakanie , spanok, bez grckania a kolik po mesiaci synček už začal byť aktívnejším zrazu po kŕmení plac cez deň plač večer plač proste koliky , grckanie do toho , bolestivé prdkanie ale zápcha nikdy nebola 🙂 zmenila som teda na hipp (ja odporúčam keď teda chces zmeniť a aby bolo šetrné tak fakt skús kúpiť hipp bio300g cena je ok a recenzie fakt dobre väčšinou vyhovuje) mne hipp spôsobil že by ho vypil dvakrát po sebe hneď svoju dávku a extrémne prdkanie s krcami že aj keď nechcel kakať tak niečo vyletelo , moc som chcela používať HiPP lebo aj kozmetiku mam , no tak som kupila Beba optipro Comfort wau po jedno kŕmení zaspinkal a vlastne od prvého kŕmenia vymenený krásne spinká,papa, negrcka nemá koliky ešte po papani ale tak 10min , no a keď je zobudeny tak ani neviem čo sa smeje obzerá a plače len kôli potrebám a nie kôli bolestiam akurát doktorka ponúkla že mi ho teda predpise ale musím si vybrať buď čisto Ha alebo sensitive takžneviem pretože zas sensitive býva až moc jemnucky a keď grckame tak to pôjde hneď von 🙂) odporúčam skúsiť ale najskôr aj tak HiPP bio a keď nie nebáť sa skúsiť aj Bebu ( chlapci vraj ju dobre prijímajú známa mi to povedala ohľadom tej optipro Comfort a ďakujem jej ) ale asi by som možno raz kúpila Nutrilon profutura je fakt zloženie extra dobre a šetrne k brušku a tiež ani jedna recenzia není zla 🙂)